GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Gothic2 & Noc Kruka (cz. 118)

17.06.2006
22:23
smile
[1]

Yancy [ Legend ]

Gothic2 & Noc Kruka (cz. 118)

Wyspa powoli skrywa się za horyzontem. Zostawiam ją w końcu za sobą. Khorinis - niewiele dobrego mnie tam spotkało. Wrogowie, zwali mnie Świętym Nieprzyjacielem - przyjaciele... nie było prawdziwych przyjaciół - tylko kolejne kroki na ścieżce przeznaczenia. Ci których los postawił na mojej drodze nie chcieli znać mego imienia. Niech więc tak będzie. Niech imię nadadzą mi czyny, zabrzmi ono w echu moich dokonań, rozchodząc się niczym fala - dla jednych zbawienna, dla innych niszcząca. To ja ułożyłem Śniącego na wieczny spoczynek, sprawiłem że legendarne Smoki trafiły na powrót między legendy. Nie dane mi jednak zaznać spokoju. Jeszcze nie teraz. Jest coś co muszę zrobić, czuję, wiem... Gdzieś tam, moje przeznaczenie ma swój kres, wie o mnie i czeka. Jeszcze ten jeden raz. Wszystko co ma początek ma też i koniec.

========================================================================

INFORMACJE DLA FORUMOWICZÓW

Wątek poświęcony jest doskonałej grze cRPG Gothic2 oraz oficjalnemu dodatkowi do niej – Nocy Kruka. Mimo że pierwsze skrzypce grają Gothic2 & Noc Kruka, pomoc i porady znajdą tutaj również grający w pierwszą część. Wszystkich, którzy dopiero mają zamiar zacząć przygodę w świecie Gothica, zachęcam by uczynili to jak najszybciej. Mimo upływu lat gra starzeje się bardzo powoli i nadal można świetnie bawić się podczas wędrówki po tej żywej i barwnej krainie.

Ważniejsze nowości i zmiany wprowadzone wraz z Nocą Kruka
Osoby zainteresowane tą sprawę odsyłam do wstępniaka 99 części wątku gdzie temat został opisany.
https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=3401515

Linki do „historycznego” wstępniaka
Pierwotny wstępniak wątku zawierający liczne porady do podstawowej wersji Gothic2, nadal jest dostępny i możliwy do przeczytania. Linki poniżej.
<--- wersja online
<--- w postaci archiwum rar

Poważniejsze błędy jakie wnosi Noc Kruka
- Jeśli poprosimy Laresa by zabrał nas na farmę Onara przed wybraniem linii dialogowej z podróżą do Magów Wody- nie będziemy mogli już potem poprosić go o zabranie do Magów Wody.
- Przed pierwszą rozmową z Vatrasem warto zapisać grę. Niektóre osoby zgłaszają bowiem że po rozmowie nie dostają amuletu z Ognikiem.
Niestety, dodatek wnosi również inne niekiedy pojawiające się bugi, których trudniej jest uniknąć. Najlepszym wyjściem jest gra na kilku zapisach.

Kilka porad odnośnie edycji pliku gothic.ini
Znajdź linię: "zVidEnableAntiAliasing=0" i zmień "0" na "1". W grze zostaje włączona opcja AntiAliasing.
Znajdź parametr: "BloodDetail=1" i zmień "1", na którąś z liczb 1-3. Np. "Blood Detail=3", w efekcie zwiększamy ilość krwi w grze.
Znajdź linię: "useQuickSaveKeys=0" i zmień "0" na "1". W menu gry uaktywni się nowy slot na szybkie zapisywanie oraz wczytanie. Podczas gry naciśnij 'F5', by zapisać lub 'F9', by wczytać zapisany stan gry.
Znajdź linię: "playLogoVideos=1" i zmień "1" na "0". Przy uruchamianiu gry nie będą już wyświetlane filmiki z logo JoWooD oraz Piranha Bytes.
Znajdź linię: "usePotionKeys=0" i zmień "0" na "1". Podczas gry zostaną aktywowane skróty klawiszowe do mikstur regenerujących życię oraz manę.

========================================================================

Linki do stron związanych z Gothickiem:
<--- dużo informacji o G1 i G2i NK - mapki, solucje, cheaty, itp.
<--- baza danych o Gothic2 - w języku niemieckim
<--- j.w. z tym że zaktualizowana o dane z dodatku
<--- niezła strona o serii Gothic, dużo screenów z G3
www.worldofgothic.pl/forum
========================================================================

Minimalne Wymagania sprzętowe: PIII 700 Mhz, 256 MB Ram, akcelerator 3D 32 MB
========================================================================

Link do poprzedniej części:

https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5144530

17.06.2006
22:25
[2]

Yancy [ Legend ]

Rutynowy up i link do map!

17.06.2006
22:26
smile
[3]

Shakka [ V I T R I O L ]

Wymaga mniej i ucząc się siły do 64 BEZ ŻADNEGO problemu będzie można go używać.

Yancy >>> a jednak wymaga tyle samo co smocza zguba :] zgadza sie co do tego 64, ale ja pisałem odnośnie uczenia i zręczności i siły, a wtedy to już nie jest takie pewne, że przy 64 wystarczy nam na cięzki miecz łowcy smoków, bo może czegoś zabraknąć :]

17.06.2006
22:29
[4]

Yancy [ Legend ]

Lechiander ---> Jeszcze raz wracając do tematu. Spokojnie wystarczy Ci 64-70 siły. Resztę zdobędziesz w inny sposób. Możesz wesprzeć się mapami by znaleźć wszystkie roślinki.

Naucz się też opróżniać mieszki. Przydaje się (o ile jeszcze nie umiesz). Niektóre klucze można tylko tak zdobyć. Zręczność przydaje się do otwierania zamków, akrobatyki i zwiększa obrażenia broni zasięgowych.

O.K. Muszę skończyć bo mocno walą pioruny. Lepiej wyłączyć na chwilę...

Shakka ---> Wystarczy na wielki czas. Sprawdziłem przecież grają. W ostateczności - są pierścienie, pas...

17.06.2006
22:41
[5]

Lechiander [ Wardancer ]

Yancy ---> Listwę sobie załatw. :-P Jak nie akumulator. ;-))
Wracając - ależ ja własnie mam Siłe i Zr na myśli! wszak o tym cały czas piszę. Łuki olałem, walę w kusze...


Namawiacie, na,awiacie, to może wezme to cholerne kieszkonkostwo..., choc mi szkoda tych 10 pkt..., wolałbym to na coś innego przeznaczyć. Okradam i owszem, ale nie ludzi bezpośrednio, jakoś mnie to nie bawi. Stosuję, kiedy muszę. Ot, przykład: W Fallout 2 okradam gostka z bozarka mego kochanego, bo inaczej nie można go zdobyć. I tylko dlatego to robię. A robie to z umiejętnością nawet poniżej 10% - w koncu sie uda, jeśli wiecie, co mam na myśli. :-) Ale coś jeszcze??? Nie chcę, nie bawi mnie to. :-]

17.06.2006
22:44
[6]

Shakka [ V I T R I O L ]

Yancy >>> nie przecze, ale nie powiesz mi, że rozwijając po równo siłe i zręczność i kończąc rozwój na 64 potem rozkładając równomiernie napoje wystarczy na przykład smoczych korzeni, aby rozwinąc siłe na tyle, aby móc używać cięzkiego miecza łowców, nie mówiąc już o szczawiu królewskim przy takim sposobie rozwoju niestety trzeba sie na coś zdecydować w pewnym momencie. A sam wiesz, że pierścienie i pasy nie dają za dużo tych pkt :]

17.06.2006
22:56
smile
[7]

Lechiander [ Wardancer ]

Kurwa, chłopaki! Tak mi teraz namieszaliście, że oj!
Proszę mi tu powiedzieć zaraz natychmiast, co mam, do jakiego poziomu rozwijać, bo się pogubiłem juz w tym wszystkim... I od kiedy mam boostować!!!

17.06.2006
23:05
smile
[8]

Shakka [ V I T R I O L ]

Lechiander >>> zrób tak jak napisał Yancy i już :]

17.06.2006
23:31
smile
[9]

Lechiander [ Wardancer ]

Czyli jak? :-P
Do 64 siłe i zręczność?

17.06.2006
23:46
smile
[10]

Shakka [ V I T R I O L ]

Tak w granicach 64-70 wystarczy :]

17.06.2006
23:50
smile
[11]

Lechiander [ Wardancer ]

wymiękam... :-))) :-D :-P

OK. :-))
Dam se radę! :-))

18.06.2006
00:03
[12]

Yancy [ Legend ]

Shakka ---> W dawnych czasach byłbym w stanie napisać z czego i ile dokładnie siły miałem - obecnie już niestety nie.
Ale... dlaczego niby Lechiander nie miałby używać najlepszej broni w całej grze - Szponu Beliara? :D Przy pierwszej rozgrywce używałem go i bawiłem się doskonale. Miecz wymiata i nie ma żadnego powodu brać w ręce niczego innego.
Podczas drugiej rozgrywki nie bawiłem się nim już, chciałem sobie trochę skomplikować rozgrywkę.

Lechiander ---> Naprawdę wielki luz. Do niczego Ci tej siły nie zabraknie. Najlepszą bronią niemagiczną jest Wrzask Berserkera (czy jakoś tak) - topór, którego i tak nie miałem ochoty używać. Myślę że nie będziesz miał ochoty rozstać się ze Szponem Beliara, który jest najlepszą bronią w ogóle.
No i naucz się wreszcie kieszonkostwa!! Przecież za to jest tyle expa że przy dużej zręczności zwróci Ci się z nawiązką!!

Jeśli idzie o Fallouta... oba można przejść bez jednego wystrzału... No ale kto lubi tak grać... W jedynce niskończone książki w księgarni sprawiają że optymalny zestaw początkowy to broń energetyczna, gadka + barter (to ostatnie można wymienić na coś innego ale jednak znacznie ułatwia życie posiadanie handlu na wysokim poziomie).
W dwójce nie jestem zwolennikiem broni ciężkich. Osobiście preferują strzelbę Gaussa i strzały w gały :) Większość razy podczas gry w F2 dużo kradłem (w jedynce - niewiele). Obecnie już nie. Zbytnio ułatwia to grę.

18.06.2006
00:09
smile
[13]

Shakka [ V I T R I O L ]

Yancy >>> no tak można i uzywac szpona tylko po co ułatwiać sobie gre :P
W dawnych czasach byłbym w stanie napisać z czego i ile dokładnie siły miałem - obecnie już niestety nie. - ale rozwijałeś jednocześnie i siłe i zręczność czy w pewnym momencie przeszedłeś tylko na wybrany atrybut ? :] bo ja cały czas mówie o jednoczesnym rozwoju i tego i tego, a nie o tym, że z 64 nie da sie dojść do 200 siły na przykład :]

Pozatym szpon jest jakiś taki dziwny i nigdy go nie lubiłem, a pozatym jestem fanem jednoręcznych broni i tylko takich używam :D

18.06.2006
00:34
smile
[14]

Lechiander [ Wardancer ]

Panowie, chyba za dużo wypiłem. Nie bardzi Was teraz kumam, a przynajmniej nie wszystko, o czym gadacie. W każdym razie idę grac po swojemu. Bo to taka tajemnica mała - pytam, a i tak gram po swojemu. :-] choc nie ukrywam, że dużo korzystam z Waszych, jak już napisałem, zacnych rad. :-)
Na koniec i tak Was podsumuje. ;-))

Yancy ---> Jeśli chodzi o F-a, to zapraszam do wątku. Choć, jeśli chcesz, możemy i tutaj. peeyack na pewno sie ucieszy. ;-)
Wiedz, iż F i Planescape: Torment to dla mnie najlepsze cRPG, w jakie miałem przyjemność grać. :-)
Jutro odpowiem na bank co do F-a. Dzisiaj idę ratować pewną wyspę. ;-) Choć można powiedzieć, że i cały świat, jak zwykle. :-P

BTW Bolą mnie dwie sprawy w G2 - orki i przyjaciele (ich raczej marginalna rola, poza Laresem..., jak na razie przynajmniej poznalem)...

