GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

wykręcone filmy ...

04.08.2006
02:12
smile
[1]

krejas [ Konsul ]

wykręcone filmy ...

znacie jakieś filmy jak:
-Fight Club
-12 Monkeys
-Requiem For A Dream
-Vanilla Sky
???

chodzi mi o to, żeby filmy były zakręcone jak słoik, psychodeliczne, zmuszające do refleksji itp.

może też być co takiego jak Las Vegas Parano - z takim dziwnym wykręconym klimatem :P te ujęcia kamer i to wszystko co sprawia, że sami czujemy się jakbyśmy byli naćpani itp. (podobnie było np. w 12 małp w szpitalu psychiatrycznym, albo w requiem z ta lodówką :P)

słyszałem już o dwóch filmach w tym stylu, których nie widziałem:
-Memento
-Irreversible
ale chciałbym poznac jeszcze kilka takich tytułów

mam nadzieję, że zrozumieliście o co mi chodzi :P

04.08.2006
02:13
[2]

Kurdt [ Modrzew ]

Donnie Darko.

04.08.2006
02:36
[3]

ZgReDeK [ Team Delta clan ]

REvolver :)

04.08.2006
02:38
[4]

Nazgrel [ Ogniu krocz za mną ]

The Wall

04.08.2006
02:48
[5]

coolerek89 [ Mówcie mi cool ]

A co to jest to Requiem for a dream bo gdzies
o tym slyszalem ale nie wiem o czym to jest?

sorki za offtop

04.08.2006
02:49
smile
[6]

hopkins [ Zaczarowany ]

wstyd sie przyznac ale nie ogladalem Efektu Motyla, a podobno tez wykrecony.

04.08.2006
02:51
smile
[7]

kasztaneczuszek [ Legend ]

Requiem for a dream!

Ja bym narobił spojlerów wiec dam z filmweba

Wstrząsająca opowieść o czwórce bohaterów z Brooklynu, którzy w pogoni za realizacją swoich marzeń odbywają podróż w głąb piekła uzależnień. Ucieczka od rzeczywistości kończy się dla rozprowadzającego narkotyki Harry'ego, jego uzależnionej od pigułek na odchudzanie matki, Sary, pogrążonej w nałogu dziewczyny, Marion, i najlepszego przyjaciela, tragedią. Każdy z nich, nie mogąc sobie poradzić z chaosem otaczającego ich współczesnego świata, popada w uzależnienie od narkotyków, słodyczy, czy telewizji. "Requiem dla snu" to hipnotyczna opowieść o tęsknocie za miłością, życiu w iluzji, kłamstwie i zjawisku uzależnienia.



Naprawde polecam! Świetny film! Nie widziałeś? Obejrzyj!



edit:

Hopkins ---> bardzo dobry film! co prawda pokręcony ale naprawde warto obejrzeć!

04.08.2006
06:00
smile
[8]

kaies [ Kurde! Wielki Ibuprom! ]

Zagubiona Autostrada? :)

04.08.2006
06:14
smile
[9]

Ragn'or [ mortificator minoris ]

"Miasto zaginionych dzieci"-jeden z bardziej zakreconych filmów jakie oglądałem.Fakt-wielkim kinomanem nie jestem ,ale zawsze...

"Trainspotting"-chociaż tak naprawdę do książki to się nie umywa (Irvine Welsh-"Ślepe tory".Niedawno pojawila się druga część-"Porno").

Mniam!

04.08.2006
07:47
[10]

McClanesHungOver2 [ Generaďż˝ ]

‹raktycznie wszystko Gilliama , albo Lyncha.

04.08.2006
08:03
smile
[11]

siwCa [ Legend ]

Big Fish - film totalnie zakrecony i popieprzony, chociarz nie przypadl mi do gustu.

American Psycho - calkiem fajny

i moj faworyt - Sekretne Okno ( "Secret Window" ) film naprawde swietny i zakrecony. Polecam.
[ nie bede pisal o czym bo moze cos za duzo powiem i bedzie po filmie ]

a i jeszcze jeden tylko jak on sie nazywal....

*mysli, probuje sobie przypomniec. *

o!! Tozsamosc, tez zaje***ty film

Wiec podsumowujac, polecam wszystkie, z 'wyboldowaniem' dwoch ostatnich.

