Shilka the Red [ Ponury Grzybiarz ]
jak otworzyc port w routerze?
mam zewn IP ale teraz zamontowalem sobie router, i mam pytanie jka otworzyc sobie port i przypisac wewn IP do komputerow? bo teraz przypisuje mi IP wewn automatycznie (to by chyba moglo zostac), a chce zrobic tak jka kiedys mialem w mojej sieci ze mialem wewn IP i otwarty port i mialem high ID na emule i active na DC++
router to linksys wireless-G model WRT54G
Thomolus [ Generaďż˝ ]
Musisz zrobić przekierowanie odpowiednich portów (port forwarding) na IP danej maszyny w sieci LAN.
Narmo [ Naczelny Maruda ]
Shilka the Red [ Ponury Grzybiarz ]
wlasnie przegladalem ustawienia panelu admina i troche nie wiem gdzie szukac
moze to port forwarding mnie naprowadzi troche
Thomolus [ Generaďż˝ ]
W moim routerze robi się to w zakładce Virtual Servers lub Port Triggering.
Plantator [ Prokonsul ]
I przedewszystkim ip wewnętrzne muszą być stałe, a nie przydzielane automatycznie.
maciek_ssi [ 2097 ]

Shilka the Red [ Ponury Grzybiarz ]
nei wiem w sumie ktora odpowiedz mi zadzialala bo przeroilem wszytskie chyba ta Narmo w kadym razie dzieki wszystkim:]] hula jak trzeba wszytsko, a na koniec sie okazalo ze Kerio blokuje porty bo zamiast sie pytac o kazdy programto jakos mi mula puszczal w obie strony ale portu nie i stad lowid, ale tak czy siak zebym mial high id musialem te porty "sforwardowac"