wsadd [ Pretorianin ]
Łączenie filmu z napisami - problem.
Moje DVD nie obsługuje napisów z polskimi literami. Polskie litery zamieniają się w krzaczory i rózne tego typu symbole i (ponoć) nic się nie da z tym zrobić. OK. Wpadłem na pomysł, żeby po prostu połączyć napisy (z pl literami) z filmem i gra gitara. Niestety, pojawiły się dwa problemy.
Na poczatek. Dorwałem się do instrukcji, wg której najpierw zapisuje napisy.txt na format .ssa [używam subtitletoolen'a]. Następnie używam VirtualDubMod'a. Pojawiają następujące problemy:
1. Jak zmniejszyć czcionkę i zmienić jej żółty kolor na inny?
2. Jak można zauważyć, polskie litery tracą ogonki i kreseczki... jak to naprawić?!
Z góry dzięki za pomoc. Jesli znacie inne sposoby łaczenia napisów z filmami albo inne programy, które z tego zadania się świetnie spisują - walcie! Chciałbym już dzisiaj ząłatwić ten problem...