GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Kupowanie biletu na dworcu ( a smiejcie sie :])

31.07.2006
16:41
[1]

hohner111 [ TransAm ]

Kupowanie biletu na dworcu ( a smiejcie sie :])

smiejcie sie ile wlezie, pytanie jest na powaznie...

ostatni raz pociagiem jechalem jak mialem z 10 lat i wszystko zalatwiali rodzice...na 4 sierpnia szykuje kilkudniowy wyjazd, a do miejsca wyprawy zamierzam dostac sie pociagiem wiec czas cos zalatwiac...

Mam sobie isc np. na dworzec centralny i powiedziec w kasie "dziendobry poprosze ulgowy z Warszawy do Chojnic na dzien 04.08.2006"? czy co czy jak? jakie info ja musze miec na temat wyjazdu? pociag jest o 6:55 na dworcu Centralnym, miejsce docelowe to Chojnice.

jakies sugestie?

31.07.2006
16:43
[2]

Czesiek_Alcatraz [ Generaďż˝ ]

hahahahahha

31.07.2006
16:43
[3]

Logadin [ People Can Fly ]

hohner111 - a jest sens wychodzić z domu? :) Normalnie online kupujesz. Podpinasz drukarkę pod PC i od razu Ci nawet bilet wydrukują.

31.07.2006
16:45
[4]

Hebron [ Wdycham Spaliny ]

powiedz tak "dziendobry poprosze ulgowy/studencki z Warszawy do Chojnic na dzien 04.08.2006, klasa 1/2" no i czy chcesz z miejscowkami czy nie.:) to na prawde nie jest trudne :) zapytaj sie moze tylko o ktorej on tam dojezdza. Mozesz sie jeszcze zapytac czy pociag jest podstawiany czy przyjezdza skadś. No i jaki to rodzaj pociągu.

31.07.2006
16:45
[5]

GROM Giwera [ One Shot ]

haha :P

tak, dokładnie robisz tak jak mówisz. Chcę zakupić bilet na tego a tego dnia z tąd do tamtąd :-) I mówisz ulgowy-szkolny/studencki. Bo w PKP mają wiele ulg..

31.07.2006
16:47
smile
[6]

Aaron [ Niedźwiedź ]

Dokładnie tak mówisz. Dajesz im do zrozumienia, na jaki dzień i jaka godzina, skąd oraz dokąd. Jeśli masz jakieś przesiadki, albo wiesz, przez jakie miejscowości ten pocią ma jechać, to najlepiej także podaj.

Mnie się zdarzyło juz, że w z kumplami kupowałem bilet do jednej stacji i nam sprzedali różne, a w pociągu musieliśmy później dokupować, także po kupieniu SPRAWDŹ BILET!!!

Innym razem udało mi się kuić bilet na pociąg, którego nie było (o tej godzienie nie jechał)...

31.07.2006
16:49
smile
[7]

Kozi2004 [ Generaďż˝ ]

na dworcu zawsze jest pełno budek rużnych i domków. Do niektórych mozna zawitać, inne omijaj z daleka. Najważniejsze jest by nigy na dworcu nie kupiować zapiekanek, kebabów i tym podobnych! Bilety kupić możesz.

31.07.2006
16:50
[8]

hohner111 [ TransAm ]

aaron - lol ;d

co do ulg to nie wiem jaka mam, sie dowiem potem ;P bo mam legitymacje szkolną a chodze (tzn jestem zapisany) na studium zawodowe... a bilety komunikacji miejskiej mam jako ulge studencka i kanary sie nie czepiają...

31.07.2006
16:50
smile
[9]

Sir klesk [ ...ślady jak sanek płoza ]

noooo co Ty, stary! :)

Mowisz:
1. "Poprosze przesolona zupe z zolwia" - to znaczy, ze chcesz bilet :)

2. "na dzien przed calkowitym zacmieniem drugiego ksiezyca Jowisza" - to znaczy, ze chce jechac 04.08 :D

3. "...z ulgami dla ludzi z np. niedoborem potasu" - zalezy na co masz ulge :D


Ps.
Jest tak jak mowisz ;) nic trudnego :D

31.07.2006
16:51
smile
[10]

pablo397 [ sport addicted ]

nie musisz podawac godziny. bilecik obowiazuje na bodajze 6 godzin wiec masz spokoj co do terminow. jesli nie mowisz innej daty czy godziny to babka wydaje na dzisiejsza date i najbliszy pociag.

