
gully_ [ Konsul ]
Wakacyjny turniej BO - zasady oraz II runda.
Zasady
Gracze zostają podzieleni na grupy po 4 osoby. W razie konieczności, zostaną utworzone też 5 osobowe grupy.
Gracze toczą ze sobą pojedynki grupowe ( raz każdy z każdym ), po czym dwie najlepsze osoby z grupy przechodzą do fazy pucharowej.
Jeśli liczba grup będzie tego wymagała, awansują też osoby o najlepszym wyniku z 3 miejsca, by w fazie pucharowej grało 8 osób.
Zasady toczenia bitwy:
Każdy gracz dostaje pulę 1400 * ilość bitew do finału + 100 pkt na starcie.
Na początku każdej rundy prezentowana jest mapa oraz warunki pogodowe, oraz losowane są pary.
Każdy z graczy dostaje też losowo stronę, którą gra w danej rundzie.
Gracze przygotowywują rozpiskę swoich wojsk wg zasad:
1. wartość punktowa pomiędzu 1300 a 1700 pkt na walkę
2. ograniczenie narodowości i formacji
3. dopuszczalny max udział każdego, z rodzajów broni w formacji to:
a)Spadochroniarze:
50% punktów-> wsparcie
30% punktów ->pojazdy
20% punktów -> arty/lotnictwo
b)Piechota zwykła:
40% ->wsparcie
30% -> pojazdy
45%->czołgi
35%-> arty/lotnictwo
Prowadzący nanosi zakupy na mapę i odsyła jednemu z graczy. Jeśli przy przenoszeniu wojsk z rozpiski na mapę
ujawniona zostanie nieprawidłowość, zostanie ona usunięta bez konsultacji z graczem.
Czyli:
-jeśli zostanie przekroczony limit punktów, prowadzący zdejmie z rozpiski ( zaczynając od jej końca ) tyle kolejnych jednostek,
by rozpiska spełniała limit
- jeśli np będzie naruszony limit jednostek wsparcia, to one będą zdejmowane
Dlatego ważna jest kolejność jednostek w rozpisce ( najwazniejsze na górze, bo w razie błędu będę ciął od dołu)
Zwycięstwa punktowane są następująco:
remis- 1
minor - 2
tactical - 3
major - 4
total - 5
W razie braku rozstrzygnięcia na koniec walk grupowych, zadecydują bezpośrednie pojedynki, a w drugiej kolejności wyniki z walk z liderem grupy.
W razie remisu w walce pucharowej, zadecydują wartości procentowe.
Gdyby w fazie grupowej któryś z graczy się wycofał, jego walki zostaną anulowane, a gracze z tej grupy stracą z puli 1400 pkt.
Gdy wycofa się zawodnik z fazy pucharowej, jego przeciwnik przechodzidalej tracąc 1400 pkt z puli.
Dla przypomnienia.
1. Alek Brytyjczycy/Heer [email protected]
2. _666_ Brytyjscy Spadzi/Fallschirmjager --> [email protected]
3.Gully - Francuzi/ SS
4.Gacul- polacy/heer - [email protected]
5.luknok Polacy/Heer
6. Koleś Brytyjczycy/Heer [email protected]
7. Trael USA/ Fallschirmjager (niech będzie nietypowo :) ) [email protected]
8. Messiah - Amerykanie / Gebirgsjager (sic!) - [mail: [email protected]]
9. Fabko - Brytyjczycy/Heer
10.PiotrMx -Brytyjczycy/ Heer [email protected]
11. Viorne Polacy, Niemcy - spady; [email protected]
12. Sherman Kanadyjczycy/Heer [email protected]
Dane w kolejności: nick/ilość punktów/ilość gier/wydane punkty/stan konta - po I rundzie
Grupa I:
1.Alek 1/1/1598/6902
2.koleś 1/1/1698/6802
3.Sherman 1/1/1495/7005
4.Piotr MX 1/11683/6817
Grupa II:
1._666_ 5/1/1557/6943
2.Trael ----
3.fabko ----
4.luknok 0/1/1419/1781
Grupa III:
1.Gully 1/1/1639/6861
2.gacul 1/1 -------messiah: ile pkt wydał gacul ?
3.Messiah 1/1/1416/7084
4.Viorne 1/1/14917009
Walki w II rundzie:
PiotrMX - Alek
Koles - Sherman
fabko - 666
luknok - Trael
Messiah - Gully
Viorne - Gacul
Dodatkowo
Trael vs Fabko - walka z rundy I - nie obowiązuje termin czasowy rundy II.
Gracze po lewej to alianci. Pytanie: kto zgodzi się przygotować moją walkę z Messiahem?
Behoverek wycofał się z powodu awarii komputera, stąd zmiana składu grup.
gully_ [ Konsul ]
Warunki bitwy:
-sierpień 1944
-pochmurnie, deszcz, błoto
-30 tur
-jedna flaga na jedynym wzniesieniu -> środek planszy
Termin: do 8.08.06
Alek_ [ Pretorianin ]
lewej, strony ale jak patrząc ??
koles551 [ Legionista ]
Panowie u mnie nastal czas urlopu, wracam 11.08. Prosze o trzy dni zwloki z zakonczeniem II tury.
Rozegram walke zaraz po powrocie
podrawiam koles
gully_ [ Konsul ]
Alek --mmmmm tak, jak patrzysz na ekran ( Ty grasz jako oś )
koleś - ok, rozumiem. Nie ma problemu w takim wypadku.

