Erynia [ Pretorianin ]
Najlepsze Polskie Danie..
Jakie wg was jest najlepsze Polskie danie.. tzn. rodzinka z zagranicy przyjezdza.. i jak ich przywitac?! =]
MAROLL [ Hibernate ]
Bigos lub Ziemniaki + Schabowy z kapustą kiszoną na przystawkę :)
\/
Pierogi też dobre, zapomniałe powiedzieć. Do tego podsmaż trochę na patelni i wypas.
@kiowas
Jaki twój rekord ? :) Mój 21 :>

kiowas [ Legend ]
Pierogi z kapustą i grzybami - czy to rdzennie polskie to nie wiem, ale jeść mogę tuzinami.
hen1o [ Konsul ]
Kartofle z pyrami z puree z grudami.

TeadyBeeR [ Legend ]
Danie du..

Lechiander [ Wardancer ]
Rosół!!! Tłuściutki i gorący z makaronem domowej roboty! :-))
I potem schabowy. ;-)
Na kolację bigos z kiszonej kapusty i pierogi z kapustą i grzybami.
Do wódeczki po ogórku kiszonym.
Poandto śledź po japońsku, fasolka po bretońsku, ruskie pierogi... :-)

kiowas [ Legend ]
Teady ---> w męskim wykonaniu to danie zachodnioeuropejskie, nie polskie (jeszcze:)

kiowas [ Legend ]
Lechu ---> aleś mi smaka teraz zrobił!! Kiedy robimy spotkanko-zakrapianko? :))
TeadyBeeR [ Legend ]
Hehe, nikt nie mowil, ze to mezczyzna ma witac gosci. :)

Attyla [ Flagellum Dei ]
Dla mnie jajecznica po chłopsku i kasza gryczana ze skwarkami.

Lechiander [ Wardancer ]
kiowas ---> Sam sobie narobiłem. :-D :-))
Spotkanko - marzy mi się, już od lat nikogo nie widziałem...
Attyla ---> Jajecznica rano, z pomidorami i pieczarkami, ewentualnie czosnkiem. :-P :-) Obowiązkowo z boczkiem!
Erynia [ Pretorianin ]
Lechiander, kiowas --> a ja tez jestem zaproszona?! =D

Lechiander [ Wardancer ]
<szept>
kiowas ---> Znasz Erynię?
MAROLL [ Hibernate ]
Inne wypas danie: Pyry + Gzik z rzodkiewką i szczypiorem! W sam raz na piątek jak wierzący jesteście ;]
Erynia [ Pretorianin ]
Nie zna.. :( ale mozna sie poznac (chyba)..... (?)
Kijano [ Generaďż˝ ]
Schabowy to NIE jest polskie danie.
Zupa to rosół.
Główne danie: Golonka :)
Attyla [ Flagellum Dei ]
Lechiander - jak będziemy na nim frykasić to co tu piszemy, to piszę się pierwszy. Albo możeby wybrać się do jakiej superknajpy (ostatnio wracając z Litwy zatrzymałem się po drodze w takiej kujawskiej knajpie z żarciem takim, że aż dech zapiera. Kupiłem u nich skopkę smalcu (niestety już mi wyszedł:))
Dorotkadk [ Generaďż˝ ]
golabki mojej mamy mniam =]
kiowas [ Legend ]
Lechu --->
<szept> kurna, ni cholery, ki diabeł??
<głośno> Trzeba się w końcu skrzyknąć i coś zorganizować holender!

John_Kruger [ Baron ]
nie wiem czy polskie wszystko ale:
hmm, moze tak:
sobota
1 danie: rosoł z makaronem/ewentualnie bialy barszcz
2 danie: pierogi ruskie ze skwareczkami:))
niedziela:
1 danie: czerwony barszcz z jajkiem/uszkami
2 danie: bigos, frytki, jajko sadzone, zawijańce/devolaj(nie wiem jak to sie pisze)
deser-kakao i ciasto drożdzowe (sentyment z wakacji pod namiotami w Jarosławcu;)) )
potem wo wtorku nic nie rusze;P

Lechiander [ Wardancer ]
Erynia ---> Zepsułaś wszystko, miałaś się nie odzywać. ;-)) ;-P
Pewnie, że można się poznać.
Gotować będziesz? I zmywać? :-D :-P :-)))
A w ogóle dawaj zdjątko! ;-))
Kijano ---> A kogo to obchodzi, czyim daniem jest schabowy? ;-)
Attyla ---> Część mogę sam zrobić. :-)
Swoja drogą Attylka przypomniał ważną rzecz!
SMALEC!!!
ze skwareczkami, kiełbaską, doprawiony... jakoś tam. :-))
O! I gołąbki! :-)
kiowas [ Legend ]
Attyla ---> a nie widziałeś gdzie poszedł? Możeby dało radę dogonić?? :))
Zawsze można zorganizowac spotkanko na tych Kujawach nie? :)
Kijano [ Generaďż˝ ]
Lechiander -> przeczytaj pierwszy post Jakie wg was jest najlepsze Polskie danie.
ew temat
no i czytaj ze zrozumieniem ... ktos chce cos polskiego nie austriackiego.
Lechiander [ Wardancer ]
No i ?
Poza tym schabowy jest polskim daniem.
Coolabor [ Piękny Pan ]
pyzy z mięsem i ładnie polane skwareczkami

