GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jak dysk kupic????

01.08.2006
09:13
[1]

WiseGuy [ Chor��y ]

Jak dysk kupic????

Witam
Mam wielka prosbe, zamierzam kupic dysk SATA tylko nie mam pojecia ktory, przyznam sie ze sprawdzalem na roznych stronach testy poszczegolnych dyskow ale nie ma sie co oszukiwac pierwsze miejsca zajmuje Caviar a powiem ze wlasnie posiadam jednego tyle ze na ATA i dlatego wlasnie chec zmiany juz na lepszy(nie jestem zadowolony z niego). Prosze o pomoc jaki dysk wybrac -chodzi mi o jakas 160 -250gb.
Pozdrawiam

01.08.2006
09:36
[2]

Dym14 [ _X_X_X_ ]

Ja bym na twoim miejscu kupił ATA i to Samsung 250GB 8MB SP2514n. Jest najlepszy i najszybszy (oczywiście w przyziemnych cenach). Masz tu link:

01.08.2006
10:05
[3]

grish_em_all [ Hairless Cobra ]

Tak jak poprzednik polecam Samsunga, w zasadzie jak chcesz dobry dysk za normalne pieniądze to tylko Samsung wchodzi w grę. I to bez znaczenia czy to będzie ATA czy SATA

01.08.2006
10:07
[4]

Thomolus [ Generaďż˝ ]

W sumie poprzednicy mają rację. Samsung się wyrobił jeżeli chodzi o dyski twarde i robi całkiem niezłe urządzenia.

01.08.2006
10:10
[5]

mikmac [ Senator ]

a ja ostatnio kupilem pelna macierz 4 dyskow Seageta 250GB 7200.10 (z 16 MB cache) i ustawilem w macierz 1 + 0. Uzyskuje spokojnie transfery do 150MB/s nie mniej niz 100MB/s
Mimo, ze to az 4 dyski to pracuja bardzo cicho. Mialem wiele Seagetow i ta seria przypomina mi druga serie barakudy - czyli bardzo udana.

01.08.2006
10:32
[6]

Thomolus [ Generaďż˝ ]

mikmac ---------> zawsze jest jakaś szansa, że się trafi wadliwy egzemplarz. Mi np. padła Barka z drugiej serii.

01.08.2006
10:35
[7]

mikmac [ Senator ]

Thomulus -->
uszkodzona czesc mozna trafic dowolnej firmy dowolnego typu - suszarke tez.
Tak jak jestem zdania ze czolowka producentow dyskow robi urzadzenia o bardzo zblizonej jakosci tak uwazam, ze maja lepsze i gorsze serie dyskow.
IMO seria 10 Barakudy jest udana - wydajna, cicha (bardzo) a awaryjna zapewnie tak samo jak kazdy inny dysk.

edit: nie wierze w bezawaryjnosc dyskow i dlatego od dawna jade na macierzy mirror, teraz dodalem split aby szybciej pracowalo.

01.08.2006
10:37
[8]

Thomolus [ Generaďż˝ ]

mikmac -----------> dokładnie. Ja przypominam sobie tylko jedną serię dysków, które masowo padały jak muchy - felerna seria IBM'a.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.