GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Potrzebuje pomocy przy zlozeniu kompa

01.08.2006
13:25
smile
[1]

zarowka [ ]

Potrzebuje pomocy przy zlozeniu kompa

Mianowicie planuje zakup kompa bylem w sklepie i mniejwiecej tak mi doradzili (nie znam sie na tym przepisuje z kartki ktora otrzymalem :P)

1. Athlon 64 3000+/box
2. Plyta Asrock soc.754/sound,lan,ddr+K. raficzna Geforce 6100
3. HDD 120gb Caviar
4. DDRAM 512mb/400
5. Nagrywarka dvd LG
6. Obudowa ATX 350w
7. Klawiatura + mysz bezprzewodowa (120zl)
8. Tuner TV (ok 150zl)
9 Monitor LCD Philips 19cali (1100zl)
10. FDD-1,44mb

No i mianowicie czy za 3000zl warto go kupic ? Jestem laikiem w tym temacie wiec prosze o rade
A moze proponujecie jakas inna konfiguracje za 3000zl ? (prosze o branie pod uwage faktu iz komputer bedzie kupiony w sklepie a nie skladany (nie znam sie na tym :P) wiec ceny moga byc troche zawyzone przez sklep)

Prosze o w miare szybka odpowiedz

01.08.2006
13:28
smile
[2]

piokos [ Malpa w czerwonym ]

Geforce 6100

??? WTF ???

do czego Ci ten komputer potrzebny?

01.08.2006
13:29
[3]

mirencjum [ operator kursora ]

może tutaj coś poczytasz

https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5282555&N=1

01.08.2006
13:30
smile
[4]

Entek [ Legionista ]

Raczej na tym sobie nie pograsz- Złodzieje i tyle -pewnie z Sld mają układy

01.08.2006
13:30
smile
[5]

pablo_rajski_bicz [ Konsul ]

Na płcyie już siedzi ten geeforce :)

Nie opłaca się,chcą Cię okraść,banda decydentów.

01.08.2006
13:33
[6]

zarowka [ ]

Potrzebny do ogladania tv, filmow, sluchania muzyki, pracowania i grania

A co jest w niej zlego ? Nie znam sie dlatego napiszcie, nie potrzeba mi kompa tylko po to zeby grac w jakies super najnowsze gry z kosmicznymi wymaganiami (no ale zeby tez w miare gry chodzily)
Co proponujecie w zamian ? I jakie bylyby tego koszta

01.08.2006
13:33
smile
[7]

KUBOS [ Generaďż˝ ]

Daj se spokój - chcą na tobie zarobić a za tą kasę złożysz sam o wiele lepszą maszynkę na której bez problemu pograsz

01.08.2006
13:36
[8]

pablo_rajski_bicz [ Konsul ]

Patrz post numer 3.
Za taką kasę złożysz cfg na core 2 duo :>

01.08.2006
13:37
[9]

zarowka [ ]

Taa ... No pisze ze laik jestem a wy mi tu jakies hieroglify walicie, napiszcie co lepiej zmienic nazwe cene a nie takie cos, mi to nic nie mowi, a nie chce popelnic bledu

01.08.2006
13:41
smile
[10]

KUBOS [ Generaďż˝ ]

Po pierwsze Karta Graficzna nadaje się co najwyżej do grania w gierki sprzed roku - dwóch
Po Drugie Płyta na podstawce 754 to przeżytek straszny słaba wydajność a do tego to jeszcze Asrock
Po trzecie ma mały dysk jak na te czasy i malutko ramu - niestety dzisiaj 1 GB to min no i za tą kasę złożysz CFG na X2 lub Cor 2 duo które wydajnością biją to maszynę wiele razy

01.08.2006
13:45
[11]

Narmo [ Naczelny Maruda ]

Jeżeli chcesz za 3000 zł kupić kompa do grania razem z monitorem to daruj sobie LCD. CRT kupisz znacznie taniej a za zaoszczędzoną kasę kupisz lepsze komponenty.

PS. Zanim ktoś sie oburzy powiem, że nie chodzi o to, czy CRT jest lepszy i takie tam, ale że jest znacznie tańszy.

01.08.2006
13:53
smile
[12]

KUBOS [ Generaďż˝ ]

Dokładnie Narmo ma rację ale nawet zestaw z LCD złożysz o wiele lepszy za tą kasę niż ten co ci zaproponowali :)

01.08.2006
14:15
[13]

zarowka [ ]

LCD musi zostac, nie mam miejsca na CRT :/
Tak sobie przegladalem te stronki no to po podliczeniu (jezeli bym kupowal w sklepach internetowych lub allegro etc) to wychodzi jakies 2700zl

Da rade wymienic te czesci na ktore tak narzekacie na inne w podobnej cenie (a lepsze) ?

2. Plyta Asrock soc.754/sound,lan,ddr+K. raficzna Geforce 6100
4. DDRAM 512mb/400 (firma GoodRam)

Kolejny raz mowie, nie jestem jakims fanatykiem gier (chociaz nieraz w cos pogram, i wolalbym aby to cos dzialalo :P)
Nie rajcuje mnie posiadanie jakiegos super wypasnego kompa, on poprostu ma dzialas i sluzyc mi do moich codziennych potrzeb (tv, muzyka, filmy, praca etc)
Naprawde ta plyta i grafa taki shit ? Na ile je wyceniacie, i jakie byscie dali zamiast nich, oraz ile to bedzie kosztowalo wiecej

Edit:

Kubos lepszy ? Tzn ? Moglbys mi napisac mniejwiecej nazwy tych czesci oraz ich ceny ?
Ogolnie potrzebuje karte TV monitor lcd 17/19 + to co kazdy komp posiada :P

01.08.2006
15:16
[14]

zarowka [ ]

up up

01.08.2006
15:37
[15]

lolmaster [ Pretorianin ]

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.