Lukxxx [ Konsul ]
Odtwarzanie filmow na starym laptopie
Witam
Mam zamiar kupic sobie laptopa, niestety z powodu mojego budzetu bedzie to jeden ze starszych modeli (uzywany). Bedzie posiadal procesor miedzy p2 366 - p3 500, Ramu 128-192, system operacyjny Win 98 lub Win XP, karta graficzna w najlepszym wypadku Ati Radeon 8 MB, ale moze sie zdarzyc i jakies S3 4 MB, lub cos podobnego. Pytanie moje jest teraz takie czy na takich kompach spokojnie odtworze sobie najnowsze filmy w xvidzie? Jest to jedno z podstawowych zastosowan laptopa i stawia pod znakiem zapytania caly sens kupna...
Czekam na odpowiedzi
Hajle Selasje [ Eljah Ejsales ]
Jeśli chodzi o suche informacje :
Minimalna konfiguracja sprzętowa zalecana przez twórców kodeka, pozwalająca na płynne odtwarzanie filmów skompresowanych DivX-em to: Pentium II 450, 64 MB RAM, 8- megabajtowa karta graficzna oraz sterowniki DirectX co najmniej w wersji 7.0.
Moim zdaniem przy 8MB karcie filmy powinny chodzić, ew. chwilami mogą się zacinać.
Chyba, że mówisz o filmach DVD ?
Lukxxx [ Konsul ]
mowie glownie o divx/xvid, ale o DVD tez