
zarowka [ ]
Potrzebuje pomocy przy zlozeniu kompa
Mianowicie planuje zakup kompa bylem w sklepie i mniejwiecej tak mi doradzili (nie znam sie na tym przepisuje z kartki ktora otrzymalem :P)
1. Athlon 64 3000+/box
2. Plyta Asrock soc.754/sound,lan,ddr+K. raficzna Geforce 6100
3. HDD 120gb Caviar
4. DDRAM 512mb/400
5. Nagrywarka dvd LG
6. Obudowa ATX 350w
7. Klawiatura + mysz bezprzewodowa (120zl)
8. Tuner TV (ok 150zl)
9 Monitor LCD Philips 19cali (1100zl)
10. FDD-1,44mb
No i mianowicie czy za 3000zl warto go kupic ? Jestem laikiem w tym temacie wiec prosze o rade
A moze proponujecie jakas inna konfiguracje za 3000zl ? (prosze o branie pod uwage faktu iz komputer bedzie kupiony w sklepie a nie skladany (nie znam sie na tym :P) wiec ceny moga byc troche zawyzone przez sklep)
Prosze o w miare szybka odpowiedz

piokos [ Malpa w czerwonym ]
Geforce 6100
??? WTF ???
do czego Ci ten komputer potrzebny?
mirencjum [ operator kursora ]
może tutaj coś poczytasz
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5282555&N=1

Entek [ Legionista ]
Raczej na tym sobie nie pograsz- Złodzieje i tyle -pewnie z Sld mają układy

pablo_rajski_bicz [ Konsul ]
Na płcyie już siedzi ten geeforce :)
Nie opłaca się,chcą Cię okraść,banda decydentów.
zarowka [ ]
Potrzebny do ogladania tv, filmow, sluchania muzyki, pracowania i grania
A co jest w niej zlego ? Nie znam sie dlatego napiszcie, nie potrzeba mi kompa tylko po to zeby grac w jakies super najnowsze gry z kosmicznymi wymaganiami (no ale zeby tez w miare gry chodzily)
Co proponujecie w zamian ? I jakie bylyby tego koszta

KUBOS [ Generaďż˝ ]
Daj se spokój - chcą na tobie zarobić a za tą kasę złożysz sam o wiele lepszą maszynkę na której bez problemu pograsz
pablo_rajski_bicz [ Konsul ]
Patrz post numer 3.
Za taką kasę złożysz cfg na core 2 duo :>
zarowka [ ]
Taa ... No pisze ze laik jestem a wy mi tu jakies hieroglify walicie, napiszcie co lepiej zmienic nazwe cene a nie takie cos, mi to nic nie mowi, a nie chce popelnic bledu

KUBOS [ Generaďż˝ ]
Po pierwsze Karta Graficzna nadaje się co najwyżej do grania w gierki sprzed roku - dwóch
Po Drugie Płyta na podstawce 754 to przeżytek straszny słaba wydajność a do tego to jeszcze Asrock
Po trzecie ma mały dysk jak na te czasy i malutko ramu - niestety dzisiaj 1 GB to min no i za tą kasę złożysz CFG na X2 lub Cor 2 duo które wydajnością biją to maszynę wiele razy
Narmo [ Naczelny Maruda ]
Jeżeli chcesz za 3000 zł kupić kompa do grania razem z monitorem to daruj sobie LCD. CRT kupisz znacznie taniej a za zaoszczędzoną kasę kupisz lepsze komponenty.
PS. Zanim ktoś sie oburzy powiem, że nie chodzi o to, czy CRT jest lepszy i takie tam, ale że jest znacznie tańszy.

KUBOS [ Generaďż˝ ]
Dokładnie Narmo ma rację ale nawet zestaw z LCD złożysz o wiele lepszy za tą kasę niż ten co ci zaproponowali :)
zarowka [ ]
LCD musi zostac, nie mam miejsca na CRT :/
Tak sobie przegladalem te stronki no to po podliczeniu (jezeli bym kupowal w sklepach internetowych lub allegro etc) to wychodzi jakies 2700zl
Da rade wymienic te czesci na ktore tak narzekacie na inne w podobnej cenie (a lepsze) ?
2. Plyta Asrock soc.754/sound,lan,ddr+K. raficzna Geforce 6100
4. DDRAM 512mb/400 (firma GoodRam)
Kolejny raz mowie, nie jestem jakims fanatykiem gier (chociaz nieraz w cos pogram, i wolalbym aby to cos dzialalo :P)
Nie rajcuje mnie posiadanie jakiegos super wypasnego kompa, on poprostu ma dzialas i sluzyc mi do moich codziennych potrzeb (tv, muzyka, filmy, praca etc)
Naprawde ta plyta i grafa taki shit ? Na ile je wyceniacie, i jakie byscie dali zamiast nich, oraz ile to bedzie kosztowalo wiecej
Edit:
Kubos lepszy ? Tzn ? Moglbys mi napisac mniejwiecej nazwy tych czesci oraz ich ceny ?
Ogolnie potrzebuje karte TV monitor lcd 17/19 + to co kazdy komp posiada :P
zarowka [ ]
up up
lolmaster [ Pretorianin ]