
HWDS [ Konsul ]
Wiza do Kanady - jakie szanse bezrobotnego?
Mogę wyjechać do rodziny na pół roku i będę miał zapewnione zakwaterowanie oraz pracę oczywiście na lewika.
Mój obecny pracodawca z którym mam umowę na stałe odmówił mi tak długiego urlopu - zgodziłby się jedynie na miesiąc bo tyle mam wypoczynkowego ale na miesiąc mi się nie opłaca tam jechać.
Zarobki tu mam takie że jak chcę coś mieć to tylko raty,kredyty bo pensja starcza na życie i opłaty.
Jestem żonaty, 1 dziecko 4 miesięczne - żona na wychowawczym.
Ten wyjazd to moja życiowa szansa bo otwiera mi furtkę na ewentualną imigrację później z rodziną.
1.Jakie mam szanse na otrzymanie wizy jako bezrobotny ?
2.Jakie są dobre sposoby na przekonanie tych z ambasady że jestem uczciwy.

hctkko [ The Prodigy ]
2.Jakie są dobre sposoby na przekonanie tych z ambasady że jestem uczciwy.
Daj im w łapę :)
Bobuch [ Mniejsze Zło ]
Moj starszy 2 razy dostał wizę, obydwie na pół roku, a startował jako bezrobotny (rodzice maja firme zarejestrowana na mame i tatko nie jest oficjalnie w niej zatrudniony ;)), w ankiecie wpisal cel wizyta u rodziny (bo i taki byl cel), jakie sa dobre sposoby? dobrze sie ubierz i nie dawaj do zrozumienia, ze jedziesz tam dla pieniedzy, po prostu badz pewny siebie :)
ganz [ Pretorianin ]
Chcę Ci życzyć dużo szczęcia bo będzie Ci potrzebne. Mój brat próbowal, magister budownictwa ze stażem, nie żonaty, nie dzieciaty, powiedzieli mu ... dziękujemy ale nie kwalifikuje się pan...
Niestety sprawa poleba chyba wyłącznie na tym jaki humor ma szanowna jej wielka mość w zasranej ambasadzie gównianej kanady.
Mam tam rodzine(tj, dwie rodziny - mieszkają długo, legalnie, pracujają domy, dzieci wysyłali nam zaproszenia nie raz) ale mojego brata nie puszczczą(ja nawet sie nie staram, zrezta nie chcę).
pointa - z tego co wiem to łatwiej dostać wiza do usa niż do czerwonego liścia
edit: jesli chcesz probowac to rob jak pisze Bobuch
Bobuch [ Mniejsze Zło ]
a no i oczywiscie zapomnialem dodac ze dostal zaproszenie :)
HWDS [ Konsul ]
Tylko najgorsze jest to że taki obywatel USA czy Kanady spokojnie sobie wjeżdża do Polski a my biedaki musimy się płaszczyć w jakiejś ambasadzie i to jeszcze 200 zł bez zwrotnie za rozpatrzenie wniosku wołają.
Ale coż taki mamy rząd i dlatego chcę stąd wyjechać na stałe żeby już więcej żadne "kaczki" nie decydowały o moim dalszym losie.

pablo_rajski_bicz [ Konsul ]
Może lepiej pomyśl o legalnej pracy w Europie? Wyspy,Hiszpania,od nowego roku Holandia.
Full legal i szybsza perspektywa 'zaimportowania' rodzinki.
HWDS [ Konsul ]
Tak tylko w Kanadzie mam ojca który pomoże mi na początku - mieszkanie praca i wogóle a w Europie czy na wyspach nikogo nie mam i ciężko tak pojechać w ciemno.
blazerx [ lateral thinking ]
polecam Kanadę, duzo lepsza niz USA i UK razem wziete