yazz_aka_maish [ Legend ]
No i finisz. Ale się nie łamię, wręcz przeciwnie...
Skończyło się po 2,5 roku. Tzn. Ona twierdzi, że "potrzebujemy przerwy" ale dla mnie to to samo co koniec. Nie mam jednak zamiaru się Wam wyżalać, pomimo tego, że Ją kocham, próbuję przejść "nad tym". Siedzę właśnie z piwkiem przed kompem i zdałem sobie sprawę jak mało mam kawałków pasujących do sytuacji, oraz generalnie pięknych ballad. Aktualnie słucham Otis Redding - These Arms of Mine i bardzo mi się podoba. Polećcie coś :]

pablo_rajski_bicz [ Konsul ]
Soundtrack do Pulp Fiction.
blackhood [ Jedi Knight ]
Black Sabbath - She's Gone, choć przy tym raczej się popłaczesz.
Trzym się zią.

Paudyn [ Kwisatz Haderach ]
Paul Young - Don't Dream It's Over

CHESTER80 [ get LOST ]
Głowa do góry. Rozumiem że potrzebujesz raczej smutnych i spokojnych kawałków? W takim razie polecam to:
Live - Overcome
Coldplay - Trouble
E.S. Posthumus - Nara
Graham Coxon - See a Better Day
R.E.M. - Drive
Muse - Blackout
John Frusciante - cała dyskografia a zwłaszcza "To record only..." :)
a na koniec zdemoluj mieszkanie w rytm piosenki Hysteria grupy Muse.
Kurdt [ Modrzew ]
http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=4420667

yazz_aka_maish [ Legend ]
Absolutnie nie chcę się zdołować, przy piosenkach traktujących o niespełnionej miłości mam wrażenie, że rosnę w siłę, zaś Ona nie wie co straciła :)
Cóż, martwiłem się kiedyś, teraz uważam, że należy przyjąć porażkę z godnością.
Dzięki za typy, nie omieszkam sprawdzić.

Misiak [ Pluszak ]
Dawna dziewczyno, dzisiaj spotkałem Cię
Dawna dziewczyno, spojrzałem dzisiaj wstecz
Dawna dziewczyno, mineło tyle lat
Dawna dziewczyno, gdzie tamten przepadł świat?
Dlaczego dzisiaj, właśnie dziś, spotkałem Ciebie?
przecież dziś już nas nie łączy nic
pamiętam jak pragnąłem spotkać Ciebie gdzieś
niby przypadkiem wpaść na siebie
czemu tak nie dzieje się?
lecz właśnie dzisiaj, kiedy nic już nie jest tak,
z Twoim przecina się mój szlak
Ktoś komuś śnił się co noc
ktoś czyjeś imię szeptał w koc
to Twoje imię i to Ty
zatruwasz komuś sny
W mokrej pościeli miota się,
a potem marzy całe dnie,
że tylko Ciebie chce...
w mokrej pościeli miota się,
a potem marzy całe dnie,
że tylko Ciebie chce...
Dawna dziewczyno, dziś już nie kocham Cię
Dawna dziewczyno, nie myśl o mnie źle
Dawna dziewczyno, masz oczy pełne łez
Dawna dziewczyno, gdzie tamten przepadł bez
Ktoś komuś śnił się co noc
ktoś czyjeś imię szeptał w koc
bo Twoje imię i to Ty
zatruwasz komuś sny
W mokrej pościeli miota się,
a potem marzy całe dnie,
że tylko Ciebie chce
w mokrej pościeli miota się,
a potem marzy całe dnie,
że tylko Ciebie chce
Pozdrowienia
Ps.PAPA ROACH - SHE LOVES ME NOT