18.06.2006
01:09
[15]

peeyack [ Weekend Warrior ]

Jesli chodzi o Fallouta, to pewnie, ze sie uciesze. A rady udzielane Lechowi czytam dokladnie, bo tez teraz gram najemnikiem. Interesuje mnie kowalstwo - poprzednio uczylem sie tylko podstaw, ale teraz moge od Benneta obczaic wykuwanie magicznych mieczy. Warto? Czy nie bałdzo?

==>Lechu
Mala dygresja co do Bozara. Wcale nie trzeba go krasc. Mozna uzyskac 2 egzemplarze calkiem uczciwa droga.

==>Shakka
Bardzo mi sie spodobaly te zestawienia ile maxymalnie dodaja tabliczki. Masz cos podobnego dla roslinek? Ile jest smoczych korzeni, szczawiu i goblinich jagód?

spoiler start
I z innej beczki. Wyczytalem ze Thekla maxymalnie daje 5 gulaszow. Jeden na dzien dobry (nie dostalem) i jeden za dolaczenie do najemnikow (tez nie dostalem). Dostalem za Bullca, sprawe z Sagitta i rozwalenie smokow. Wiec jak to jest? Dodatek cos zmienil?
spoiler stop

18.06.2006
01:11
smile
[16]

Lechiander [ Wardancer ]

Weź mnie, peeyack, kuźwa nie załamuj...!!!

Co do kowalstwa, ja nie dałbym nic. Ani punkcika.

18.06.2006
07:57
[17]

EG2006_26717291 [ Korona Kielce ]

nie oplaca sie

te miecze są do dupy nie podobne

18.06.2006
12:24
[18]

Yancy [ Legend ]

Lechiander ---> Ja jestem starym RPG-owcem :) Oba Fallouty i Torment są bardzo wysoko na mojej liście gier. Do Fallouta powracam co jakiś czas. Ostatnio parę tygodni temu do jedynki.

Wracając do Gothica2. Nie jestem zwolennikiem zbytniego przesadzania w pakowanie tylko w jedną umiejętność. W podstawce miałem Najemnika, który jednym ciosem miecza powalał Orka Elitę. Dało się to zrobić. Zwyczajnie należało się na sile skupić od poczatku i wszystkie szczawie poświęcić na mikstury siły. Czy się opłacało? Nie.
Lepiej (zwłaszcza za pierwszym razem) grać postacią bardziej uniwersalną. Co jest najprzydatniejszym statem w grze? Ano - zręczność. Zaczynając NK można bardzo ułatwić sobie życie używając broni zasięgowych (najlepiej łuku). W przeciwieństwie do G1 w G2 łukiem doskonale można walczyć... w zwarciu :D

Zaczynając grę w NK nie można sobie niestety pozwolić na marnowanie PN na byle co. Nie można też sobie pozwolić na beztroskie chłeptanie mikstur w początkowej fazie gry. To pułapki na początkujących. Ale też nie ma co tragizować. Poziom 64 nauki dla każdej ze statystyk jest naprawdę wystarczający. Warto na początku gry ustalić sobie która statystyka będzie naszą podstawową. Np. dla najemnika będzie to zapewne siła (chyba że ma ochotę zostać łucznikiem wspierającym się tylko mieczem mistrzowskim). Oczywiście - nie samą siłą żyjemy. Jeśli planujemy używać oburęcznych mieczy - trzeba bardzo szybko rozwijać tą umiejętność. Poniżej 30% nie nadają się one właściwie do niczego.

Niezależnie od wybranej postaci zalecam uczyć się zręczności. Ułatwia życie. A to mieszek można zwinąć, a to zamek wyłamac bez mylenia się co chwilkę, a to akrobatyki się nauczyć. Zręczność wreszcie dodaje się do obrażeń broni zasięgowych.

Kucie mieczy... tylko dla kasy i styka najprostszy poziom. Najlepszy miecz Najemnik i tak wykuje. Tyle że on najlepszy już tylko z wyglądu...

18.06.2006
13:29
smile
[19]

Lechiander [ Wardancer ]

No, w końcu rozumiem. Chyba dlatego, że wytrzeźwiałem. :-D
Trzeba z tym zrobic porządek. :-]

Yancy ---> W G1 piłem wszystko od razu i miałem punkty na pewno dużo niższe od Was. Choćby screen Darusia. Mimo to bez problemów lałem trolla i gości od Apokalipsy. Rozumiem, że Kruk zwiekszył poziom trudności, o czym niejednokrotnie pisałeś, a i o czym wiem najlepiej na własnej skórze. :-) W miarę grania coraz bardziej jednak skłaniam się ku teorii, iż można pić wszystko, co zwieksza cokolwiek. Tylko pić i jeść. Ułatwiłoby to granie IMHO. A na sam koniec zostawić sobie szczawie, tabliczki i kapliczki.
Może kiedyś to sprawdzę.
I tak, zgadzam się, Zr to podstawa, też się skłaniam ku temu w miarę grania. Nawet dla Najemnika.
Niewiele moge dodać w sumie do tego, co napisałeś. :-) Pamiętasz, jaka postać mi się marzyła? :-P Teraz jestem pewien, że da się taką zrobić. :-))

Co fo F-a. :-]
Po pierwsze - peeyack!, czekam na Twe rewelacje odnośnie bozarka! Zagiąłeś i załamałeś mnie. Wstyd czuję, więc zaraz natychmaist mi tłumacz!
Po drugie i kolejne. :-)
Barter jest do bani. :-P
Snajpera sobie odpuszczam zawsze, gdyż biorę gifted. No i kocham bozarka, wg mmnie najlepsza broń w grze. :-] Na zmiane mam oczywiście Gaussa. ;-)
Zawsze gram w teamie. Nie mógłbym bez Cassidiego, Sulika, Dogmeat'a i Deathclaw'a grać, naprawdę. Marcus tez niczego sobie, ale koniecznie z plazmą! :-))
W jedynce zaś Ian, Tycho i Dogmeat to podstawa dla mnie.
I tak, jak juz pisałem - nigdy nigdzie nie okradam ludzi, ale drzwi i skrzynki muszę otworzyć. Ot, takie małe zboczenie. W F-ie okradam tylko strażnika przy NCR i daję sobie spokój. :-)
Nie lubię grać inteligencikami, ale od drugiego razu, jak załupałem w F-a, dla mnie podstawa to Speech i Science. :-)

OK, się rozgadałem na kacora. :-) Niekoniecznie z sensem, ale co tam. :-P
Juz nie przeszkadzam. ;-)

18.06.2006
14:04
smile
[20]

Shakka [ V I T R I O L ]

E tam nie przesadzajcie z tą zręcznością nie jest taka niezbędna ani podstawowa :]

peeyack >>>

spoiler start

Khorinis:
-smoczy korzen 9
-goblinie jagody 12
-szczaw królewski 11

GD:
-goblinie jagody 2

Dwór irdorath:
-smoczy korzen 1

Tyle jest do znalezienia reszta do kupienia u kupców ile dokładnie nie wiem, bo akurat tego nie liczyłem. Oczywiście mowa tutaj o NK, bo w samymy G2 smocze korzenie można było znaleść jeszcze przy zwłokach orkowej elity.

spoiler stop

18.06.2006
15:37
[21]

peeyack [ Weekend Warrior ]

No to mnie przekonaliscie. Nie bede sie uczyl wykuwania magicznych mieczy.Chociaz kupe kasy mozna z tego miec
==>Shakka
A w dolinie budowniczych?
==>Lechu
A co ma snajper do gifted? Wiem, czepiam sie. Oto jaki zdobyc bozary:

spoiler start
1. Wykonac wszystkie zadania dla jednej z rodzin w New Reno - po uzyskaniu tytulu Made Man mozna kupic w New Reno Arms
2. Toxic Caves - w jednej z szafek na dolnym poziomie (wymagana naprawa komputera, lockpick na drzwiach przy uzyciu Electronic Lockpicks)
spoiler stop

18.06.2006
15:44
[22]

Shakka [ V I T R I O L ]

peeyack >>>

spoiler start

Fakt o tym zapomniałem :] w świecie dodatku mozna znaleść dwa szczawie królewskie

spoiler stop

18.06.2006
15:59
[23]

Yancy [ Legend ]

Lechiander ---> Zaczynając od Fallouta2. Nie wiem czy peeyack będzie miał to samo na myśli co ja ale przecież Bozara można znaleźć w Toxic Caves. Trudno mi uwierzyć że grając tyle razy o tym nie widziałeś. Trzeba naprawić generator a następnie otworzyć drzwi do windy (konieczny będzie electtronic lockpick - zwykły nie MkII). Dostaniesz się do (prawdopodobnie) zapomnianej bazy/magazynu Bractwa Stali. Wewnątrz jest fura doskonałego wyposażenia w tym wspomniany Bozar, fura amunicji Combar Armor i co tam jeszcze chcesz.
Problemem jest robot, który na dzień dobry wypala do nas z rakietnicy. Można już w windzie wejść w tryb walki ale mimo wszystko po dobroci nie odda całego tego majątku.

Kombinacja kujon i zdolniacha (niedawno pierwszy raz zagrałem w wersję PL :D) jest znakomita - choć lepiej sprawdza się w F1. W F2 można sobie kujona darować - bo początkowe straty szybko się nadrabia zwłaszcza mając dużo int.

Wracając do G2. W drugim poście masz linka do mapek. Masz tam roślinki, tabliczki i napoje. Pamiętać trzeba że dużo roślinek można będzie kupić. Dlatego koniecznie co rozdział odwiedzaj sklepy. Kiedy zaczniesz boostować siłę - zobaczysz jak w ciągu kilu minut staniesz się wymiataczem. Będziesz mógł nosić znacznie lepsze miecze i szybciej rozprawiać się trudniejszymi przeciwnikami. Oczywiście - nie widzę powodu dla którego miałbyś rezygnować z zabawy Szponem. Jest przednia - sam zobaczysz czy ułatwia za bardzo grę - czy też nie.Shakka ---> Mój ostatni kontakt z grą to postać rozwijająca wyłącznie zręczność posługująca się łukiem i troszkę Betty (tu gdzie miecz dawał lepsze efekty). Bardzo spodobał mi się taki styl gry. Siły nauczyłem się do 34 tylko dlatego że potem niezbyt miałbym na co punkty przeznacz więc postawnowiłem deczko zwiększyć obrażenia miecza.
Lubię otwierać wszystkie skrzynki, wchodzić do każdego zamkniętego pomieszczenia lubię kradzieże kieszonkowe (fuuuuura expa, kasy i niekiedy jakiś przedmiot).

peeyack ---> Magicznych nie warto, ale podstawowe - czemu nie.

18.06.2006
16:55
[24]

Lechiander [ Wardancer ]

Chłopaki, Toxic Caves znam, wszak peeyack własnie kiedys mi powiedział, jak tam się dostać. No i pamięc nie ta widocznie, gdyz cały czas myśłałem, że tam mozna PA dostać, nie bozara. No cóż... Popierdoliło sie staruszkowi. :-))
O tym, że można kupić nie wiedziałem... :-(

peeyack ---> Gifted pomerdało mi sie z Fast Shot'em... sorry...OK, do meritum. :-)

1. Mam mapkę, Starą Mapkę. Byłem, gdzie wskazuje i lipa. Obóz, w którym byłem wcześniej. Spokojnie Hance mogę oddać, czy nie?
2. Gdzie jest cholerna bimbrownia Vina??? :-/ Kurwica mnie bierze...

18.06.2006
18:43
[25]

Yancy [ Legend ]

Lechiander ---> Bimbrownia Vina to tylko ciekawostka. Jest takie miejsce w lesie gdzie są wyraźne ślady po rozgromieniu w przeszłości kupieckiego wozu. Strzały, szkielety, resztki wozu. Idąc ich śladem dojdziesz do jaskini kołowrotem i kratą. Tam jest bimbrownia.

Starej mapy nie warto kupować :) Skarb w NK już nie robi wielkiego wrażenia a znjdziesz go i bez mapy. Skarb jest w jaskini z kamiennymi golemami w mieszku :)

W Fallu szybkiego strzłu nigdy nie brałem. Nie wyobrażam sobie gry bez celowania. Ale oczywiście gdybym miał grać z bozarem to pewnie bym go wybierał. Problem w tym że nigdy nie lubiłem broni ciężkiej. Za duży rozrzut, za duża waga amunicji. Druga sprawa, amunicja do gaussa ma najlepszy model mobrażeń i dobry snajper umiejętnie rozwinięty zabija niemal zawsze za pierwszym razem. Z rodzin zawsze wybieram Wright, nie przypominam sobie czy po zakończeniu ich misji był bozar - może, zwyczajnie nigdy się takimi gnatami nie interesowałem.

