GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Czy umiecie pływać??

31.07.2006
17:52
[1]

Chupacabra [ Senator ]

Czy umiecie pływać??

ciut glupi watek, ale

Wczoraj gadam sobie z kumpela nad jeziorem i pyta sie mnie czy ide plywac, na to ja że, nie bo nie potrafie. Takich duzych oczu to jeszcze nie widzialem , zeby ronila. Podobno jestem pierwszym facetem, ktorego zna i nie potrafi plywac. Mi sie caly czas wydawalo, ze z polowa ludzi nie potrafi plywac :) Ja znam co najmniej kilka , ktore nie potrafia, min moj brat.

tak z ciekawoci, czy w waszym towarzstwie tez ludzie nie umiejacy plywac sa takimi wyjatkami?

31.07.2006
17:53
[2]

^quqoch^ [ Patryk ]

Bardzo mało znam osób, które nie potrafią pływać. Sam pływam od małego.

31.07.2006
17:54
smile
[3]

Regis [ ]

Mnie nigdy woda i plywanie nie ciagnely (wolalem pograc w noge zamiast isc na basen) i w wieku 20 lat nie umiem plywac, czego nie ukrywam. Owszem, na basenie czy innej stojacej wodzie, utonac nie utone, ale tego co robie plywaniem bym nie nazwal.

Tyle ze stwierdzilem ze dosc tego dobrego i jestem wstepnie zapisany na nauke plywania od wrzesnia ;)

31.07.2006
17:54
[4]

Sandro [ GOL ]

ja znam w sumie niewiele osób niepotrafiących pływać, jedną z nich jestem ja.

31.07.2006
17:54
smile
[5]

cycu2003 [ Legend ]

u mnie w klasie tez połowa nie umie pływac a reszta ledwo ledwo
Ja pływam od kąd pamietam wiec z tym problemow nie ma

31.07.2006
17:54
[6]

Taikun44 [ Emissary Of Death ]

Nie potrafie, nie mam zamiaru się uczyc i jest mi z tym dobrze

31.07.2006
17:54
[7]

Narmo [ Naczelny Maruda ]

Wiem, jak się utrzymać na wodzie... :P

31.07.2006
17:54
smile
[8]

rothon [ Malleus Maleficarum ]

Moja osobista zona. Agatka plywa na siekiere. Wrzucisz, to od razu utonie :-)
Takze spox, jest juz was dwoje :-)

31.07.2006
17:55
smile
[9]

mariaczi [ Pies ogrodnika ]

Uwielbiam pływać , woda to mój żywioł !

31.07.2006
17:55
[10]

BIGos [ bigos?! ale głupie ]

jak miałem 8 lat to rzeczywiście połówa moich znajomych nie potrafiła pływac ;)
teraz znam tylko jedną taką osobę a jest nią mój ojciec... choc ostatnio juz unosil sie na wodzie i potrafil sie przemiescic o te 10 czy 20m, czyli nie tak zle.

Wiele osob mowi mi ze nie umie plywac, tylko 'unosic sie na wodzie' co oznacza, ze nie znaja zadnego stylu, a po prostu plyna tak jak im wygodnie...
a takiej osoby, ktora nie potrafi w OGOLE i na glebokiej wodzie idzie od razu na dno to nie znam...

31.07.2006
17:56
[11]

siwCa [ Legend ]

Hmm nie wiem, ale z mojego towarzystwa wszyscy umieja plywac. Sam z reszta uwazam to za swietna rozrywke.

31.07.2006
17:57
smile
[12]

Grungowiec [ LENIWIEC ]

Ja się postanowiłem się nauczyć pływać jakieś dwa lata temu i nie żałuję, bardzo przyjemna sprawa.

31.07.2006
17:58
smile
[13]

Loon [ jaki by tu stopien? ]

Ja sie nauczylem plywac w wieku 8 lat, nie tam żadne pieski czy żabki tylko od razu krałlem ;-). I jakos sam sie nauczylem podpatrując innych, choc rodzice bardzo chcieli sami przelac mi tą wiedzę. Dzis bardzo dobrze idzie mi krałlem, nieco gorzej żabką i delfinkiem, ale też przepłynę kilkanaście basenów w ten sposób :).

31.07.2006
17:58
[14]

Chupacabra [ Senator ]

tzn tak do konca nie jest ze nie umiem plywac, do kilkunastu metrow jakos kiepska zabka przeplyne, jak nie ma fal, ale potem padam z sil, do tego non stop lykam wode itp i ogolnie nie lubie plywac.

A najsmieszniejsze jest, ze moj ojciec pracoal kiedys kilka lat jako ratownik wopr i nikogo w moje rodzinie nie nauczyl plywac. Sam chodzi sobie nad jezioro

31.07.2006
18:01
smile
[15]

Sizalus [ Generaďż˝ ]

Uwielbiam pływać, to mój ulubiony sport.

Więcej niż jednej osoby spośród moich znajomych, którzy nie potrafią pływać nie znam.

31.07.2006
18:04
[16]

BIGos [ bigos?! ale głupie ]

Loon - jesteś pewien, że pływasz kraulem ?
może tylko czymś kraulopodobnym?

pływając kraulem musisz miec twarz pod wodą - to najczęstszy błąd
oddechy bierzesz co trzeci mach
ręce przekładasz pod tułowiem - pod CAŁYM
prostujesz rękę wzdłuż tułowia i dopiero potem wyjmujesz z wody

tak to robisz?
jak nie, to to nie jest kraul.