Messiah [ Konsul ]
Apdejt :)
Dane w kolejności: nick/ilość punktów/ilość gier/wydane punkty/stan konta - po I rundzie
Grupa I:
1.Alek 1/1/1598/6902
2.koleś 1/1/1698/6802
3.Sherman 1/1/1495/7005
4.Piotr MX 1/11683/6817
Grupa II:
1._666_ 5/1/1557/6943
2.Trael ----
3.fabko ----
4.luknok 0/1/1419/1781
Grupa III:
1.Gully 1/1/1639/6861
2.gacul 1/1/1489/7011
3.Messiah 1/1/1416/7084
4.Viorne 1/1/1491/7009
Walki w II rundzie:
PiotrMX - Alek
Koles - Sherman
fabko - 666
luknok - Trael
Messiah - Gully
Viorne - Gacul
Dodatkowo
Trael vs Fabko - walka z rundy I - nie obowiązuje termin czasowy rundy II.
Gracze po lewej to alianci. Pytanie: kto zgodzi się przygotować moją walkę z Messiahem?
Behoverek wycofał się z powodu awarii komputera, stąd zmiana składu grup.
EDIT...ech znowu gram Jankesami, Gully daj mi proszę w dalszych rundach jakieś wyzwanie :P
<obsession mode on> i możesz podać rozmiar mapy z dokładnością do 10 metrów <obsession mode off> :D
gully_ [ Konsul ]
Messiah -> tak się złożyło, że tym razem jeszcze grasz praprzodkami marines :P Ale gra spadsami to nie wyzwanie, odkąd zobaczyłem wojska faloxxa przed bitwą z luknokiem - na miejscu luknoka bałbym się że mnie czapkami zakopią :P BTW - pasowałby Ci wtorek albo środa? Godzina do ustalenia...
Mapka jest jakoś 1160 x 1160 ( dokładnie nie pamiętam, a teraz nie chce mi się już sprawdzać - na pewno jest jakieś 100m mniejsza na każdym z boków )

Messiah [ Konsul ]
Gully ---> wtorek czy środa dla mnie bez różnicy, i tak dam radę dopiero trochę po 22. Umówmy się może na wtorek a jeśli nie skończymy to pociągniemy dzień później, ok?
I jeszcze raz lista bo luknokowi ktoś cyferki poprzestawiał :D
Grupa I:
1.Alek 1/1/1598/6902
2.koleś 1/1/1698/6802
3.Sherman 1/1/1495/7005
4.Piotr MX 1/1/1683/6817
Grupa II:
1._666_ 5/1/1557/6943
2.Trael ----
3.fabko ----
4.luknok 0/1/1419/7081
Grupa III:
1.Gully 1/1/1639/6861
2.gacul 1/1/1489/7011
3.Messiah 1/1/1416/7084
4.Viorne 1/1/1491/7009
Walki w II rundzie:
PiotrMX - Alek
Koles - Sherman
fabko - 666
luknok - Trael
Messiah - Gully
Viorne - Gacul
Dodatkowo
Trael vs Fabko - walka z rundy I - nie obowiązuje termin czasowy rundy II.
Gracze po lewej to alianci. Pytanie: kto zgodzi się przygotować moją walkę z Messiahem?
Behoverek wycofał się z powodu awarii komputera, stąd zmiana składu grup.
Hehe, nie chcę nic mówić ale wyszedłem na największego skąpca pierwszej rundy, wydałem tylko 1416 punktów :P teraz mogę zaszaleć...
gully_ [ Konsul ]
Messiah - > ok, wtroek po 22. Tylko muszę poszukać kogoś, kto by poprowadził naszą walkę..I niekoniecznie musisz szaleć punktowo w walce ze mną :P

