GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

MoNoPoLoWe!!

02.08.2006
22:05
[1]

Atlas_sz [ Centurion ]

MoNoPoLoWe!!

Slyszalem na jakims programie o godzinie 19.30 (czyt. wiadomosciach). Ze ponad 80% dzieci w wieku 11-15 lat siega po alkochol! Prawo ma zostac zaostrzone zeby temu zapobiec!
I tu pytanie czy w waszych sklepach(w ktorych kupujecie ziemniaki lub ... (nie wnikam co) ) sprzedaja alkochol nieletnim bo ja zauwazylem z wlasnego doswiadczenia ze jest coraz mniej takowych!!:(
I mysle tak na chlopski rozum ze jak ktos lubi to moze pic nawet jak ma >10 lat!!!
Wogole co to za problem podejsc do pijaczka dac mu 3 zl na wino i Ci kupi co tylko sobie wymyslisz!!:P

02.08.2006
22:06
[2]

Grungowiec [ LENIWIEC ]

Człowieku, my dzieciaki (sam mam juz 16 lat) wiemy do jakich sklepów chodzić, mamy własną tajną komórkę wywiadowczą :]

02.08.2006
22:07
[3]

KRIS_007 [ 1mm[]R+4l ]

Czy ten twoj alkochol mocniej kopie? W ogole to nie slyszalem o zakazie sprzedazy alkocholu, nawet pozniej 18 lat.

02.08.2006
22:09
[4]

Atlas_sz [ Centurion ]

Grungowiec --> wiem wiem ja tez mam takich kilka ale wlsnie mowie ze jest ich coraz mniej!
Wykrecaja sie przed sprzedaza ze sa teraz kontrole i w ogole ale to wszystko lipa!!

02.08.2006
22:11
[5]

Arczens [ Legend ]

Nie wierz we wszystko co mowia w telewizji.

02.08.2006
22:11
[6]

Grungowiec [ LENIWIEC ]

Atlas_sz-->no wiadomo, że się wykręcają, ale i tak zawsze zostają pijaczki :]

02.08.2006
22:16
smile
[7]

.:Jj:. [ The Force ]

Ja nigdy nie byłem świadkiem takowego zdarzenia, ani sam nie kupowałem alkocholu. Może mieszkam z za dobrej dzielnicy. </joke> :)

02.08.2006
22:18
smile
[8]

Gaara [ Senator ]

Każdy ma jakiś tam kolegów;P

02.08.2006
22:18
[9]

PunkNotDead [ Lion of Judah ]

a to ja juz sie nie zaliczam do 80% :) 16 styka... :P



EDIT:
Atlas_sz ----> hm... z 98% :)

02.08.2006
22:19
smile
[10]

Atlas_sz [ Centurion ]

PunkNotDead --> racja te wiek to juz 100% !!:P

02.08.2006
22:22
smile
[11]

thekid2 [ iLove ]

racja te wiek to juz 100% !!:P

potwierdzam... ja też 16 ;)

02.08.2006
22:23
[12]

Hitmanio [ Legend ]

Ha! Ja należę do tych 20% :D

02.08.2006
22:27
smile
[13]

Chupacabra [ Senator ]

i dobrze ze gowniarzom nie sprzedaja, moze fajeczke jeszcze i wodeczke, he?

02.08.2006
22:28
[14]

TyTuSPL [ Love United ]

Pojedź na Słowacje. Niedawno na koloniach zatrzymaliśmy się w pobliskim wiejskim sklepie i przyszedł taki o 2 głowy odemnie niższy ( mam 186 cm wzrostu ) i był cały brudny. I poprosił o 5 piwek, a facetka spokojnie mu sprzedała :D

02.08.2006
22:31
[15]

PunkNotDead [ Lion of Judah ]

Ktoś (nie wazne czy ja, czy nie ja :P) był nieźle wciety. Język mu się plątał i pomylił się nieźle przy liczeniu kasy i wybieraniu chipsów... i babka mu spokojnie sprzedała piwka :)

02.08.2006
22:32
[16]

polak111 [ T42 ]

Ja tam należe jeszcze do tych 20%, bo alkohol jakoś mnie nie kręci. Owszem moi starsi mają pare butelek wina, piwa i spiritu, ale nie mam specjalnie ciągotów do tego rodzaju napojów.
Rodzice częstują mnie czaseem winem, piwem lub czymś z %%, ale czasem biorę i czasem odmawiam.