18.06.2006
19:24
smile
[26]

Lechiander [ Wardancer ]

Ha! I pewnie o to chodzi! O Rodzine Wright. Wybieram ją, bo to w zasadzie prawdziwa jedyna rodzina, a że bimbrowników, to tylko mi pasuje jeszcze bardziej. No i SAD twedy mozna odwiedzić. :-) Mafiozów nie lubię i wykańczam. No i dlatego się nigdy nie dowiedziałem, że mozna bozara kupić. :-)
Nie odbieram snajperowi niczego. Wolę jednak powymiatać z kilku na raz, niz bawić się w celowanie, które zabiera jakże wazny punkt akcji. :-)
Od tego mam Cassidiego - urodzonego mordercę i alkoholika (jakże go rozumiem ;-) ). :-]

Jak to nie warto kupować? A choćby po to, żeby Hance oddać. :-)
W bibrowni byłem i nawet nie skojarzyłem... Miało być w lesie, niedaleko farmy... Przegięli... Albo tłumaczenie takie cudne...

18.06.2006
20:24
[27]

Yancy [ Legend ]

Lechiander ---> Znalezienie tej bimbrowni o ile pamietam nie skutkuje dodatkowym expem. Jest tam coś w rodzaju przepisu na winko ale nawet z NK niewele ten przepis daje :)

Prawdziwe smaczki robie sobie na G3 :) Głęboko martwią mnie jedynie wymagania sprzętowe. Nie wiem czy obecny sprzęt da sobie radę.

OT
Czemu nie lubię ciężkiej broni? Rozrzut. Za często obrywają niewinne osoby lub ktoś z moich. Kuriozalna sytuacja ma miejsce wówczas gdy celując w gościa pośrodku zabijam tego stojącego z prawej i tego z lewej a człowiek w którego celowałem - nie dostaje nawet draśnięcia. Może byłoby to super zabawne gdyby nie fakt że często te dwie zabite osoby - to moi towarzysze :/ Zwłaszcza Sulik i Goris namiętnie wchodzą pod lufę. Marcus, nie nosi zbroi więc obrywa za mocno. Za to Vic i Cassidy to wspaniali członkowie drużyny. Obaj mogą nosić Power Armory i Gaussy tym samym do samego końca można liczyć na ich wsparcie.

18.06.2006
20:42
[28]

Lechiander [ Wardancer ]

Yancy ---> Skutkuje. :-P
Po znalezieniu trzeba pogadać z Vinem :-)) i dostaje się ze 150 expa. :-)
G3 jak wyjdzie, to się zobaczy.
W zasadzie nigdy nie czekam na gierkę. A juz na pewno się nie nastawiam na żadną zapowiadaną. Tak, jak z filmem, czy książką.

Vic to ciota! Zostawiam go zaraz natychmiast, jak tylko dojdę, w VC, u córci.
Widzisz, przy dobrej znajomości ciężkich spluw wykosisz nawet całą drużynę z Enklawy za jednym strzałem. A jak nie to Cassidy poprawi. :-)
Problem zawsze jest z Gorisem, czy z Dogmeat'em. Wiadomo, muszą podejść, żeby zadziałać.

Aha! Link do mapek niewiele mi daje. Nie kumam germańskiego kompletnie. :-)

18.06.2006
21:38
[29]

peeyack [ Weekend Warrior ]

Cholera, questu znalezienia bimbrowni sobie nie przypominam. Moze znowu wina wybranego obozu. Teraz i mnie Baltram zagadnal o te 10 szynek - on po prostu nie lubi najemnikow, tu nie chodzi o przesylke Akila. Jesli jestesmy w innym obozie - nic nie mowi.

Bozara mozna kupic bez wzgledu do ktorej rodziny nalezymy, kazda ma znajomosci w New Reno Arms i sprzedawca udostepnia swoj specjalny skład.

Co do rozrzutu, to macie racje. Ma swoje za i przeciw. Ja tez zawsze biore Vica i Cassidy'ego. Ale Lecha nie przekona, juz probowalem :-)

18.06.2006
21:59
[30]

Lechiander [ Wardancer ]

peeyack ---> Wątpię, żeby quest z bimbrownią zależał od obozu.
Dostajemy go w sumie na farmie Akila.

Sprawę z bozarem zrzucam na swą starcza pamięć doskonałą. I tyle. :-P

Co do Vic'a. Tu nie ma do czego przekonywać. :-)
Pałęta się taka płacząca łajza pod nogami i ciągle jęczy o Suliku. Jak można takie grube ciotowate coś trzymać w drużynie morderców urodzonych. :-D
Buga mam z rogami cieniostworów. Dostaję zero expa za 19 rogów... :-/
I ciągle nie mogę skończyć questa z pastwiskiem... :-(

18.06.2006
22:30
[31]

Yancy [ Legend ]

peeyack ---> Sprawa z bimbrownią nawet nie jest questem (o ile dobrze pamiętam) i obóz nie ma na to wpływu. To jeden z questów ogólnych.

Lechiander ---> Quest kończył się po zagadaniu do Bengara. Wcześniej zdaje się trzeba było mieć zaliczone zadanie od Torlofa (związane ze strażą - ale to masz już za sobą).
O bugu z rogami to ja pierwsze słyszę - dziwaczna sprawa.


Ja rozumiem że w grze Vic wygląda jak gruba ciota - fakt. Co z tego skoro ma dokładnie te same możliwości bojowe co Cassidy? Pod koniec obaj noszą u mnie zbroje wspomagane i szyją z M72 Gauss.
Goris? Zbyt kłopotliwy. Do tego mimo dużej ilości HP-ków często padał po jednym krytyku albo właził pod lufę. Zupełnie odpada. Marcus mniej więcej to samo - nie ratują go bronie energetyczne. Sulik jest całkiem niezły ale pod koniec jego przydatność IMO maleje do tego pcha się pod lufę.

Enklawę można przejść bez jednego wystrzału (naszego - bo pomocnicy mogą postrzelać do Franka). Można oczywiście wyciąć ją w pień ale na tym etapie z Vickiem i Cassidym i trzema M72 - to już tylko egzekucja.

18.06.2006
23:29
[32]

peeyack [ Weekend Warrior ]

Obawiam sie, ze bede mial podobnie jak Lechu. Wykonalem zadanie Torlofa ze straza (Cord mial mi pomoc, ale olalem ta pomoc) i nie ma opcji dialogowej o sprawe Balthasara. Podobnie mam niezaliczone zadanie z podniesieniem miecza Roda - zabralem mu go, nie dalem rady podniesc, potem go zlalem, a potem oddalem. A zadanko tkwi w notatniku wciaz jako niewykonane, a zadnej opcji dialogowej juz nie mam na ten temat. Ki diabel?
P.S.
Skad mam wytrzasnac 10 szynek? Znalazlem 6 dopiero :-(

19.06.2006
08:24
[33]

Lechiander [ Wardancer ]

Bimbrownia jest questem. Widnieje na liście, za otworzenie dostajemy 400 expa.

spoiler start
Jeden z braci na farmie Akila zaczepia nas i sprzedaje łój kretoszczura, bo brama jest już podobno tak zardzewiała, że nie można jej ruszyc w ogóle. Po otworzeniu gadamy z Vino, dostajemy 150 expa i quest zostaje zaliczony
spoiler stop
.

Yancy ---> Ile rogów jest w grze?
Mam 19 rogów i tak sobie myślę, że może jak jeden więcej dojdzie to się coś odblokuje... Albo może sprzedać mniej... Zakombinuję dzisiaj sobie.
Z pastwiskiem jest tak, że Corda poprosiłem. Potem, jak quest został aktywowany, to do teraz nie mam żadnej opcji, zarówno u Bengara, jak i Balthazara.

peeyack ----> Szynek jest wbród. Też mi brakowało, ale potem miałem ich ponad 20, więc spokojnie, pomalutku, znajdziesz. :-) Dokładnych lokacji Ci nie podam, bo to za duży pierdół, żeby pamiętać. :-)
Mała rada tylko. Nie gadaj z nim wczesniej, zanim nie będziesz miał tych rzeczy. Ani razu. Myślę, że dlatego teraz ze mną nie gada, gdyż odezwałem się raz do niego i przeopadła opcja w dialogach.


Byłbym zapomniał. :-)
Yancy ---> Co Ty za herezje piszesz? Ta ciota ma w ogóle jakies możliwości bojowe?
I jeszcze to porónanie do Cassidiego, OMG...
;-) :-P :-D

Mnie nie bawi nie oddawanie strzałów, a już w Enklawie to zreźnia być musi. :-]

19.06.2006
09:05
[34]

Yancy [ Legend ]

Lechiander ---> No, ba. Vic jest nieoceniony. Trzba mu tylko zabrać badziewne 10mm i dać coś innego. Dla mnie nie musi być rzeźni w Enklawie. Rzeźnie widziałem już wiele razy.

Nie mam pojęcia ile jest rogów w grze. Jednak! Z całą pewnością oddanie 20 NICZEGO nie odblokowuje. Tego akurat jestem pewien na 100%

Jeśli jest quest z bimbrownią to widać tym razem mnie zawodzi starcza pamięć :)

Nie majac nic do stracenia - próbujcie w 5 rozdziale jeszcze raz zagadnąć Bengara.


peeyack ---> Zasadniczo, aby miecz oddał nam Rod trzeba mieć 30 siły. Nie pamiętam już czy inaczej dało się to zaliczyć.

19.06.2006
09:13
[35]

peeyack [ Weekend Warrior ]

Z tego co pamietam, to quest Bengara zniknie w ktoryms rozdziale z dziennika. Podobnie boje sie o Baltrama i Lechowi pewnie to sie stalo, wiec dlatego pytalem o te szynki. Do konca gry znalazlem ich tony, ale w pierwszym rozdziale dopiero 6.
Z tymi rogami, to mnie zmartwiliscie. Sily mialem 44-47, jak to sie mialo do questu Roda?Pewnie powinieniem mu oddac ten miecz od razu, a nie dopiero po laniu. Ale wtedy bym mu nie dal rady. Najtrudniejszy byl Sentenza, Bullco przy nim to chlystek. Okazalo sie jednak, ze lepiej dac mu kase, wtedy na nas glosuje. A tak byl przeciw. Zlalem w koncu wszystkich ludzi Sylvia :-)

Aha, do Baltrama sie juz odezwalem, wiec pod koniec pierwszego rozdzialu kupie te szynki najwyzej w sklepie i mu sprobuje oddac jeszcze raz.

19.06.2006
09:27
[36]

Lechiander [ Wardancer ]

Yancy ---> Mi chodzi o to, żeby dało mi expa i MOŻE dostanę przy 20 rogach. Ot, takie małe kombinacje.
I jak sprawa z Baltramem i pastwiskiem mi generalnie zwisa (choć zdrażniony jestem, nie powiem), tak przez rogi się zapłaczę chyba. Troche expa tam jednak dają, no i bardzo fajne zadanko.
Zresztą, nie odpuszczę do końca tych questów. :-)

peeyack -----> Ja miałem tej siły ze 40, czy jakoś tak. Generalnie wywaliło mi kilka razy, że brakuje siły, ale mój jełop udźwignął jakoś. Wtedy bęcki to już formalnośc w zasadzie. :-)
A Sentenza jest twardziel niezły. Niedawno dałem mu radę dopiero. :-)
Aaaa! I kupuj gdzie się da mikstury leczące. U mnie już się deficyt zaczyna na żarcie, zielska leczące i miksturki. :-))

19.06.2006
10:06
[37]

peeyack [ Weekend Warrior ]

==>Lechu
Kupuje. Chociaz jak magiem wykupilem wszystkie miksturki many, to zostalo mi tego cale tony tego badziewia pod koniec gry. Zainwestuj w zwoje leczace, sa naprawde dobre, a cenowo wychodza taniej niz miksturki

19.06.2006
10:11
[38]

Lechiander [ Wardancer ]

peeyack ---> Od przybytku głowa nie boli. Lepiej, żeby tony zostały, niż miało braknąc. :-))
O zwojach nie pomyśłałem..., ale pomysł dobry i nadrobię to, jak tylko będę mógł.

