Dayton [ Generaďż˝ ]
Przyciecie transferu internetu w sieci lokalnej - pytanka
Hej
Czy udostepniajac polaczenie sieciowe Winroutem lite (nie pro) jest tam opcja "przyciecia" transferu ? (badz co badz lite jest chyba znacznie latwiejszy)
a moze jest jakis inny programik co zamiast bawic sie w udostepnianie da zwolnic sie lan do ultra malej szybkosci np modemu i tez bedzie git ?
Isam [ Senator ]
Pomysły (z top'u head'a):
- qos na routerze
- load balancing na routerze
- akcje na switchu w stylu wylaczenie full duplexu :]
router - sprzętowy bądź softowy.
Nie wiem co potrafi winroute.
Dayton [ Generaďż˝ ]
a ile da wylaczenie full duplexu ? nie zejdzie przecie do wartosci kilkudziesieciu tysiecy bpsow ? ( chyba )
Isam [ Senator ]
W niektórych switchach da sie włączcy 10half ... czyli chyba 10base-t (??).
No ale to ciagle za duzo jak na wiekszosci modemów.
Jak mówie na winroutcie sie nie znam.
Dayton [ Generaďż˝ ]
a slyszales moze o BandwidthControllerEnterprise ???
Isam [ Senator ]
Nie zazwyczaj do dzielenia/udostepniania uzywałem linuxa/openbsd albo cisco. Nigdy sie dokładnie w soft nie bawiłem.
Dayton [ Generaďż˝ ]
no tak, jak stawiasz normalny serwe sprawa oprogramowania wyglada ciut inaczej, to sie zgodze
Isam [ Senator ]
A jaki windows ? bo z tego co widze to NLB jest tylko w wersjach server.
a tu jeszcze cos takiego:
Dayton [ Generaďż˝ ]
windows xp pro, ale mysle ze ten Bandwidth Controller Enterprise bedize dobry, narazie dziala jest prosty definiujesz filtry tylko na dana siec lokalna mysle ze zostanie narazie :)
i co wazne nie zajmuje wiele zasobow :)

Isam [ Senator ]
same plusy :D
A jakby sie siec rozrosła to openbsd i shaping
Dayton [ Generaďż˝ ]
jak sie rozrosnie to sie pomartwie :)
dzieki za zainteresowanie tematem i pomoca ! :)