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]
Nick Cave - cokolwiek !
Aen [ MatiZ ]
Riverside - In Two Minds, Stuck Between, Us, Conceiving You
Theory Of A Deadman - No surprise, Santa Monica (Zwłaszcza ten ostatni utwór)
Macu [ Santiago Bernabeu ]
Z góry zaznaczam, że mam zaburzone rozróżnianie poszczególnych gatunków i podtypów muzycznych... :)
Archive - Again
Archieve - Fuck U (to tak na wyrost)
Deep Purple - Soldier of Fortune
Deep Purple - When A Blind Man Cries
Kult - Do Ani
Marillion - Kayleigh
Marillion - Lavender
Marillion - He Knows You Know ???
Metallica - Nothing Else Matters
Metallica - Unforgiven
Myslovitz - Dlugosc dzwieku samotnosci ???
Nirvana - Come As You Are ???
Pearl Jam & Ben Harper - Another Lonely Day - to polecam w szczególności. Wersja PJ lepsza.
Pearl Jam - Black
Pearl Jam - Even Flow
Placebo - My Sweet Prince
R Kelly - I Believe I Can Fly
Radiohead - Creep ???
Queen - Love Of My Life
Republika - Odchodząc
Rebulika - Smierc Na Piec ???
Rolling Stones - Angie
Scorpions - Still Loving You
Scorpions - Winds of Change
Smashing Pumpkins - Landslide ???
Sztywny Pal Azji - Kochałem Cię
Sztywny Pal Azji - Loze w Kolorze Czerwonym
Sztywny Pal Azji - Wieza Radosci, Wieza Samotnosci
The Beatles - Free As A Bird
The Beatles - The Long And Winding Road
The Hollies - He Ain't Heavy, He's My Brother - tę bardzo lubię.
The Streets - Blinded by The Lights - ta i poniższe tego zespołu z pewnością do ballad się nie zaliczają.
The Streets - Dry Your Eyes
----------------------------------------
Aen ---> czyżbyś grał w Fahrenheita ? :)

yazz_aka_maish [ Legend ]
Jak mi ktoś znajdzie wątek, który kiedyś założyłem o najpiękniejszych balladach (było tego mnóstwo!) to ozłocę!

mastahaha [ Centurion ]
Przyzwyczailes sie, ze kobieta za Ciebie wszystko robila.
Odzwyczajaj sie...
PS.
Gratuluje.

Kanon [ Befsztyk nie istnieje ]

Hitman14 [ Bad N Fluenz ]
http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=4529846
Tylko w ładnych sztabkach proszę. :)
Mysza [ ]
Porcupine Tree - Slave Called Shiver
Od ładnych kilku lat jedyny kawałek, który naprawdę mnie rusza w tych kwestiach...
yazz_aka_maish [ Legend ]
Hitman to nie to :) Tamto było coś z prezentem dla laski, miało być 100 najpiękniejszych ballad, czy 2 płyty CD, jakoś tak, nie kojarzę :/
Macu [ Santiago Bernabeu ]
Zapomiałem o całej płycie Elf zespołu Varius Manx i chociażby Lazarusie Porcupine Tree.

zelka [ Strider ]
głowa do góry ja przechodze przez to co i ty. Mnie tez zostawił facet. A wiem ze nie jest lekko.
ILEK [ Plugawy Karzełek ]
http://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=1938515

yazz_aka_maish [ Legend ]
No, ILEK, na Ciebie można liczyć zawsze :)
zelka, ja nie pękam, czego i Tobie życzę :)

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]
Nie lubię się powtarzać, ale żadne spisy ballad nie są Ci potrzebne. Najpiękniejsze ballady na ten temat ma Nick Cave.
Jezu, w odpowiednich sytuacjach potrafiłem się tym katować godzinami :)
Żeby nie było polecę coś konkretnego :
Nick Cave - Into My Arms !
Gotman [ Generaďż˝ ]
A może Marylka i Ale to już było?
Stare, bo stare, ale pasuje do wielu sytuacji :)
pozdrawiam

yazz_aka_maish [ Legend ]
Heh, zmieniłem plany i chyba robię imprę (piwo podziałało heheh). Kto jest z W-wa i ma chęć - zapraszam!
GG: 600101

ILEK [ Plugawy Karzełek ]
Daleko nie mam...ale jutro robota.

