GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy na wszystkich autostradach w Niemczech nie ma ograniczeń prędkości ?

01.08.2006
18:28
[1]

pasta007 [ Pretorianin ]

Czy na wszystkich autostradach w Niemczech nie ma ograniczeń prędkości ?

No właśnie, proszę o odpowiedź :)

01.08.2006
18:31
[2]

Leilong [ Generaďż˝ ]

Od jakiegoś roku tylko na kilku

01.08.2006
18:33
[3]

sergi__ [ Czas Ludzi Cienia ]

Ich habe keine Ahnung :P czy jakos tak:P

01.08.2006
18:34
smile
[4]

igier01 [ Konsul ]

ale i tak co kawałek jest ograniczenie

01.08.2006
18:38
smile
[5]

Herr Flick [ Wyjątek Krytyczny ]

Zazwyczaj na niemieckich autostradach nie ma limitów prędkości, a jedynie prędkość zalecana - 130 km/h. Ograniczenia obowiązują czasowo, np. tylko w godzinach nocnych (22.00-6.00), lub dotyczą np. mokrej nawierzchni. Warto więc zwrócić uwagę nie tylko na znak, ale i na tabliczkę umieszczoną pod nim.

Źródło :

01.08.2006
19:01
[6]

olivier [ Senator ]

Większość autostrad jest wysoce zaatumatyzowana regularnie informując kierowcę o miejscowych ograniczeniach prędkości, nie po to budowali sobie takie autostrady żeby utrudniać ruch sztucznymi ograniczeniami, przy mniejszych prędkościach jest większe ryzyko kolizji.

01.08.2006
19:08
smile
[7]

_KoMaNdOr_ [ Are you crazy? ]

igier01 -> słucham ? To jaka ty autostradą jechałeś?

Ja jadąc na dwa tygodnia z Łodzi do Hamburga, po stronie niemieckiej na autostradach jechałem (jako pasaże of course) nie mnije śrdnio niż 140 kM/h

01.08.2006
20:04
[8]

s_i [ Pretorianin ]

Na autostradach w Niemczech prędkością zalecaną jest 130 km/h (dotyczy połowy dróg). 1/3 ma stałe ograniczenia prędkości a reszta zmienne ograniczenia w zależności od pogody i korków.

01.08.2006
23:55
[9]

wysiu [ ]

Odpowiedz na temat brzmi: tak, na wszystkich niemieckich autobahnach NIE MA ograniczenia predkosci. Chyba, ze na danym odcinku stoi znak z ograniczeniem. Zdarzaja sie rzeczywiscie miejsca, gdzie ograniczenie jest co chwile, dotyczy to glownie starszych autostrad w poludniowo-zachodnich Niemczech (zbyt ostre i niewyprofilowane zakrety, nie byly projektowane pod dzisiejsze auta), lub przez miejscowe remonty.

Komandor --> 140 to swietna srednia predkosc, z wlasnego doswiadczenia - zeby taka wykrecic, trzeba cisnac dobrze ponad 200 gdy nic nie przeszkadza.

s_i --> Co to znaczy "predkosc zalecana"? Jakis przepis to reguluje? Jedyne co, to mozliwe problemy z wyplaceniem odszkodowania, jesli ubezpieczyciel udowodni, ze jechalo sie ponad 130. Ale raz, ze trzeba byc ubezpieczonym w niemieckiej ubezpieczalni, a dwa, ze musi to udowodnic.

02.08.2006
00:18
smile
[10]

NaJlePsZy [ Konsul ]

wysiu:
jestes niesamowity ;)

02.08.2006
00:20
[11]

wysiu [ ]

Wiem.

02.08.2006
00:23
smile
[12]

_KoMaNdOr_ [ Are you crazy? ]

wysiu -> wiem co mówie sprawdzałem statystyki ;)

02.08.2006
00:49
[13]

settogo [ Nie zgadzam się ]

Co do ograniczen. Brat dostal mandat 320 euro. Bylo dozwolone 100, on mial na liczniku 150. Jak jest znak z ograniczeniami (zdarzaja sie na niektorych trasach dosc czesto) STOSUJ SIE DO TEGO

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.