GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

AM2 - wybór płyty głównej - Gigabyte GA-M55S-S3 czy Asus M2N-E?

24.08.2006
10:55
smile
[1]

hotDog [ Outsider ]

AM2 - wybór płyty głównej - Gigabyte GA-M55S-S3 czy Asus M2N-E?

Witam, planuję przesiadkę ze SocketA na AM2.

Planuję zakupić Gigabyte GA-M55S-S3, lecz chciałbym poznać Waszą opinię o tej płycie oraz jeszcze o Asus M2N-E, obie są w podobnych cenach.

Słyszałem, że podobno ten Asus strasznie się przegrzewa, czy to prawda?

Tak jak pisałem - skłaniam się ku Gigabyte, lecz przed ostatecznym zakupem chciałbym poznać opinie tych, którzy się już zetknęli z obiema płytami :-)

Pozdrawiam.

24.08.2006
11:31
[2]

Macio117 [ Legionista ]

Według mnie zdecydowanie Gigabyte GA-M55S-S3(to pierwsze) dlatego bo do Gigabyte mam więkrze zaufanie niż asus ale i on jest świetny.

24.08.2006
11:57
[3]

grzybik [ Pretorianin ]

Moze lepiej wez DFI Infinity NF Ultra II-M2, cenowo wypada podobnie. A ta plyta asusa jest totalnie nieudana, masa problemow z obsluga pamieci i innych.

28.08.2006
00:08
[4]

hotDog [ Outsider ]

ASUS - poczytałem jeszcze kilka recenzji i faktycznie - bez nowego biosu ani rusz i to też nic nie gwaranatuje, więc odpada.

o płycie głównej DFI pod AM2 dowiedziałem się dopiero kilka dni temu właśnie, nie było jej w sprzedaży w ogóle. No cóż, płytka zapewne dobra do O/C, ale oparta na starszym chipsecie nForce4 Ultra + ten cholerny coolerek na chipsecie, wygląda jak za 20zł montowany w GF2 MX :-/

Nie jestem jakimś zapalonym zwolennikiem OC, więc chyba raczej wybiorę jednak nowszy chipset nForce550.

02.09.2006
09:54
[5]

hotDog [ Outsider ]

up, może jeszcze ktoś się wypowie?

02.09.2006
09:57
[6]

_Luke_ [ Death Incarnate ]

Ostatnio kupowalem ta plyte gigabyte'a. Z athlonem 64 3500+ i pamieciami kingstona (ddr2) smiga bez problemu. Jesli ktos nie ma zamiaru podkrecac sprzetu, uwazam ze plyta jest swietna i w zupelnosci wystarczy.

02.09.2006
10:02
smile
[7]

Michał Raven [ Jeremy Clarkson ]

Tak się składa, że mam takiego samego Asusa, który cię interesuje i musze powiedzieć, że nie narzekam. Płyta ma chłodzenie pasywne. Czy sie pregrzewa, bo ja wiem, średnia temeperatura płyty głownej to 35*C. Sam chciałem Gigabyte, ale w sklepie mi odradzili.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.