31.07.2006
18:04
[17]

TeadyBeeR [ Legend ]

Osobiscie znam tylko jedna osobe, ktora nie potrafi plywac. Jest nia moja mama. :)
Reszta znajomych raczej potrafi plywac, albo nie wiem, ze nie potrafia. No ale co roku spora grupa jezdzimy na Mazury, wiec mysle, ze bym zauwazyl, ze ktos sie topi.:)

31.07.2006
18:05
smile
[18]

Chacal [ Senator ]

Nie znam nikogo, kto by nie umiał, a sam nauczyłem się jeszcze zanim poszedłem do szkoły. Mam nawet taki, nic w sumie nie znaczący papierek o nazwie "karta pływacka".

31.07.2006
18:05
smile
[19]

Raziel [ Action Boy ]

Regis --> kurde, nie dość że z Wrocka to jeszcze znowu podobieństwo. Też pływam raczej "swoim" stylem, dlatego od września zapisuje sie chyba na nauke:PPPP

31.07.2006
18:06
[20]

peterkarel [ KochamDzaste ]

utonac nie utone :D w wodzie stojacej lub basenie tak jak regis :P ale plywaniem tego bym nie nazwal :]

wole pograc w gale :D

31.07.2006
18:07
smile
[21]

Loon [ jaki by tu stopien? ]

BIGos - tak jak przez blisko rok doskonalił mnie ratownik na basenie (to juz w gimnazjum bylo), wiec chyba jest to prawidłowy kraul (i dzieki, ze uswiadomiles mnie jak sie to pisze :P). Mój kraul jestjak najbardziej kraulowaty gorzej z żabkowatością żabki i delfinkowatością delfina ;-).

I wbrew sugestii nie naleze do tych speców od kraula co to podczas pływania machają głową nad wodą na lewo i prawo ;).

31.07.2006
18:07
[22]

Sizalus [ Generaďż˝ ]

BIGos

Co do tych machów to jest różnie. Pooglądaj sobie zawody pływackie. Tam niektórzy biorą wdech co 2 albo co 4 a przy krótkich dystansach jeszcze rzadziej.

31.07.2006
18:08
[23]

bladyk [ Promyczku boska jestes ]

Ja nie umiem pływać i nie ukrywam się z tym... choć troche mi żal jak inni idą na jeziorko popływać a ja nie mogę :(

31.07.2006
18:08
[24]

pablo397 [ sport addicted ]

a ja z Mazur jestem i u siebie w miejscowosci nie znam nikogo kto by nie umial plywac. widac mamy to wrodzone :PPP

31.07.2006
18:09
smile
[25]

Regis [ ]

Raziel --> A gdzie planujesz chodzic? Mi 100m od domu, na Chelmonskiego, otworzyli w kwietniu basen wiec zal byloby nie skorzystac :D

31.07.2006
18:10
[26]

BIGos [ bigos?! ale głupie ]

Sizalus - racja

Loon - spoko, wiesz, irytują mnie tacy goście, eksperci co pływają jak klauny (a nie kraulem) i wymądrzają się ... na szczęście ty do nich nie należysz ;)

pozdro.

31.07.2006
18:11
[27]

lo0ol [ Jónior ]

nauczylem sie w wieku 13 lat ;p

31.07.2006
18:12
smile
[28]

Svenix [ Centurion ]

Ja umiem i nawet mam karte pływacką :D

31.07.2006
18:13
[29]

wysiu [ ]

Bigos --> Zaden przepis nie kaze brac oddechu w kraulu co trzeci ruch. Ja np jestem dlugodystansowcem, zwykle wchodze do wody, zeby przeplynac kilka km, i oddech biore zawsze na prawa strone. Jesli plyne dystans, to co drugi ruch, jesli szybko - co czwarty.

31.07.2006
18:14
smile
[30]

blackhood [ Jedi Knight ]

Taikun44 ----> to tak jak ja

31.07.2006
18:14
smile
[31]

ganek [ Pyrlandia Reprezentant ]

Umiem, umiem kiedys, nawet bralem udzialy w zawodach :) A osob co nie umieja plywac nie znam.

31.07.2006
18:26
[32]

Lysack [ Latino Lover ]

Nie potrafię, nie spieszno mi do tego, boję się głębokiej wody i boję się śmierci przez utopienie:) chyba nie ma nic gorszego:P

mam basen u wujka 2 domy dalej, woda na 1,80 i jak chcę się popluskać w wodzie to idę tam, a nie na jakieś stawy, gdzie są setki ludzi i jakbym się zaczął topić to nawet nikt uwagi nie zwróci:) hehe

ale to jest po części wrodzone... zauważcie, że ludzie, którzy mieszkają w okolicy morza czy jezior prawie wszyscy potrafia doskonale pływać, natomiast u gorolów dużo mniej:)
u mnie w rodzinie tylko ojciec (teoretycznie) potrafi pływać, ale jakoś nigdy nie miałem okazji się o tym przekonać, hehe;] obydwie siostry nie umieją, mama też nie umie:)

31.07.2006
18:29
[33]

