GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

AMD i Reverse HyperThreading

28.06.2006
15:53
smile
[1]

yellowfox [ Uśmiechnij się ]

AMD i Reverse HyperThreading

Wygląda na to, że AMD w nowych procesorach z podstawką AM2 ukryło bombę z opóźnionym zapłonem - odwrotny HyperThreading, który może sprawić, że układy te w aplikacjach jednowątkowych przynajmniej dorównają wydajnością procesorom Intel Conroe.Na razie AMD oficjalnie nie potwierdza tych rewelacji, jednak obecność wbudowanej w układy AM2, lecz aktualnie nieaktywnej funkcji Reverse HyperThreading jest prawie pewna. Funkcja ta działa odwrotnie do HyperThreadingu, który dzieli zadania na równolegle wątki wykonywane przez poszczególne rdzenie CPU. AMD przygotowało odwrotny mechanizm, który miałby sprawiać, że dwa rdzenie będą przyspieszały wykonywanie operacji jednowątkowych. To teoretycznie powinno dać wymierne korzyści bowiem możliwe byłoby wykonanie jednocześnie 6 operacji w jednym cyklu. Dla porównania Conroe może wykonywać 4 takie operacje. Oczywiście zysk wydajności widoczny byłby w aplikacjach jednowątkowych. W wielowątkowych zadaniach nadal Conroe (jak wynika z pierwszych, nieoficjalnych testów) byłby wyraźnie szybszy od układów AM2. Do uruchomienia Reverse HT wymagana byłaby tylko aktualizacja BIOS-u płyty głównej oraz instalacja odpowiedniej łatki systemowej, nad którą Microsoft podobno już pracuje. Przłączanie pomiędzy trybem standardowej pracy a Reverse HT miałoby się odbywać automatycznie. Oczekuje się, że AMD oficjalnie potwierdzi nasze informacje w dniu premiery układów Intel Conroe czyli ok 28 lipca.

Jeśli już jesteśmy przy produktach AMD to zachęcam Was do obejrzenia naszej filmowej relacji z imprezy AMD i firmy Kingmax, która odbyła się w Warszawie 20 czerwca. Podczas rejsu po Wiśle, firmy zaprezentowały najnowsze notebooki z procesorami Turion 64 X2 oraz komputery wyposażone w układy z podstawkami AM2. Polską premierę miała też multimedialna platforma AMD Live! . Relację znajdziecie w naszej telewizji internetowej www.idg.pl/tv/ , a nazwa materiału to Rejs z procesorami.


No no amd idzie cały czas do przodu, czekam na wiecej testow z odwrotnym HT, ciekawe jak sprawdzi sie w codziennej pracy

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.