Sanchin [ Orchid Samurai ]
Części...prośba
Mam prośbę do forumowych speców od komputerów...
Mam niecąłe 17 lat więc nie pracuję i nie mam za wiele kasy około 650 zł. Potrzebuję kupić płytę główną, pamieć i procesor do tej kwoty właśnie. Płyta musi obsługiwać AGP, gdyż starą kartę mam na AGP. Może to być płyta z AGP i PCI-E, ale te są chyba drogie... Z powodu tak małej kasy nie mam pieniędzy, żęby od razu kupić kartę graficzna, może po sprzedaniu starych gratów z kompa, ale nie mogę zostać bez grafy ani na chwilę, bo kompa potrzebuję cały czas tak jak i mój ojciec
Dowodca_Pawel [ ETCS Clan ]
Masz wymagania chłopie. Zapewne nie jest to 100% tego co da się wycisnąć za tą kasę, więc pewnie ktoś będzie miał lepszą propozycje. Tak czy siak przy kupnie karty czeka cię kupno dodatkowych 512 ram.
Sanchin [ Orchid Samurai ]
Wiem, kasy bardzo malo... Mniej więcej coś takiego skłądałem, tylko na bazie Asus K8V-X, duża jest między nimi różnica? Bo cenowa prawie wcale. A dodatkowe 512 RAM' to wiem że będę kupował po sprzedaniu starych gratów, prawdopodownie od kumpla bo sprzedaje 2x512 MB i chce sobie kupić 2x1024... A po zanjomości to mi taniej wyjdzie i to sporo, bo dobrymi przyjaciółmi jesteśmy ;]
mastahaha [ Centurion ]
Jestes niepelnoletni, nie pracujesz, po co Ci komp caly czas?
Nie warto kupowac takiego zestawu, bo bedzie na archaicznej podstawce (w domysle: jedynie ram za jakies pol roku bedzie cokolwiek wart).
Ja bym poczekal, AMD i Intel przystapily do ofensywy z nowymi seriami procesorow a AMD zmienilo podstawke. Czekaj az 939 stanieje i wtedy wrzuc jakas tania plytke + A64 3000+. To calkiem realne na przestrzeni kilku kolejnych miesiecy bo dobra plytka pod 939 to 300 zl, A64 - kolejne 300. 512 ramu to 150 zl czyli brakuje Ci 100 zl.
Czekaj.
Sanchin [ Orchid Samurai ]
Czekać i tak czekam, maksymalnie do końca października, zobaczę co się wtedy pozmienia i może skąś jeszcze kasę wytrzsnę. Pytam na zapas, żeby się zorientować czy to co do tej pory składałem pokrywa się mniej więcej z tym co można poskłądać za te pieniądze... Chociaż nie wiem czy odtrzymam do tego października do mnie już szlag trafia przy tym złomie... Gdyby nie karta na AGP to spokojnie można by było wziąć płytę z PCI-E i DDR2 który jest tańszy od DDR. Generalnei na wszystko bede miał około 800 zł ale trzeba doliczyć jeszcze zasilacz i obudowę... Mam na oku fajną (ładną i funkcjonalną) z zasilaczem za 130 zł
Sanchin [ Orchid Samurai ]
^BUMP^
Może ktoś teraz jeszcze zecce się wypowiedzieć na ten temat? ;]
blazerx [ lateral thinking ]
o 12 w nocy?kto tu bedzie myslal o twoim komputerze?
Dowodca_Pawel [ ETCS Clan ]
Sanchin -> Ta, ładna i funkcjonalna obudowa z zasilaczem, który spali kompa przy pierwszym włączeniu.
Kiedy ludzie się nauczą, że na zasilaczach się nie oszczędza.
Sanchin [ Orchid Samurai ]
Ja wcale nie oszczędzam na zasilaczu, w aktualnym kompie mam już 4 bo poprzenie poszły się paść...
Dowodca_Pawel [ ETCS Clan ]
W takim razie co to za zasilacz? Jakiej firmy?
Sanchin [ Orchid Samurai ]
Kumpel powiedział, żę mi sprzeda obudowę z Tanganem 400 W za 150 zł po znajomości. Zeszliśmy do 130 :] On (a raczej jegoojciec) ma kasy w bród, więc co chwile kompa wymienia...