GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Nowy zasilacz! Pomocy!

31.08.2006
13:58
[1]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]

Nowy zasilacz! Pomocy!

Zamierzam kupić nowy zasilacz. Robię to z powodu zmiany karty graficznej.
Potrzebny mi jest dobry i jak najtańszy zasilacz, który na spokojnie uciągnie GF 7600GS.
Mam też pytanie czy każdy zasilacz można podpiąć do każdego kompa??

Mój sprzęt:
Płyta główna Soltek SL-NV400-L64
Procesor Athlon 2500+
Karta graficzna GF 5200FX 64MB (a niedługo będzie to GF 7600GS 256MB agp8)
Pamięć 2x 256MB

Bardzo prosze o pomoc i o linki do ofert sprzedaży.

31.08.2006
14:04
[2]

BBlacKK102 [ Pretorianin ]

Kup Modecom'a 400 W PFC lub nawet 350 W. Spokojnie wystarczy. Sa dosyc tanie i bardzo solidne :) Sam mam 400 w i swietnie sie sprawuje i trzyma napiecie prawidlowo :) (Athlon 3800, 1 gb ramu, 7600 gt). Na komputroniku napewno sa.

31.08.2006
14:14
smile
[3]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]



Taki będzie dobry??

31.08.2006
14:16
[4]

Sizalus [ Generaďż˝ ]

Feel to słabe zasilacze. Nie polecam.

31.08.2006
14:17
[5]

Super Kotlet [ Schabowy ]

Nie bo to FEEL - tych niebierz

31.08.2006
14:18
[6]

BBlacKK102 [ Pretorianin ]

Łoo jak tanio :) Mysle, ze jest ok :) Ja osobiscie kupowalem na komputroniku - Tam kosztuje 200 zl. Widze, ze sporo przeplacilem :)

Widze, ze inaczej sa troche zbudowane - nie wiem jaka jest miedzy nimi roznica - ale jesli forumowicze odradzaja FEEL to pewnie cos w tym jest :)


- Powinny wystarczyc w zupelnosci.

31.08.2006
14:20
[7]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]





a jeden z tych byłby wystarczający??

31.08.2006
14:25
[8]

Sizalus [ Generaďż˝ ]

A może ten ?

31.08.2006
14:27
[9]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]

Sizalus ---> Wygląda kusząco. Dzięki

31.08.2006
14:28
[10]

BBlacKK102 [ Pretorianin ]

Modecom trzyma lepiej napiecia od tego Chieftec'a i jest tanszy. Zrob jak uwazasz :) Porownaj sobie oba zasilacze np na sklep.benchmark.pl. Polecam tez lekturke na

31.08.2006
14:30
[11]

ADEK24 [ KOCHAM MARYSIENIECZKE ]

mi tam Modecom FEEL 300W trzyma przy takiej konfiguracji :) (w sygnaturce:P)

31.08.2006
14:31
[12]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]

Czyli lepiej brać jeden z tych??



31.08.2006
14:42
[13]

john_himself [ krush, kill n' destroy ]

Nie nie nie, jak tani i dobry to

31.08.2006
14:48
[14]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]

john_himself ---> To dobry zasilacz jest??

31.08.2006
15:01
[15]

john_himself [ krush, kill n' destroy ]

Za te cene bardzo dobry, popatrz na zamieszczone w aukcji wyniki testow Tom's Hardware Guide.

31.08.2006
15:01
[16]

BBlacKK102 [ Pretorianin ]

Ja wzialbym tego Modecoma. Poczytaj na Zenfiscie. Oprocz tego, ze Fortron jest tani to nie ma w nim niczego specjalnego. Pozatym gwarancja tylko 6 miesiecy.

31.08.2006
15:05
[17]

grzybik [ Pretorianin ]

Ten fortron 400w to straszny staroc ze slaba linia 12v, a te wyniki testow Tom's Hardware Guide to sa sprzed jakis 3-4 lat. Bierz tego modecoma mc-350.

31.08.2006
15:06
[18]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]

Wole właśnie Modecoma, wiele dobrego o nim słyszałem.

31.08.2006
15:11
[19]

john_himself [ krush, kill n' destroy ]

Za 6 zl drozej masz 12 miech. Ja tam nie nalegam, po prostu wiem ze dobry, sprawdzony i do tego cichy.


ze slaba linia 12v
tzn? na czym polega jej slabosc?

31.08.2006
15:16
[20]

grzybik [ Pretorianin ]

To ze na 12v masz w tym fortronie moc 180w, a w modecomie masz 300w, reszta mocy idzie na napiecie 5V, ktorego w nowym sprzecie za wiele nie trzeba

31.08.2006
15:19
[21]

BossManPL [ Konsul ]

ja mam podobne pytanie.

Mam obudowe Chieftec DG-01B-D-U - 350W. Czy jak bym chciał dokupic GF 7900 GTX to MUSZE zmieniac zasilacz? mam podłaczone 2 dyski ATA (moge również 2 SATA) i 2 DVD i 1 floopy:)

edit: jesli nie to jaką mniej wymagająca karte mógłbym kupić
PS teraz mam GF 6600 :(

31.08.2006
15:20
[22]

blazerx [ lateral thinking ]

to sie podlacze:


jak mam GF 6600 (bez GT) a zmieniam karte na 7300 GS to czy moj poprzedni zasilacz 350W uciagnie to bez problemu??

31.08.2006
15:30
[23]

BBlacKK102 [ Pretorianin ]

Uciagnie , uciagnie :) Gdzies tam czytalem, ze Modecom 350 w spokojnie uciagal 7800 gt. Tzn. jeszcze jakiej firmy masz ten zasilacz? Bo jak jakis " no name" to moga byc problemy.

31.08.2006
15:32
[24]

DarkStar [ magister inzynier ]

mam zasilacz 430 tagana, ciagnie bez problemu 7950gx2 (nota bene dwie 7900gtx), kreconego amd x2, dwa dyski w raidzie, cdka i flopa. poczytajcie watek, ktory zalozyl mikmac:
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=4894026

31.08.2006
15:40
[25]

blazerx [ lateral thinking ]

mam enlight zasialacz

chyba dobry skoro dostalem go razem z komputerem z vobisu...

wiec uciagnie?

31.08.2006
17:19
smile
[26]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]

Aha! Jeszcze pytanko. Czy po zmianie karty, z GF 5200 na 7600 konieczny jest format??

31.08.2006
17:23
[27]

Sizalus [ Generaďż˝ ]

nie

31.08.2006
22:19
smile
[28]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]

I jeszcze jedno pytanie. Czy GF 7600GS jest lepszy, wydajniejszy od GF 6600GT??

31.08.2006
22:44
[29]

-=K@kTuUuS=- [ HeRe CoMes tHe PaIn ]

Ale sie zamotałem myslalem ze masz 6600 i zle napisalem 7600gs jest nowszy od 6600 ale karty mja podobne osiagi.

01.09.2006
12:11
[30]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]

Zdecydowałem sie na ten zasilacz, już chciałem go zamówić, ale patrze w opis, a tam pisze coś o złączu PCI-E 6 pin. Czy to znaczy, że tego zasilacza nie można podpiąć mając karte pod agp??

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.