GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Film Stalker (1979)

17.06.2006
15:13
smile
[1]

Diobeuek [ Konsul ]

Film Stalker (1979)

Bardzo lubię film s-f i tympodobne więc mam takie pytanko, czy film Stalker jest godny polecenia ? Chodzi mi czy jest w nim jakaś akcja i czy często się pojawiają jakieś dziwne zdarzenia, czy często chodzą po strefie zakazanej ? Czy raczej film jest nudnawy i nie godny polecenia.

spoiler start

Tak wiem że to nie jest film o Czarnobylu tylko o strefie zakazanej, gdzie wylądowali kosmici. Wiem też, że jest na podstawie ksiązki "Piknik na skraju drogi"

spoiler stop

17.06.2006
15:49
[2]

Faolan [ Człowiek Wilk ]

Kiedyś próbowałem oglądnąć ten film... ale nie dałem rady. Zagłębianie sie w psychikę bohaterów w tym filmie popchnięte zostało do rangi olympijskiej.

[edit] Dodam, że lubię dobre, ciężkie w odbiorze i przemyśleniowe filmy, ale Tarkovsky jest dla wybrańców.

17.06.2006
15:54
[3]

KRIS_007 [ 1mm[]R+4l ]

Jesli oczekujesz sf z wartka akcja to sie zawiedziesz i prawdopodobnie nie ogladniesz tego filmu. Jesli zas szukasz glebszej opowieści o wierze, marzeniach i drodze do osiagniecia szczescia, niewiele majacej wspolnego z sf, to jest to co, co musisz ogladnac.

Chodzi mi czy jest w nim jakaś akcja i czy często się pojawiają jakieś dziwne zdarzenia, czy często chodzą po strefie zakazanej ?

Nie ma tam akcji jako takiej. Dziwne zdarzenia? Są, ale przedstawiane nie tak, jak w hollywodzkich filmach. Ogolnie film sie oglada jak przedstawienie teatralne, ich droga do celu jest bardziej symboliczna niz doslowna, wiec nie oczekuj, ze beda po strefie popierdzielac jak Marines po polu bitwy. "Stalkera" ogladnelem po tym, jak bylem na sztuce na podstawie tego filmu i sie nie zawiodlem.

17.06.2006
16:08
[4]

KRIS_007 [ 1mm[]R+4l ]

Acha, zapomnialem podsumowac:) Zawiedziesz sie, bo (sadzac po twojej wypowiedzi) oczekujesz po prostu filmu SF ze strefą i dziwnymi zjawiskami. A ten film: tylko lekko zahacza o SF, nie ma tam akcji, jest duzo dialogow i ogolnie film jest trudny w odbiorze. Twoj wybor :)

17.06.2006
16:24
smile
[5]

Diobeuek [ Konsul ]

Heh. No tak własnie myślałem. Chyba jednak obejrzę ale nie ze znajomymi - bo się mogą znudzić :]
No ogólnie wolałbym popierniczanie po strefie jakichś rusków w stylu marines :P no ale myślę że dam radę (chyba:)

17.06.2006
16:28
[6]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

Niesamowite zarówno w powieści jak i w filmie jest to jak Strefa niesamowicie przypomina Czarnobyl. Oczywiście oba dzieła powstały przed katastrofą.

Na film akcji nie licz ale warto obejrzeć chociażby dla klimatu.

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.