GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Przyciecie transferu internetu w sieci lokalnej - pytanka

08.08.2006
23:57
[1]

Dayton [ Generaďż˝ ]

Przyciecie transferu internetu w sieci lokalnej - pytanka

Hej


Czy udostepniajac polaczenie sieciowe Winroutem lite (nie pro) jest tam opcja "przyciecia" transferu ? (badz co badz lite jest chyba znacznie latwiejszy)

a moze jest jakis inny programik co zamiast bawic sie w udostepnianie da zwolnic sie lan do ultra malej szybkosci np modemu i tez bedzie git ?

09.08.2006
00:06
[2]

Isam [ Senator ]

Pomysły (z top'u head'a):

- qos na routerze
- load balancing na routerze
- akcje na switchu w stylu wylaczenie full duplexu :]

router - sprzętowy bądź softowy.

Nie wiem co potrafi winroute.

09.08.2006
00:11
[3]

Dayton [ Generaďż˝ ]

a ile da wylaczenie full duplexu ? nie zejdzie przecie do wartosci kilkudziesieciu tysiecy bpsow ? ( chyba )

09.08.2006
00:13
[4]

Isam [ Senator ]

W niektórych switchach da sie włączcy 10half ... czyli chyba 10base-t (??).
No ale to ciagle za duzo jak na wiekszosci modemów.
Jak mówie na winroutcie sie nie znam.

09.08.2006
00:17
[5]

Dayton [ Generaďż˝ ]

a slyszales moze o BandwidthControllerEnterprise ???

09.08.2006
00:19
[6]

Isam [ Senator ]

Nie zazwyczaj do dzielenia/udostepniania uzywałem linuxa/openbsd albo cisco. Nigdy sie dokładnie w soft nie bawiłem.

09.08.2006
00:25
[7]

Dayton [ Generaďż˝ ]

no tak, jak stawiasz normalny serwe sprawa oprogramowania wyglada ciut inaczej, to sie zgodze

09.08.2006
00:29
[8]

Isam [ Senator ]

A jaki windows ? bo z tego co widze to NLB jest tylko w wersjach server.


a tu jeszcze cos takiego:

09.08.2006
00:40
[9]

Dayton [ Generaďż˝ ]

windows xp pro, ale mysle ze ten Bandwidth Controller Enterprise bedize dobry, narazie dziala jest prosty definiujesz filtry tylko na dana siec lokalna mysle ze zostanie narazie :)

i co wazne nie zajmuje wiele zasobow :)

09.08.2006
00:42
smile
[10]

Isam [ Senator ]

same plusy :D

A jakby sie siec rozrosła to openbsd i shaping

09.08.2006
00:50
[11]

Dayton [ Generaďż˝ ]

jak sie rozrosnie to sie pomartwie :)


dzieki za zainteresowanie tematem i pomoca ! :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.