02.08.2006
22:32
smile
[17]

.:Jj:. [ The Force ]

BTW ostatnio elegancko sobie stoję w sklepie z sosem do spaghetti, a tuż na przeciw mnie stoi pijaczek z 9 puszkami piwa, zdziwiłem się bo były trochę lepsze niż te najtańsze.. wracając- gość wyglądał jak ostatnia pokraka, tłusty, nieogolony, śmierdzący, w jakiś klapkach, a najgorsze było to że miał pełno dziur w spodniach (i nie tylko), najwięcej na dupie, a żeby było śmieszniej- nie miał majtek. Ludzie radzę wam odstawcie procenty, żeby nie doprowadzić siebie do takiego stanu.

02.08.2006
22:35
smile
[18]

Gaara [ Senator ]

polak111 -> rodzice podają dziecku pierwszy alkohol!!!

https://hyperreal.info/rodzice_pierwsi_podaja_dziecku_alkohol

02.08.2006
22:39
[19]

ereyty [ Bragiel ]

Nigdy nie spotkałem się z alkocholem-co to takiego? Czy występuje tu jakieś pokrewieństwo z alkoholem, czy tylko przypadkowa zbieżność nazw?

02.08.2006
22:43
[20]

polak111 [ T42 ]

Gaara ----> nie rozumiem Cię. Rodzice moi dają mi do spróbowania po to, abym kiedy przed ukończeniem 18 lat z kolegami nie upił się itd. Szczerze mówiąc nigdy nie piłem wódki.
Ostatnio kolega namawiał mnie na piwo, ale umiałem odmówić.

02.08.2006
22:45
[21]

Gaara [ Senator ]

Ale podali jako pierwsi...

02.08.2006
22:48
[22]

polak111 [ T42 ]

No podali jako pierwsi i co z tego??? Wolą, żebym spróbował w ich towarzystwie niż uchlał się na amen z kumplami. Setki razy tłumaczyli, że jest granica w piciu alkoholu itd. itp.
Jeszcze nigdy nie upiłem się i myślę, że to dzięki moim rodzicom.

02.08.2006
22:48
[23]

cisowianka [ Pretorianin ]

dla chcącego nic trudnego

02.08.2006
22:48
smile
[24]

Atlas_sz [ Centurion ]

zgadzam sie! Piersze piwo jakie wypilem to chyba z rodzicami! Zastanowcie sie przeciez rodzice tez ludzie!! (chyba..:P:D)

02.08.2006
22:48
smile
[25]

.:Jj:. [ The Force ]

polak111==> ja podobnie, nawet tata mi czasem proponuje czy nie chcę wina do kolacji albo jakiegos drinka zimnego jak robią, ale jak nie mam ochoty to mnie nie ciągnie, to zależy od wychowania i charakteru, nigdy się nie upiłem ani nie próbowałem ,w przeciwieństwie do innych rówieśników.
A jak dziecko kupuje mające 8, 10 lat alkochol to według mnie jest to patologia, i tyle..

02.08.2006
22:50
[26]

PunkNotDead [ Lion of Judah ]

a ktoś pił "kojota"? :P

02.08.2006
22:50
[27]

Atlas_sz [ Centurion ]

.:Jj:. --> co to ma wspolnego z patologia??!!

