GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Najlepsze Polskie Danie..

06.06.2006
14:40
[1]

Erynia [ Pretorianin ]

Najlepsze Polskie Danie..

Jakie wg was jest najlepsze Polskie danie.. tzn. rodzinka z zagranicy przyjezdza.. i jak ich przywitac?! =]

06.06.2006
14:41
[2]

MAROLL [ Hibernate ]

Bigos lub Ziemniaki + Schabowy z kapustą kiszoną na przystawkę :)

\/

Pierogi też dobre, zapomniałe powiedzieć. Do tego podsmaż trochę na patelni i wypas.

@kiowas

Jaki twój rekord ? :) Mój 21 :>

06.06.2006
14:42
smile
[3]

kiowas [ Legend ]

Pierogi z kapustą i grzybami - czy to rdzennie polskie to nie wiem, ale jeść mogę tuzinami.

06.06.2006
14:43
[4]

hen1o [ Konsul ]

Kartofle z pyrami z puree z grudami.

06.06.2006
14:44
smile
[5]

TeadyBeeR [ Legend ]

Danie du..

06.06.2006
14:45
smile
[6]

Lechiander [ Wardancer ]

Rosół!!! Tłuściutki i gorący z makaronem domowej roboty! :-))
I potem schabowy. ;-)
Na kolację bigos z kiszonej kapusty i pierogi z kapustą i grzybami.
Do wódeczki po ogórku kiszonym.

Poandto śledź po japońsku, fasolka po bretońsku, ruskie pierogi... :-)

06.06.2006
14:45
smile
[7]

kiowas [ Legend ]

Teady ---> w męskim wykonaniu to danie zachodnioeuropejskie, nie polskie (jeszcze:)

06.06.2006
14:46
smile
[8]

kiowas [ Legend ]

Lechu ---> aleś mi smaka teraz zrobił!! Kiedy robimy spotkanko-zakrapianko? :))

06.06.2006
14:47
[9]

TeadyBeeR [ Legend ]

Hehe, nikt nie mowil, ze to mezczyzna ma witac gosci. :)

06.06.2006
14:48
smile
[10]

Attyla [ Flagellum Dei ]

Dla mnie jajecznica po chłopsku i kasza gryczana ze skwarkami.

06.06.2006
14:48
smile
[11]

Lechiander [ Wardancer ]

kiowas ---> Sam sobie narobiłem. :-D :-))
Spotkanko - marzy mi się, już od lat nikogo nie widziałem...

Attyla ---> Jajecznica rano, z pomidorami i pieczarkami, ewentualnie czosnkiem. :-P :-) Obowiązkowo z boczkiem!

06.06.2006
14:49
[12]

Erynia [ Pretorianin ]

Lechiander, kiowas --> a ja tez jestem zaproszona?! =D

06.06.2006
14:50
smile
[13]

Lechiander [ Wardancer ]

<szept>
kiowas ---> Znasz Erynię?

06.06.2006
14:51
[14]

MAROLL [ Hibernate ]

Inne wypas danie: Pyry + Gzik z rzodkiewką i szczypiorem! W sam raz na piątek jak wierzący jesteście ;]

06.06.2006
14:51
[15]

Erynia [ Pretorianin ]

Nie zna.. :( ale mozna sie poznac (chyba)..... (?)

06.06.2006
14:52
[16]

Kijano [ Generaďż˝ ]

Schabowy to NIE jest polskie danie.

Zupa to rosół.
Główne danie: Golonka :)

06.06.2006
14:54
[17]

Attyla [ Flagellum Dei ]

Lechiander - jak będziemy na nim frykasić to co tu piszemy, to piszę się pierwszy. Albo możeby wybrać się do jakiej superknajpy (ostatnio wracając z Litwy zatrzymałem się po drodze w takiej kujawskiej knajpie z żarciem takim, że aż dech zapiera. Kupiłem u nich skopkę smalcu (niestety już mi wyszedł:))

06.06.2006
14:54
[18]

Dorotkadk [ Generaďż˝ ]

golabki mojej mamy mniam =]

06.06.2006
14:55
[19]

kiowas [ Legend ]

Lechu --->

<szept> kurna, ni cholery, ki diabeł??

<głośno> Trzeba się w końcu skrzyknąć i coś zorganizować holender!

