GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Bill G :)

08.06.2006
23:24
smile
[1]

Reloaded [ Pretorianin ]

Bill G :)

>>

08.06.2006
23:24
smile
[2]

Isam [ Senator ]

08.06.2006
23:26
smile
[3]

foxx [ lisek ]

Kolejny watek z cyklu 'WTF man ?' ?

08.06.2006
23:27
[4]

Ellanel [ Astral Traveler ]

Reloaded->Wcale nie jesteś lepszy bo robisz witaminki do gier :P

08.06.2006
23:31
smile
[5]

Grungowiec [ LENIWIEC ]

hahahahahahahahaha

08.06.2006
23:31
[6]

Reloaded [ Pretorianin ]

uśmiałeś się, villager ?

09.06.2006
00:18
[7]

Aceofbase [ El Mariachi ]

Chomik dżungarski (Phodopus sungorus sungorus)- gatunek karłowatego chomika, zwanego także syberyjskim lub mandżurskim, nadający się do hodowania w domu.Na wolności zamieszkuje stepy i tundry Syberii Zachodniej. W poszukiwaniu pożywienia może wędrować na obrzeża lasów. Nie zapada w sen zimowy i wykazuje dużą aktywność przez cały rok.

Wygląd
Chomik dżungarski podobnie jak chiński ma na grzbiecie pręgę. Kształt jego ciała jest jednak wyraźnie odmienny - bardziej zaokrąglony. Długość ciała to średnio 9 cm. Samiec ma długość około 10 cm, a samica 7 cm. Bardzo krótki ogon i łapy są prawie niewidoczne. U chomików karłowatych gruczoł zapachowy położony jest pośrodku brzucha. Ciężar ciała wynosi 30-40 g. Wyróżnia się czarnym pręgiem od czoła po ogon.

Ubarwienie
Latem kolor chomika dżungarskiego jest na grzbiecie szary, na brzuchu biały. Na bokach ciała mogą występować białe plamy. W zimie futro na grzbiecie jest o wiele jaśniejsze, u osobników trzymanych w niskiej temperaturze prawie zupełnie białe.

Rozród
U chomików karłowatych ruja nie odbywa się zbyt wyraźnie. Powtarza się ona cyklicznie co 4-6 dni. Zaloty chomików karłowatych mają podobny przebieg jak u chomików syryjskich, lecz trwają krócej. Rozwój młodych przebiega bardzo podobnie jak u chomika syryjskiego. Chomiki karłowate rosną do końca życia. Rozmnaża się przez cały rok (samica rodzi 3 do 7 razy w roku), toteż płodność tego gatunku jest stosunkowo wysoka. Samica po 21-dniowej ciąży rodzi przeciętnie od 4 do 7 młodych. Młode osiągają dojrzałość płciową po 1 do 2 miesięcy. Chomik dżungarski żyje w niewoli od 2 do 3 lat. Chomik dżungarski nie jest gatunkiem agresywnym. Jest towarzyski i dobrze czuje się żyjąc w grupach rodzinnych.

09.06.2006
00:20
[8]

Reloaded [ Pretorianin ]

Widzę, że nie czaicie bazy. See you.

Aceofbase --> idź się leczyć na nogi, bo na głowę już zapóźno:)

09.06.2006
10:20
[9]

siwCa [ bananowy kochanek ]

Ace - LOL :)

co to topicu, straaaaszna polewka :/

09.06.2006
10:23
smile
[10]

Kanon [ Mag Dyżurny ]

Ja nie czaje bazy ?

09.06.2006
10:27
smile
[11]

Mutant z Krainy OZ [ Legend ]

bazy?

baza
baza ż IV, CMs. ~zie; lm D. baz
1. «ogół czynników istotnych dla istnienia i rozwoju czegoś; punkt oparcia, podstawa»
Baza naukowa, finansowa.
Δ ekon. Baza materialno-techniczna a) «środki materiałowe i wyposażenie techniczne, stanowiące podstawę działalności danej instytucji, zakładu, przedsiębiorstwa itp.» b) «całokształt sił wytwórczych i środków produkcji stanowiących podstawę danej formacji społecznej»
2. «ośrodek dyspozycyjny, administracyjny, zaopatrzeniowy itp.»
Baza wyprawy arktycznej, archeologicznej.
Baza samochodowa.
Samochody zjeżdżają do bazy.

3. archit. «podstawa kolumny lub filara, dźwigająca trzon, często profilowana»

4. ekon. «całokształt stosunków produkcji, tworzących ekonomiczną strukturę społeczeństwa w danym okresie historycznym»

5. techn. «powierzchnia, linia, punkt lub ich układ, względem których wyznacza się położenie powierzchni danego przedmiotu podczas obróbki, montażu, pomiaru itp.»
Baza obróbkowa, baza montażowa, baza pomiarowa.

6. wojsk. «teren ważny strategicznie, służący do zaopatrywania wojsk»
Baza lotnicza, morska.
Baza wypadowa wojsk.

jak mam to czaic?

09.06.2006
10:30
smile
[12]

Bury Pies [ Konsul ]

All of your base are belong to us.

09.06.2006
10:31
[13]

Thomolus [ Generaďż˝ ]

Świstak (Marmota marmota), świstak alpejski

Opis. Długość ciała: 42 - 54 cm, długość ogona 13 - 16 cm, waga ciała: 2,3 - 5,7 kg; samce większe od samic. Barwa zmienna - od żółtawobrązowej do czerwonawej lub szarej. Wierzch głowy zawsze czarny, boki ciała i nogi żółtawoszare.