MaZZeo [ LoL AttAcK ]

W podstawówce zamiast jednej godziny wuefu, miałem basen. Dlatego pływać umiem :)

31.07.2006
18:35
[34]

Robi27 [ Mes que un club ]

tez w podstawowce mialem obowiakowe zajecia na basenie i w ten sposob nauczylem sie

31.07.2006
18:36
[35]

moszeusz [ PSP OWNER ]

Pływam od kąd pamiętam. Dla mnie pływanie to tak jak jazda na rowerze i sorry, ale nie potrafię pojąć, jak ktoś nie umie pływać :]

31.07.2006
18:40
[36]

masterr [ Pretorianin ]

ja pływam od zawsze :D a Ty jesli jeszcze nie umiesz to lepiej zacznij sie uczyc :P bo to jednak przydatna rzecz :)

31.07.2006
18:50
smile
[37]

MR.MANIAK [ Senator ]

Świetnie pływam i znam może jedną osobe która nie potrafi

31.07.2006
18:58
[38]

F.C BARCELONA [ Konsul ]

oczywiście że...............NIE

31.07.2006
19:04
smile
[39]

krejas [ Konsul ]

umiem ... i uwielbiam :] ja nie wiem jak mozna jechac nad jezioro, żeby tylko posiedzieć
jak nad jeziorko to tylko pływać, a szczególnie poskakac sobie z pomostu :D

nie znam chyba żadnej osoby, która nie umie pływać ...
chyba czas nauczyć sie pływać Chupacabra

31.07.2006
19:05
[40]

Obiwan1992 [ Generaďż˝ ]

ja dobrze plywam ale tez znam kilka osob ktore niepotrafią

31.07.2006
19:07
smile
[41]

daciek [ Pretorianin ]

My w I klasie LO mieliśmy w ramach wf-u zajęcia na basenie. Jak ktoś nie załatwił zwolnienia lekarskiego, to się nauczył.
Ja załatwiłam, ale pływać umiem :)

---->moszeusz - z tym rowerem to u mnie już nie tak różowo, bo utrzymać się potrafię, ale ludzie mają niezły ubaw jak widzą moje ekwilibrystyczne sztuczki w celu wyciągnięcia bidonu z wodą w trakcie jazdy (nigdy jeszcze nie zdołałam :P)

31.07.2006
19:08
[42]

BE_WANTED [ Konsul ]

Ja umiem dość dobrze ale na pewno nie bardzo dobrze... Nie jestem pewien czy dałbym sobie radę na jakieś głębszej wodzie niż ta basenowa.
W moim mieście jest jedna pływalnia, podzielona na dwa sektory - dla dzieci i dla dorosłych. Długość basenu dla dorosłych to jakieś 20-25 metrów a najgłębsze miejsce 1,90 m.

Pytanie dla tych którzy umieją pływać :
Ile byście przepłynęli basenów, dajmy na to 20 metrowych, bez dotykania dna ??? Obojętnie jakim stylem.

31.07.2006
19:08
[43]

Milka^_^ [ Zjem ci chleb ]

Nie umiem i wiem jedno: nie utopię się na pewno, bo sam nie wejdę do wody...

31.07.2006
19:09
[44]

sergi__ [ Czas Ludzi Cienia ]

Jestem z Tobą i też nie potrafie pływać :(

31.07.2006
19:09
[45]

fanlegii79 [ Generaďż˝ ]

plywam kiepsko. Ciezko mi sobie wyobrazic kogos kto w ogole nie umie plywac.

31.07.2006
19:23
[46]

Sizalus [ Generaďż˝ ]

Ile byście przepłynęli basenów, dajmy na to 20 metrowych, bez dotykania dna ??? Obojętnie jakim stylem.


No kilka godzin to conajmniej. Przecież w razie zmęczenia można sobie poleżeć na wodzie :)

31.07.2006
19:24
[47]

fireworm [ Rising Star ]

Czy umiecie pływać??

Umiecie :)

31.07.2006
19:24
smile
[48]

BE_WANTED [ Konsul ]

Sizalus >> Dodam, że bez leżenia na wodzie :P

31.07.2006
19:25
[49]

Lojal [ Pretorianin ]

nauczyłrm sie pływać 2 lata temu , lecz znam wiele osób które nie umieją plywać

31.07.2006
19:29
[50]

Immortal_Daemon [ Konsul ]

pewnie ze tak

31.07.2006
19:39
smile
[51]

Raz3r [ Generaďż˝ ]

umiem pływać i od 5 lat mam kartę pływacką. Pływanie to mój ulubiony sport i zarazem jedyny w którym jestem ponadprzeciętny :). Co prawda nie pływam regularnie od ponad roku ale uczylem się plywac sie przez 6 lat więc zbyt szybko nie zapomnę...

31.07.2006
19:44
[52]

Azzie [ bonobo ]

Ja w miare dobrze plywam zabka, rok temu jak troche trenowalem to 1,5 km bez odpoczynkow robilem, ale teraz juz by nie bylo tak lekko :) kondycha spadla ostro...

uwazam ze kazdy czlowiek powinen potrafic plywac, to jedna z tych czynnosci ktore po prostu trzeba umiec w zyciu...