06.06.2006
14:55
smile
[20]

John_Kruger [ Baron ]

nie wiem czy polskie wszystko ale:
hmm, moze tak:
sobota
1 danie: rosoł z makaronem/ewentualnie bialy barszcz
2 danie: pierogi ruskie ze skwareczkami:))

niedziela:
1 danie: czerwony barszcz z jajkiem/uszkami
2 danie: bigos, frytki, jajko sadzone, zawijańce/devolaj(nie wiem jak to sie pisze)
deser-kakao i ciasto drożdzowe (sentyment z wakacji pod namiotami w Jarosławcu;)) )

potem wo wtorku nic nie rusze;P

06.06.2006
14:56
smile
[21]

Lechiander [ Wardancer ]

Erynia ---> Zepsułaś wszystko, miałaś się nie odzywać. ;-)) ;-P
Pewnie, że można się poznać.
Gotować będziesz? I zmywać? :-D :-P :-)))
A w ogóle dawaj zdjątko! ;-))


Kijano ---> A kogo to obchodzi, czyim daniem jest schabowy? ;-)


Attyla ---> Część mogę sam zrobić. :-)

Swoja drogą Attylka przypomniał ważną rzecz!
SMALEC!!!
ze skwareczkami, kiełbaską, doprawiony... jakoś tam. :-))

O! I gołąbki! :-)

06.06.2006
14:57
[22]

kiowas [ Legend ]

Attyla ---> a nie widziałeś gdzie poszedł? Możeby dało radę dogonić?? :))

Zawsze można zorganizowac spotkanko na tych Kujawach nie? :)

06.06.2006
14:58
[23]

Kijano [ Generaďż˝ ]

Lechiander -> przeczytaj pierwszy post Jakie wg was jest najlepsze Polskie danie.
ew temat
no i czytaj ze zrozumieniem ... ktos chce cos polskiego nie austriackiego.

06.06.2006
14:59
[24]

Lechiander [ Wardancer ]

No i ?
Poza tym schabowy jest polskim daniem.

06.06.2006
15:00
[25]

Coolabor [ Piękny Pan ]

pyzy z mięsem i ładnie polane skwareczkami

06.06.2006
15:00
smile
[26]

Attyla [ Flagellum Dei ]

kiowas - niestety poszedł tam, skąd nie da się go już zawrócić (przynajmniej teraz, bo termin zwrotów upłynął:D)

Lechiander - ja też to i owo umiem upichcić. Trza się zebrać i zrobić wyprawę do wnętrza naszych kulinarnych marzeń:D

06.06.2006
15:01
[27]

Erynia [ Pretorianin ]

Lechiander --> zepsulam.. ech.. no zreszta jak zawsze :D zdjecoe mopge dac ale nie na forum :P gotowac, zmywac?! hmm.. no nie mowie ze nie :P

06.06.2006
15:02
smile
[28]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Mielony z buraczkami zasmażanymi i młodymi ziemniaczkami.

06.06.2006
15:02
[29]

Reloaded [ Pretorianin ]

Pieczeń z kaczki w sosie miętowym. Pycha!!! :)

06.06.2006
15:02
smile
[30]

Loon [ Perfekt ]

Pierogi z mięsem :).

06.06.2006
15:03
smile
[31]

Lechiander [ Wardancer ]

Ehhh, fajnie się gada, ale pewnie tak nic z tego nie wyjdzie...

06.06.2006
15:04
[32]

Erynia [ Pretorianin ]

Lechiander --> noa skadf jestes? to sie pomysli cos :P

06.06.2006
15:04
smile
[33]

kiowas [ Legend ]

Attyla, Lechu ---> postanowione! Robimy kulinarny zjazd GOLasów (dla niepoznaki może być w ubraniach:))
Trzeba teraz tylko dograć szczegóły.
Ja od razu zaklepuje miejscówę jako degustator z numerkiem 1 :-P

06.06.2006
15:05
smile
[34]

kiowas [ Legend ]

Lechu ---> bogini zemsty cie rwie, a ty tu smutasy odstawiasz?! Szejm on ju!! :))

06.06.2006
15:05
[35]

Devilll2 [ Konsul ]

najlepsze polskie danie to... nie ma takiego..

06.06.2006
15:06
smile
[36]

Lechiander [ Wardancer ]

Erynia ----> Z puszczy, kawał chama i dzikusa. :-P :-D

Kiowas ---> Jak zwykle od mańki strony. ;-)
Rwie, mówisz? To się nie wtrącaj. :-P

06.06.2006
15:07
[37]

Erynia [ Pretorianin ]

Devilll2 --> Jak nie ma takiego?! jakie jest Twoje ulubione?!

06.06.2006
15:07
smile
[38]

mineral [ Paragon ]

Schabowy to NIE jest polskie danie.

