GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Zasady ruchu drogowego. Który pierwszy??

31.07.2006
19:55
[1]

Sznurówka [ Pretorianin ]

Zasady ruchu drogowego. Który pierwszy??

jest taka sytuacja jak na zamieszczonym obok obrazku.. Który pojazd pojedzie pierwszy i kolejne jak? I dlaczego? Prosze bez ironicznych odpowiedzi...

31.07.2006
19:57
[2]

Snorty [ Raszyński Wariat ]

każdy ma kogoś z prawej strony, w związku z tym, ktoś musi pójść na kompromis i ustąpić pierszeństwa a dalej sytuacja będzie klarowna (oczywiście jezeli nie będzie żadnych znaków)

31.07.2006
19:58
[3]

Dzideek [ Konsul ]

Pierwszy jedzie jedynka bo z prawej nikogo nie ma,
potem dwojka i trójka

31.07.2006
19:58
smile
[4]

stanson [ Szeryf ]

Ten, który ma największą furę :)

Dzideek - jedynka ma z prawej trójkę, skręca w lewo.

31.07.2006
19:59
[5]

Sznurówka [ Pretorianin ]

Snorty --> "1" ma wolna prawa strone/..........

31.07.2006
19:59
[6]

Snorty [ Raszyński Wariat ]

Dzideek - jedynka nie pojedzie pierwsza bo skręcająć musi ustąpić pierszeństwa dla 3...
Sznurówka - to samo co do dzidka skręcasz w prawo i w trakcie manewru masz 3 po prawej stronie a to oznacza ze musisz mu ustąpić...nie ma takiej zasady, masz kogoś z prawej i ustępujesz (i nie chodzi tu o ulice czy bedzie wolna z prawej, tylko samochód w trakcie wykonywanego manewru)

31.07.2006
20:00
[7]

Sznurówka [ Pretorianin ]

Snorty --> A zasada prawej reki? Czy jakos tak.. ze ten co ma wolna prawa strone jedzie pierwszy?

31.07.2006
20:01
[8]

KRIS_007 [ 1mm[]R+4l ]

3 1 2

31.07.2006
20:01
[9]

Dzideek [ Konsul ]

Czyli najpierw trójka, dwójka i jedynka ?!?

31.07.2006
20:03
[10]

Milka^_^ [ Zjem ci chleb ]

Ja bym dał tak - jeden ustępuje pierszeństwa grzecznościowo albo ten który nie ma nikogo po prawej.

31.07.2006
20:03
smile
[11]

Snorty [ Raszyński Wariat ]

nie 3 1 2 bo 3 ma 2 z prawej...jak mowilem ktos idzie na kompromis i grzecznie rączką pokazuje dla kolegi zeby jechał przed nim...inaczej mówiąć ustępuje pierwszeństwa...

Milka -> no własnie ale tu nikt nie ma wolnej prawej

31.07.2006
20:04
[12]

stanson [ Szeryf ]

Auta musza zajac "swoje miejsca" na skrzyzowaniu - rys.2
Pierwsza przejezdza dwojka, potem trojka, potem jedynka.

31.07.2006
20:04
[13]

Maxblack [ MT ]

"Czyli najpierw trójka, dwójka i jedynka ?!?" - nie! ktoś komuś musi ustąpić. Przepisy tego nie określają. tyle..

31.07.2006
20:05
[14]

Snorty [ Raszyński Wariat ]

no chyba że tak jak napisał stanson, jezeli jest miejsce na skrzyzowaniu to auta jadą w kolejności, ale jezeli jest to małe skrzyzowanie to ktos ustepuje

DOSARD - ale jezeli skrzyzowanie jest "pojemne" to mozna tez zastosowac metode Stansona

31.07.2006
20:07
[15]

Azzie [ bonobo ]

Sluchajcie stansona bo dobrze rzecze.

31.07.2006
20:07
[16]

DOSARD [ Centurion ]

snorty ma racje musza iść na kompromis , zasade prawej reki nie mozna tu zastosować ponieważ w trakcie wykonywania manewru każdy ma kogoś po prawej stronie :)

Na testach na prawko jest takie pytanie , i odpowiedź jest ,że ktoś musi dobrowolnie ustąpić , w praktyce to wygląda tak jak stanson nakreślił , ale jakby 2 sie uparła i chciała kase z ubezpieczenia to była by obupulna wina :)

31.07.2006
20:09
[17]

martusi_a [ Dezerterka z Krainy Snów ]

Obawiam się, że gdyby panowie czekali na kompromisy, to daleko by nie zajechali.

Stanson pięknie wszystko rozrysował :) 1 wjeżdża na skrzyżowanie, przejeżdża 2, potem 3, na końcu 1 opuszcza skrzyżowanie.

