Alcar [ Centurion ]
Tytuł piosenki o Klossie
Może ktoś będzie mi w stanie pomóc określić tytuł i wykonawcę tego utworu, który pierwszy raz usłyszałem gdzieś w okolicach 1993-1996 roku. Właściwie słyszałem go tylko 2-3 razy w radiu i to wszystko, więc chyba nie było to nic znanego, ale za to bardzo charakterystycznego. Był to kawałek o... Hansu Klossie. Składał się w dużej mierze z samplowanej ścieżki dźwiękowej z serialu i śmiesznego tekstu, z którego niestety pamiętam dzisiaj tylko taki kawałek: "Człowiek pająk pajęczynę nosi / Tacy ludzie noszą szelki". Wiem, że to mało, ale może ktoś to skojarzy. Będę wdzięczny.
Alcar [ Centurion ]
Może mały ^up^.
mirencjum [ operator kursora ]
W tych latach co podałeś dużą popularnością cieszył się utwór zespołu Dzieci Kapitana Klossa pt. "Pieśń o bohaterze " , bardzo dowcipna opowieść o Hansie Klossie zabarwiona charakterystyczną melodią wiodącą serialu "Stawka większa niż życie", rozsławiła zespół na cały kraj. Ale czy to jest to ?
VinEze [ Hasta la victoria siempre! ]
Tak to on - przyjaciele mówią na niego po prostu Janek -
ale my znamy go pod obcym nazwiskiem- Hans Kloss.
To on na tyłach wroga zmieniał losy wojny,
nie bacząc na straszliwe wprost niebezpieczeństwa
Czające się na każdym kroku.
To o nim będzie ta ballada
Hans Kloss – wszystkich szpiegów to jest boss.
W serce wroga straszny cios.
Marny wszystkich wrogów los.
Toż to Jarocin '85 :-)
Alcar [ Centurion ]
Tak, gdy zacząłem szukać tego kawałka, od razu pomyślałem o "Pieśni o bohaterze", ale to niestety nie ten utwór.