_666_ [ Centurion ]
Gully --> Mam małą prośbę, abys w starym wątku dawał ostatniego posta i link do nowego wątku. Proszę o to dlatego iż ostatnio nie miałem czasu przeglądać forum i wpadałem zobaczyć tylko czy w podwieszonym wątku coś się zmienia, i czy są nowe rozpiski. Dopiero teraz looknąłem iż jest nowy wątek. Co do składu wojsk to podeślę najpóźniej do jutra wieczora, a być może nawet jeszcze dziś.
I mam jeszcze jedną propozycję. Czy można by umieszczać zdjęcia map tak jak teraz z góry oraz jeszcze jedno lub dwa ujęcia z rzutu izometrycznego. Tak aby mieć lepszy pogląd na mapę. Bo jeśli chodzi o mapę z pierwszej fazy to zupełnie czego innego się spodziewałem niż to co zastałem. Z tego co wiem inni też nażekali że te screeny co dajesz nie dają zupełnie poglądu na sytuację.

Messiah [ Konsul ]
Gully ---> znalazł się chętny na ustawienie naszej walki czy mamy to sami zrobić i udawać że nie znamy składów swoich wojsk...pytam bo jeśli mielibyśmy jutro zagrać to trzebaby sie dziś rozstawić :)
Śmiało Panowie, kto chętny do pomocy? Trzeba tylko sprawdzić skład wojsk i kupić je w edytorze :P
Plantator [ Prokonsul ]
Ja wam moge pokupić te wojska, podeślijcie tylko składy i mape.

Alek_ [ Pretorianin ]
PiotrMX --> Jestem na urlopie do końca tygodnia,
więc odpowiada mi każda pora w tym terminie,
preferuję TCP/IP, moje gg 4602903, mogę hostować.
gully_ [ Konsul ]
Plantator -> dzięki! Ja swoje wojska kupię i umieszczę na mapie, a ty dodasz wojska Messiaha i oddasz mu plik, a po walce podasz wartość pkt jego wojsk, ok?
Messiah - postaram się łapać Ciebie jutro po 22 na gg
Messiah [ Konsul ]
Plantator --> zaraz poleci lista zakupów :)

Messiah [ Konsul ]
Przepraszam za spamerstwo :P ale tak a propos zdjęcia mapy, to według mnie może zostać tylko ten widok z lotu ptaka, z tym że zdjęcie mogłoby być trochę większe jak na mój gust :) wiem że może się trochę rozmazać ale coś za coś ;)
luknok [ Junior ]
rozumiem że teraz zmiana stron?

Messiah [ Konsul ]
luknok ---> gracze po lewej to Alianci :)
Walki w II rundzie:
PiotrMX - Alek
Koles - Sherman
fabko - 666
luknok - Trael
Messiah - Gully
Viorne - Gacul

gully_ [ Konsul ]
No, powoli spływają rozpiski. Niektórzy to mają fantazję : jeden z graczy chyba chce wysłać przeciwnika na księżyc - no żeby spottera z okrętowym kalibrem brać?
gully_ [ Konsul ]
Messiah - mapka z niższego ujęcia troszkę się nie mieściła - następnym razem podam z 2-3 fotki ( ujęcie z lotu ptaka i widok z każdej z stref )

_666_ [ Centurion ]
Gully wczoraj wieczorem wysłałem do ciebie rozpiskę. Daj znać czy doszła.
gully_ [ Konsul ]
666 -> tak. Mam spis od Ciebie, Kolesia i Alka. Messiaha i siebie nie liczę ( my już się rozstawiamy).

Viorne [ Centurion ]
Gully--> Jutro podesle rozpiski...