A topilem sie juz w mojej karierze z 5 razy, raz wyciagneli mnie nieprzytomnego na brzeg. Jak ktos sie boi utonac to powiem ze wcale nie jest tak zle, ja milo wspominam. Ciekaw jestem czy zobaczylbym cos wiecej, bo skonczylo sie na calkowitej ciemnosci i juz nic nie czulem, dopiero na brzegu odzyskalem swiadomosc.

31.07.2006
19:46
[53]

.:VeGo:. [ The Love is Back ]

troche umiem, ale jak zaskocze ze nie mam gruntu pod nogami, to wpadam w szok, i sie topie :P

31.07.2006
19:47
smile
[54]

yellowfox [ Uśmiechnij się ]

umiem jezeli mam grunt pod nogami:P
podobnie jak Łysack boje sie głebokosci, cały czas wydaje mi sie ze pojde na dno, mam nadzieje ze w koncu uda mi sie przełamać lek

Azzie --> chyba jestes uzalezniony od ekstremalnych wrazen skoro topienie sie sprawiało ci przyjemnosc ;]

31.07.2006
19:48
[55]

MAROLL [ Legend ]

Nauczyłem się jakieś 3 lata temu. Dobrze pływam kraulem, na plecach, strzałką, ale i tak moja żabka ciągle kuleje ;]

31.07.2006
19:48
[56]

Bobuch [ Mniejsze Zło ]

umiem, ale nie pływam w jeziorach, rzekach etc. , tylko na basenach, nie wiem dlaczego :)

31.07.2006
19:55
[57]

Ezrael [ Very Impotent Person ]

Azzie - Ja się topiłem w dzieciństwie raz, nic poważnego, bo mnie szybko ojciec wyciągnął, ale niezbyt miło wspominam tę panikę.

A jeśli chodzi o pływanie na dystans na spokojnej wodzie (basen, jezioro itp.), to mogę pływać tak długo, aż zgłodnieję. Trochę kraulem, trochę żabką, trochę na plecach - cały czas obciążane są inne partie mięśni, więc trudno tu mówić o zmęczeniu - chyba, że o takim ogólnym, przyjemnym całego organizmu po kilku godzinach.

31.07.2006
19:56
smile
[58]

$heyk [ Master Chief ]

mieszkam w krainie pełnej jezior, więc nie znam ludzi, którzy nie potrafią pływać (chyba że to mało dzieci)
W sumie to nic trudnego, nauczysz się :)

31.07.2006
19:56
smile
[59]

moszeusz [ PSP OWNER ]

Bobuch >> zniesmaczył Cię wątek o sikaniu do jezior ?

31.07.2006
19:58
[60]

Azzie [ bonobo ]

yellowfox:

Nie no naprawde bylo fajnie :) Najpierw sie balem i walczylem z woda, ale jak juz czlowiek opadnie z sil to super uczucie: widzialem tylko powoli lecace do gory babelki, zolte coraz slabsze swiatlo slonca i takie uczucie spokoju, taki spokoj jakiego chyba nie da sie osiagnac za zycia. Nigdy w zyciu nie bylem taki spokojny i zrelaksowany jak wtedy :) Faktycznie cos jakby obrazy z zycia przelatuja przez glowe a potem juz tylko ciemnosc.

Nie bylo zle :)))

Gorzej bylo na brzegu bo ten cholernik co mnie uratowal to niosl mnie na ramieniu (mialem wtedy z nascie lat) i wbijal mi ramie w jajka. Bolaly mnie chyba jeszcze z 3 dni pozniej :)

31.07.2006
19:58
[61]

Sznurówka [ Pretorianin ]

a ja tez umiem plywac.. ale lubie tylko w czystym basenie^^

31.07.2006
20:01
smile
[62]

Loon [ jaki by tu stopien? ]

Wysiu - w teorii najlepiej brac oddech co trzeci ruch, poniewaz czlowiek meczy sie jesli bierze oddech zbyt często, również TEORETYCZNIE męczy się jesli bierze oddech zbyt rzadko :-). Ale to tylko teoria, kazdy dostosowywuje sobie jak mu lepiej ;-).

31.07.2006
20:01
smile
[63]

General E'qunix [ Nobody likes me ]

Umiem, nie znam żadnego chłopaka co nie potrafi płytać... naucz się , nigdy nie jest za późno..

31.07.2006
20:02
[64]

ereyty [ Bragiel ]

Umiem.

31.07.2006
20:02
smile
[65]

Bobuch [ Mniejsze Zło ]

moszeusz -> możliwe, nie lubie pływać w zbiornikach "na powietrzu" bo zawsze mi się zdaje, że jest totalnie zasyfiony, pełno sików, kału, innych bakterii i Chupacabrów :D

31.07.2006
20:03
[66]

Fett [ Avatar ]

kalecze ale pływam, myśle ze karte pływacka bym dostał bez problemów

31.07.2006
20:03
smile
[67]

ejpi [ Shit Happens ]

I can do it.

31.07.2006
20:04
[68]

Azzie [ bonobo ]

Heheh no mysmy rok temu z kumplem bedac na biwaku pod namiotem, przeplynelismy cale jezioro tylko po to aby zostawic "klocki" w prezencie na kapielisku po drugiej stronie :)

Wiem, bydlo ze wsi z nas :)

31.07.2006
20:05
smile
[69]

eJay [ Gladiator ]

Strednio na jeża, pływakiem nigdy nie byłem ale znam podstawy aby nie utonąć:)

31.07.2006
20:05
[70]

adcom [ Legionista ]

Raz statkiem płynąłem to chyba umiem...