19.06.2006
11:04
[39]

peeyack [ Weekend Warrior ]

Pamietaj Lechu, ze bedziesz potrzebowal 12 000 kasy na zbroje. Nie wydaj wszystkiego na miksturki. I naucz sie krasc, kradzie z w opcji dialogowej to super sprawa. Tez nigdy nie biore umiejetosci zlodziejskich, ale w Gothicu 2 sie nie da oprzec pokusie

19.06.2006
11:13
[40]

Lechiander [ Wardancer ]

Tylko 12k??? To spoko. Liczyłem, że ze 20k zapłacę. Teraz mam jakieś 28k bez zapłaty za rogi, więc bez obaw. :-)

Znowu z tym kradziejstwem. :-)
Zacząłem 4 rozdział. Opłaca sie to brać jeszcze? :-))

19.06.2006
11:14
smile
[41]

Deepdelver [ Legend ]

Witam wszystkich.
Po latach odkładania "na później" i trzech nieudanych podejściach (ech, to pomylone sterowanie), na poważnie wziąłem się za Gothica (tak, tak - jedynkę). Tak więc możecie w najbliższym czasie spodziewać się nooberskich pytań o ile zajmujecie się też "jedynką". :)

BTW w Gothicu 2 zrobili coś z tym sterowaniem?

19.06.2006
11:17
[42]

peeyack [ Weekend Warrior ]

Troche zmodyfikowali, ale niewiele. Zeby cos uzyc wystarczy klik, nie trzeba strzalki.
==>Lechu
Na tym etapie to juz nie wiem, niech Yancy zdecyduje. Moze faktycznie szkoda juz sobie gitare zawracac

19.06.2006
11:20
smile
[43]

Lechiander [ Wardancer ]

Witam Deep! :-))
W jedynkę stosunkowo niedawno skończyłem łupac. Pomocy udzielę spoko, ale jest Yancy, Shakka, peeyack i inni lepsi, więc nie będzie, myślę, problemów. Skoro mnie zdzierżyli, to Ciebie tym bardziej. :-))

Sterowanie dalej makabryczne jest. ;-)

19.06.2006
11:50
[44]

Shakka [ V I T R I O L ]

Grając ostatnio także trafiłem na ten hmm bug związany z rogami zdarzyło mi sie to pierwszy raz odkąd gram i pamiętam nie wiem czym moze to być spowodowane, ale kombinowałem na rózne sposoby dając mniej lub wiecej rogów i nic zero expa dobre chociaż to, że kasa nie przepada.

19.06.2006
11:52
[45]

Yancy [ Legend ]

Lechiander ---> Kradzież bardzo się opłaca ale trzeba mieć zręczność. Im większa zręczność tym trudniejsze wyzwania można będzie podejmować. Zasada jest taka że nowe opcje kradzieży pojawiają się wraz ze wzrostem zręczności. Im więcej kradniemy tym więcej expa za to dostajemu. Kasa też jest ważna. U Najemnika często bywa z tym krucho.

Rogi można oddawać pojedyńczo, po kilka - nie ma to zupełnie znaczenia. Za to zadanie jest fura expa i kasy.

Średnia zbroja łowcy smoków to 12k + łuski smoka. Można jej nie kupować. Trochę później za ciężką trzeba będzie wywalić równe 20k. Nie ma lekko.peeyack ---> Przed zadaniem Roda warto się zapisać. Nawet jeśli nie zaliczyło jak nie oddałeś miecza tylko zlałeś Roda i tak warto. Bez tego naprawdę ciężko go pobić.
Kupiec nie ma nic ciekawego do sprzedania do końca gry. Można go olać ciepłym moczem.


Shakka ---> Widać muszę buga z rogami dopisać do księgi bugów, które trafiają się wszystkim prócz mnie :) Aż boję się wracać do G2 - bo pewnie wszystkie na raz mnie dopadną tym razem ;)

19.06.2006
11:55
smile
[46]

Lechiander [ Wardancer ]

Kasy nie powinno mi zabraknąc, za to Shakka mnie załamał... :-(
A miałem z 15 i było ok. Pomyśłałem, oddam później wszystkie... kurwać... :-/

19.06.2006
11:58
smile
[47]

Shakka [ V I T R I O L ]

Yancy >>> widać nastał czas bugowania G2 kurcze normalnie mało nie spadłem z krzesła jak zobaczyłem na ekranie +0. Skąd sie to wzięło nie wiem. Aż boję się wracać do G2 - bo pewnie wszystkie na raz mnie dopadną tym razem ;) Ha kto wie kto wie :>

19.06.2006
12:11
smile
[48]

Lechiander [ Wardancer ]

peeyack ---> A jak Ci poszło z Festerem?

19.06.2006
12:28
smile
[49]

Patrol_wcg [ Devil Square ]

Hmm... kurde ja jakoś nigdy nie miałem takich problemów z bugami.... Moze inaczej nie mialem na podstawce w NK grałem mało razy wiec moze dla tego. W kazdym badz razie na podstawce nie mialem nigdy zadnych problemow. Dziwne :)
Moze NK PL ma jakies błędy ? Było by to dziwne gdyz jest to naj nowsza wersja. Ale kto to tam moze wiedziec :) Mozna sie tylko domyslać.

19.06.2006
13:14
[50]

Xerces [ A.I. ]

Pytanie: Na czym oparte są ataki poszukiwaczy? Ogien czy magia? Bo przyznam, ze jak wychodze z gorniczej doliny to mnie cholernie denerwują :) i chce sobie zalatwic amulet

19.06.2006
13:39
[51]

Milka^_^ [ Zjem ci chleb ]

Xerces => Oni ogniem nawalają z tego co sobie przypomniam. Jak grałem najemnikiem to jak ładowali do mnie strzałami to mi nic nie robili bo zbroja absorbowała wszystko.

Lechiander => Mi absorbowała, ale w podstawce. Miałem chyba ten prezencik + jakieś bonusy i mi nic nie robili.

19.06.2006
13:42
[52]

Lechiander [ Wardancer ]

Jest ochrona przed Ogniem Smoków i nie wiem, czy to ten sam ogień, co zwykły i czy czasem ten zwykły nie hjest jako magia zaszeregowany. :-)

Też gram najemnikiem i jakoś zbroja nie absorbuje wszystkiego.

19.06.2006
13:53
[53]

peeyack [ Weekend Warrior ]

Z Festerem mialem tak, ze nie zapisalo mi sie nawet zadanie w dzienniku, po prostu pobieglem z nim, sam zabilem 3 robale, potem on stwierdzil ze mnie wycyckal i nie da mi obiecanych 50 zlociszy, wiec zloilem mu dupe i tyle. Nie rozwodzilem sie nad tym. Co ciekawe mysliwy kolo czarnego trolla jak z nim szedlem na lowy tez nic nie powiedzial, zabilem jednego albo 2 zebacze i nic. Zero reakcji. Jak w poprzedniej grze stwierdzil, ze mu nie pomoglem zbyt wiele i chyba sie quest zapisal w dzienniku, to tym razem nic. Zero questu, zero expa (oprocz tego za zabicie potworow)
==>Yancy
Zapisalem przed rozroba z Rodem, ale ze quest jest niedokonczony gapnalem sie duzo pozniej. No i nadpisalem juz save'a. Przepadlo. Tylko teraz co trzeba zrobic, zeby go zaliczylo? Podniesc ten miecz? A jak nie podniose, to do konca gry bedzie tkwil mi w dzienniku?

19.06.2006
16:56
[54]

Yancy [ Legend ]

peeyack ---> Olej ten quest szkoda sobie zawracać głowy. Też nie lubię jak mi coś wisi niewykonanego ale co zrobić. Miecz sam wskakiwał do łapy przy queście z Rodem jeśli byłeś w stanie go unieść.

Xerces ---> Ataki poszukiwaczy opierają się na ogniu. Ba, potrafią nawet przywalić deszczem ognia.


Rok 2006 to był dziwny rok. Gothic2 obrodził nowymi bugami a Microsoft wydał dobrego windowsa ;)

19.06.2006
20:46
smile
[55]

Deepdelver [ Legend ]

Mam pytanie odnośnie Gothica 1:

Czy przynależność do SO zablokuje mi questy w innych obozach?
Bo w zasadzie przekonałem do siebie wszystkie Cienie (na arenie pokonałem tylko pierwszego zawodnika, na drugiego muszę się przypakować bo mam tylko 30-35 siły, choć raz udało mi się mu 2/3 życia ściągnąć), wyprowadziłem też wrażego kupca z Obozu.

Jak się domyślam wewnątrz zamku znajdę lepszą broń i zbroję, które mi by się przydały. :)

19.06.2006
20:50
[56]

Lechiander [ Wardancer ]

Deep ---> Oczywiście, że zablokuje. Trzeba, niestety, wybierać. :-)
I dobrze się domyślasz, bardzo dobrze. :-)

19.06.2006
21:00
[57]

szarzasty [ rammsteinick ]

mam pytanie odnośnie nocy kruka.

kto w khorinis może mnie nauczyć otwierania kufrów,skradania się i kradzieży. byłem w kanałach pod miastem ale zgłosiłem to do palladynów i oni zabili ramireza i pozostałych. czy ktoś może jeszcze mnie tego nauczyćw miescie??

19.06.2006
21:02
[58]

Lechiander [ Wardancer ]

Skradania może Cię nauczyć Calgorn bodajże.
Otwierania i nauczy Cię Thorben.
A kradzież to już gdzie indziej.

19.06.2006
21:07
[59]

szarzasty [ rammsteinick ]

Thorben to ten co szafki robi??

gdzie znajde tego calgorna??

Leichander-->toz tam cavalorn zasiada.

i jeszcze jedno pytanie. mam teraz zadanie zlecone przez lorda andre. podobno jeden z farmerów ma jakieś kłopoty. mam do niego iść i sie spytać co do za kłopoty i mam mu pomóc. problem w tym że ów farmer pomógł mi zdobyć 100 doświadczenia i teraz już mi nic nie powie (nie żyje). jest jakiś sposób na wykonanie zadania??

19.06.2006
21:11
[60]

Lechiander [ Wardancer ]

Tak, ten sam. :-)
Calgorn stoi przy ognisku pod skałami, jak się idzie od Wieży Xardasa. Potem będzie przy Kręgu kole farmy, a potem przychodzi do miasta i siedzi na ławce naprzeciwko Vardasa.

19.06.2006
21:14
[61]

Yancy [ Legend ]

:D Calgorna to nigdzie nie znajdziesz :D Ale jak nie zależy Ci na nim to może udaj się do Cavalorna (pierwszy NPC spotkany po wyjściu z wieży) on nauczy Cię skradania. Tak samo Bartok.
Otwierania zamków - Torben. A kradzieży niestety tylko piraci w świecie dodatku.


Deepdelver ---> Nie masz się co łamać. Droga przez SO jest IMO najciekawsza. Tylko pierwszy rozdział zawiera większe różnice między obozami. Dalej gra jest ultra liniowa i nie ma wielkiego znaczenia kto dany quest zleca i tak kończysz w tej samej lokacji robiąc to samo.

19.06.2006
21:18
smile
[62]

Lechiander [ Wardancer ]

Jeden grzyb. :-P
A o Bartoku zapomniałem.