04.08.2006
08:05
[12]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Angel Heart, Jacob's Ladder i prawie wszystkie filmy Cronenberga po roku 1980.

04.08.2006
08:10
smile
[13]

legrooch [ MPO Squad Member ]

Może minimalnie odbiegną od założeń, ale:
- Fight Club
- The Game

Zakręcone są napewno konkretnie :)

04.08.2006
08:17
smile
[14]

gabcok [ Pretorianin ]

"Funny Games"

04.08.2006
08:21
[15]

Deepdelver [ Legend ]

Dwa tytuły, które wymienił Mephisto + propozycja Kurdta zamiatają.

BTW nikt nie podał "Częstotliwości" - sympatyczny film w tych klimatach.

04.08.2006
08:25
[16]

sergi__ [ Czas Ludzi Cienia ]

South Park

04.08.2006
08:35
[17]

hopkins [ Zaczarowany ]

Ooo co do wykreconego filmu to jeszcze Nekromantik :)
Nie ma on nic wspolnego z twoimi typami, ale jest zakrecony :)

04.08.2006
08:36
[18]

U.V. Impaler [ Hurt me plenty ]

Delicatessen.

04.08.2006
08:37
[19]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

Nekromantik to klasyka, ale Re-Penetrator też jest niezły. :)

A tak na poważnie, to przypomniał mi się jeszcze duńsko-francuski Spoorloos. Naprawdę wyśmienity film. Szkoda, że w Polsce tak mało znany.

04.08.2006
08:40
[20]

hopkins [ Zaczarowany ]

Mephistopheles nie znajduje na imdb tego tytulu co padels :) jest jakies penetration, ale to chyba nie to :)

04.08.2006
08:42
[21]

Mephistopheles [ Hellseeker ]

hopkins ---> Bo to zbyt ambitne dla IMDb jest. :)

04.08.2006
08:45
smile
[22]

hopkins [ Zaczarowany ]

Dziekuje :)

No cóż, jeśli ktoś ma ochotę na 20 minutowy pokaz kopulacji dwojga ludzi w najróżniejszych pozycjach, dodatkowo w krwistej polewie to w pełni polecam "Re-Penetratora"

04.08.2006
08:45
[23]

garrett [ realny nie realny ]

CyberZagadka :)

04.08.2006
08:48
[24]

Grucha [ Generaďż˝ ]

Tetsuo - The Iron Man.

04.08.2006
08:49
smile
[25]

Dziadzia [ Pretorianin ]

Punktualny
Człowiek Legenda
Formuła 51

04.08.2006
08:54
[26]

n2n [ Don Kermitto ]

to może coś z dalekiego wschodu - Oldboy, Audition (aka Oodishon)

04.08.2006
10:41
[27]

MadaFakaMan [ Pretorianin ]

Freeze Frame

04.08.2006
11:09
smile
[28]

koksin [ Konsul ]

n2n -> To ja dolacze koreański shuter, koncowka jest super.

04.08.2006
14:17
smile
[29]

krejas [ Konsul ]

wielkie dzięki

04.08.2006
14:38
[30]

jacek119 [ Konsul ]

Klan

04.08.2006
14:46
smile
[31]

Soldamn [ krówka!! z wymionami ]

koniecznie Trainspotting ;)!!! Genialny Film

04.08.2006
15:04
[32]

hen1o [ Konsul ]

Do refleksji - truman show

Zakrecony, super, wybitny - human traffic

No i jak moglem zapomniec o Memento.

:)

04.08.2006
15:17
[33]

bulletproof [ Centurion ]

Mulholland drive - najbardziej zakrecony film jaki widzialem, do dzis nie wiem o co w nim chodzilo:/

04.08.2006
15:18
[34]

Mati176 [ Supervisor ]

Memento polecam. Strasznie pokrecony film :)

04.08.2006
15:26
[35]

Oiolosse [ Konsul ]

Filmy Lyncha, Aronofskiego (Pi), Jean-Pierre Jeuneta..
Ciekawy byl Intacto, niezly Identity...

04.08.2006
15:32
[36]

Yupix [ Pretorianin ]

Spun - film o narkomanach

04.08.2006
17:25
smile
[37]

$heyk [ Master Chief ]

"Fear And Loathing In Las Vegas"

W filmie gra Johnny Depp, co samo w sobie jest rekomendacją :) Poza tym całkiem śmieszny

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.