31.07.2006
20:07
[71]

misztel [ +0,10gr! ]

Umiem.

31.07.2006
20:08
smile
[72]

elv33 [ Konsul ]

w moim towarzystwi karzdy umie pływać ;P i żadko kto nie potrafi (dawno nie słyszałem o takiej osobie)

31.07.2006
20:08
smile
[73]

Regis [ ]

A propos topienia - sklamalem, ze nie uczylem sie plywac. Uczylem sie w przedszkolu - ale na pierwszych zajeciach na glebokim basenie plynac zahaczylem o te 'bojki' rozdzielajace tory, przestraszylem sie i spanikowalem. Potem bylko tylko 'bul-bul' na 'linii' lustra wody i kij podany przez ratownika. Od tamtej pory unikalem kapieli tam, gdzie nie czulem gruntu pod nogami.

elv33 --> Cos za cos - albo plywanie, albo ortografia, jak widac :\

31.07.2006
20:09
[74]

yellowfox [ Uśmiechnij się ]

Azzie --> a jak sie czułes nie potrafiąc złapac oddechu kiedy byłes juz pod woda

31.07.2006
20:12
smile
[75]

bartek [ ]

Moja przygoda z pływaniem rozpoczęła się od podtopienia (spadłem z kładki do jeziora, do tego w trzcinę prosto między raki - wtedy jeszcze się ich bałem ;p). Przez kilka lat (tak do 6 klasy podstawówki) nie mogłem się przełamać, ale kocham wodę i pływanie, dlatego teraz śmigam na wakacje tylko w celu nurkowania z rurką. Nie znam prawie nikogo kto by nie pływał - ale jestem z Olsztyna - to wyjaśnia bardzo dużo. Bez obrazy, ale takich to na Śląsku szukaj. Jakbyś tutaj wychylił się z "nie umiem pływać" to zapytaliby ile teraz wynosi renta inwalidzka ;-)

31.07.2006
20:18
smile
[76]

Chupacabra [ Senator ]

a tak wogole, to ja mieszkam w krainie jezior, jedno widze z okna swojego pokoju (jak sie mocno wychyle) a w promieniu 5 kilometrow mam z 6 jezior i kilka plaz :)

31.07.2006
20:18
smile
[77]

Theocraft [ Pretorianin ]

ja sam nie umiem pływać ;) i nie płacze bo mi to do życia niepotrzebne :)


wode lubie, ale jaquzi i prysznic :P... jak kto chce to basen ma mnóstwo korzyści, ale mnie nie zachęcają bo basen w pobliżu miejsca zamieszkania nie na darmo zwią kisielem :D


znam mnóstwo osób i śmiało moge powiedzieć, że większość umie pływać - jak, nie mówią, fakt, że umią :) nie jest to jednak olbrzymia większość, a jak ktoś pisze, że wszyscy jego znajomi umia pływać to chyba ma ich niewielu :P

31.07.2006
20:18
smile
[78]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]

uMieM!! Sam sie nauczyłem!! :D

31.07.2006
20:19
[79]

Skype [ Konsul ]

umiem pływać. Pływanie to świetna rzecz - rozwija wszystkie mięśnie a przy okazji relaksuje (przynajmniej mnie :) )

31.07.2006
20:22
[80]

Bloohder [ Krzyżowiec ]

A ja umiem tylko leżeć na wodzie. Innych stylów dopiero się uczę.

31.07.2006
20:24
[81]

UltRafaga [ Dragon Offspring ]

Pływać to ja umiem (takjakby), ale po 20 metrach "padam na pysk" :P

31.07.2006
20:26
[82]

Laios [ Zarzew ]

Na poczatku wakacji nauczyli mnie znajomi na basenie.
Nieznam nikogo kto niepotrafil by plywac.

31.07.2006
20:32
smile
[83]

BE_WANTED [ Konsul ]

A co powiecie o "wariatach", którzy wprost z sauny wskakują do chłodnego basenu. Są tacy kozacy na forum :?
Jeśli tak, to jakie wrażenia mieliście :)

31.07.2006
20:37
[84]

peterkarel [ KochamDzaste ]

ja gralem w pilke plazowa z 5 godzin na sloncu i wskoczylem pod zimny prysznic

a wrazenia :

nie moglem zlapac tchu :/

31.07.2006
20:39
smile
[85]

Toshi_ [ Pretorianin ]

Jeeee... Pływanie... Phi...
Spróbujcie ponurkować :D To dopiero odjazd ;)

31.07.2006
20:58
[86]

Gonsiur [ Hitokiri Battousai ]

Oczywiscie ze umiem plywac :), a nauczylem sie tego kolo 6 roku zycia. W gronie moich znajomych jest bardzo malo osob ktore plywac nie umieja, ale sa to osoby takie, ktorych sie juz chyba nigdy nie nauczy :).