Arxel [ Legend ]
DJ Shadow - Six Days (remix ft. Mos Def)
zajefajny kawalek :) za kazdym razem jak go slucham i wchodzi babka na vocal to mnie dreszcze przechodza:D
a SZCZEGÓLNIE TEN:!!!! w sam raz pasuje do sytuacji :D -szczegolnie slowa :P
Dj Frank vs Danzel - My arms keep missing you (extended mix)
tez zarabisty kawalek :)
polecam oba;] łeee

Bury Pies [ Konsul ]
The Offspring - Spare me the details :)
Wprowadza w odpowiednio wojowniczy nastrój podwyższonej asertywności :D

@lb@tros [ Horned Reaper ]
The Verve - Bittersweet Symphony.

Mysza [ ]
Kurde... skoro Ilek ma blisko, to znaczy, ze ja mam daleko... a już się dziś nocnymi natłukłem... :/

Minas Morgul [ Senator ]
yazz_aka_maish - brawo! Jakbym siebie czytał przed (ponad) miesiącem :)
Gratuluję podejścia do sprawy.
Scatterhead [ łapaj dzień ]
:)
żeby wszyscy tak do sprawy podchodzili to..

yazz_aka_maish [ Legend ]
No i skończyło się na tym:
* więcej piwa
* kolesie
* xbox
* muza
i jedziemy.....myślałem, że noc będzie cięższa :D

Gaara [ Senator ]
Mindless Self Indulgence - Bitches
Tytuł piosenki pasuje do sytuacji;)

yazz_aka_maish [ Legend ]
O, nie, nie :P
Tak jej nie nazwę, choć sprawiła mi ból, to wciąż żywię do niej duży szacunek.
blazerx [ lateral thinking ]
No i finisz. Ale się nie łamię, wręcz przeciwnie
no i to jest dobre podejscie a nie jakies zarzucanie sobie winy

Gaara [ Senator ]
No dobra, dobra;) ale piosenka fajna na takie chwile:)

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]
Jak już ci przejdzie ten "szacunek" i zobaczysz, że spotyka się z innym, to to jest najlepsza ballada:
Zdradziłaś k...o mnie
Pod pociąg się podłożę
Ale nie przejedzie mnie
Bo k...a jedzie po innym torze
Chryzantemy złociste,
W półlitrówce po czystej,
Stoją na fortepianie,
I nie podlewa ich k...a nikt.
Zdradziłaś k...o mnie,
Rzucę się w morskie fale,
Ale nie utopię się,
Bo k...a pływam doskonale.
Chryzantemy złociste,
W półlitrówce po czystej,
Stoją na fortepianie,
I nie podlewa ich k...a nikt.
Zdradziłaś k...o mnie,
rzucę się z wysokości,
Ale nie połamię się,
bo k...a mam gumowe kości.
Chryzantemy złociste,
W półlitrówce po czystej,
Stoją na fortepianie,
I nie podlewa ich k...a nikt.
Zdradziłaś k...o mnie,
Pistolet sobie kupie,
Ale nie zastrzele się,
Bo k...a mam Cię głęboko w dupie.
Chryzantemy złociste,
W półlitrówce po czystej,
Stoją na fortepianie,
I nie podlewa ich k...a nikt. (x2)
KURY

