GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Monitor - spięcia i dziwne zachowanie.

07.06.2006
23:51
[1]

reksio [ B l u e s jest królem ]

Monitor - spięcia i dziwne zachowanie.

Witam,

mam problem. Otóz mój monitor ostatnio cały czas był włączony. (zapominam wyłączyć komputera jak wychodzę z domu na noce całe:D). A że stary jest (ok.5 lat) to zaczął się dziwnie zachowywać. JEśli jest włączony ok. godziny/dwóch to słychać dziwne "spięcia". Mniej wiecej tak, jak czasami elektryzują się swetry (pojedyńcze wyładowanie gdzieś w środku monitora). W trakcie tego półsekundowego spiecia skacze obraz i znów po chwili wszystko cacy. Czasami następuje po sobie pięć takich spięć.

Czy jest to niebezpieczne? I prawda to, czy mit, że monitor może eksplodować w twarz? :]

08.06.2006
00:01
smile
[2]

darek_dragon [ 42 ]

Mój monitor zachowywał się tak po ok. 3 latach od kupienia. Ekran się na chwilę rozmywał, słychać było spięcie, a potem obraz znikał na pół sekundy i pojawiał się znowu ostry. I tak kilka razy w tygodniu. Ale najdziwniejsze jest to, że po 3 miesiącach kompletnie mu przeszło (a już z nim chciałem po serwisach biegać :) i działa sprawnie do dnia dzisiejszego (już chyba 5. rok).

Może z twoim będzie podobnie ;) Wyłączaj go częściej, ustaw sobie jakiś wygaszacz itp.

Aha... i Monitory generalnie nie wybuchają w twarz :) Wybuchnąć może np. lampa ksenonowa w projektorze, jak się przegrzeje, ale monitor kineskopowy raczej nie ma prawa.

08.06.2006
00:06
[3]

Jam Jest Pawian [ Konsul ]

Mój monitor (12 letni :D) zaczal sie tak zachowywac rok temu. Wczoraj wyszedlem na chwile z pokoju wracam, i patrze na niego a tu wszystko na niebiesko :( I juz nie moge go odratowac. Kicha :( Rozkrecilem go patrze a tam kineskop i obudowa troche osmolone :) Wiec lepiej uwazaj.

08.06.2006
00:19
[4]

reksio [ B l u e s jest królem ]

Dzięki wielkie :) Nie chciałbym stracić swojej pięknej twarzyczki, zwłaszcza podczas sesji ustnej :D

08.06.2006
00:37
[5]

col. Kilgore [ Konsul ]

Ja mialem podobna historie z okolo 5 letnim CTX'em. Przez ostatnie dwa-trzy miesiace pojawialy sie wlasnie takie spiecia, obraz sie powiekszal na ulamek sekundy, skakal itp zeby po chwili wrocic do normy. Niestety 2 tygodnie temu nagle obraz robil sie coraz wiekszy i wiekszy az uslyszalem 'cyk' i zgasl. Nie dalo sie nic z nim zrobic, a juz trupa nie chcialem odratowywac w serwisie.

08.06.2006
00:42
[6]

DeVitoo [ Konsul ]

Tak samo ostatnio miałem. Może to być spowodowane złym napięciem idącym przez kabel. Idź lepiej do serwisu, bo ci się dokońca spieprzy.

08.06.2006
01:41
[7]

LUser [ Pretorianin ]

Mój monitor miał identyczne zachowanie. Przestalo na jakiś miesiąc, potem wróciło i koło trzeciego dnia strasznie waliło od niego spalonymi częściami, choć obraz był dalej. Lepiej go odnieść do serwisu jak najszybciej, jeśli to dobry monitor, to szkoda go wystawiać na próby. I tak prawdopodobnie będziesz musiał to zrobić.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.