Attyla [ Flagellum Dei ]
kiowas - niestety poszedł tam, skąd nie da się go już zawrócić (przynajmniej teraz, bo termin zwrotów upłynął:D)
Lechiander - ja też to i owo umiem upichcić. Trza się zebrać i zrobić wyprawę do wnętrza naszych kulinarnych marzeń:D
Erynia [ Pretorianin ]
Lechiander --> zepsulam.. ech.. no zreszta jak zawsze :D zdjecoe mopge dac ale nie na forum :P gotowac, zmywac?! hmm.. no nie mowie ze nie :P

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]
Mielony z buraczkami zasmażanymi i młodymi ziemniaczkami.
Reloaded [ Pretorianin ]
Pieczeń z kaczki w sosie miętowym. Pycha!!! :)

Loon [ Perfekt ]
Pierogi z mięsem :).

Lechiander [ Wardancer ]
Ehhh, fajnie się gada, ale pewnie tak nic z tego nie wyjdzie...
Erynia [ Pretorianin ]
Lechiander --> noa skadf jestes? to sie pomysli cos :P

kiowas [ Legend ]
Attyla, Lechu ---> postanowione! Robimy kulinarny zjazd GOLasów (dla niepoznaki może być w ubraniach:))
Trzeba teraz tylko dograć szczegóły.
Ja od razu zaklepuje miejscówę jako degustator z numerkiem 1 :-P

kiowas [ Legend ]
Lechu ---> bogini zemsty cie rwie, a ty tu smutasy odstawiasz?! Szejm on ju!! :))
Devilll2 [ Konsul ]
najlepsze polskie danie to... nie ma takiego..

Lechiander [ Wardancer ]
Erynia ----> Z puszczy, kawał chama i dzikusa. :-P :-D
Kiowas ---> Jak zwykle od mańki strony. ;-)
Rwie, mówisz? To się nie wtrącaj. :-P
Erynia [ Pretorianin ]
Devilll2 --> Jak nie ma takiego?! jakie jest Twoje ulubione?!

mineral [ Paragon ]
Schabowy to NIE jest polskie danie.
Zupa to rosół.
Główne danie: Golonka :)
A od kiedy golonka jest polska? O_o
Erynia [ Pretorianin ]
Lechiander --> ech.. daleko ..:PP to jak widac nic z tego nie bedzie.. ale fotke jak bardzo chcesz moge Ci wyslac..:P
Lechiander [ Wardancer ]
Erynia ---> Z pomorskiej puszczy. ;-)
Coś mi ta zgoda zbyt podejrzana. Ślij, się zerknie. :-))
BIGos [ bigos?! ale głupie ]
hm

kiowas [ Legend ]
Lechu ---> na co ci fota? Starogreckich rycin nie oglądałeś? To taka Gorgona tylko w miniaturze :))
Devilll2 [ Konsul ]
najlepsze Polskie danie hmm... zrób bigosik :)) mmmm
Erynia [ Pretorianin ]
Lechiander ---> poszly.. :) i czekam na rewanz :P

Loiosh [ Generaďż˝ ]
Jak dla mnie schabowy to jest tradycyjne polskie danie i basta. Poza tym oczywiscie zupa pomidorowa. Tez nie wiem czy wywodzi sie z kuchni polskiej ale jak wykazaly badania jest to ulubiona zupa Polakow:)

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]
Lechu ---> poślij te "wikingowskie".

Lechiander [ Wardancer ]
kiowas ---> :-D ;-))
Erynia ---> Jaki rewanż? O tym nie było mowy. ;-))
Piotrasq ---> No ba! :-D
Loiosoh ---> Oczywiście, że polska! Na bazie rosołu z dnia poprzedniego jest najlepsza! :-))
Erynia [ Pretorianin ]
Lechiander ---> no nie bylo.. ale miloby bylo Cie zobaczyc..:P wiec bardzo prosze =D

Lechiander [ Wardancer ]
Erynia ---> Już zaczynasz podchody robić? :-P
Erynia [ Pretorianin ]
Eee tam podchody zaraz.. po prostu chcialam wiedziec jak wygladasz.. :P i tak sie pewnie nie spotkamy nigdy.. =]]
Devilll2 [ Konsul ]
Erynia chyba nie robi podchodów :)) przynajmniej mam taką nadzieje...;]
Erynia [ Pretorianin ]
Devilll'ku wiesz dobrze ze nie robie.. :PP wiec o co chodzi?! =D

Lechiander [ Wardancer ]
Hmmm, w tym jednym to mi sie tło nie podoba. Źle straszliwie dobrane. ;-))
Dobra, wysyłam. :-)

Loiosh [ Generaďż˝ ]
Oczywiście, że polska! Na bazie rosołu z dnia poprzedniego jest najlepsza! :-))
Hyyy, a myslalem, ze tylko ja mam takie dziwne upodobania:)

kiowas [ Legend ]
Erynia ---> zapamietaj tę chwilę, za chwilę już nic nie będzie takie samo......