Conroy [ Dwie Szopy ]
KNŻ - Dziewczyny
Ja spotkałem ją wczoraj w barze koło kina
Patrzę - hmm, ale wspaniała dziewczyna
Absolutnie wmurowany stałem, nie wiem, dwie minuty
Aż piwo ze szklanki wylało się na buty
Próbowałem sobie wszystko jakoś wytłumaczyć
Że zaistnieć chciałbym dla niej i coś dla niej znaczyć
Pomyślałem, że podejdę i spytam się o to
Wiesz, i cała reszta coś jak to
Ja wiem, że czasem są upadki i wzloty
Dziewczyny to nic więcej, jak tylko kłopoty
Wiem, że czasem są upadki i wzloty
Dziewczyny to nic więcej...
Moja starsza siostra mówi: Nie zadawaj się z lujami
Moja młodsza siostra po nocach z bambrami
Chodzą ludzie dookoła, jakie to są brudne świnie
Jakie bzdury wygadują o poznanej tej dziewczynie
Myślę, tak to bywa, kiedy ktoś z zazdrości
Kiedy brak mu jego własnej miłości
Ale jej nie zaszkodzi żadne obce zło
Wiesz, i cała reszta coś jak to
Ja wiem, że czasem są upadki i wzloty
Dziewczyny to nic więcej, jak tylko kłopoty
Wiem, że czasem są upadki i wzloty
Dziewczyny to nic więcej...
I gdy w końcu odprowadziłem ją pod sam dom
Tam na dole całowałem ją długo i dłoń
Wędrowała moja w górę, w dół, na boki i wzdłuż
Byłem tak napięty. I nagle już
Stało się, stało się to co miało się stać
Dopiero w jej mieszkaniu, nosz, kurwa mać
Gdy ona do mieszkania swego szła wolnym krokiem
Jacyś leszcze obili mi ryja pod jej blokiem
Ja wiem, że czasem są upadki i wzloty
Dziewczyny to nic więcej, jak tylko kłopoty
Wiem, że czasem są upadki i wzloty
Dziewczyny to nic więcej, nic więcej...
Mój kolega z filozofii mówi, że ona się stara
Zarabia co nie co, i że ma Jaguara
Ale słuchaj, przecież pracę trudno jest z miłością zgodzić
I dlatego ona rzadziej może do mnie przychodzić
Na kolację w późny piątek ją zaprosiłem
Dużo zjadła, wypiła - rachunek ja płaciłem
Potem gdy wyszliśmy na dwór spojrzałem ze zdziwieniem
Samochód okradziony, na siedzeniach kamienie
Wiem, że czasem są upadki i wzloty
Dziewczyny to nic więcej, jak tylko kłopoty
Wiem, że czasem są upadki i wzloty
Dziewczyny to nic więcej, jak tylko kłopoty
Wiem, że czasem są upadki i wzloty
Dziewczyny to nic więcej, jak tylko kłopoty
Wiem, że czasem są upadki i wzloty
Dziewczyny to nic więcej, nic więcej, nic więcej...

davis [ ]
Jeszcze większe zadowolenie przyniesie wysłuchanie piosenki Kultu pt. Goopya peezda.
sergi__ [ Czas Ludzi Cienia ]
yazz_aka_maish -->moze Zostancie razem Stachurskiego i bedzie dobrze :)

Orlando [ Friends Will Be Friends ]
Well
Ah huh-uh-uh-huh, oooow!
Yeah!
Well I’m’a just’a single fella
With a lot on my mind
And I’m’a lookin’ for me a woman
But she’s mighty hard ta’find
Oh’I asked my country cousin
Check the hottest spots in town
Oh that little-bitty woman
Well she just ain’t around
Ooww! Hey, hey, ho!
Oh I’m lookin’
Lookin’
Searchin’ high an’low
Don’t wanna miss’a spot
Keep it on the go
Waitin’
Watchin’
This woman’s got’ta show
I need this little bitty woman
How much you’ll never know
OOOOOOWW!!
Yes!
Do it!
Do it twice!
Woo!
Well I’m’a just’a single fella
With a lot on my mind
I said I’m lookin’ for me a woman
She’s mighty hard ta’ find
I asked my country cousin
Where’s she hangin’ out
Lost this little bitty woman, she’s just outta sight
Oh ho ho Ho!
Oh I’m lookin’
Lookin’
Checkin’ high an’low
Don’t wanna miss’a spot
Keep it on the go
Waitin’
Watchin’
That woman, she’s gonna show
I need this little bitty woman
How much you’ll ever know…
Ooohhh... Now…
I just need a simple
Where she’s hanging out
I promise’ta make it worth your while
If you mark her out
Name your price and make it fast
Waited much too long
Got that woman on the mind
I’m gonna bring’er home
OH YEAH!
Oh I’m lookin’
Lookin’
Searchin’ high an’low
OW!
Don’t wanna miss’a spot
Keep it on the goooo
Waitin’
Watchin’
This woman, she gonna show
I need this little bitty woman
How much you’ll ever know
Baby, I need you…
How much you’ll never know
Lord, I need this little bitty woman
How much you’ll never know!
Owww!
U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]
Przerzuć się na rakinrola. Od razu Ci przejdzie:

n2n [ Don Kermitto ]
"Frou Frou - Let Go" Utwór o zrywaniu ze sobą.

slowik [ NightInGale ]
Kamelot - [The Black Halo #11] Noghting Ever Dies

techi [ Dębowy Przyjaciel Żubra ]
Pudle of Mudd - She Fuckin' hates Me;)
Działa pięknie, szczególnie jeśli znasz tekst i śp[iewasz razem z wokalistą;D
Wyzwól swój gniew;D

zarith [ ]
the streets - dry your eyes
MarcinRegin [ Generaďż˝ ]
U2 - Walk on
yediii [ duszek ]
ja polecam, jak to juz ktos wczesniej napisal Pearl Jam - Black
dodam od siebie również Alice in Chains - Love, hate, love :)
beeria [ Generaďż˝ ]
DUZO kawalkow johnny'ego cash'a
poza tym, moze nie ballada, ale bardzo fajny utwor system of a down - "metro"

Kompo [ alkopoligamista ]
Mam to samo, po 1,5 roku. Trzymaj się.

hopkins [ Zaczarowany ]
To znow u caly swiat jest przed Toba otwarty! Gratuluje i trzymaj sie :)
cRaven [ Konsul ]
bloodhoundgang - "no hard feelings"

yazz_aka_maish [ Legend ]
Piotrasq Ona nie chce się ponoć z nikim spotykać, zresztą wczoraj późno w nocy dostałem esesmana, "żebym się nie martwił bo kto wie jak z nami będzie, może lepiej niż sądzimy". Nie wiem czy miało mnie to jedynie pocieszyć, czy sama już nie wie co robić. Gwoli ścisłości, to ja ostro nawaliłem, po czym Ona podjęła decyzję o "przerwie" (jak ja nie lubię tego terminu).
A przy okazji - który to kawałek The Streets był singlem z pierwszej płyty (nie wiem czy jest więcej) często puszczanym na kanałach muzycznych?
Momentami ssie mnie od środka, generalnie jednak trzymam się nieźle, myślałęm, że będzie gorzej :) Tak czy inaczej czekam na rozwój sytuacji, jednak bez cienia nadziei, nie chcę złudzeń :)
Dzięki wszystkim za typy, niektóre rewelacyjne!

Orlando [ Friends Will Be Friends ]
Aj, zapomnialem o najwazniejszym, jak dodawalem tekst...

zarith [ ]
yazz - z pierwszej płyty streets (są trzy, ostatnia wyszła miesiąc temu) były 4 single: has it come to this, lets push things forward, weak become heroes, dont mug yourself.
a propos tematu, bardzo popularny - i słusznie - ostatnio kawałek: lily allen - smile
jacek119 [ Konsul ]
obejrzyj klan oni mają gorsze problemy :)

EspenLund [ Live For Speed ]
Eamon - Fuck it ( I don`t want you back)

yazz_aka_maish [ Legend ]
Z przyjemnością stwierdzam, że KURY - Złocisyte Chryzantemy to chyba najbardziej nastrajający optymistycznie kawałek (w podobnych sytuacjach) jaki znam :)
Zielona Żabka [ Let's rock! ]
I will survive w czyjejkolwiek wersji:)

BIGos [ bigos?! ale głupie ]
Kury miażdzą
zobacz sobie Offspringa, bardzo rytmiczne, wesołe i dobrze działa...
gratuluje samopoczucia ja bym sie chyba bardziej podłamał ;)
pozdro

KoSmIt [ Just... Kosmit ]
Akon-Lonely...