31.07.2006
21:36
smile
[87]

Barthez x [ Generaďż˝ ]

Ja umiem pływać od hoho i jeszcze trochę czasu :) Ale teraz jakoś zbyt panikuję, kiedy jestem pod wodą, a kiedyś to schodziłem na 5m z samymi okularkami... Ale pływam to bardzo dobrze i nawet opracowałem swój własny styl - "gwiazda" ;)

spoiler start
Ma ktoś jakąś radę, etc, co robić, żebym nie panikował pod wodą? Kiedyś było świetnie, a teraz... szkoda gadać :/
spoiler stop

31.07.2006
21:43
[88]

Obiwan1992 [ Generaďż˝ ]

pływanie to łatwizna trzeba poprostu niebac sie wody

31.07.2006
21:52
[89]

EG2006_26717291 [ Ghorri ]

nie utone, ale pływaniem to bym mojego stylu nie nazwal

31.07.2006
21:54
smile
[90]

Kompo [ alkopoligamista ]

Umiem dość dobrze, choć nigdy się nie uczyłem.

31.07.2006
21:57
smile
[91]

Przemo_888 [ Piroman ]

Nie za bardzo, umiem położyć sie na wodzie ewentualnie mała praca nóg.Dopiero bede miał 14 lat więc jeszcze moge sie nauczyć.Najgorzej jest jak ktoś sie panicznie boi wody i nie chce nawet wejsc.

31.07.2006
21:58
[92]

Przemo_888 [ Piroman ]

Edit ----> moja kuzynka nie umi pływać,ciocia też i kolega z klatki ale wody sie nie boją.

31.07.2006
22:04
[93]

EG2006_26717291 [ Ghorri ]

mój kolega też nie umi pływać
znam zresztą mało dziewczyn które potrafią pływać, ale z chłopaków to tylko ja sie wody boje

31.07.2006
22:05
[94]

Azzie [ bonobo ]

Be_wanted: ja skacze prosto z suchej sauny 105-110 stopni ale nie do chlodnego basenu ale do tzw studni lodowej, woda okolo 5 stopni i dosypuja lod :)

Super wrazenie, ale pisiorek prawie sie chowa z zimna :) Troche wstyd przed panienkami :) Dziewczyny jakos rzadko tam wchodza, moze dlatego ze studnia jest na srodku i wszyscy faceci sie gapia na gole lachony :)

yellowfox: oddech zlapac zawsze mozesz :) Tylko ze potem ten oddech to juz sama woda...

31.07.2006
22:08
[95]

BIGos [ bigos?! ale głupie ]

wysiu - to prawda, żadna reguła, ale tak mnie uczyli i tak napisałem.

31.07.2006
22:09
[96]

Przemo_888 [ Piroman ]

Najgorzej jak sie wode wciągnie(przynajmniej u mnie)czuć sie można jak po naćpaniu.

31.07.2006
22:15
smile
[97]

‹[[ [ Pretorianin ]

Ja lubie pływać. Większość osób w mojej rodzinie umie to. Wszystko przyjdzie z czasem. Nie martw się Chupacabra!!

31.07.2006
22:15
smile
[98]

Przemo_888 [ Piroman ]

Najgorzej sie czułem jak byłem w 6 klasie bo miałem basen i wszyscy umieli pływać co najmniej dwoma stylami.a ja umiałem sie położyć i nogami pracować.Ale koledzy sie nie śmiali.

P.S Najgorzej jak sie jest przy dziewczynach i sie pływać nie umi...

31.07.2006
22:17
[99]

graf_0 [ Nożownik ]

Umiem pływać, przepływam jeziorko w tą i spowrotem (okazało się że po drugiej stronie nie ma gdzie wylądować), a pod wodą 25 metrów.
Bałbym się nie umieć pływać, a sam mam szacunek do wody, nie pływam po posiłkach, po piwku, zawsze staram się rozgrzać mięśnie i ochłodzić ciało.
Ale nie umiem skakać na główkę - za młodego umiałem całkiem nieźle, ale przez jakiś czas nie miałem okazji i robię to kompletnie bez gracji.

31.07.2006
22:19
smile
[100]

wacek666 [ ]

mieszkam 20m od jeziora wiec umiem dobrze pływac ale znam kilka osób(głównie dziewczyny) które nie potrafia.

31.07.2006
22:21
[101]

xmajorx [ Gladiator ]

Z pływanie u mnie średnio, ale jakby co, to uda mi się zrobić w wodzie coś, aby nie utonąć :)

31.07.2006
22:23
[102]

Hebron [ Wdycham Spaliny ]

ja nie rozumiem jak mozna nie umiec plywac! przeciez wystarczy oderwac nogi od dna, polozyć sie na wodze juz, zadna problem ;) ja mniejsze mazurskie jeziorka w tym roku przeplywalem ;] jak mi maps.google ruszty pokaże ktore ;]

graf_0 --> ja kurde tez nie umiem skakac na glowke! wygladam wtedy jak waleń który na chwile wynurza sie z wody by zaczerpnac powietrza ;) umiem tylko na tz. bombe :)

31.07.2006
22:25
[103]

False [ Up ]

Umiem i lubie pływać :)

31.07.2006
22:27
[104]

Coolfon [ Zaleś ]

Jak sie jest z Warmi i Mazur to wstyd nie umieć pływać xD Ma sie nawet kartę :P Nie znam osoby która nie umie pływać, choć są takie które popłyna tylko pieskiem xD

31.07.2006
22:29
smile
[105]

