GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Numer NIP - dwa pytania:

08.08.2006
13:23
[1]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

Numer NIP - dwa pytania:

1. Wiecie ile się czeka na otrzymanie numeru NIM po złożeniu odpowiedniego wniosku w urzędzie skarbowym?

2. Czy można jakoś dogadać się z pracodawcą żebym zaczął pracę bez numeru NIP i dopiero podać mu go jak zostanie mi on przydzielony (bo podejrzewam że trzeba na to trochę poczekać) - tzn. czy coś takiego jest legalenie i oficjalnie możliwe?

08.08.2006
13:26
[2]

Narmo [ Naczelny Maruda ]

1. Ja czekałem ok 2 tygodni.

08.08.2006
13:28
[3]

Azzie [ bonobo ]

Nie musisz miec NIP aby podjac prace. Mozesz wyrobic sobie NIP przy okazji skladania pierwszego rocznego PITa.

08.08.2006
13:29
[4]

hen1o [ Konsul ]

1.Czekasz od dwoch tygodni do miesiaca.
2.Mozesz sie dogadac, ja tak robilem w supermarkecie. Ale wynagrodzenie dostajesz dopiero po przekazaniu NIPu.

08.08.2006
13:32
smile
[5]

Xaar [ Uzależniony od Marysi ]

Azzie - ale właśnie dzwoniłem do pewnej warszawskiej gazety - i tam pani mi powiedziała że jeśli chce prace to mam się zgłosić z tym, tym, tym i z numerem NIP.

hen1o -> o właśnie... to będę próbował :)

dzięki! :)

08.08.2006
13:36
[6]

Lookash [ Senator ]

Ja już czekam 4 tydzień. US Warszawa-Targówek. Ludzie z reguły czekali 2 tygodnie. Mi powiedzieli, że czeka się miesiąc najwyżej. Pensję pierwszą dostałem, mimo niedostarczenia jeszcze NIPu pracodawcy.

08.08.2006
13:37
[7]

Radaar [ Skazany na Shawshank ]

2. w lipcu chcialem wyrobic NIP, ale okazalo sie to niemozliwe. kobieta w okienku powiedziala, ze nie majac pracy nie moge otrzymac numeru. w takim razie pracodawca nie moze wymagac od Ciebie NIPu w momencie skladania CV itp.

trafilem na zla urzedniczke albo po prostu juz nie przyznaja NIPu bez pracy.

08.08.2006
15:09
[8]

Sizalus [ Generaďż˝ ]

Radaar
Ja zrobiłem jakiś miesiąc temu. Pracy nie miałem wtedy.

08.08.2006
15:13
[9]

Deepdelver [ Legend ]

Wnioskując o przyznanie NIPu musisz mieć uzasadniony powód (np. zamierzasz podjąć działalność gospodarczą, sam płacisz sobie składki itp.). Zasadniczo o NIP występuje dla Ciebie sam pracodawca. NIP nie jest potrzebny od zaraz, dopiero przy rozliczeniach podatków i składek.

Czekasz do miesiąca, w praktyce ok 1,5-2 tygodni.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.