
^KoKoT^ [ Generaďż˝ ]
Problem z Radeonem 9600XT ;(
Witam wszystkich chcacych mi pomoc :)
Mam juz dluzszy czas tego "smiesznego" Radeona 9550 XT firmy Gigacube, wykrywanego jako 9600XT. Smiesznego dlatego, ze to jeden z wielu problemow z tym modelem, mam nadzieje, ze spotkal nie tylko mnie, wtedy moge liczyc na pomoc ;)
Problem tkwi w sterownikach. Jakis czas temu zrobilem reinstal Windowsa po formacie, na starej windzie karta byla caly czas zainstalowana na jednych sterownikach(Omega 5.10a lub jak kto woli 2.6.75a) i dzialala prawie bez problemu. Na nowym systemie, karta również działa, ale TYLKO na tych starych sterownikach. Każda nowsza wersja, po jej instalacji, powoduje resetowanie się komputera tuż przed włączeniem się Windowsa. Nie stanowiłoby to problemu, gdyby nie fakt, że wiekszość nowych gier potrzebuje do sprawnego działania najnowszych sterowników, których ja nie mogę zainstalować. Wczoraj chcialem zainstalowac wlasnie najnowsza wersje Catalystow, ale to samo. Jest tylko jedna zmiana - jak zainstaluje sterowniki razem z CCC(Catalyst Control Center) to windows sie wlacza, ale w 640x480 i 4bit kolorow. Oczywiscie system nie rozpoznaje karty. Gdy zainstaluje te same stery bez CCC to wtedy problem j/w.
W związku z tym, chiałem się zapytać, czy ten problem może oznaczać uszkodzenie karty graficznej w jakiś sposób? Moze ktos juz sie spotkal z takim problemem? Rozmawiam z kumplem, ktory ma podobna karte, i mowil, ze ma to samo, i ze wyczytal gdzies w necie, ze powodem moze byc jego antyvirus(wiem, za duzo "ze" :P). Niestety, on uzywa kasperskiego a ja avasta, wiec to chyba nie to...
Bede bardzo wdzieczny za pomoc! Dzieki!

^KoKoT^ [ Generaďż˝ ]
Tak myslalem, ze nie bedzie Wam sie chcialo tego wszystkiego czytac... a moze jednak? ;>

Super Kotlet [ Schabowy ]
Ja przeczytałem ale niestety nieumiem pomóc:P
stanson [ Szeryf ]
Przyczyną może być źle postawiony system, jesli na poprzedniej windzie bylo wszystko z kartą OK to raczej odpada opcja, ze karta uległa uszkodzeniu...
Super Kotlet --> gratulujemy umiejętności szybkiego czytania tekstu :D

K_o_v_a_L [ Generaďż˝ ]
Kokot --> jaka wersja windowsa? czy zainstalowałeś przed instalacją catalystów stery do chipsetu od płyty głównej? upgrade biosu próbowałeś?
^KoKoT^ [ Generaďż˝ ]
stanson ---> karta dzialala na tych sterownikach, ktore mam teraz, nowszych nie probowalem bo nie bylo wczesniej :)
K_o_v_a_L ---> no wlasnie :/ windows xp prof sp2, bios mam najnowszy, ale stery do plyty glownej... mam chipset VIA KT400 i mysle, ze tutaj tkwi jakis problem. Wlasnie wrocilem od kumpla z ta grafika, on ma nforce2 i u niego wszystko smiga na kazdych sterownikach. Nawet nie wiesz jaka mnie zlosc ogarnela :P Wrociwszy, sprobowalem zainstalowac duzo starsze stery od plyty(te z plytki oryginalne), pozniej troche nowsze polecane przez jednego kolesia no i na kazdych to samo grrr. Stawiam tutaj na sterownik od AGP, ale nie jestem pewien. Jak bede mial wolny czas i checi to zrobie znowu format i bede probowal na swiezym systemie.

K_o_v_a_L [ Generaďż˝ ]
Kokot --> poczytaj sobie może coś pomoże.
^KoKoT^ [ Generaďż˝ ]
K_o_v_a_L ---> dzieki za linka, przeczytalem... VPU Recover to problem, z ktorym sie uporalem kilka miechow temu :) Jednak duzo mowia o problemach VIA vs ATI, ale narazie nie mam nerwow do testow przywracania oryginalnego sterownika AGP, no i wylaczania odczytu i zapisu AGP(ale o tym juz czytalem wczesniej).
Blaster85 [ Generaďż˝ ]
Mam ta sama karte i niby podobny problem, nie mozna zainstalowac nowych sterownikow tylko podchodza orginalne z plyty ktore byly doalaczone do karty.W grach typu FEAR, doom3 pojawiaja sie biale prostokaty. Jedynie pomogly mi stery z omegi ale tez musialem jakies wybrac zeby podzialaly ;] Ogolnie ta karta jest smieszna, windows wykrywa ja jako PRO ;]
^KoKoT^ [ Generaďż˝ ]
u mnie wykrywa jako 9600XT SERIES, a jesli chodzi o stery to najnowsze jakie dzialaja to Catalysty 6.4 i Omegi na Catalystach 6.3 :/

Trane [ Konsul ]
Ja mam normalnego sapphire 9600 Xt 128mb i nigdy nie mialem z nim najmniejszych problemow...