GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Nie róbcie tego w domu - cz. 1 || Jak już to na balkonie ;D

03.08.2006
10:35
smile
[1]

Słonik bez trąby [ Legionista ]

Nie róbcie tego w domu - cz. 1 || Jak już to na balkonie ;D

=-=- wstęp -=-=

Utworzyłem ten wątek żeby mogły tu być umieszczane przez was "przepisy" na różne eksperymenty i doświadczenia które z łatwością mozna wykonać w ogródku , na balkonie , lub w domu ( jednak w domu bym nie radził ) lub linki z filmikami z takich doświadczeń

Nową część zakładam , gdy znajdzie sie w wątku 70 wpisów ( postów )

Pozdro od 'Słonik bez trąby' dla wszystkich GOLowiczów !

03.08.2006
10:42
[2]

OzOr [ Generaďż˝ ]

Ktorej traby nie masz???

03.08.2006
10:44
[3]

General E'qunix [ Nobody likes me ]

[*]

03.08.2006
10:46
[4]

siwCa [ Legend ]

[m]
o-o^

03.08.2006
10:48
[5]

coolerek89 [ Mówcie mi cool ]

stary obczajony juz napewno przez wszyskich experyment:
2L Pepsi/Coca Cola i 5 mentosow.

03.08.2006
10:51
smile
[6]

Słonik bez trąby [ Legionista ]

OzOr ---> powietrznej ;D

03.08.2006
11:08
[7]

beo314 [ Konsul ]

Dzwoneczki Franklina

Potrzebne:
2x metalowa puszka, może być po napojach
1x długopis, ołówek, cokolwiek podobnego kształtu i długości co nie przewodzi prądu
2x przewód z izolacją, dłogość zależna od własnego mieszkania
1xfolia aluminiowa (czy jak jej tam, taka do pakowania kanapek) 20x20 cm
1x nitka - tak z 15 cm
1x elektryzujący się ekran :)
1x tekturka/stary mouse pad/zeszyt/cokolwiek
jak zawsze nieśmiertelna taśma klejąca

Jak zmontować:
- Puszki przylepiamy do podstawy, odległość między nimi jakieś 6-8 cm. Z jednej z puszek zrywamy zawleczkę.
- na górę obu puszek przylepiamy ten długopis, będzie on służył za zawieszenie do zawleczki. Zawleczkę wieszamy za pomocą nitki na środku pomiędzy puszkami, mniej więcej na połowie ich wysokości.

W tym momencie upewniamy się czy wszystko jest przymocowane, czy puszki nie są zwarte itd.
Przenosimy teraz cały bajzel w pobliże telewizora.

- jedną z puszek łączymy kabelkiem do uziemienia. Kaloryfer jest do tego bardzo dobry.
- drugą puszkę kabelkiem łączymy z folią aluminiową, którą przykładamy do ekranu telewizora.
- włączamy telewizor :)

Jeżeli wszystko zrobiliśmy cacy, w tej chwili rozlegnie się paskudny dźwięk uderzania zawleczki o puszki.

O co chodzi:
folia na ekranie robi za kondensator, zbiera ładunek który kabelkiem idzie do jednej z puszek.
Naładowana puszka przyciąga zawleczkę - w chwili ich zetknięcia zawleczka ładuje się takim samym ładunkiem jak puszka, więc zaczynają się nawzajem odpychać. Gdy zawleczka uderzy w drugą puszkę odda ładunek, więc ta pierwsza zacznie ją znów przyciągać, itd...

O czym pamiętać: nie zrobić za dużego kondensatora - im większy kawałek folii tym większy ładunek. Nie dosyć że może trzepnąć (niegroźne dla zdrowia, ale mało przyjemne) to potem może nas ewentualnie czekać rozmagnesowywanie ekranu.

Znalezione w czasopiśmie "Wiedza i Życie"

03.08.2006
11:32
smile
[8]

siwCa [ Legend ]

Puszka Siwego

Potrzebne

- 7 piw wczesniej.
- puszka po jednym z nich.
- zapalniczka

Po dokladnym oproznieniu puszki napuszczamy do niej gazu. Probujemy podpalic, ale gazu jest za malo aby sie zapalilo wiec dalej dopuszczamy i co chwile sprawdzamy. Zniecheceni brakiem 'wielkiego ognia' dopuszczamy i sprawdzamy nie myslac juz o bezpiecznym trzmaniu puszki, odleglosci itd.
Za ktoryms razem wychodzi, ale caly ogien leci nam na reke, dotkliwie ja parzac.

O co chodzi - pozniej masz blizne na pol palca..


Tak, tak wyprobowane na sobie :)

03.08.2006
11:35
smile
[9]

moszeusz [ PSP OWNER ]

siwy >> ROTFL

https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5148241

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.