_666_ [ Centurion ]
Acha czyli rozumiem że Fabko jeszcze nie jest gotowy :]
już ja mu pokażę :D dam wycisk :>

fabko1 [ Konsul ]
Jak to nie gotowy,czekam juz od dawna na plik od Ciebie
_666_ [ Centurion ]
Fabko --> nie gadaj tyle tylko ślij rozpiskę do Gullego :> Mam ochotę już rozjechać twoich herbaciaży :D

Gacul [ Centurion ]
Viorne--> Kiedy Ci pasuje garc i o której?

Viorne [ Centurion ]
Gacul---> mozemy dzisiaj zaczac. Poza tym to wieczorami.
Gacul [ Centurion ]
Viorne--> Co powiesz na jutrzejszy wieczór?
P.S. Wczoraj nie mogłem.
Viorne [ Centurion ]
___>Gacul, ok, jutro wieczorem
Messiah [ Konsul ]
Gully ---> niestety dziś i jutro nocuję poza domem więc nie pogramy, od środy będę cię łapał na gg...
gully_ [ Konsul ]
Luknok:
odnośnie Twojego maila:
1. te 1708 pkt to jakaś pomyłka, którą Messiah parę postów później sprostował
2. Trael nie rozegrał swojej walki w I rundzie, więc ma do dyspozycji pełną pulę ( i zaległą walkę)
Messiah-> nie ma problemu
Dla wszystkich: przypominam swoj adres: [email protected] . Mam jeszcze jeden, ale go na forum nie podam - nie chcę, by ktoś trzeci mi spamy wysyłał :P

gully_ [ Konsul ]
Dzis zaczelismy walkę z Messiahem. Gra była pełna niespodzianek, wynik nierozstrzygnięty...gdy gra się zawiesiła w wyniku użycia przez messiaha spottera kaliber "palec boży". A co gorsza nie można było ruszyć z save'a dalej. Teraz kwestia jest taka: czy uda nam się po pociągnięciu kawałka pbem dograć bitwę, czy też będziemy musięli powtarzać bitwę ( co o tyle utrudni sprawę, że nie będzie elementu zaskoczenia składem).

_666_ [ Centurion ]
A bitwa faloxx-fabko też na dobrej drodze. Wojska rozstawione i wydane już rozkazy w pierwszej turze. Teraz zostało już tylko zgrać się z czasem na TCP i rozwałkować herbaciarzy.
PiotrMx [ Generaďż˝ ]
gully, czy moj sklad dotarl przez gg?
koles551 [ Legionista ]
Witam, wróciłem troszke wcześniej
Sherman kiedy gramy?
mam czas wieczorami
ShermanM4 [ Chor��y ]
Jutro tzn Czwartek wieczór pasuje ??
gully_ [ Konsul ]
Piotr MX-> niestety nie. Zmieniałem jakiś czas temu numer. Pewnie miałeś stary. sprawdz w moim profilu - tam jest aktualny, albo puść mailem.
koles551 [ Legionista ]
Sherman tak okolo 22 giej
Viorne [ Centurion ]
wynik zakonczonej walki:
Viorne 75 - 25 Gacul
_666_ [ Centurion ]
Viorne gratuluję !! A jak tam reszta bitew ??
My z Fabkiem jesteśmy umówieni na jutro czyli środę wieczór, ale gramy już kilka tur wmiędzyczasie PBM. Niestety początki niemiłe, fabko ustrzelił mi moje wszystkie działka i została mi już sama piechota. Ale w piechocie na szczęście mam przewagę ognia, muszę tylko unikać jego kromków i waspików :)
gully_ [ Konsul ]
Panowie - jeszcze nawet wszystkie rozpiski nie spłynęły!!! Jak tak dalej pójdzie, to ciągnięcie tego turnieju straci sens...
Messiah - jak tam? Spróbujemy w piątkowy wieczór? Może uda się ruszyć?