31.07.2006
16:53
smile
[11]

Apocalyptiq [ Konsul ]

hehehe przypomniała mi sie taka animacja na SE mojego kumpla. Oto tekst:
-Dzień dobry, poprosze bilet do Krakowa
- normalny?
-(z nerwami) NIE!! POPIER***NY!!


hahaha:D nie mogłem z tego:)

31.07.2006
16:54
[12]

hohner111 [ TransAm ]

sir klesk - co do pkt. 3 to z niedoborem mózgu ;P

a jesdzcze jedno, kasy sa 24h czy do ktorejs godziny ;P

31.07.2006
17:10
[13]

Beaverus [ Bounty Hunter ]

24h

31.07.2006
17:14
[14]

Da5id. [ Snufkin ]

Najważniejsze jest by nigy na dworcu nie kupiować zapiekanek, kebabów i tym podobnych!

Niby dlaczego?

31.07.2006
17:22
smile
[15]

SEW [ O/C addicted ]


Innym razem udało mi się kuić bilet na pociąg, którego nie było (o tej godzienie nie jechał)...


To chyba bilet na IC bo z tego co wiem bilety na pospiech/osobowy nie sa na dana godzine sprzedawane.

Zapytaj dokladnie tak jak mowisz, tylko dokladnie podaj "nazwe" ulgi i czy jest to pociag osobowy/pospiech/IC (Panie w kasach nie zawsze sa dobrze poinformowane)

Milej wycieczki!

31.07.2006
17:33
[16]

hohner111 [ TransAm ]

SWE - nie wiem czy bedzie taka mila bo jade odwiedzic byłą co siedzi na obozie ;P....no ale kawalek polski zwiedze przynajmniej nigdy nie bylem w Borach Tucholskich :]

31.07.2006
17:53
smile
[17]

n2n [ Don Kermitto ]

Tylko pamiętaj że wieczorem należy powiedzieć "dobry wieczór" a nie "dzień dobry" ;-)

31.07.2006
20:29
[18]

PunkNotDead [ Lion of Judah ]

Oooo! :) Jedziesz do Chojnic :) Tam się urodziłem! A po co tam jedziesz? :D

31.07.2006
20:41
[19]

ereyty [ Bragiel ]

>
Mam sobie isc np. na dworzec centralny i powiedziec w kasie "dziendobry poprosze ulgowy z Warszawy do Chojnic na dzien 04.08.2006"? czy co czy jak? jakie info ja musze miec na temat wyjazdu? pociag jest o 6:55 na dworcu Centralnym, miejsce docelowe to Chojnice.

>
Jesteś geniueszem. Jak to wykoncypowałeś?
Ewentualnie zamiast dzien dobry możesz powiedzieć,,Joł, joł bejbe.(bo z reguły w kasach siedzą panie,) masz piękne oczy, co robisz wieczorem? A dalej już procedura jest podobna. Aha, jak już pani Ci wyda bilet to powiedz,,Dziękuję" i scchowaj bilet do kieszeni, a nie wyrzucaj go od razu do kosza, bo mogą chodzić kontrolerzy.
>jakie info ja musze miec na temat wyjazdu? >Musisz jescze wiedzieć jakie jest panieńskie nazwisko matki maszynisty i znać datę urodzenia szwagra zawiadowcy stacji docelowej-inaczej nie sprzedadzą Ci biletu.

31.07.2006
22:32
smile
[20]

hohner111 [ TransAm ]

ereyty - :* dzieeeki, naprawde, wiele mi pomogles...aaah rozplywam sie

dobra bilet kupiony ;P w 1 strone ;P

31.07.2006
23:15
smile
[21]

-=]o[=- [ ]

tylko sprawdź czy ten pociąg na pewno jest.. bo teraz remontują tunel i niezłe cyrki są :D

31.07.2006
23:19
[22]

gonzalezz [ Legionista ]

.

01.08.2006
06:21
smile
[23]

sweep [ Pretorianin ]

Ja mieszkam w Chojnicach. Tylko sie nie przestrasz dworca :P

01.08.2006
06:36
smile
[24]

lizard [ Generaďż˝ ]

...Nocne sklepy z mlekiem
I patrzę, co się dzieje pod sklepem
Tłum przystawia komuś do twarzy pięści
Żądają dla niego kary śmierci
Znowu poranne pociągi
Ja stoję i patrzę na mundurowe dziwolągi
Czy byłeś kiedyś u nas na dworcu w nocy
Jest tak brudno i brzydko, że pękają oczy, oczy, oczy

Polska
...
....Mieszkam tu, tu, tu, tu
Tu, tu, tu, tu, tu, tu, tu, tu...

01.08.2006
06:46
smile
[25]

Gaara [ Senator ]

hahaha:D:D:D:D

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.