I zależy, czy Cavalorn pierwszy. Sam tak napisałem na początku, ale jeśli pójdzie przez jaskinię, to bedzie drugim NPC-em. :-P

19.06.2006
23:34
[63]

peeyack [ Weekend Warrior ]

Ktory pirat uczy kradziezy w Jharkendar?
==>Lechu
Walnales z tym Calgornem, usmialem sie. Zeby przez 2 czesci gry goscia nie zapamietac.Ehhh. Ale i tak u mnie rządzi tekst "Ognik pozostanie nieukiem" Nie wiem jak Ty to robisz, ale rozbrajaja mnie te Twoje powiedzonka :D
Jak rozegrales to z bracmi, ze puscili farbe o bimbrowni? Sprawiles, ze sie pobili, czy nie? Mi cos nie chca o tym wspominac.
==>Deepdelver
Nie sluchaj ich, droga przez Stary Oboz jest najciekawsza :-)

Teraz moja opinia o najemnikach. Do dupy ta gildia. Nie dosc, ze dali mi gowniana zbroje (szata maga jest duzo lepsza), praktycznie zadnych dodatkowych questow nie dostalem, nie mam gdzie spac na tej ich farmie, lozka nie dali, to w 2 rozdziale dostaje zbroje wodnego kregu i po cholere mam kupowac te ich gowniane pancerze? Nawet mi nikt ich nie zaproponowal. Od kogo moge wysepic lepsza zbroje i kiedy? Jako mag mialem swoj pokoik ze skrzynia na podreczne rzeczy, łózkiem, stolikiem runicznym i biurkiem alchemika, a tu dupa. Spie w stodole i wysluchuje od tego wiesniaka Onara tylko zrzedzenie. Jakby nie byl niesmiertelny, to bym go zajebal chyba. Nie podoba mi sie. Nie czuje sie jak u siebie wsrod tych prostakow. Tylko Lee, Cord, Torlof i Wilk trzymaja poziom reszta to zbieranina i swołocz.

19.06.2006
23:36
[64]

polak111 [ Konsul ]

peeyack --> jak to nie ma gdzie spać?! w głownym budynku pomieszczenie po prawej, pełno łóżek.
A co do zbroi, kiedy idziesz polować na smoki dostajesz całkiem przyzwoitą zbroję ( nie pamietam jz nazwy). Co prawda questów mało ;/

19.06.2006
23:46
[65]

peeyack [ Weekend Warrior ]

No skad mialem wiedziec, ze tam mozna, nikt mi o tym nawet nie powiedzial - Lee jest malomowny jak cholera. W jedynce wiecej sie rozgadywal.

Ile tych gulaszow Thekli mozna dostac?Wedlug solucji 5, ja wycisnalem tylko 3 jako mag, teraz gram tym najemnikiem i tez chyba nie dostane wiecej...

19.06.2006
23:49
[66]

Yancy [ Legend ]

peeyack ---> Jasne że droga przez SO jest najciekawsza, walnąłem literówkę - nie czepiaj się już poprawione :P

Najemnik ma dostęp do największej liczby ubranek ze wszystkich. 3 stroje Najemnika i 3 Łowcy Smoków. Pozostałe - bez zmian.

Onara chyba nikt nie lubi. Można go określić krótkim komentarzem w stylu allegro: temu allegrowiczowi już dziękujemy, cham i prostak.
Najlepiej w ogóle unikać tego buraka. Buntownik i snob na dodatek ubiera się jak wieśniak. Najemników lubię tylko ze względu na sentyment do ludzi z G1.

Nie pamiętam jak się nazywał pirat od kradzieży kieszonkowej.

20.06.2006
00:17
[67]

peeyack [ Weekend Warrior ]

Wlasnie, ja polubilem ich w nowym obozie glownie dzieki Gornowi i Lee. Ale w dwojce Gorna prawie nie widac, a Lee jakis taki małomówny. Caly klimat najemnikow szlag trafil, wszedzie tylko to wiesniactwo sie pałęta
To jak z tymi gulaszami?

I juz sie nie czepiam :-)

20.06.2006
08:18
smile
[68]

Lechiander [ Wardancer ]

peeyack ---> Wcześniej bracia sie pobili. Tylko, co to może mieć wspólnego z bimbrownią? A potem ten barczysty, grubszy sam zagaduje.
Też tylko 3 gulasze od Tekli wyciągnąłem... Może później coś jeszcze można zrobić albo co...
Zbroję się sępi od Lee, ale do questu z Bennetem nie warto raczej wcale kupować. POtem dostajemy lekką łowcy smoków. Do tej pory warto się pomęczyć trochę ze zmienianiem: Straznik Kruka, jak nikt nie widzi, a wśród ludzi piracka, no i zawsze jest jeszcze ta z Wodnego Kręgu.
Na farmie i tak mało kiedy przebywałemi spalem oraz itemy wszystkie i tak noszę przy sobie, więc mi te wygódki nie robiły róznicy. :-) Twardym trza być, a nie szafki, półki, łożka w atłasach i inne takie. :-))
Za "powiedzonka" dziękuje. :-))

Onarowi wytłukłem wszystkie możliwe owce, okradłem i chciałem rozebrać, ale to już byłaby trauma. Chyba, że córcię lub żonę pozbawić odzienia wierzchniego. :-)

Mi się mimo wszystko Najemnik podoba. Jest trudno i dobrze. Poza tym, z tego, co pamiętam, to takie samo buractwo było w części pierwszej, więc nie widzę różnicy. Zresztą, owo porstactwo jest i tak wszędzie, w każdej gilldi. :-)
Z Lee i tak mało co gadałem, a z Laresem prawie wcale, zresztą zawet go nie lubiłem.
Tak, jak pisałem wcześniej, szkoda wielka, że przyjaciół tzrech potraktowano po macoszemu.

20.06.2006
11:03
smile
[69]

Patrol_wcg [ Devil Square ]

A ja tam lubiłem cały NO w G1 :) Nie lubiłem Magnatów w SO, między innymi kruka :P
Tylko zastanawia mnie jedno, w części 1 pracowaliśmy dla magów wody - owszem zniszczyliśmy ich zasoby rudy ładując Urizjela :D Ale hmm zrobiliśmy to w dobrym celu - w końcu śniacego przepędziliśmy. A tu taka agresja z ich strony :P

20.06.2006
11:35
[70]

peeyack [ Weekend Warrior ]

O szpon beliara chcialem jeszcze zapytac.
Co mnie gnebi? Jako najemnik bede uzywal docelowo broni 2h. Na razie biegam z 1h i tabliczkami podbijam 1h do poziomu warrior. Jesli aktywuje Szpona majac lepiej rozwiniete 1h niz 2h to bedzie on bronia 1h? Jesli pozniej zwieksza mi sie umiejetnosci 2h, to Szpon sie juz nie przeklasyfikuje? Na zawsze bedzie 1h?

2 sprawa - jesli aktywuje go pozniej, to czy bede mogl wydac wtedy mniej HP na jego ulepszanie? Czy przy aktywacji pozniejszej zaplaca od razu wiecej punktow zycia proporcjonalnie do aktualnego poziomu i wyjdzie na jedno?

20.06.2006
11:48
[71]

Patrol_wcg [ Devil Square ]

peeyack [ Weekend Warrior ] : O ile pamietam do Szpon jest zawsze bronia 2h lub runa, chyba nie ma innej opcji. A co do wydania pkt na ulepszenie to tez jest zawsze tyle samo. Ale moge źle pamietać :P

20.06.2006
11:50
[72]

Zebius [ Pretorianin ]

Czy jest jakiś sposób na odmrożenie się, czy też po prostu trzeba unikać zamrożenia? Inwentarz jest wtedy nieaktywny, czary ani broń nie działa, a ja dostaję bęcki :(

20.06.2006
11:55
[73]

Lechiander [ Wardancer ]

Trzeba unikać albo bęcki. :-)

Yancy pisał wyraźnie, że Szpon się aktywuje na taką broń, w jakiej w danym momencie jesteśmy lepsi.
Co do reszty, ja nie mam pojęcia. :-)

20.06.2006
12:02
[74]

Zebius [ Pretorianin ]

Dzięki :)
Tak przeczuwałem ale wolałem się upewnić.

20.06.2006
12:12
[75]

peeyack [ Weekend Warrior ]

==>Lechu
Czyli jak juz sie aktywuje jako 1h, to woda po kisielu? Zawsze bedzie 1h, tak?

20.06.2006
12:13
[76]

robal [ Konsul ]

Witam

Kupilem sobie ostatnio ExtraGre z Gothic 2 tak dla przypomnienia sobie wspanialej rozgrywki.

Mam takie pytanko bo ile razy gralem tyle razy nie udalo mi sie zrobic jednej rzeczy.

Jak wychodzisz z zamku z Khorinis i idac sciezka w strone karczmy jest takie jakby pobjowisko gdzie lezy jakis szkielet, troche strzal, jakis roztrzaskany woz do transportu i zanim jest jaskina i dwa kretoszczury i w tej jaskini jest skrzynia.

Moje pytanie brzmi jak ja otworzyc i skad wziasc klucz do niej.


Pozdrawiam

20.06.2006
12:18
[77]

Lechiander [ Wardancer ]

peeyack ---> Nie wiem.
Szczerze, to miałem ten sam dylemat i wolałem poczekać, aż 2h będzie lepsze i wtedy aktywowałem.
Zastanawiałem się też, czy nie aktywowac później, żeby power był większy, choć tutaj chyba na to samo wyjdzie. Z dmg, bo jak z żytkiem, to już też nie wiem.


robal ---> He he he! :-))
Trzeba grać magusem, żeby ją otworzyć. A w środku jakaś runa jest i inne smieci. :-)

20.06.2006
12:36
[78]

robal [ Konsul ]

Lechiander---> D Z I E K I :)

20.06.2006
12:53
[79]

Yancy [ Legend ]

peeyack ---> Też mnie kiedyś gnębiło czy Szpon cudownie się przemieni jeśli zmienię preferencje w broniach... Nie wie, nie sprawdziłem. Jeśli masz większą broń 1h - zmieni się w broń 1h i tyle.Nauczyłem świetlika aportowania strzał. Jest też coraz lepszy w lataniu - z powodzeniem lata już po piwo. Całkiem pojętna z niego bestia. Z przynoszeniem ziela już tak pięknie nie było. Nauczył się sam palić. Ale ciekawy efekt. Przedtem latał jak wariat na szystkie strony - a po wypaleniu zioła lata po liniach prostych. Hmm...

Duszno coś dziś...

20.06.2006
12:59
[80]

Patrol_wcg [ Devil Square ]

Yancy [ Senator ] : Nigdy nie bawiłem sie świetlikiem w zasadzie. Opłaca się to czy ee ?

Ps. Duszno ? to jest mało powiedziane/napisane. Siedze w robocie i nie wiem juz co ze soba zrobic :)

20.06.2006
13:04
[81]

Yancy [ Legend ]

Siedzę w robocie, przytłoczony robotą - duszno jak w tropikach i ogólnie - nie wyrabiam :(


Nie warto jeśli znasz dobrze mapkę i położenie przedmiotów.

20.06.2006
13:10
[82]

EG2006_26717291 [ Korona Kielce ]

Patrol>>>nie oplaca, tylko mozna przeciesz zapisac gre

20.06.2006
13:14
[83]

Lechiander [ Wardancer ]

peeyack --> Poeksperymentuj. :-)


A swoją drogą dzisiaj na fajce tez o świetliku pomyślałem. :-))

20.06.2006
13:46
[84]

Patrol_wcg [ Devil Square ]

Hmm wiec nie bede tego nawet sprawdzac . Zreszta poki co i tak zatopiłem sie w swiecie Heroes V :)

Ps. ja juz chce do domu ... do wentylatora.

20.06.2006
15:13
[85]

Xerces [ A.I. ]

Co do buga z rogami, to mialem wczoraj niezly motyw. Oddalem wszystkie Busterowi i dostalem exp (jakies 3000). Potem zorientowalem sie czegos tam nie zrobilem (przez co nie zdobylem 100 pkt doswiadczenia), wiec wczytalem wczesniejszy stan gry (godzina do tylu). Potem docierając do momentu z Busterem dostalem....0 exp. Jasna cholera, wymienil stryjek sierkierke na kijek. 100 zamiast 3000. Ale zaladowalem stan gry (5 minut przed rozmową z Busterem) i tym razem dostalem 3000...

Co do Szponu Beliara uwazam ze jest mocno przegiety, dlatego grając za drugim razem oddalem go Saturasowi.

Jezeli chodzi o gildie najemnikow to zgadzam sie w 100% tez kiedys pisalem, ze stracili klimat co do G1. Ale co począć? Jak jest opcja jezeli chcesz grac miesniakiem? Paladyni? Nie dziekuje mam alergie na hipokryzje i tą falszywą swietoszkowatosc.