02.08.2006
22:51
smile
[28]

Gaara [ Senator ]

polak111 - alkohol ścina białko

02.08.2006
22:54
[29]

.:Jj:. [ The Force ]

A czy to jest normalne że dziecko które nie umie dobrze pisać kupuje alkochol? Nauczyło się w przedszkolu albo podstawówce? Nie- od rodziców.

02.08.2006
22:56
[30]

polak111 [ T42 ]

A co do papierosów do wypaliłem połowę jednego dnia a drugą połowę drugiego dnia kiedy miałem 11 lat.
Byłem wtedy młody i głupi, a moi rodzice nie palili i nie palą, więc nie miałem tak dużej styczności z tytoniem co wywoływało w mnie jeszcze większą ciekawość. Od tamtej pory nawet nie dotknąłem się do papierosa i nie zamierzam się dotykać.
Na dzień dzisiejszy moi koledzy piją piwo, palą a ja tego nie robię i wcale nie czuję się gorszy od innych!

02.08.2006
22:57
[31]

Atlas_sz [ Centurion ]

.:Jj:. --> zalezy co masz na mysli czy dziecko samo z wlasnej woli kupuje czy rodzice go zmuszaja!

02.08.2006
22:59
[32]

Atlas_sz [ Centurion ]

polak111 --> a czujesz sie od nich lepszy?

02.08.2006
23:04
[33]

Mondragorn [ Lunar Dragon ]

O lol, nawet się załapałem do większości (13 lat jak się pierwszy raz napiłem). Co do sklepów to rzeczywiście coraz mniej takowych. Trzeba coraz lepiej szukać ;)

02.08.2006
23:04
[34]

polak111 [ T42 ]

Atlas_sz----> Nie mogę odpowiedzieć na to pytanie ogólnie. W pewnych sprawach jestem od nich lepszy (i czuję się) a w pewnych gorszy. Czuję się lepszy od nich dlatego, że nie palę i nie piję w wieku przed 18, ale zarazem czuję się gorszy np. że nie jestem asem w sporcie choć staram się ze wszystkich sił im dorównać.

To są przykłady. Jeszcze raz powtarzam! W pewnych przypadkach czuję się lepszy, a w innych gorszy, lecz staram się im dorównać.
Ogólnie rzecz biorąc nie patrzę na innych tylko robię swoje.

02.08.2006
23:06
[35]

.:Jj:. [ The Force ]

A jak zmuszają to nie jest patologia? Obojętnie, kupuje same, dla mamy, dla brata, dla kolegi, KUPUJE- ma stycznośc z alkocholem- co zaowocuje problemami w przyszłosci- np uzależnieniem albo postępowaniem wobec swoich dzieci w podobny sposób. Jak dziecko nawet jest świadkiem libacji to to jest już patologia.

02.08.2006
23:14
[36]

Atlas_sz [ Centurion ]

.:Jj:. --> chyba za bardzo rowijasz pojecie patologii! Alkohol byl jest i bedzie zawsze i wszedzie (urodziny imieniny wesele obiad kolacja ..itd.) Majac takie podejscie to dziecko do 18 roku zycia trzeba by trzymac w kmorce!!

02.08.2006
23:21
[37]

.:Jj:. [ The Force ]

Ja nie mówią o imieninach :) Nie popadajmy w skrajności, chodzi mi o styl życia. Czy normalni rodzice posyłają dzieci po alkohol do sklepu? Tak, alkohol był jesty i będzie. Ale powinien być w odpowiednim miejscu, czasie, i odpowiednich dawkach. Dziecko dorastające w środowisku w którym picie jest na porządku dziennym.. a zresztą można by tu pisać i pisać. Są też niby drugie strony- dziecko samo z ciekawości poszło, ale myślę że to są wyjątki, Poza tym a i ta ciekawość musi być czym zainspirowana.

02.08.2006
23:21
smile
[38]

KRIS_007 [ 1mm[]R+4l ]

Ludzie, ludzie!! Az oczoplasu mozna dostac. Pisze sie alkohol.

