GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Co to za muzyka?

02.08.2006
19:53
[1]

Minas Morgul [ Senator ]

Co to za muzyka?

Znalazłem tą muzyczkę jak leciała w tle na jakiejś stronie.
Wrzuciłem fragment, więc posłuchajcie i w miarę możliwości powiedzcie, co to za gatunek, jak się owa piosenka nazywa i czy znacie coś podobnego.

Z góry uprzedzam, że to smuty bez wokalu ;) Dobre na deszcz.

02.08.2006
20:01
smile
[2]

Judith [ PlayScribe Portable ]

Klimatem przypomina Briana Eno, albo Aural Planet, nic więcej nie przychodzi mi do głowy :)

02.08.2006
20:16
[3]

meryphillia [ Progressive ]

Czyli gatunkowo, bedzie to: New Age albo Ambient albo ChillOut albo inne cholerstwo.
Niestety sam nie moge posluchac, bo kafejka w ktorej siedze nie zakupila niestety sluchawek ;P

02.08.2006
20:28
[4]

Minas Morgul [ Senator ]

Też mi właśnie "ambientowo" pachnie.
Szukam podobnych utworów. Dzięki Judith za nazwy.
Od kąd padł mi Bluemars, nie ma nocami czego słuchać :)

02.08.2006
20:31
[5]

Maevius [ Czarownik Budyniowy ]

Wow, świetne! Chce więcej.

Ze swojej strony obstawiałbym Johna Seerie albo Kevina Brahen'ego

02.08.2006
20:38
smile
[6]

meryphillia [ Progressive ]

Minas Morgul >>> Pewnie tamta muza nie jest w tym stylu, ale jesli chcesz "po chillout'owac", to koniecznie posluchaj dwoch albomow niesamowitej grupy Conjure One.

www.conjureone.com


Lo jezus!!!! nawet nie wiedzialem!!!! ponoc 11 listopada maja grac w Londynie!!!! uuuuuuu!!!!! bosko! :]

02.08.2006
20:39
[7]

Thomolus [ Generaďż˝ ]

Nie wiem co to za muzyka, ale muszę przyznać, że coś w niej jest.

02.08.2006
20:44
[8]

Minas Morgul [ Senator ]

Dzięki meryphillia
Maevius - udało mi się po ciężkich poszukiwaniach w historii znaleźć stronę, na której w tle sączy się ta muzyka.
Żeby nie łamać praw autorskich, wrzuciłem tylko fragment. Całość jest tu
Odpalcie stronę i opuśćcie na pasek zadań. Całość około 7 minut trwa.

02.08.2006
20:47
[9]

Maevius [ Czarownik Budyniowy ]

mery

conjureone to niestety strasznie slaba popowa kapelka.. :)

z mojej strony

- nord ambient alliance
- northaunt
- john seerie (lumia nights)
- steve roach

Robin Guthrie and Harold Budd - Mysterious Skin Soundtrack

02.08.2006
20:49
[10]

Maevius [ Czarownik Budyniowy ]

Minas Morgul

Moglbys mi wyslac calosc ? Albo podac link na @ ? 7 minutowa?

[email protected]

02.08.2006
20:52
[11]

Minas Morgul [ Senator ]

EDIT - ok

02.08.2006
20:54
smile
[12]

meryphillia [ Progressive ]

Maevius >>>> ja Ci dam popowa ;P (chociaz masz oczywiscie racje), ale ni przyznam ze jest slaba, wprost przeciwnie... W porownaniu do innego projektu Rhysa Fulber'a, czyli Delerium; Conjure One wypada wprost olsniewajaco.

02.08.2006
20:59
[13]

Maevius [ Czarownik Budyniowy ]

Minas, jeszcze nic nie doszlo. Byc moze hate nawala. Jesli tak, poprosze alternatywnie na [email protected]. Zrewanzuje sie :)

02.08.2006
20:59
[14]

piokos [ Malpa w czerwonym ]

Minas Morgul => jak dorwiesz kawałek to wstaw na jakiegoś jusendita czy cuś :).

02.08.2006
21:01
[15]

Ezrael [ Very Impotent Person ]

Rewelka. Niestety nie kojarzę artysty.

Minas Morgul - Również bym poprosił całość

ezrael na op.pl

02.08.2006
21:01
smile
[16]

Judith [ PlayScribe Portable ]

No problem :)

O jako takim ambiencie nie wiele chyba wiem, ale co mogę polecić w podobnych nastrojach:

Aural Planet - Acoustic Plantation Releases (bardzo przyjemne :) )
Brian Eno & J. Peter Schwalm - Drawn from life
Aphex Twin - Selected ambient worsk 85-92
Recoil - Liquid (dziwne, dość mroczne)
Ulver - Perdition City (jw. ale przy okazji niesamowite)


02.08.2006
21:01
[17]

Minas Morgul [ Senator ]

Maevius - nie zdążyłem edytować posta.
Wrzucam to własnie. Trochę to sobie waży, a dziś koledzy w sieci postanowili zapewne masowo ściągać filmy pornograficzne przed zapowiedzianym na jutro końcem świata i to trochę może potrwać, bo upload mam niski. Aczkolwiek jak tylko się skończy, dam znaka i napiszę :)
EDIT - Ezrael - oki
Judith - masz u mnie duży + za Ulvera ;) Dzień bez Perdition City, Lyckantropen i Svidd Neger to dzień stracony.
EDIT2 - Warto wspomnieć, że Lyckantropen niesie jak dla mnie wręcz gigantyczny ładunek emocjonalny, mimo, że dźwięki są bardzo proste i surowe. Coś niesamowitego.

02.08.2006
21:02
smile
[18]

Maevius [ Czarownik Budyniowy ]

Ulver - Lyckantropen Themes

02.08.2006
21:10
smile
[19]

piokos [ Malpa w czerwonym ]

Ulver tu, Ulver tam, muszę tego kiedyś posłuchać :)

Na razie delektuję się ........ \/

02.08.2006
22:00
[20]

Minas Morgul [ Senator ]

Ezreal, Maevius - sprawdźcie maile.

02.08.2006
22:18
[21]

Marrovack [ Konsul ]

Od kąd padł mi Bluemars, nie ma nocami czego słuchać :)

zoogm, to było radio internetowe które puszcza taką muzykę? huh. wklepałem w google i mi tez nie działa.
macie tego więcej? podobało mi się... Briano Eno znam ale wydaje mi się że on tworzy coś innego. Ulver też tworzy coś kompletnie innego. To coś ze stronki jest takie bardziej na relaks.

02.08.2006
23:55
[22]

Ezrael [ Very Impotent Person ]

Minas Morgul - U mnie pusto, dziwne

03.08.2006
00:07
smile
[23]

Mizferac [ Pretorianin ]

Świetne.. Przyjmnie się tego słucha :)

03.08.2006
00:24
[24]

Minas Morgul [ Senator ]

wysłałem na ezrael (at) op.pl
Ale sam link :)

03.08.2006
10:21
smile
[25]

Ezrael [ Very Impotent Person ]

Teraz doszły dwa :)
Wielkie dzięki. Masz u mnie browara.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.