AMDD [ Dwory Unia ]
jest czy równa sie?
Myśle ze na tym forum matematyków nie brakuje wiec moze tutaj zapytam. Zawsze nurtowała mnie pytanie. Jak sie powinno mówić 12+19 jest 32 czy 12+19 równa sie 32? zawsze mnie to zastanawiało. Co o tym myslicie?
~~Mateuszer~~ [ Free style FoReVeR ]
Ci ktorzy wiedza o co chodzi niech narazie nie pisza albo wykorzystają spilery
nie wiem czy o to chodzi ale wg mnie wynik wynosi 31.
A co do formy jaką powinno się wymawiać to chyba nie ma różnicy.
spoiler stop
AMDD [ Dwory Unia ]
grish_em_all [ Hairless Cobra ]

kasztaneczuszek [ Legend ]
Gibon91 [ @ ]
taaa w podstawówce może by przeszło...
AMDD [ Dwory Unia ]
może słownie jest inaczej... ale mnie sie udalo nabrać największego kujona jeszcze z czasów gimnazjum. Tylko liczby były jakieś inne
KogUteX [ cziken ]
Predator___PL [ Legionista ]
według mojego kalkulatora 12 + 19 = 31 ale może sie czepiam. Chyba że to by ła podpucha dla tych "matematyków" hehehe. Po za tym nie wliczyłeś jeszce podatku Vat a teraz za to mogą cie zdybać ci z urzędu:)
Mutant z Krainy OZ [ Legend ]
Gdy się stoi przed kimś i mówi się mu to w twarz, to niemal na pewno skupi się na wybraniu poprawnej formy a nie na podaniu wyniku. Na forum zanim się napisze posta można przeczytać pytanie kilka razy, ma się po prostu więcej czasu. No i widać liczby :)

Jeckyl [ Rekrut ]
To ja mam inną zagadkę:
Słimak idzie po dwóch bokach trójkąta równobocznego równo po 90 minut, ale przejście trzeciego zajmuje mu półtorej godziny. Dlaczego?
weiland66 [ Konsul ]
pewnie kupe musial zrobic po drodze:)

Pasiasta-Zebra [ Pretorianin ]

alpha_omega [ Senator ]
Bo półtorej godziny to 90 minut? :)

PaWeLoS [ Admiral ]
Jeckyl---> A dlaczego miałby iść po trzecim boku wolniej albo szybciej? Nie rozumiem...
weiland66 [ Konsul ]
moja matematyczka tolerowala zarowno "jest", jak i "rowna sie" nie cierpiala tylko jak ktos mowil "to bedzie"
weiland66 [ Konsul ]
a jest oczywiscie 31, nie 32

0rlando [ Centurion ]
Kolejna zagadka.
Mozecie zrobic tylko jedna kreske, gdzie chcecie, aby dzialanie bylo prawdziwe. Wyjatkiem jest znak rownosci.
Do roboty.
Kto wie, niech uzyje spoilera...
weiland66 [ Konsul ]
zdefiniuj co znaczy "zrobic kreske"

0rlando [ Centurion ]
Linia prosta. Od punktu A do punktu B.
weiland66 [ Konsul ]
rozumiem ze znaku = nie mozna przekreslic...

ssummoner [ ]
Orlando ->

0rlando [ Centurion ]
Dobrze rozumiesz...
Za jakis czas dam w spoilerze odpowiedz...
weiland66 [ Konsul ]
no juz wiem, ale nie bede ujawnial, tera moja zagadka na zapalkach
I+I=VII
zmien jedna by rownosc byla prawdziwa
ta zagadke poznalem w 1986 roku, ale jest fajna

Flet [ Fletomen ]
Znam troche cos podobnego.
Pytacie sie kumpla:
-Co jest wedlug ciebie wazniejsze w seksie ? Wielkosc czy technika ?
Jesli odpowiada technika to wy na to:
-hehe kolejny z małym
Wiem, ze ma sie to nijak to tego ale jakos mi sie przypomnialo :)

0rlando [ Centurion ]
To dam odpowiedz, kto bedzie chcial to zobaczy:
weiland66 [ Konsul ]
545+5=550, zebys nie myslal ze ciemnie

0rlando [ Centurion ]
Facet... jest takie cos jak spoiler...
weiland66 [ Konsul ]
orlando wiem, ale chciales juz dac odp, wiec wyprzedzilem, a teraz sie moja zagadka sie zajmij
weiland66 [ Konsul ]
I+I = VII jeden ruch zapalka
Golem6 [ Gorilla The Sixth ]
Flet [ Fletomen ]
0rlando -> chodzi ci o cos ?
jacek119 [ Konsul ]
0rlando taki avatar mogłeś zrobić :)
https://www.gry-online.pl/S055_forum.asp?ID=5426317&WID=5425526&N=1
0rlando [ Centurion ]
Z znaczkiem "forum gry-online"?
Wole ten ; )