Jezeli chodzi o zbroje najemnikow to mają jeden duzy +. Wyglad:). Nie samymi statystykami czlowiek zyje:). Mi pancerz strazy kruka nie odpowiada i w ogole go nie nosze (chyba ze zblizam sie do bandytow), ale faktem pozostaje ze w III rozdziale ciezki pancerz najemnika i do tego bez Szponu Beliara jest troche...za slaby. Zwlaszcza jak trafiamy na smocze zebacze lub poszukiwaczy. Dlatego czesto wracam do GD czyscic resztki orkow :].

BTW. Czy jest tutaj ktos tutaj oprocz mnie, kto sobie swiadomie utrudnia rozgrywke? :)

BTW2. Bennet jak daje lekką zbroje lowcy smokow mowi ze to prototyp. Jakim cudem jak tylko wkrocze do gorniczej doliny, wszyscy ją mają? I do tego cieższe egzemplarze?

Edit: peeyack -> zawsze mozesz spac w lozku Onara :)

20.06.2006
16:00
smile
[86]

Lechiander [ Wardancer ]

Ja sobie utrudniam, na ile mam ochotę, wiedzę i na ile mogę grając za pierwszym razem. Choć i bez tego jest dla mnie momentami dość trudno. :-)

20.06.2006
18:41
smile
[87]

Shakka [ V I T R I O L ]

Xerces >>> Bennet jak daje lekką zbroje lowcy smokow mowi ze to prototyp. Jakim cudem jak tylko wkrocze do gorniczej doliny, wszyscy ją mają? I do tego cieższe egzemplarze?

Bo my dostajemy ta zbroje w rozdziale 3, czyli było nie było jako pierwsi, a wchodząc do GD mamy 4 rozdział :] a że cięższe to już chyba normalne, że zawsze bohater musi sie namęczyć, aby zdobyć coś co inne NPC dostają za free :]

Czy jest tutaj ktos tutaj oprocz mnie, kto sobie swiadomie utrudnia rozgrywke? :)

Jeśli przejście gry na 13lvl uznajesz za utrudnianie rozgrywki to tak :>

20.06.2006
20:57
[88]

Yancy [ Legend ]

Ja ostatnio utrudniłem sobie rozgrywkę. Zacząłem grać z monitorem odwróconym o 180 stopni. Próbowałem do tego dodać kilka piw dla utrudnienia ale skutek był odwrotny bo obraz wracał do pionu.


Skończcie narzekać na Szpon :D Do tej pory zdecydowana większość narzekała na stopień strudności NK a tu widzę zaczyna być tendencja odwrotna. Jestem za tym by powstał kolejny dodatek Noc Żywych Kruków - i zwiększył stopień trudności 5x

20.06.2006
21:00
smile
[89]

Shakka [ V I T R I O L ]

<<<< Yancy

21.06.2006
08:24
smile
[90]

Lechiander [ Wardancer ]

Heh, ano nie dalej, jak wczoraj juz miałem ochotę pizdnąc tę gierkę...

21.06.2006
08:51
[91]

peeyack [ Weekend Warrior ]

Pizdnąć w jakim sensie? I dlaczego? Ja zaczynam 2 rozdzial najemnikiem, ale nie mam ostatnio kiedy grac

21.06.2006
09:07
smile
[92]

Lechiander [ Wardancer ]

Ciężko szło. :-)
Trudny ten G2 dla mnie. Do tego frustracja i wkurzenie na te bugi i questy nieskończone, sterowanie, no wszystko. :-)
No, ale może satysfakcja będzie większa z ukończenia. ;-)

21.06.2006
14:25
[93]

peeyack [ Weekend Warrior ]

==>Lechu
Jak wyglada sprawa ze srednia zbroja najemnika? Lepsza od tej z wodnego kregu? Czy nie? Bo nie wiem, czy warto sie nia interesowac

21.06.2006
14:32
smile
[94]

Lechiander [ Wardancer ]

peeyack ---> Olej ją! Nie kupuj w żadnym wypadku! Później zobaczysz, dlaczego. :-)

21.06.2006
14:53
[95]

DarkStar [ magister inzynier ]

Lesiu, jak widze moje nauki z watku o P:T poszly w las:)

srednia zbroja:

spoiler start
kupujemy od zgreda, a potem najzwyczajniej w swiecie go zabijamy. odzyskujemy kase, luski i cieszymy sie nowym pancerzem:)
spoiler stop

21.06.2006
14:57
smile
[96]

Lechiander [ Wardancer ]

Daruś ---> A konkretniej? :-P
BTW Chodzi o zbroję średnią najemnika, nie łowcy. ;-)

21.06.2006
16:24
smile
[97]

DarkStar [ magister inzynier ]

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:)

spoiler start
sredniej najemnika sie nie opyla bo dostajesz ja za free:)
spoiler stop

21.06.2006
17:26
[98]

Yancy [ Legend ]

Dajcie spokój - kupujcie każdą możliwą zbroję jaka wam do gustu przypadnie i każdy przedmiot. Kasy w grze nie brakuje. Na co chcecie ją ciułać? W G2 nie ma czegoś takiego jak fundusz emerytalny. ZUS-u też nie ma. ZUS zastąpił Sentenza. Choć on chociaż coś w zamian za tą kasę daje w przeciwnieństwie do ZUS...

21.06.2006
18:03
[99]

Lechiander [ Wardancer ]

Yancy ---> Nie przesadzaj Ty teraz. :-)
peeyack sie spytał, to mu odpowiedziałem. I tyle. Inna sprawa, gdybym wybiegał przed pytanie. Jedyną radę, jaką mu udzieliłem, a o ktorej i tak wiedział, to żeby kupował mikstury.
Więcej przypadków nadużyć u siebie nie zauważyłem. :-P

Dodam tylko, że Sentenze można sklepać i odebrać kasę, nie to co ZUS-owi. :-P

Skrzyneczki - nadają się na coś oprócz sprzedaży?

21.06.2006
21:16
[100]

Yancy [ Legend ]

Lechiander ---> Nie odnosiłem tego do Ciebie ale ogólnie. Wiem w grze można się obejść bez większości pancerzy ale po co :) Cała frajda w tym by je zdobywać.

Często znajdziesz/ukradniesz mieszki i (chyba) jedną skrzyneczkę, które należy użyć i sprawdzić zawartość. To samo tyczy się muszelek, dziwacznie opisanych rybek (np. lekka ryba).

Srebrne przedmioty sprzedajesz w porcie handlarzowi ryb (trzeba być członkiem gildii złodziei). Reszta, w tym złote talerze, świeczniki i skrzyneczki - służą tylko handlu.

21.06.2006
21:34
[101]

Lechiander [ Wardancer ]

Yancy ---> Płaskie, cięzkie i jakies inne rybki sprawdzam. I cały czas trzymam jedynego śledzia, jakiego spotkałem. :-D

Tej jednej skrzyneczki, co niby mamy użyć, nie kumam... Jakiej? Co ona ma? Praktycznie klikałem na wszystkie i nic się nie dzieje. Daltego pytam, czy służą tylko na sprzedaż.
Muszelki??? Tu już w ogóle zbaraniałem... Co można z muszelkami zrobić???

Srebro sprzedaję handlarzowi ryb, ale nie wszystko bierze. Reszta wraz ze złotymi itemami idzie do innego żyda.
Mieszki też opróżniam regularnie oprócz tych, które mają jakąś "dedykację".

21.06.2006
22:10
[102]

Yancy [ Legend ]

Lechiander ---> Te z dedykacjami też możesz oróżnić. Muszelki się zbiera i otwiera, tak jak napisałem wyżej. To takie ciasteczka z życzeniami tyko że nie są ciasteczkami i nie ma w nich życzeń. Można za to znaleźć różne drobiazgi.

Jedną skrzyneczkę ze skarbem wykopujesz. Skrzynka zdaje sie należy do Francisa. Zadanie z wejściem do chatki Grega.

21.06.2006
22:13
[103]

Lechiander [ Wardancer ]

Aaaa, ta skrzyneczka! No to spoko. :-)
Z dedykacjami wolałem nie ryzykować. :-P Ale fakt, przy Diego nic się nie stało, a miałem wtedy stracha, jak diabli. :-D

O muszelkach nie pomyślałem... :-/ Dużo straciłem???

21.06.2006
22:15
[104]

Yancy [ Legend ]

Nic nie straciłeś. Możesze przecież je teraz pozbierać jak masz ochotę. Poczuj się jak dzieczko biegające po plaży :) Zawartość - j.w.

21.06.2006
23:10
smile
[105]

Lechiander [ Wardancer ]

Gdybym nie pozbierał, to podkasałbym nogawki, zakupił u Matteo wiaderko i łopatkę i pobiegł w te pędy na plażę... :-P
Wszystko już wyzbierane i sprzedane...
I już sprawdziłem. Trochę kasy poszło się ... w cholernych mięczakach, ślimakach, czy innych ostrygach...

Ehhh, olać to, pieniądze rzecz nabyta. :-P :-))

22.06.2006
08:48
[106]

Yancy [ Legend ]

Lechiander ---> Muszelki to kolejna nowść wpowadzona przez NK. Wcześniej ich nie było. NK wprowadza bardzo dużo takich drobnych acz sympatycznych dodatków.

Mod Diccuric z kolei wprowadzał zmiany w rozwoju postaci. Dla przykładu - Zbroje miały wymagania odnośnie siły. Np. zbroja strażnika 20siły. Po założeniu - ubywało 20 siły. Za to wielu umiejętności można się było nauczyć zupełnie za darmo po wypełnieniu questu dla danej postaci. Skrzynki miały poziomy zamków. Jeśli skrzynka miała drugi - nie dało sie jej otworzyć bez poznania tej umiejętności na drugim poziomie.
Diccuric to mod do G1 a wposmniałem o nim bo znaleźć w nim można dużo odniesień do NK. Np. potworki występujące dopiero w NK. Grafika też została podrasowana w stosunku do G1.

22.06.2006
08:59
smile
[107]

Lechiander [ Wardancer ]

Nie no, fajnie, że takie sympatyczne pierdółki wprowadzili. Szkoda tylko, że połowę przegapiam. :-))

Diccuric już sobie ściągnąłem. Zamierzam za niedługo odpalić. :-)

22.06.2006
09:00
[108]

robal [ Konsul ]

gdzie moge kupic na samym poczatku gry czar uspienia ???

22.06.2006
09:02
[109]

Lechiander [ Wardancer ]

robal ---> U Ignaza w Porcie i chyba Constantino też ma.
A jak nie, to na bank jest na targu u kuopc a na Z. :-)
Któryś z nich ma na pewno. :-)

22.06.2006
09:16
[110]

peeyack [ Weekend Warrior ]

Tylko Zuris ma na poczatku gry. Isgaroth niedaleko klasztoru tez ma jeden zdaje sie

22.06.2006
09:36
smile
[111]

robal [ Konsul ]

Dzieki, bo juz dawno nie gralem w Gothica 2 a chce uspic tego straznika przy glownym wejsciu co pilnuje skrzyn, dzieki czemu wpadnie pare talarow :)

22.06.2006
10:03
[112]

Lechiander [ Wardancer ]

Skrzynki miały poziomy zamków. Jeśli skrzynka miała drugi - nie dało sie jej otworzyć bez poznania tej umiejętności na drugim poziomie.

Hmmm..., a mi się wydaje, że tak było też i w G1.peeyack ---> Jak Ty tam miałeś z Akrobatyką? Bo nie pamietam...
Mi wskoczyła przy 91 Zr.

22.06.2006
10:24
[113]

Yancy [ Legend ]

Lechiander ---> O ile pamiętam - to w G1 wystarczyło mieć 1 poziom zamków. Drugi drastycznie zmniejszał ilość łamanych wytrychów. Ale - mogę się mylić.