Messiah [ Konsul ]
Gully ---> moja mama mawia "piątek - zły początek" ale co tam, możemy spróbować :P

_666_ [ Centurion ]
Właśnie gramy z Fabkiem, walki krwawe jak pod monte cassino :|
Jest ciężko, brytyjskie czołgi są nietrafialne ale właśnie jeden shreck wkońcu trafił, zezowate to to
_666_ [ Centurion ]
No i koniec bitwy, wzgórze przeorane stało się grobem dla wielu brytyjczyków (oraz paru szkopów) -->
_666_ [ Centurion ]
Niestety wynik nie taki wysoki jak poprzednio ale i tak jestem zadowolony ze zwycięstwa -->
Na dzień dobry fabko zniszczył mi dwa działa które miały chronić mnie na górce i które myslałem iż są niewidoczne, okazało się ze wszystkie moje poczynania obserwował wróg. Dalej to już była bitwa na artylerię, Fabka strzelała więcej i mocniej ale bardzo niecelnie, dało to taki efekt iż musiałem się chować po krzaczorach i robić uniki, bardzo opóźniło to późniejsze moje działania. Moja za to waliła z precyzją hirurgicznego skalpela, dzięki czemu piechota brytyjska została dosłownie wycięta w pień.
Niestety nie zdołałem wyciąć wszystkich, działania opóźniające wrogiej arty były na tyle skuteczne że nie zdołałem doprowadzić przed końcem bitwy do takiego spadku morale aby komputer skapitulował :(
Pozdrawiam i czekam niecierpliwie na zakończenie kolejnych bitew !!
Gully popędzaj maruderów
ps - czekam na kontrkomentarz przeciwnika ;)
fabko1 [ Konsul ]
Heh,co tu komentować,dałem ciała już przy zakupach,nakupiłem dział ppanc i tanki a przecież spadzi przeciwnika nie mieli tanków. Poźniej rozdzieliłem siły na poł, co okazalo sie bledem bo najpierw jedna kompania uledła atakowi przewazającej sile wroga a druga wpadła pod ogien arty i na odsiecz bylo juz za pozno.W końcu nie beznadziejny sposób sposób wystawilem czołgi pod lufy shrekow i pupciena i było juz po grze.Ostatnie tury to były dożynki.
gully_ [ Konsul ]
No a reszta??? Panowie...no bez jaj. nikt nikogo nie zmuszał - sami się wpisywaliście...
Messiah - > jutro ok 20:00

Alek_ [ Pretorianin ]
Ale ja nie mam pliku a mój przeciwnik na posta na forum nie odpowiedział to co ja mam robić ?

_666_ [ Centurion ]
Ja z Fabkiem i Luknokiem na forum sie nie umawiałem tylko przez Email i gg :]
luknok [ Junior ]
No ja z Tyraelem nie moge nawiązać kontaktu, niewiem co znim sie dzieje czy jest na urlopie czy co ale chyba powinien to zgłosić. To miał być turniej wakacyjny a chyba sie rozciągnie na cały rok.

fabko1 [ Konsul ]
I znów trafił mi się pechowy przeciwnik(Trael) i nie moge rozegrać zaległej pierwszej rundy.

Messiah [ Konsul ]
luknok --> No ja z Tyraelem nie moge nawiązać kontaktu chyba za dużo grałeś w Diablo2 :D
gully_ [ Konsul ]
wynik zakonczonej walki:
Viorne 75 - 25 Gacul
666 69 - fabko 31
gully 50 - 50 messiah
Zakończyliśmy walkę przed czasem z powodu kłopotów technicznych. Najbliższe kilka tur przyniosłoby pewnie rozwiązanie...no ale trudno.

Alek_ [ Pretorianin ]
Gully a co z moją walką nie mogę zacząć w ogóle .....