03.08.2006
00:08
smile
[39]

znowu CŚ przekręt szykuje [ Pretorianin ]

alkohol- to chyba podstawa umieć napisać to słowo :P

03.08.2006
00:10
[40]

Mizferac [ Pretorianin ]

Powiem szczerze że z każdym kolejnym rokiem odkąd człowiek osmienastkę skończył kupowanie czy spożywanie alkoholu nie jest już takie "trendi" jak się wydawało wcześniej.

03.08.2006
00:32
[41]

litlat [ Konsul ]

A byliście kiedyś we Francji? Tam rodzice podają dzieciom alkohol codziennie!

spoiler start
Po lampce wina do obiadu:)
spoiler stop

03.08.2006
01:06
smile
[42]

LechuMaster [ Centurion ]

Kazdy zapewne slyszal ze telewizja Kłamie:P:P:P:P:P:P trzeba miec zaufane sklepy....

03.08.2006
05:22
smile
[43]

siwCa [ Legend ]

albo wygladac, na pelnoletniego..

03.08.2006
10:33
smile
[44]

Kompo [ alkopoligamista ]

Nie jestem pełnoletni, a już od prawie dwóch lat nikt się mnie o to nie pyta, podczas kupowania alkoholu czy papierosów. :) 198cm wzrostu robi swoje. ;)

03.08.2006
10:41
smile
[45]

robert461 [ Konsul ]

kolomnie w kadym sklepie kazdemu sprzdedadza czy to wudka czy to piwo czy papierosy

03.08.2006
10:44
smile
[46]

siwCa [ Legend ]

wudke kazdemu sprzedaja :O przecierz za to lapiol :O

Kompo - wlasnie o to chodzi :)

03.08.2006
10:45
smile
[47]

Słonik bez trąby [ Legionista ]

człowieku , temu sie nie da zapobiedz ! jak sie dzieciom nie sprzeda , to dzieci ukradną ... tak to juz w Polsce jest !

03.08.2006
10:49
[48]

siwCa [ Legend ]

jak szybko biegasz to dasz rade zapobiedz.. no i jak tak pobiegniesz za cos to sie schowasz :)

jakos nie zauwazylem, ze w sytuacji gdzie nie chca mi czegos sprzedac ( albo moim znajomym ) kradniemy to :/

03.08.2006
10:55
[49]

Ace_2005 [ The Summer ]

U mnie sprzedają bez problemu. Nawet żaden ze sprzedawców nie robi żadnych problemów dziecku, które ma 13 lat...

03.08.2006
11:03
[50]

QQuel [ Zrobię Wam CZOKO ]

Jak masz dowodzik, to i tak sprzedadzą, choćby prawo było nie wiem jak ostre : )

03.08.2006
11:12
smile
[51]

polak111 [ T42 ]




Przeczytajcie pierwszy akapit i wytłumaczcie mi o co chodzi jeśli ja to źlę pojmuję.
Ja z tego rozumiem, że dowód osobisty może mieć trzynastolatek jak i osoba pełnoletnia (18 lat i więcej). Tylko, że osoba pełnoletnia ma obowiązek posiadania dowodu osobistego.
No to jak dowód osobisty zostanie wydany 13-latkowi i ten pójdzie po alkohol i pokaże dowód sprzedawcy to on (sprzedawca) może mu sprzedać alkohol?

03.08.2006
11:20
[52]

siwCa [ Legend ]

Nie, na dowodzie jest data. Teraz nie samo posiadanie dowodu decydyuje tylko data jaka widnieje na nim.

03.08.2006
11:48
smile
[53]

promyczek303 [ sunshine ]

Mnie też pierwszy alkohol podali rodzice. I nie uważam, żeby bylo w tym coś złego. Widaomo przecież, że nie wlewali go do mnie szklankami czy na siłe :| Jak już ktoś zauważył rodzice wolą dać dziecku, żeby skosztowało w ich toważystwie, niż martwić się czy nie upije sie gdzieś ze znajomymi... :/

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.