GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

WMA czy MP3 - co żre bardziej baterie?

10.08.2006
19:14
smile
[1]

CrazyMan [ G-Unit ]

WMA czy MP3 - co żre bardziej baterie?

witam! mam odtwarzac mp3 Cretive MuVo TX SE 512MB, no i ta pojemnosc juz mi powoli nie starcza. postanowilem przekonwertowac mp3 na wma (64kbit/s). roznica w jakosci ledwo zauwazalna na porzadnej wierzy, w odtwarzaczu pewno sie nie odczuje (slychawki dolaczane w komplecie - douszne, graja b. ladnie).

Szukalem w necie ale jakos znalezc nie moglem. Ktory z tych dwoch formatow zjada bardziej baterie AAA?? Niby mp3 ma lepsza jakosc (192kbit/s), ale moze przy wma odtwarzacz ciezej pracuje przy odkodowywaniu? nie wiem, nie znam sie, pytam o wasze zdanie :)

w sklepach z tym odtwarzaczem pisza:
Do 18h sluchania muzyki, a potem

cechy dodatkowe:
-16 godzin muzyki w formacie WMA
-8 godzin muzyki w formacie MP3

blad, czy ja tego nie rozumiem? :)

10.08.2006
19:32
smile
[2]

robert461 [ Konsul ]

format mp3 jest bardziej skompresowany a wav nie dlatego mp3 zajmuje mnije niz wav i w odtwrzaniu jest tak samo czym wieksza kompresja tym wiecej bateri rzre

10.08.2006
19:38
[3]

Diobeuek [ Konsul ]

On nic nie mówił o wav :)

Mogę ci tylko powiedzieć że ja widzę róznicę na kompie miedzy 128, a 64 kbps. Pozatym mp3 też możesz skompresować na rózny bitrate. Jeśli chodzi o szybkość zużywania baterii to nie wiem :]

10.08.2006
19:43
[4]

Krzemol [ Konsul ]

Moim zdaniem format nie ma znaczenia przy zuzyciu baterii. Format to format. Mp3 player przetwarza dzwiek i tyle, magii tam nie ma.

robert461 - mp3 w wav to troche inna bajka, niz ta, o ktorej piszesz. Wav to jest format bezstratny, masz cale pasmo - Mp3 ucina je. 10 sek ciszy zapisanej w wavie bedzie zajmowalo ok 1MB podczas gdy 10 sek ciszy w mp3 bedzie zajmowalo kilka kilo.

10.08.2006
19:44
[5]

CrazyMan [ G-Unit ]

miedzy mp3@192 a mp3@64 slychac lepiej roznice w dzwieku niz w przypadku mp3@192 a [email protected] ja tak mam :) pewno zalezy to tez od rodzaju muzyki....np takiego techno to lepiej nie zmieniac :D ale mnie to nie dotyczy

10.08.2006
20:16
[6]

Krzemol [ Konsul ]

CrazyMan - chyba logiczne, ze mp3 192 ma lepsza jakosc niz 64? ;] Bo wiecej bitrate ma na 1 sek. Co ma rodzaj muzyki do jakosci? ;] Jakosc to jakosc. Chociaz np taki rodzaj muzyki, jak Dub, ma duzo dolu, malo gory i wtedy jak mp3 obetnie gore to jakos strasznie sie tego nie uslyszy. Ale ogolnie w mp3 slychac szeleszczenie w gorze pasma.

© 2000-2025 GRY-OnLine S.A.