wishram [ lets dance ]
Zmiana karty dźwiękowej
Mam kartę dźwiękową zintegrowaną na płycie. Zamierzam teraz włożyć kartę Audigy Player. Jak wyłączyć tamtą kartę dźwiękową, wystarczy kliknąć w menadżerze urządzeń na Kontrolery dźwięku, Realtek AC'97 i Odinstaluj? Czy może jak włożę nową kartę, zainstaluje sterowniki to wystarczy i nie trzeba robić nic dodatkowego?
Narmo [ Naczelny Maruda ]
Wyłącz ją w BIOSie.
U mnie jest w menu Integrated Peripherals (AC97 Audio)

exult [ Centurion ]
a po co masz ja wylaczac? wystarczy ze w ustawienia -> panel sterowania -> dzwieki i urzadzenia audio -> audio -> urzadzenie domyslne -> ustawisz sobie audigy i masz po sprawie.
poza tym dwie dzwiekowki to fajna sprawa :D ja do mojej SB mam podlaczony zestaw glosnikow, natomiast do zintegreowanej zestaw do gadania przez skype'a (sluchawki + mikrofon) i za pomoca konfiguracji w 'dzwieki i urzadzenia audio' ustawilem sobie aby do rozmow przez neta uzywana byla zintegrowana dzwiekowka a do pozostalych SB i mam git. odpada zabawa kablami aby sobie intymnie pogadac przez skype'a (nie lubie jak cala rodzina sobie slyszy o czym tam gaworze z panienkami) i moge sobie muzyke z normalnych glosniczkow w tym czasie odpalac. fajna sprawa :D
a na upartego to wylacz w biosie cos w stylu 'use AC 97 on board', powinno byc w 'chipset' albo gdzies. jak odinstalujesz z 'menedzer urzadzen' to przy ponownym wlaczaeniu kompa wyswietli ci sie monit i sie dzwiekowka sama zainstaluje i dalej bedzie :)
pozdrawiam
edit: jak by co to ja, pablo397, tylko niezauwazenie pisze z konta mojej dziewuchy :P
wishram [ lets dance ]
Dzięki za odpowiedzi.
Najpierw spróbuję, tak że ustawię jako domyślną, a jak będzie coś źle to w wyłącze kartę w Biosie