EG2006_43991898 [ Krasnoludki w klatce ]

ja pływać umiem tylko w dół albo w łódce;] i się ucze pływać wpław

31.07.2006
22:33
[106]

danieldanek [ Take me home, United road ]

ja raczej nie vhorowałem często jak byłem mały i nie było wskazane :) a teraz mnie nie ciągnie

31.07.2006
22:40
[107]

tomekcz [ Polska ]

Ja jak ide nad jezioro(tak po 4-5 razy dziennie w te upały :)) to najjpierw pływam ok. 100m kraulem jak najszybciej potem spowrotem na plecach, również troche żwawo, i na koniec dla relaksu wypływam tak na 30m i sobie leże na wodzie z 10 minut :)


A to, że ktoś mieszka na mazurach i nie umie pływać to wstyt jak cholera. Znam 1 taką osobe.

ps. jak ktoś chodzi na basen i sie wstydzi, ze nei umie pływac to nie tak źle, bo na basienie to żadna nauka :)

31.07.2006
22:48
smile
[108]

.:Jj:. [ The Force ]

Uwielbiam pływać.. jak można tego nie umieć? :)

31.07.2006
22:53
smile
[109]

paściak [ K w kółku ]

Uwielbiam plywac i robie to calkiem niezle:) Jedyne osoby ktora znam i nie potrafia plywac to moja mama i siostra. Cala reszta - kumple, kumpele, znajomi potrafia...

A widzialem ze Wysiu cos tam o kraulu napisal... Ale co na to jego obwody? ;| ;D

31.07.2006
22:57
[110]

rafaleon [ Konsul ]

Oczywiście że umiem i nawet karte pływacką mam.

31.07.2006
22:57
smile
[111]

coolerek89 [ Mówcie mi cool ]

Kurde a ja myslalem ze na calym bozym swiecie
tylko ja nie umiem plywac :P
Ale musze sie za to wziac i chyba zaczne od polowy sierpnia
o ile czas pozwoli. Fajnie juz nie czyje
sie samotny. :D

31.07.2006
23:23
[112]

FixUS_1 [ Call me Fix ]

Pływanie to prosta sprawa, dobrze się tego nauczyć od małego (ja miałem ze szkoły), bo uczący się 20-letni powiedzmy facet na publicznym basenie, niezdarnie machający rękoma to lekka komedia.

31.07.2006
23:29
[113]

Amadeusz ^^ [ Fish and Marillion fan ]

Potrafię, doskonale.

31.07.2006
23:32
smile
[114]

mycha921 [ Potępiony ]

W wieku 5 lat już umiałem pływać - to nic trudnego, wystarczy przełamać lęk, no i lubie wodę :D

31.07.2006
23:34
[115]

zurek16 [ Pretorianin ]

Ta umiem plywac; trenowalem. A plywac to mozna plywac i 'plywac' ...

31.07.2006
23:40
[116]

mos_def [ Generaďż˝ ]

Chupa > nic straconego, jesli wstydzisz sie uczyc plywac gdzies w okolicy to jedziesz na basen w drugi koniec miasta i wykupujesz lekcje, czy uczysz sie z dobrym znajomym. Ostatnio jak bylem na basenie to taki wielki, stary chłop tez sie uczył.

JA osobiscie nie znam nikogo kto nie umie pływac, ci co nie umieli juz sie nauczyli ;)

Pamietam jak bylem maly i pierwszy raz na zajeciach wskakiwalismy na gleboka wode (4m) Nie bylo mnie na wczesniejszych zajeciach i nie wiedzialem jak sie zachowac, ale oczywiscie nic nie pisknalem tylko jeb do wody ;)) 5 sec i juz bylem praktycznie na dnie ;) na szczescie trener byl na to przygotowany i mial kijek ;)
ps. tak sobie mysle ze to powinno byc chyba cholernie traumatyczne przezycie..

01.08.2006
00:08
[117]

Mizferac [ Pretorianin ]

Umiem pływać.. W rodzinie tylko matka pływać nie potrafi..

01.08.2006
00:16
smile
[118]

LechuMaster [ Centurion ]

umiem pływac... nauczylem sie jak bylem dzieciakiem:P

01.08.2006
00:19
[119]

wysiu [ ]

pasciak --> Obwody nic, wyobraz sobie, ze wysiu ma zolty czepek, a nawet skonczyl kurs na mlodszego ratownika (kiedys).

Loon --> W teorii:) Nawet olimpijczycy na dlugich dystansach czesto oddech biora na 2 ruchy, nie trzy. Ja plywam praktycznie tylko kraulem, i imho najwazniejsze w plynieciu na wytrzymalosc jest zlapanie odpowiedniego rytmu, zeby oddech byl najbardziej naturalny. W ten sposob plywanie praktycznie nie meczy, odpuscilem sobie nawet baseny ostatnio, bo za duzo czasu plywanie zabieralo bez efektow (przerzucilem sie na rower).

01.08.2006
01:20
smile
[120]

Hitman14 [ Bad N Fluenz ]

Nie umiem i nie mam zamiaru się uczyć.

01.08.2006
01:28
smile
[121]

kasztaneczuszek [ Legend ]

umiem! ale szpan co?