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]
Zazdroszczę jej. Ja już nie przeżyję tego samego drugi raz.
Erynia [ Pretorianin ]
kiowas --> czemu tak uwazasz?..;>

Lechiander [ Wardancer ]
kiowas ---> A co? Tak miałeś właśnie? :-D
Devilll2 [ Konsul ]
Erynia--> a zrobisz nam jutro herbatke ?? albo nei bo Ty nie lubisz Herbatki do Kawke ... wypijemy razem :)) może to nei danie ale zobacze jakie kawy robisz... :*
Attyla [ Flagellum Dei ]
A co to za jakieś uczty w ograniczonym gronie? Ja też chcę zobaczyć na własne gałki naszą nową GOLaskę!!!(w ostateczności uznam i z fatałaszkami - w końcu od czego wyobraźnia?:D)
Panowie - proszę o jakieś propozycje co do miejsca, czasu i menu:D
Erynia [ Pretorianin ]
Lechiander --> ktore tlo?! :D
Devilll2 [ Konsul ]
Kiowas pozatym że będzie miała na kompie Twoje fotki to sądze żę sie nic nie zmieni... :)
kiowas [ Legend ]
Lechu ---> no ba...:)
Erynia ---> nie chcę ci psuc niespodziewanki :))
Erynia [ Pretorianin ]
kiowas --> jakiej niespodzianki? =D o co chodzi?
kiowas [ Legend ]
Devill2 ---> a skądże moje? Czyżby coś po necie nieautoryzowanego z moim udziałem krążyło? :)
Attyla ---> żarcie - polskie, miejsce - karczma, czas - dogodny dla wszystkich tudzież uprzywilejowanej wiekszości :)

Lechiander [ Wardancer ]
Się dobrali, kiowas z Piotarsq. ;-)
Erynia ---> No jak które? To rzucające się tak w oczy. ;-) :-P
Skupcie się lepeij na tym, co Attyla napisał. :-))
Erynia [ Pretorianin ]
Lechiander ---> no ale ja nie wiem o ktorym mowisz..:P to pierwsze czy drugie... nie dosżły Twoje..:(
Devilll2 [ Konsul ]
Sorrki kiowas chodizło mi o Lechiandera

Lechiander [ Wardancer ]
Erynia --> Dojdzie, zawsze dochodzi. ;-)) :-P
Devill ---> Oczywiście, ze się nic nie zmieni. Chłopaki sobie jaja robią, a Ty się bardziej ode mnie i Eryni przejmujesz. ;-))
Poza tym, to nie ja pisałem, że za chwilę już nic nie będzie takie samo....... :-D

kiowas [ Legend ]
Lechu ---> kto zawsze dochodzi? Chyba się jeszcze taki nie urodził.....:))
Nie podnoś dziewczyny na duchu - i tak juz jest stracona dla świata.........
Erynia [ Pretorianin ]
Lechiander --> mam nadzieje ze dojdzie.. odbiore poniej.. bede pozniej :) buska
Erynia [ Pretorianin ]
kiwos --> juz nie przesadzaj.. a dochodza to zdjecia :P

kiowas [ Legend ]
Erynia ---> jak wypijos to sie kiwos, normalne ni?
Erynia [ Pretorianin ]
kiowas --> hehe.. sorry.. lirterowka..:P to juz tak ze zmeczenia =D
Attyla [ Flagellum Dei ]
No tak... Zostałem zignorowany przez Erynię. Nie ma to jak charyzma Lechiandera:D
Kiowas - jest za a nawet przeciw. Tylko która karczma? Przychodzą mi do głowy 3. Jedna to Karczma bodaj piwna na Podwalu, druga do ta kujawska a trzecia to super - knajpa w drodze z w-wy do Łukowa
Erynia [ Pretorianin ]
Attyla ---> jak zignorowany?! o czym Ty mowisz?
musaidi1111 [ Legend ]
bigos, pierogi, losos, rosol, wszystko dobre
kiowas [ Legend ]
Attyla ---> ja sie nie znam więc:
a. ma byc dobrze
b. nie za drogo
c. klimatycznie
d. swojsko
e....i czas się obudzić z pieknego snu :)

Lechiander [ Wardancer ]
Attyla ---> Jaka charyzma? Jakbyś mnie poznał, to wiedziałbyś o czym mówię. :-))

kiowas [ Legend ]
Właśnie - jaka charyzma?

Golem6 [ z rzędu Naczelnych ]
Pierożki z miesem i kapustą roX!

axel1 [ Konsul ]
Bigos (nie mylic z BIGosem:)) rullz!

Lechiander [ Wardancer ]
kiowas ---> Czep się! :-P
Ktosik2 [ Pretorianin ]
? bigos ?.
Mlode ziemniaczki koperek na nie swiezutki schabowy albo odrazu 3 mloda kapustka.Ehh a ja dzis jem jakies pyzy morozone.