31.07.2006
20:09
[18]

stanson [ Szeryf ]

TRZEBA ZAJĄĆ SWOJE MIEJSCA NA SKRZYŻOWANIU I DOPIERO ROZPOCZYNAĆ MANEWR ZJAZDU

Post nr 12 i EOT.

31.07.2006
20:11
smile
[19]

siwCa [ Legend ]

pierwszy przejedzie motor.

31.07.2006
20:12
smile
[20]

Maxblack [ MT ]

siwCa

31.07.2006
20:14
[21]

mirencjum [ operator kursora ]

1 dojeżdża do osi jezdni i staje , 2 ma prawą wolną jedzie , potem 3 i na końcu opuszcza skrzyżowanie 1 .
Dlatego , bo 1 ma prawą wolną ale tylko do momentu dojechania do osi jezdni z zamiarem skrętu .
Patrol drogówki potwierdzi tę kolejność w razie kolizji .

31.07.2006
20:14
[22]

stanson [ Szeryf ]

Kwestia dyskusyjna z tym motorem :P

mirencjum --> o'rly? :DD

31.07.2006
20:15
smile
[23]

Narmo [ Naczelny Maruda ]

Motocykl...

siwCa --> Ba. Moze nawet nie zauważy, że jest skrzyżowanie :P

31.07.2006
20:16
smile
[24]

siwCa [ Legend ]

ale bedzie probowal. to sie liczy :)

Narmo - no a jak, przynajmniej nie bedzie mial dylematu czy przejechac czy dodac gazu jeszcze :/

31.07.2006
23:05
[25]

Aaron [ Niedźwiedź ]

W praktyce zawsze któs pierwszy przejedzie. Zazwyczaj nigdy się nie zastanawia. Ten, kto najdłużej myśli, jedzie ostatni. Już nie raz miałem takie sytuacje i tutaj naprawdę ten, kto pierwszy ruszy, przejeżdża pierwszy.

31.07.2006
23:29
smile
[26]

Chacal [ Senator ]

Cała zmyłka polega na tym, że jak ktoś pierwszy wjedzie na skrzyżowanie, to wcale nie znaczy, że pierwszy je opuści. Słuchajcie stansona.

ps, a tu ?

edit: Yupix -> jest jeszcze pare innych zasad, na przykład taka, ze 1 nie może przejechać przed 3. Wiesz jaką zwyżkę do ubezpieczenia ci dowalą jak spowodujesz wypadek ? Nie ? Dowiesz się jeszcze.

31.07.2006
23:30
smile
[27]

Yupix [ Pretorianin ]

Jesli nie ma zadnych znakow to liczy sie tylko zasada prawej strony z tego co mi wiadomo. Wiec 1,2,3

31.07.2006
23:32
[28]

.:VeGo:. [ The Love is Back ]

?? kto pierwszy wjedzie na krzyzowke ten ma pierwszenstwo w tym przypadku :)

31.07.2006
23:45
[29]

ZbyszeQ [ FZ7 user ]

1 2 3

31.07.2006
23:52
smile
[30]

Maxblack [ MT ]

1 ma po prawej stronie 3...

01.08.2006
00:00
[31]

ganek [ Pyrlandia Reprezentant ]

Przepisowo to 2, 3, 1.

01.08.2006
00:03
smile
[32]

wysiu [ ]

Strach wyjezdzac na drogi.

Choc mam nadzieje, ze wiekszosc tych wymyslajacych kolejnosci nie ma prawa jazdy..

01.08.2006
00:44
[33]

graf_0 [ Nożownik ]

A powiedzcie mi moi mili ile razy w życiu spotkaliście się z skrzyżowaniem równorzędnym? Ja chyba raz, i to na rowerze. takei skrzyżowania nie występują w mieście, może są gdzieś na wsi, ale tam raczej nie traficie na 3 samochody na raz.

01.08.2006
00:45
[34]

blazerx [ lateral thinking ]

pierwszy przejezdza zawsze czołg

01.08.2006
00:47
[35]

Maxblack [ MT ]

graf_0 - niedaleko szpitala Narutowicza w Krakowie jest takie... sam się zdziwiłem jak na nie wjechałem... bo zakładałem, że mam pierwszeństwo.. na szczęscie nikt nie jechał ;)

01.08.2006
00:49
[36]

Lukxxx [ Konsul ]

Jak to ktory? Oczywiscie ze motor!

(Jesli ktos zapyta "skad motor?" to odpowiem "a skad ja mam wiedziec?!")

01.08.2006
01:01
smile
[37]

^KoKoT^ [ Generaďż˝ ]

Zgadzam sie ze stansonem, martusią, mirencjum, gankiem i innymi ktorzy mysla, ze skrzyzowanie opuszcza pojazdy w kolejnosci: 2 3 1 :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.