Występowanie. Zamieszkuje Alpy i niektóre pasma Karpat, sztucznie został wprowadzony w Pirenejach. W Polsce zamieszkuje jedynie wysokie rejony Tatr w niewielkiej liczbie osobników.

Tryb życia. Gatunek wysokogórski. Przebywa w piętrze hal i turni w miejscach trudno dostępnych. Unika okolic ruchliwych szlaków turystycznych. Kopie nory, głębokie na ok. 1m i osiągające długość do 10 m. Służą mu one jako komora lęgowa, do ucieczki w razie zagrożenia, a w zimie spędza w nich sen zimowy. Prowadzi stadny tryb życia. Jest bardzo ostrożny i płochliwy. W czasie żerowania stada zawsze jakiś osobnik stoi na czatach. Zwykle zajmuje wtedy pozycję, z której dobrze widać na wszystkie strony i staje "na słupka". W razie zagrożenia wydaje głośny świst, od którego pochodzi właśnie nazwa gatunku. Tak zaalarmowane stado błyskawicznie kryje się w doskonale sobie znanych wejściach do nor. Świstaki żerują wyłącznie w dzień, szczególnie przy pięknej, słonecznej pogodzie. Żywią się wyłącznie roślinami, zarówno nadziemnymi pędami, jak i bulwami i korzeniami. Szczególnie intensywnie żerują jesienią, przed zapadnięciem w sen zimowy, aby zgromadzić zapasy tłuszczu, niezbędne do przetrwania zimy. Na zimę całe stadko świstaków kryje się głęboko w norach, zatykając wylot nory trawą i korzeniami. Sen zimowy trwa długo; od września do kwietnia.

Rozród . Ciąża trwa 33-34 dni; rodzi się od 1 do 7 młodych. Samica rodzi tylko 1 raz w ciągu roku. Młode są ślepe i niedołężne, otwierają oczy dopiero po ok. 20 dniach. Po ok. 40 dniach zaczynają już wychodzić z nory, ale matka żywi je mlekiem przez 2 miesiące. Dojrzewają płciowo po 4 latach. Długość życia świstaka wynosi 15 - 18 lat.

Ochrona. Świstak w Polsce podlega całkowitej ochronie prawnej. Jeszcze na początku wieku był obiektem zainteresowania kłusowników, którzy sprzedawali "świstacze sadło" jako remedium na wiele dolegliwości.

09.06.2006
10:32
smile
[14]

Kanon [ Mag Dyżurny ]

Może powinniśmy klaskać albo tupać w końcu taki fajny obrazek wkleił .

Co wy na to ?

09.06.2006
10:48
smile
[15]

Narmo [ nikt ]

Aceofbase --> Uzupełnię Twój opis o zdjęcie :)

09.06.2006
11:08
[16]

olivier [ Senator ]

Wątek - część składowa fabuły utworu literackiego, filmowego itp. (przy czym sama fabuła może być jedno- lub wielowątkowa). Jest to ciąg zdarzeń o więzi przyczynowo-skutkowej, skupionych wokół jednej postaci lub grupy osób, a dotyczących ich wzajemnych relacji.

W utworze może występować wątek główny i poboczne, ale może też być układ kilku równoległych wątków głównych. Pojedynczy wątek może być np. miłosny, rywalizacji, zdrady.

09.06.2006
13:05
smile
[17]

Sznapi [ Parufka ]

Chiński chomik pręgowany (Cricetulus griseus) - karłowaty chomik zamieszkujący Azję. Gatunek nadaje się do hodowania w domu.

Występowanie
Gatunek ten zamieszkuje rozmaite środowiska, wystrzega się jednak piaskowych pustyń, wysokich gór i wilgotnych podłoży.

Wygląd
Chiński chomik pręgowany ma wiele cech wspólnych z chomikiem syryjskim. Cała sylwetka oraz sposób poruszania się są u obu kuzynów bardzo podobne. Chiński chomik dochodzi do 11 cm długości, jest więc prawie o połowę mniejszy od chomika syryjskiego i waży 38 - 46 g . Posiada długą czarną pręgę, biegnącą wzdłuż grzbietu. Ciało chińskiego chomika, w przeciwieństwie do innych chomików karłowatych, jest walcowate. Jak każdy chomik ma krótkie, silne i przystosowane do długich biegów łapy. Przednie mają 4 wykształcone palce i zredukowany kciuk, tylne mają 5 palców. Łapy są nieowłosione. Chomik ten ma najdłuższy ogon ze wszystkich chomików. Ogon jest również nieowłosiony. U chomików karłowatych gruczoł zapachowy położony jest pośrodku brzucha. Chomiki mają duże wypukłe oczy, charakterystyczne dla zwierząt aktywnych nocą, choć chomik chiński bywa aktywny także w godzinach dziennych. Chomiki mają dobrze wykształcony słuch i węch co rekompensuje słabszy wzrok.

Rozród
U chomików karłowatych ruja nie odbywa się zbyt wyraźnie. Powtarza się ona cyklicznie co 4 - 6 dni. Przeciętna wielkość miotu: 4 – 7. Zaloty chomików karłowatych mają podobny przebieg jak u chomików syryjskich, lecz trwają krócej. Długość ciąży wynosi 20 – 22. Rozwój młodych przebiega bardzo podobnie jak u chomika syryjskiego. Chomiki karłowate rosną do końca życia. Chomik chiński osiąga wiek: 2 - 3 lat.

© 2000-2024 GRY-OnLine S.A.