22.06.2006
10:25
[114]

Shakka [ V I T R I O L ]

Ba w G1 nawet nie potrzeba było znać w ogóle otwierania zamków, aby je otwierać :]

Lechiander >>> no poprostu podchodzisz do skrzyni z wytrychem w łapie i otwierasz :D

22.06.2006
10:26
[115]

Lechiander [ Wardancer ]

Yancy ---> Własnie chyba nie. Wydaje mi się, że niektóre zamki, tudzież skrzynie mogłem dopiero otworzyć po nauczeniu się drugiego poziomu.
Deep teraz chyba gra, więc nam powie. :-)

Shakka ---> Nie ściemniaj, tylko pisz konkrety. :-P

22.06.2006
10:28
[116]

peeyack [ Weekend Warrior ]

Mi sie cos z ta akrobatyka niezgadzalo, zwroce na to uwage wieksza teraz, w aktualnej grze. Poziomow zamkow nie bylo chyba, po prostu byly skrzynie, ktore lamaly zamki w ktora strone by sie nie krecilo, ale one chyba wymagaly klucza. 2 poziom po prostu zmniejszal szanse zlamania wytrycha

22.06.2006
10:28
[117]

_zielak_ [ 8 pasażer Nostromo ]

Ktoś napisał wcześniej, że kasy w Gothicu nie brakuje... No nie wiem. :P
Jeszcze nie dawno miałem ponad 10 000 złota - teraz zostało mi tylko nie całe 2 000. I nawet nie wiem kiedy to wszystko straciłem - tu zbroja, tam miecz, tam pare miksturek uzdrawiających, tam modlitwy do Innosa, tam Czerwona Latarnia ( ;) ) i po kasie...
A tu potrzebuje jeszcze kilku tysięcy aby konsekrować miecz. Chyba czas sie wybrać na polowanie.

22.06.2006
10:31
[118]

Lechiander [ Wardancer ]

Poziomow zamkow nie bylo chyba, po prostu byly skrzynie, ktore lamaly zamki w ktora strone by sie nie krecilo - no i o to mi chodzi. Nie dało sie ich otworzyć z 1 poziomem. Trzeba było dać drugi. :-)

zielak ---> Kasy ma się tyle, jak się nią gospodarzy. :-P

22.06.2006
10:33
smile
[119]

Deepdelver [ Legend ]

To ja się tylko pochwalę, że w Gothicu 1 jestem już Strażnikiem i noszę piękny czerwony kubrak. :)
Bullit zapłacił za swoją zniewagę z początku gry, a ja pędzę do świątyni orków. :)

BTW - zauważyłem, że w grze jest symboliczny respawn potworów po pierwszym rozdziale. Tak jest po każdym?

Co do skrzyń - nie wiem, bo nie kupiłem tej umiejętności w ogóle. Bawie się wytrychami, tylko niektóre skrzynie i większość drzwi jak napisał peeyack łamią mi wytrychy niezależnie od "kierunku" otwierania.

22.06.2006
10:35
smile
[120]

Shakka [ V I T R I O L ]

Lechiander >>> jest dokładnie tak jak napisał peeyack, że tych których nie dało sie otworzyć wymagały klucza, a nie 2 poziomu :] no chyba, że ja mam jakieś bugi znow :D

22.06.2006
10:35
smile
[121]

Lechiander [ Wardancer ]

Deep ---> Tak. I wbrew pozorom, dobrze, że jest. ;-)

Shakka ---> Właśnie mi się wydaje, że je później pootwierałem. Może nie wszystkie, bo nie pamiętam dokładnie, ale tak mi sie wydaje. :-)

22.06.2006
11:08
[122]

peeyack [ Weekend Warrior ]

No wlasnie gospodarzenie kasa wymaga pomyslenia. Ja mialem prawie 20 000, Yancy poradzil - kupuj wszystki mikstury many. No i sie zrobilo tylko 2000. Az zaczalem mieszki "na czarna godzine schowane" otwierac. Fakt, ze nie bylo na co wydawac, ale najemnik i palladyn musza miec na zbroje i inne wydatki. 10k trzeba wydac na ksiazki do walki bronia 1h i 2h

22.06.2006
11:08
[123]

Yancy [ Legend ]

Lechiander ---> Nigdy nie uczyłem się 2 poziomu zamków i jakoś sobie nie przypominam abym czegoś nie mógł otwierać. Nie wiem czy w ogóle trzeba się uczyć tych zamków czy wystrzczy stosować zasadę load/save. Zręczność zdaje się pomagać.

Peeyack ---> A na co Najemnikowi napoje many? On tego wydatku nie ponosi. Paladyn właściwie wszystkie zbroje dostaje za free. Na miecze też nie wydaje. Potrzebuje jedynie trochę napojów many i uzdrawiających :)

22.06.2006
11:09
smile
[124]

Lechiander [ Wardancer ]

Jakie książki???

Yancy ---> Możliwe. Wszak pewny nie jestem do końca, ale z dużym prawdopodobieństwem tak sądzę. :-)

22.06.2006
11:12
[125]

Yancy [ Legend ]

Lechiander ---> Książki do kupienia u Lutero w drugim rozdziale.

Po co kupować obie???? Zwłaszcz w przypadku maga?

22.06.2006
11:14
smile
[126]

Lechiander [ Wardancer ]

Kurwać..., znów coś przegapiłem...???
Gdzie ten Lutero?

22.06.2006
11:21
[127]

Yancy [ Legend ]

Lechiander ---> Kupiec w górnym mieście :) Trudno mi uwierzyć że go przegapiłeś. Zasada jest prosta - odwiedza się wszystkich kupców co rozdział. Tak na wszelki wypadek. Duża część ma nowe towary.

22.06.2006
11:48
[128]

Lechiander [ Wardancer ]

Yancy ---> Lezę wszędzie tam, gdzie tylko mogę, gadam z kimś się da i nie da, nawet z orkami próbowałem kilka razy i z dzikimi Ognikami... itd. W każdym cRPG zachowuję się tak samo zresztą.
A Lutero najzwyczajniej w świecie nie pamiętam lub jakimś cudem przegapiłem... Jedynych, co kojarzę, to alchemik i ogrodnik...

22.06.2006
11:54
[129]

peeyack [ Weekend Warrior ]

==>Lechu
Ja tez go przegapilem na poczatku. Zeby do niego przejsc, trzeba sie wbic w taki waski korytarzyk po lewej stronie, stoi przy nim straznik, pewnie pomyslales, ze nie wolno tam wchodzic. Ja przynajmniej tak myslalem na poczatku.
==>Yancy
Miksturki many kupowalem dla maga oczywiscie. Teraz jako najemnik nie zwracam na nie uwagi. A co do ksiazek, to generalnie lubie byc wszechstronny. Jak sa, to dlaczego nie kupic? 1h robilem prawie do konca - az mialem deszcz ognia. Bryla lodu, mieczyk mistrzowski w dlon i huzia!. Orkow - Elita trzeba bylo jeszcze dopiescic, bo przezywaja deszcz ognia. Generalnie jak na maga, sporo robilem mieczem.

22.06.2006
11:59
smile
[130]

Lechiander [ Wardancer ]

peeyack ---> Jeśłi kojarze alchemika, to raczej wlazłem w ten korytarzyk. :-)

22.06.2006
12:03
[131]

peeyack [ Weekend Warrior ]

Myslalem, ze masz na mysli Constantina. Lutero jest obok niego, mzoe siedziec tez na lawce, jak nie stoi przed domem.

22.06.2006
12:05
[132]

Lechiander [ Wardancer ]

Sprawdzę koniecznie! Toż to normalnie wstyd...

22.06.2006
12:05
smile
[133]

SirGoldi [ Gladiator ]

W związku z promocją i pojawieniem się Gothica 2 z cenie 19.99zł, kupiłem go ponownie i przechodzę po raz 4. Cóż, niestety odczuwam brak entuzjazmu, jaki towarzyszył mi z poznawaniem Khorinis kilka lat temu... :)

22.06.2006
12:11
[134]

AQA [ Pani Jeziora ]

Hmm, Constantino jest w dolnym mieście. W górnym, tam gdzie Lutero właśnie (to ten od pazurów Zębacza ?), jest Salandil. Chyba :)

22.06.2006
12:32
[135]

peeyack [ Weekend Warrior ]

Dokładnie - Salandril

22.06.2006
13:28
smile
[136]

Lechiander [ Wardancer ]

No, ten, który potem ma się stawić przed radą chuchrów. :-))

22.06.2006
13:37
[137]

Yancy [ Legend ]

Lutero może siedzieć na ławeczce, gadać z kumplami, albo stać z założonymi rękami i naśladować Lothara (jeśli temu akurat się jeszcze nie zeszło). Jeśli grasz magiem - może jeszcze mieć małą przerwkę na opętanie i trzeba mu zastosować lecznicze trzepanie skóry.

Zleca quest z pazurami zębacza, handluje lewym towarem, biadoli jaki to on nieszczęśliwy - ogólnie mówiąc, to bardzo barwna postać. Najbardziej czerwona.

22.06.2006
13:50
[138]

Lechiander [ Wardancer ]

Na bank go przegapiłem jakoś...

22.06.2006
14:06
[139]

peeyack [ Weekend Warrior ]

==>Yancy
Nie pomieszales go z Fernandem przypadkiem? Jakimi lewymi towarami Lutero handluje? Wygladaja podobnie, ale bez przesady :-)

22.06.2006
14:09
[140]

Yancy [ Legend ]

peeyack ---> Potraktowałeś to zbyt dosłownie :D

22.06.2006
14:20
smile
[141]

Lechiander [ Wardancer ]

Tylko nie byle Najemnik! He he he! :-)) :-D

Coraz bardziej pewny jestem, że go przegapiłem. :-D

22.06.2006
14:53
smile
[142]

peeyack [ Weekend Warrior ]

No, mój 'kuglarz' go nie przegapił :P

22.06.2006
18:16
[143]

Deepdelver [ Legend ]

Mam pytanie - chciałbym zdobyć ciężką zbroję strażnika (SO). Jaki muszę mieć level?

22.06.2006
18:46
[144]

_zielak_ [ 8 pasażer Nostromo ]

Deepdelver --> rozczaruje cie. Tej zbroi nie da rady zdobyć w grze. Ale nie martw się - później będziesz miał coś równie niezłego :)

A za to ciężką zbroje strażnika z GI można bedzie zdobyć w Nocy Kruka.

22.06.2006
21:42
[145]

Xerces [ A.I. ]

Biagalem sobie kiedys po wyspie piratow, mialem umiejetnosc walki bronmi dwurecznymi na 34% i tajfun na plecach czyli w sumie 44% (bo tajfun dodatej +10%). Potem kiedy w obozie najemnikow zerknalem na statystyki ciagle mialem 44% mimo, ze juz nie mialem zadnych przedmiotow, ktore podnoszą ten wskaznik (tajfunu sie pozbylem). Nie wiem co sie moglo stac, bo jedyne co zrobilem przez ten czas to czytanie tabliczek BJ. Umiejetnosc walki BJ mialem na 12% wiec przeczytalem tabliczki - nigdy w nia nie inwestuje wiec nie zwlekam z ich uzyciem) i przeczytalem chyba raptem 4. Nie wiem czy to bylo przyczyną? Zadarzylo sie komus cos takiego?

22.06.2006
21:52
[146]

Lechiander [ Wardancer ]

Xerces ---> Ja Ci nie pomogę, bo nie bardzo nawet jarzę, o czym Ty piszesz. :-P
Poza tym, nigdy nie wiem, jakie mam statsy. :-DBTW Lutero naprawdę został przegapiony... :-O

22.06.2006
22:20
smile
[147]

Yancy [ Legend ]

Xerces ---> Sam tego nie doświadczyłem - ale podobno tak się trafia że bonus zostaje (nie tylko chodzi o Tajfun). Zostaje - potem znika..

22.06.2006
23:03
[148]

_zielak_ [ 8 pasażer Nostromo ]

Mam już naprawione Oko Innosa. Pyrokar wspominał coś o tym, że aby ponownie je naładować trza je połączyć z krwią z serca smoka na stole alchemicznym.
Czy aby zdobyć tą krew\serce to musze sie wyuczyć jakiejś specjalnej umiejętności? Jeśli tak to gdzie, od kogo i za ile PN?

22.06.2006
23:32
smile
[149]

Lechiander [ Wardancer ]

Yancy, Złośliwa bestio! ;-))

23.06.2006
07:25
[150]

robal [ Konsul ]

Ja wlasnie znow sobie gram w Gothic 2 i jest naprawde zajeb**ta zabawa. Narazie nie przylaczam sie do zadnej gildi tylko siedze w miescie Khorinis i tam wykonuje wszystkie zadanka.