Messiah [ Konsul ]
gully ---> No szkoda, że kłopoty techniczne przerwały nasz arcyciekawy pojedynek...chyba wolałbym dostać 100-0 w "konwencjonalnej" walce niż układać się przy zielonym stoliku, ale co zrobić. W każdym razie dzięki za grę ;)
_666_ [ Centurion ]
Czyli mamy za sobą zaledwie połowę bitew :(
koles551 [ Legionista ]
Sherman kiedy mozemy dokonczyc nasza walke?
ShermanM4 [ Chor��y ]
Dzis wieczoremtzn niedziela, od 4 dni prubuje sie skontaktowac na gg i emailem :)
koles551 [ Legionista ]
Sherman - ok na 80 % dzis wieczorem, kilka dni bylem poza netem
koles551 [ Legionista ]
Sherman -- Kiedy nastepny termin, może jutro (wtorek) po 21?
PiotrMx [ Generaďż˝ ]
Piotrmx-Alek- minor victory for piotrmx
Zdaje sie ze troche oszukalem przeciwnika. Zagralem na min pkt. tylko 4pl piech za to 3xspot 5,5 cala. Gdyby przeciwnik poszedl przez laski wokol szczytu to nie mialbym piech to neutralizowania flagi.
Alek_ [ Pretorianin ]
Wyszedł jakiś kosmiczny wynik 39:27 i dostałem minora. Dzięki za grę.
koles551 [ Legionista ]
Sherman vs koles- 10:90 total dla kolesa
Po zacietej walce, w której czercz poruszajacy sie tylko po drogach:) (kromek nawet sie z miejsca nie ruszył juz sie zakopał i unieruchomił) ukatrupil puchy wroga. Piechota czekała na ruchy npla, który posyłal swoich na śmierć. Komp poddaje walke w 26 turze. Dzieki za gre.
ShermanM4 [ Chor��y ]
NPL chyba zaczartował ta walke czy coś, Piechota poutykała na żywopłotach lub w błocie, puszki na 5 tur wyłaczone z powodu zakopywania sie na ubitej drodze, Pz IV/70 padł od pierwszego od Churcha VIII. jak dorwe tego co zrobił tą mape to go chyba ...
koles551 [ Legionista ]
I jeszcze raport

_666_ [ Centurion ]
Koles szerman --> gratuluję :) to jak narazie najelpszy wynik w tym turnieju
czekamy z niecierpliwością na rozstrzygnięcia pozostałych bitew !

_666_ [ Centurion ]
No i jak tam panowie ?? są jakieś postępy czy nie ?? Gully napisz proszę na jakim etapie są pozostałe bitwy ?? Jesteśmy ciekawi jak to się toczy.
Pozdrawiam i czekam na info !

gully_ [ Konsul ]
Panowie - wijeżdzam na parę dni i nie będzie mnie online. Liczę, że do połowy tygodnia walki zostaną zakończone....bo przejdziemy do 3 rundy siłą - winni opóżnień oddadzą walki walkowerem i tyle.
Ta runda stanowczo się przeciąga a postawa niektórych graczy ( siemka Trael ) pozostawia wiele do życzenia. Tak więc dużymi literami oznajmiam: BEZ WZGLĘDU NA WSZYSTKO KOLEJNA RUNDA ZACZNIE SIE DO 8 WRZESNIA.
Osoby, które jeszcze nie zagrały - proszę o info jak sprawa wygląda ( czy gra jest w toku, kto jest winny opóźnień...)
p.s.: kto powiedział, że turnieje TCP idą szybciej, nić PBEM??
p.s.2: na następne turnieje będę rozsyłał chyba zaproszenia tylko do sprawdzonych graczy....tak bedzie chyba sprawniej, prosciej etc...
PiotrMx [ Generaďż˝ ]
gully--> rozsylanie zaproszen to chyba przykra koniecznosc. Byla chyba juz wystarczajaca ilosc turniejow aby wiedziec kto nie zawala rozgrywek. Odszosze wrzenie ze to niestety poczatkujacy gracze sa z regulyprzyczyna opoznien.
_666_ [ Centurion ]
PiotrMX --> nie generalizuj ! Trael nie jest początkującym graczem !

fabko1 [ Konsul ]
faloxx-->palisz sie to turnieju a ja juz 3 dni czekam na pliczki

_666_ [ Centurion ]
hohoho fabko chyba liczyć nie umiesz :P czekasz już tydzień a nie trzy dni
PiotrMx [ Generaďż˝ ]
faloxx--> bo przy moim stazu kazdy kto jest krocej niz 2 lata to zołtodziob :-)

_666_ [ Centurion ]
Piotrze muszę ci przekazać smutną nowinę :D wg tego co napisałeś wyżej sam jesteś żółtodziobem dla Traela :P
Profil trael
https://cmhq.gry-online.pl/gracze_profil.php?gid=36
profil PiotrMx
https://cmhq.gry-online.pl/gracze_profil.php?gid=56
PiotrMx [ Generaďż˝ ]
faloxx-->a czy ja mialem na mysli Treala?
A jezeli juz to spojrz na to ilosc rozegranych gier. :-P