GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Odtwarzanie filmow na starym laptopie

05.08.2006
01:04
[1]

Lukxxx [ Konsul ]

Odtwarzanie filmow na starym laptopie

Witam

Mam zamiar kupic sobie laptopa, niestety z powodu mojego budzetu bedzie to jeden ze starszych modeli (uzywany). Bedzie posiadal procesor miedzy p2 366 - p3 500, Ramu 128-192, system operacyjny Win 98 lub Win XP, karta graficzna w najlepszym wypadku Ati Radeon 8 MB, ale moze sie zdarzyc i jakies S3 4 MB, lub cos podobnego. Pytanie moje jest teraz takie czy na takich kompach spokojnie odtworze sobie najnowsze filmy w xvidzie? Jest to jedno z podstawowych zastosowan laptopa i stawia pod znakiem zapytania caly sens kupna...

Czekam na odpowiedzi

05.08.2006
01:10
[2]

Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]

Jeśli chodzi o suche informacje :

Minimalna konfiguracja sprzętowa zalecana przez twórców kodeka, pozwalająca na płynne odtwarzanie filmów skompresowanych DivX-em to: Pentium II 450, 64 MB RAM, 8- megabajtowa karta graficzna oraz sterowniki DirectX co najmniej w wersji 7.0.

Moim zdaniem przy 8MB karcie filmy powinny chodzić, ew. chwilami mogą się zacinać.

Chyba, że mówisz o filmach DVD ?

05.08.2006
01:29
[3]

Lukxxx [ Konsul ]

mowie glownie o divx/xvid, ale o DVD tez

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.