GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

jest czy równa sie?

31.08.2006
12:46
[1]

AMDD [ Dwory Unia ]

jest czy równa sie?

Myśle ze na tym forum matematyków nie brakuje wiec moze tutaj zapytam. Zawsze nurtowała mnie pytanie. Jak sie powinno mówić 12+19 jest 32 czy 12+19 równa sie 32? zawsze mnie to zastanawiało. Co o tym myslicie?

Ci ktorzy wiedza o co chodzi niech narazie nie pisza albo wykorzystają spilery

spoiler start

31.08.2006
12:52
[2]

~~Mateuszer~~ [ Free style FoReVeR ]

spoiler start
nie wiem czy o to chodzi ale wg mnie wynik wynosi 31.
A co do formy jaką powinno się wymawiać to chyba nie ma różnicy.
spoiler stop

31.08.2006
12:56
[3]

AMDD [ Dwory Unia ]

spoiler start
masz racje:) chwyt był w ostatniej nauce jazdy. Jak narazire każdego udaje mi sie nabrać
spoiler stop

31.08.2006
12:58
[4]

grish_em_all [ Hairless Cobra ]

spoiler start
Wynik jest 31, a jeżeli chodzi o dwie wersje "polonistyczne" to obie są prawidłowe ;)
spoiler stop

31.08.2006
12:59
smile
[5]

kasztaneczuszek [ Legend ]

spoiler start
12 + 19 = 31

joo... teraz sobie przeczytałem te wasze spojlery:) widze ze nie tylko ja taki bystrzak:P

spoiler stop

31.08.2006
13:00
[6]

Gibon91 [ @ ]

taaa w podstawówce może by przeszło...

31.08.2006
13:01
[7]

AMDD [ Dwory Unia ]

może słownie jest inaczej... ale mnie sie udalo nabrać największego kujona jeszcze z czasów gimnazjum. Tylko liczby były jakieś inne

31.08.2006
13:04
[8]

KogUteX [ cziken ]

spoiler start
Gdybyś nie napisał tego "Ci co wiedzą o co chodzi niech piszą w spoilerach" to bym nie załapał.
spoiler stop

01.09.2006
17:10
[9]

Predator___PL [ Legionista ]

według mojego kalkulatora 12 + 19 = 31 ale może sie czepiam. Chyba że to by ła podpucha dla tych "matematyków" hehehe. Po za tym nie wliczyłeś jeszce podatku Vat a teraz za to mogą cie zdybać ci z urzędu:)

01.09.2006
17:13
[10]

Mutant z Krainy OZ [ Legend ]

Gdy się stoi przed kimś i mówi się mu to w twarz, to niemal na pewno skupi się na wybraniu poprawnej formy a nie na podaniu wyniku. Na forum zanim się napisze posta można przeczytać pytanie kilka razy, ma się po prostu więcej czasu. No i widać liczby :)

01.09.2006
17:14
smile
[11]

Jeckyl [ Rekrut ]

To ja mam inną zagadkę:
Słimak idzie po dwóch bokach trójkąta równobocznego równo po 90 minut, ale przejście trzeciego zajmuje mu półtorej godziny. Dlaczego?

01.09.2006
17:16
[12]

weiland66 [ Konsul ]

pewnie kupe musial zrobic po drodze:)

01.09.2006
17:17
smile
[13]

Pasiasta-Zebra [ Pretorianin ]

spoiler start
90 min a półtorej godziny to tyle samo.
Proste.
spoiler stop

01.09.2006
17:17
smile
[14]

alpha_omega [ Senator ]

Bo półtorej godziny to 90 minut? :)

01.09.2006
17:18
smile
[15]

PaWeLoS [ Admiral ]

Jeckyl---> A dlaczego miałby iść po trzecim boku wolniej albo szybciej? Nie rozumiem...

01.09.2006
17:28
[16]

weiland66 [ Konsul ]

moja matematyczka tolerowala zarowno "jest", jak i "rowna sie" nie cierpiala tylko jak ktos mowil "to bedzie"

01.09.2006
17:29
[17]

weiland66 [ Konsul ]

a jest oczywiscie 31, nie 32

01.09.2006
17:36
smile
[18]

0rlando [ Centurion ]

Kolejna zagadka.
Mozecie zrobic tylko jedna kreske, gdzie chcecie, aby dzialanie bylo prawdziwe. Wyjatkiem jest znak rownosci.
Do roboty.

Kto wie, niech uzyje spoilera...

01.09.2006
17:41
[19]

weiland66 [ Konsul ]

zdefiniuj co znaczy "zrobic kreske"

01.09.2006
17:43
smile
[20]

0rlando [ Centurion ]

Linia prosta. Od punktu A do punktu B.

01.09.2006
17:45
[21]

weiland66 [ Konsul ]

rozumiem ze znaku = nie mozna przekreslic...

01.09.2006
17:46
smile
[22]

ssummoner [ ]

Orlando ->

spoiler start
545+5=550
spoiler stop


Znałem to. :-)

01.09.2006
17:47
smile
[23]

0rlando [ Centurion ]

Dobrze rozumiesz...
Za jakis czas dam w spoilerze odpowiedz...

01.09.2006
17:52
[24]

weiland66 [ Konsul ]

no juz wiem, ale nie bede ujawnial, tera moja zagadka na zapalkach
I+I=VII
zmien jedna by rownosc byla prawdziwa
ta zagadke poznalem w 1986 roku, ale jest fajna

01.09.2006
17:56
smile
[25]

Flet [ Fletomen ]

Znam troche cos podobnego.

Pytacie sie kumpla:

-Co jest wedlug ciebie wazniejsze w seksie ? Wielkosc czy technika ?

Jesli odpowiada technika to wy na to:

-hehe kolejny z małym



Wiem, ze ma sie to nijak to tego ale jakos mi sie przypomnialo :)

01.09.2006
17:58
smile
[26]

0rlando [ Centurion ]

To dam odpowiedz, kto bedzie chcial to zobaczy:

spoiler start
http:/img125.imageshack.us/my.php?image=zagadpv7.jpg
Dodajcie na poczatku / i tyle
spoiler stop


Flet - zle wspomnienia?

01.09.2006
18:04
[27]

weiland66 [ Konsul ]

545+5=550, zebys nie myslal ze ciemnie

01.09.2006
18:05
smile
[28]

0rlando [ Centurion ]

Facet... jest takie cos jak spoiler...

01.09.2006
18:06
[29]

weiland66 [ Konsul ]

orlando wiem, ale chciales juz dac odp, wiec wyprzedzilem, a teraz sie moja zagadka sie zajmij

01.09.2006
18:13
[30]

weiland66 [ Konsul ]

I+I = VII jeden ruch zapalka

01.09.2006
18:15
[31]

Golem6 [ Gorilla The Sixth ]

spoiler start
weiland --->
VII -> VI
I -> V
V + I = VI

Druga wersja
VII -> III
I -> II
I + II = III
spoiler stop

01.09.2006
19:35
[32]

Flet [ Fletomen ]

0rlando -> chodzi ci o cos ?

01.09.2006
19:39
[33]

jacek119 [ Konsul ]

0rlando taki avatar mogłeś zrobić :)
https://www.gry-online.pl/S055_forum.asp?ID=5426317&WID=5425526&N=1

01.09.2006
19:43
[34]

0rlando [ Centurion ]

Z znaczkiem "forum gry-online"?
Wole ten ; )

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.