Paul12 [ Buja ]
Macu - Ja grałem w Fahrenheita i tam właśnie poznałem Theory of the dead man. Świetne utworki mają, nie tylko Santa Monica i No Suprise. Bardzo dobry jest np. Point to Prove.
Artur20 [ Generaďż˝ ]
Widze ze nie tylko ja mam takie problemy. Obecnie rozstajemy sie z moja dziewczyna juz 3 raz w tym roku. Chyba ostatni, bo tym razem to ona jest zdecydowana, poprzednio inicjatywa wyszla ode mnie. Nawet mi pierscionek juz zostawila. Jeszcze jeden wspolny wyjazd nad morze i bede wszystko wiedzial. Szkoda ze pewnych rzeczy nie da sie cofnac, ale takie jest zycie.
Yuri the Crusader [ GUNDAM Pilot ]
Sr-71 - My World
Ale czy będzie pasowac to nie wiem...
QQuel [ Zrobię Wam CZOKO ]
Artur20 - No, to gratuluję pewności siebie i zdecydowania przy ważnych rozterkach życiowych : D

Gorillaz 2-D [ Przydupas Yoghurta ]
To było nocą, gdy księżyc jasno świecił
wiesz już na pewno- nie bedzie z tego dzieci
Tak to bolało, choć sama nie wiesz czemu
Jak to się stało,oddałaś się Rudemu
ref.
Straciłaś cnotę, bo co?
Bo sama tego chciałaś
Straciłaś cnotę i co?
I już nie będziesz miała.
Straciłaś cnotę, bo co?
Bo on nalegał wciąż.
Choć coś straciłaś, to też zyskałaś wiele,
I nie żałujesz bo przecież warto było
Pamiętasz dobrze jak bardzo chciałaś wiedzieć
Co bedzie potem-dziś jesteś już kobietą
ref.
Straciłaś cnotę, bo co?
Bo sama tego chciałaś
Straciłaś cnotę i co?
I już nie będziesz miała.
Straciłaś cnotę, bo co?
Bo on nalegał wciąż.
Straciłaś cnotę, bo co?
Bo sama tego chciałaś
Straciłaś cnotę i co?
I już nie będziesz miała.
Straciłaś cnotę, bo co?
Bo on nalegał wciąż.
To było nocą, gdy księżyc jasno świecił
wiesz już na pewno- nie bedzie z tego dzieci
Tak to bolało, choć sama nie wiesz czemu
Jak to się stało,oddałaś się Rudemu
ref.
Straciłaś cnotę, bo co?
Bo sama tego chciałaś
Straciłaś cnotę i co?
I już nie będziesz miała.
Straciłaś cnotę, bo co?
Bo on nalegał wciąż.
Straciłaś cnotę, bo co?
Bo sama tego chciałaś
Straciłaś cnotę i co?
I już nie będziesz miała.
Straciłaś cnotę, bo co?
Bo on nalegał wciąż.
Straciłaś cnotę...
Straciłaś cnotę...
Straciłaś cnotę, bo co?
Bo sama tego chciałaś
Straciłaś cnotę i co?
I już nie będziesz miała.
Straciłaś cnotę, bo co?
Bo on nalegał wciąż.
Straciłaś cnotę, bo co?
Bo sama tego chciałaś
Straciłaś cnotę i co?
I już nie będziesz miała.
Straciłaś cnotę, bo co?
Bo on nalegał wciąż
Będzie wporzo ziom... Rispekt... ;)