Pytanko czy bedac magiem i majac rune jakiegos czasu to przy rzucaniu czaru bedzie mi schodzila mana. Bo w pierwszej czesci tak nie mialem posiadajac rune wiec nie musialem tak czesto inwestowac w napoje many.

23.06.2006
08:09
smile
[151]

AQA [ Pani Jeziora ]

Yancy ---> dziękuję za poprawienie humoru z samego rana :)))

23.06.2006
08:11
[152]

peeyack [ Weekend Warrior ]

==>robal
W G1 czary byly znacznie mniej manochłonne. Buteleczki many trzeba kupowac. Zawsze przy rzucaniu czaru schodzi mana, w G1 tez.
==>_zielak
Krew smoka do ladowania oka nic nie ma. Konieczne jest za to serce. Ja sie uczylem wyciagania serc, wiec smocze wyciagalem - 3PN. Ale inni niech sie wypowiedza. Moze dla smokow nie trzeba sie tego uczyc. Tak byc powinno, ze serca smoka bez uczenia sie wyciagamy - niezbedne do ukonczenia gry

23.06.2006
08:47
smile
[153]

Yancy [ Legend ]

AQA ---> Zawsze do usług :)

Lechiander ---> A tam zaraz złośliwa ;)

peeyack ---> Jeśli nie pomieszało mi się do reszty w głowie - to nie trzeba się uczyć serc by wyjąć smocze serce. Podobnie jak nie trzeba się uczyć preparowania pazurów by zdobyć pazury zębacza przywódcy stada.
Poza naładowaniem Oka Innosa, serce przydaje się tylko magowi. Potrzebne jest do wezwania demona 5 kręgu oraz armii ciemności. O ile demon jest znakomity o tyle armia ciemności to po prostu kilka szkieletów i nie warto się jej uczyć. Jedno serce zaś można w grze kupić. Sprzedaje je Ten Którego Przegapił Lechiander.

23.06.2006
10:10
smile
[154]

Lechiander [ Wardancer ]

Potweirdzam, serc nie trzeba się uczyć. Ze smoczysk wyciągamy je bez problemów i niepotrzebnej nauki. Wiem, bo wczoraj ubiłem pierwszego. :-)

Teraz szukam przywódcy stada zębaczy, jeśłi znów nie przegapiłem. ;-) :-D

23.06.2006
10:17
[155]

peeyack [ Weekend Warrior ]

Obawiam sie ze nie zalatwisz juz tego przywodcy stada. Trzeba to bylo zrobic w 2 rozdziale. Tez mialem z tym klopot jak gralem pierwszy raz. Oddalem te szynki Baltramowi normalnie, dostalem 150 expa i tyle.

23.06.2006
10:25
[156]

peeyack [ Weekend Warrior ]

==>Lechu
W ktorym rozdziale zagadali do Ciebie bracia? Sklocilem ich, ale nie chca sie juz odzywac. Nikt mi nie puscil farby o tej bimbrowni.
==>Yancy
Jak sie robi screeny?

23.06.2006
10:39
[157]

Lechiander [ Wardancer ]

peeyack ---> Dlaczego nie załatwię? Już go nie będzie, czy po prostu dostał bęcki wcześniej???
Jeden z braci po jakimś czasie dopiero się odezwie. Prawie na pewno było to w następnym rozdziale.
Screeny - pewnie Print Screen i wklej w Paint'cie. :-)
Beltram to ciota! Wkurza mnie, szmaciarz... :-/

23.06.2006
10:42
[158]

Yancy [ Legend ]

EDIT
Lechiander ---> Quest z pazurami o ile pamiętam zleca Lutero w drugim rozdziale, którego... przegapiłeś. W czwartym jest ostry najazd na kopalnię gdzie kręci sie koleś zlecający quest i może go już zwyczajnie nie być. Może być na przykład po prawicy Innosa.

peeyack ---> Ja robie lamersko, printscr :) Można też zewnętrznym programikiem. Zdaje się że nawet fraps to potrafi.

23.06.2006
10:49
smile
[159]

Lechiander [ Wardancer ]

Ale mi Lutero zlecił quest.
Tyle, że w spisie go nie mam, więc chyba faktycznie po ptokach... :-(((

23.06.2006
10:50
[160]

Yancy [ Legend ]

Lechiander ---> Trzeba było jeszcze zagadnać Pala pilnującego kopalni w drugim rozdziale o quest z zębaczami. Pogadać z NPC-ami w obozie a wreszcie zabić zębacza. Tak zyskiwałeś pazury.

23.06.2006
10:55
[161]

Lechiander [ Wardancer ]

Zagadnąłem pala, quest wykonałem, pazury sprzedałem...
Yancy, ja naprawdę gadam ze wszystkimi. Lutero to niechlubny wyjątek... :-)

23.06.2006
10:57
smile
[162]

Deepdelver [ Legend ]

>>>

23.06.2006
10:59
smile
[163]

Yancy [ Legend ]

Deepdelver
<---

23.06.2006
11:08
smile
[164]

Lechiander [ Wardancer ]

No wiesz co, Deep...

:-D :-)))

Se radochę znaleźli. łoski. :-P ;-))

23.06.2006
11:14
[165]

Yancy [ Legend ]

Lechiander ---> Ale w sprawie tych pazurów naprawdę trzeba było zagadać najpierw z Paladynem pilnującym kopalni potem z myśliwym, jednym z robotników, strażnikiem (ściemnić mu że niby odprowadzisz go do wyjścia) a potem do góry i przy wieży strażniczej było stado zębaczy.

23.06.2006
11:16
smile
[166]

Lechiander [ Wardancer ]

Yancy ---> Ty chyba piszesz już tylko po to, żeby te swoje screeny wklejac. :-P


Jeszcze ze smokami się zabawcie, wredoty. :-P

23.06.2006
11:18
smile
[167]

Yancy [ Legend ]

Screeny można wklejać i bez pisania :) Powiedziałbym że tak jest nawet łatwiej :)

23.06.2006
11:27
[168]

peeyack [ Weekend Warrior ]

Rozbawiliscie mnie tymi screenami.
Udalo Ci sie Lechu zrobic ten quest jednak? Trafiles na przywodce stada zebaczy? W 4 rozdziale to godne podziwu. A dlaczego nie wytlukles zebaczy w 2 rozdziale? Wtedy zlecali tego questa? Bo wedlug mnie, dali ciala tworcy gier z tym zadaniem

23.06.2006
11:34
smile
[169]

Lechiander [ Wardancer ]

Taaa, faktycznie - bardzo śmieszne te screeny, baaaaaaaardzo śmieszne.
;-)) :-P :-D

peeyack ---> No, czy ja naprawdę piszę tak niezrozumiale??? Bo zaczynam się, cholera, martwić... :-(
Zębacze wybiłem w 2 rozdziale, czyli quest z uratowaniem kopalni przed zębaczami wykonałem.
Teraz (w 4 rozdziale) szukam (a raczej szukałem) każdego zębacza, jaki mi wpadł w oko i w te pędy leciałem, coby ubić, gdyż nie miałem pojęcia, gdzie tego przywódcy szukać. :-) Ale z tego, co pisze Yancy, raczej po ptokach jest już.
Ale i tak zobaczę, czy się da.

BTW Do 15 siedzę w robocie, więc raczej nie łupię Kruka. ;-))

23.06.2006
11:37
[170]

peeyack [ Weekend Warrior ]

No to nie wykonasz. Chodzi o to, zeby po zleceniu questa pogadac z Bilgothem. Jesli juz go wykonales bez pomocy Bilgota - to nie powie Ci juz o przywodcy zebaczy, a co za tym idzie - nie zdobedziesz pazurow. Wg mnie to wpadka tworcow, bardzo latwo zawaklic ten quescik. Zreszta zrobilem to samo
==>Yancy
Ale po nacisnieciu printscr obrazki sie od razu zapisuja w jakims katalogu, czy trzeba wklejac do painta ze schowka?

23.06.2006
11:39
smile
[171]

Lechiander [ Wardancer ]

Ehhh..., czyli kolejny dojdzie... :-/

23.06.2006
11:51
[172]

Yancy [ Legend ]

peeyack ---> Trzeba wklejać do jakiegokolwiek programu. Choćby painta. Odpal lepiej Frapsa i zobacz czy ma opcje łapania screenów. To szybsza metoda.

23.06.2006
13:03
[173]

robal [ Konsul ]

peeyack---> moze jakis mialem bład w Gothicu 1 bo jak rzucalem z run czary mowie dokladnie o Kuli Ognia to mi nawet mana nie ubyla. Dopiero mi schodzila jak przytrzymalem ja zeby uderzala wieksza sila.

23.06.2006
20:04
smile
[174]

Lechiander [ Wardancer ]

W końcu dorobiłem się Mistrza w 2h. Nareszcie walka jakoś przyzwoicie wygląda. :-)
Czas na browarek. ;-)

23.06.2006
23:02
[175]

AQA [ Pani Jeziora ]

Nie mogłam się powstrzymac :)

23.06.2006
23:10
[176]

AQA [ Pani Jeziora ]

...

23.06.2006
23:32
smile
[177]

Yancy [ Legend ]

Wesoło się coś zrobiło :) Miałem dziś założyć nowy wątek - ale wstrzymam się do jutra :) Niech inni poogladają ;)

23.06.2006
23:41
[178]

AQA [ Pani Jeziora ]

...

23.06.2006
23:54
[179]

AQA [ Pani Jeziora ]

...

24.06.2006
00:14
smile
[180]

qweks [ Spy from Thrillerland ]

Dawno nie zawitalem tutaj, heh wesolo sie zrobilo z deczka :D:D:D

24.06.2006
00:31
[181]

AQA [ Pani Jeziora ]

:)

24.06.2006
00:35
smile
[182]

Deepdelver [ Legend ]

:) >>>

24.06.2006
09:23
smile
[183]

EG2006_26717291 [ Korona Kielce ]

AQA>>>>padłem

2 pierwsze najlepsze

24.06.2006
10:50
smile
[184]

Yancy [ Legend ]

Całkiem nieźle :)
Deepdelver ---> Udatnie :)
AQA ---> Jeszcze nie spałem :D

24.06.2006
11:15
smile
[185]

Deepdelver [ Legend ]

Oj, Lechu zrobi z nami porządek jak wróci. :)

BTW ja też się pochwalę - zdobyłem w G1 już ostatni kamień ogniskujący (ale jeszcze go do Saturasa nie zanoszę, bo jak się domyślam skończy się rozdział), drugą księgę Chromanin, a w przypływie frustracji nakładłem pięściami po mordzie wszystkim ludziom Gomeza w zewnętrznym pierścieniu (ze szczególnym uwzględnieniem Bloodwyna i Szakala). Nie stłukłem tylko Diega, Thorusa, Scatty'ego, Złego, Świstaka, Rączki, kowala (bo ich lubię) i kopaczy (bo nie wypada bić słabych). Teraz jak coś się w obozie dzieje to strażnicy mogą sobie palcami postrzelać, bo kusze im pobrałem. :)
Zaraz idę do Zamku. ;)

Ponadto populację węży błotnych ograniczyłem do zera. Siły mam z pierścieniami ze 120. :)

Mam pytanie - tajemnicza siedziba bandytów niedalego Kanionu Trolli jest do czegoś potrzebna czy mogę ją ze spokojem ducha "najechać"? :)

24.06.2006
11:30
[186]

Yancy [ Legend ]

Deepdelver ---> Spokojnie, napiszę kilka maili i zakładam nowy wątek :) Lechiander niczego nie zauważy ;)

Ten bandycki obozik nie daje graczom spokoju od początku. Myślę że kiedyś mógł z nim być związany jakiś quest jednak w ostatecznej wersji został usunięty. O ile pamiętam - był tam nawet jakiś facecik, który nas nie atakował. Ale niewiele z tego wszystkiego wynikało. Jeśli jesteś tak mocny jak piszesz - to rozniesiesz ich w pył albo pouciekają.
Ciężka przeprawa następuje dopiero pod koniec gry. Zamek oczyścić do zera - to jedna z najbardziej opłacalnych spraw w grze. Sam zobaczysz.

24.06.2006
12:52
smile
[187]

Yancy [ Legend ]

Link do kolejnej części wątku. Proszę się już tutaj NIE DOPISYWAĆ!!!

https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5197033

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.