01.08.2006
01:37
smile
[122]

Sir klesk [ ...ślady jak sanek płoza ]

Umiem i to calkiem calkiem :)

Znam tylko jedna osobe ktora nie umie plywac :) taka jedna dziewczyna.... 17 lat :)

01.08.2006
09:01
[123]

peners [ SuperNova ]

Nigdy nad wode nie chodziłem, a jak byłem to musiałem sie cos postarać zeby nie utonąć, wiec utonąć nie utone a z pływaniem to tak srednio idzie, w kazdym badz razie nie utone i to jest grunt, zawsze było tak ze na wakacje jeździłem na wieś a tam ni basenu, ni jeziorka wiec ciezko było sie nauczyć gdy po wakacjach raczej nikt nigdy nie jeździł tylko w wakacje gdy mnie zawsze nie było od czerwca do wrzesnia.

01.08.2006
09:32
[124]

golmann [ chcesz piwo ?? to se kup ]

Gdy czuję wno nie umię

Gdy nieczuję Umię (uciekam do brzegu)

01.08.2006
09:33
smile
[125]

Sizalus [ Generaďż˝ ]

golmann

Można po polsku?

01.08.2006
09:38
[126]

Guderianka [ Konsul ]

8lat trenowałam pływanie, mam stopien młodszego ratownika-mój M tez pływa -ale pod woda-nurkuje

01.08.2006
09:38
smile
[127]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

umiem i tez chyba niezle. a znam tylko 2 osoby, ktore nie potrafia - moja babcia i moja matka.

01.08.2006
09:57
[128]

HeikO :) [ Pretorianin ]

A umisz płytwać po Warszawsku ?? :D

Ja tam umiem pływać.

01.08.2006
10:13
[129]

mikmac [ Senator ]

wiele osob z was mowi, ze zna malo osob, ktore NIE potrafia plywac: zdziwie was. Tylko okolo 28% spoleczenstwa polskiego UMIE plywac. Owszem, za pierwszym razem mnie tez to zaszokowalo. Srednia swiatowa jest ponizej 35% wiec nie wiele wiecej.
Jednak po kilku tygodniach na plazach jako ratownik przestalem sie dziwic.

01.08.2006
10:29
[130]

Apocalyptiq [ Konsul ]

Ja też nie umie pływać. Moja dziewczyna też mnie o to pytała, jak powiedziałem że nie umie to ona beztrosko "ja też". No i wszystko jasne haha

01.08.2006
10:30
[131]

polak111 [ T42 ]

Ja tam umiem pływać od 7 toku życia.

01.08.2006
11:32
[132]

Sanchin [ Orchid Samurai ]

Moja przygoda z pływaniem zaczęła się kiedy to jako małę dziecko wypdałem z kółka (takie dmuchane dla dzieci do "pływania") i zaczłąem się topić na głębokiej wodzie (metr od ojca, ale akurat się odwrócił)...więc pod wodą zacząłem machać rękami i nogami, tyle, że wystawiłem rękę nad wodę i ojciec mnie już wyciągnął... Od tamtej pory zaczałem się uczyć pływać i w tej chwili uważam, że pływam w miarę dobrze (zwłaszcza po roku basenów z wuefistą z prawdziwego zdarzenia - trener młodzieżowej kadry pływackiej z mojego miasteczka, która ma duże osiągnięcia na podkarpaciu)

01.08.2006
11:37
smile
[133]

Sweet Johnson [ Pretorianin ]

Ja niestety nieumiem plywać bo się troche boje :(

01.08.2006
11:39
smile
[134]

tommy_1234 [ Pretorianin ]

ja umiem pływać ale chyba z dwa lata uczyłem sie utrzymywać na wodzie to jak jazda na rowerze

01.08.2006
11:41
smile
[135]

Hitmanio [ Legend ]

Ja się nauczyłem pływać w te wakacje, kilka dni i umiem ;) Unosić się na wodzie też ;)

01.08.2006
11:46
[136]

Guru Fenix [ Patriarcha MAXIMUS ]

jesne że umiem

01.08.2006
11:53
[137]

riddickM5 [ BMW ]

Ja nie umiem

01.08.2006
12:01
[138]

gris [ Generaďż˝ ]

Ja nie potrafię

01.08.2006
12:02
[139]

Mizferac [ Pretorianin ]

Z drugiej strony nigdy bym nie przypuszczał że aż tyle osób nie potrafi pływać.. Jeździć na rowerze to zgoda, ale nieumiejętność pływania to już inna sprawa.. Zwłaszcza że każdy z nas jako noworodek pływa doskonale.

01.08.2006
13:52
smile
[140]

Theocraft [ Pretorianin ]

Z drugiej strony nigdy bym nie przypuszczał że aż tyle osób nie potrafi pływać.. Jeździć na rowerze to zgoda, ale nieumiejętność pływania to już inna sprawa.. Zwłaszcza że każdy z nas jako noworodek pływa doskonale.

tu sie zgodze tylko dopiero po przekręceniu nieco...

Nigdy bym się nie spodziewał, że tyle osób potrafi pływać... Jeździć na rowerze to zgoda, ale umiejętność pływania to już inna sprawa...

PS: Co prawda każdy z nas potrafi pływać doskonale jako noworodek, lecz jest to cecha bardzo nietrwała, zapominana niezwykle szybko jeśli nie trenuje się jej niemal od razu po narodzinach.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.