Zupa to rosół.
Główne danie: Golonka :)


A od kiedy golonka jest polska? O_o

06.06.2006
15:07
[39]

Erynia [ Pretorianin ]

Lechiander --> ech.. daleko ..:PP to jak widac nic z tego nie bedzie.. ale fotke jak bardzo chcesz moge Ci wyslac..:P

06.06.2006
15:09
[40]

Lechiander [ Wardancer ]

Erynia ---> Z pomorskiej puszczy. ;-)
Coś mi ta zgoda zbyt podejrzana. Ślij, się zerknie. :-))

06.06.2006
15:09
[41]

BIGos [ bigos?! ale głupie ]

hm

06.06.2006
15:11
smile
[42]

kiowas [ Legend ]

Lechu ---> na co ci fota? Starogreckich rycin nie oglądałeś? To taka Gorgona tylko w miniaturze :))

06.06.2006
15:11
[43]

Devilll2 [ Konsul ]

najlepsze Polskie danie hmm... zrób bigosik :)) mmmm

06.06.2006
15:12
[44]

Erynia [ Pretorianin ]

Lechiander ---> poszly.. :) i czekam na rewanz :P

06.06.2006
15:13
smile
[45]

Loiosh [ Generaďż˝ ]

Jak dla mnie schabowy to jest tradycyjne polskie danie i basta. Poza tym oczywiscie zupa pomidorowa. Tez nie wiem czy wywodzi sie z kuchni polskiej ale jak wykazaly badania jest to ulubiona zupa Polakow:)

06.06.2006
15:14
smile
[46]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Lechu ---> poślij te "wikingowskie".

06.06.2006
15:14
smile
[47]

Lechiander [ Wardancer ]

kiowas ---> :-D ;-))

Erynia ---> Jaki rewanż? O tym nie było mowy. ;-))

Piotrasq ---> No ba! :-D

Loiosoh ---> Oczywiście, że polska! Na bazie rosołu z dnia poprzedniego jest najlepsza! :-))

06.06.2006
15:15
[48]

Erynia [ Pretorianin ]

Lechiander ---> no nie bylo.. ale miloby bylo Cie zobaczyc..:P wiec bardzo prosze =D

06.06.2006
15:16
smile
[49]

Lechiander [ Wardancer ]

Erynia ---> Już zaczynasz podchody robić? :-P

06.06.2006
15:17
[50]

Erynia [ Pretorianin ]

Eee tam podchody zaraz.. po prostu chcialam wiedziec jak wygladasz.. :P i tak sie pewnie nie spotkamy nigdy.. =]]

06.06.2006
15:17
[51]

Devilll2 [ Konsul ]

Erynia chyba nie robi podchodów :)) przynajmniej mam taką nadzieje...;]

06.06.2006
15:18
[52]

Erynia [ Pretorianin ]

Devilll'ku wiesz dobrze ze nie robie.. :PP wiec o co chodzi?! =D

06.06.2006
15:19
smile
[53]

Lechiander [ Wardancer ]

Hmmm, w tym jednym to mi sie tło nie podoba. Źle straszliwie dobrane. ;-))
Dobra, wysyłam. :-)

06.06.2006
15:19
smile
[54]

Loiosh [ Generaďż˝ ]

Oczywiście, że polska! Na bazie rosołu z dnia poprzedniego jest najlepsza! :-))
Hyyy, a myslalem, ze tylko ja mam takie dziwne upodobania:)

06.06.2006
15:20
smile
[55]

kiowas [ Legend ]

Erynia ---> zapamietaj tę chwilę, za chwilę już nic nie będzie takie samo......

06.06.2006
15:21
smile
[56]

Piotrasq [ Seledynowy Słonik ]

Zazdroszczę jej. Ja już nie przeżyję tego samego drugi raz.

06.06.2006
15:22
[57]

Erynia [ Pretorianin ]

kiowas --> czemu tak uwazasz?..;>

06.06.2006
15:22
smile
[58]

Lechiander [ Wardancer ]

kiowas ---> A co? Tak miałeś właśnie? :-D

06.06.2006
15:22
[59]

Devilll2 [ Konsul ]

Erynia--> a zrobisz nam jutro herbatke ?? albo nei bo Ty nie lubisz Herbatki do Kawke ... wypijemy razem :)) może to nei danie ale zobacze jakie kawy robisz... :*

06.06.2006
15:22
[60]

Attyla [ Flagellum Dei ]

A co to za jakieś uczty w ograniczonym gronie? Ja też chcę zobaczyć na własne gałki naszą nową GOLaskę!!!(w ostateczności uznam i z fatałaszkami - w końcu od czego wyobraźnia?:D)

Panowie - proszę o jakieś propozycje co do miejsca, czasu i menu:D

06.06.2006
15:23
[61]

Erynia [ Pretorianin ]

Lechiander --> ktore tlo?! :D

06.06.2006
15:23
[62]

Devilll2 [ Konsul ]

Kiowas pozatym że będzie miała na kompie Twoje fotki to sądze żę sie nic nie zmieni... :)

06.06.2006
15:23
[63]

kiowas [ Legend ]

Lechu ---> no ba...:)

Erynia ---> nie chcę ci psuc niespodziewanki :))

06.06.2006
15:24
[64]

Erynia [ Pretorianin ]

kiowas --> jakiej niespodzianki? =D o co chodzi?

06.06.2006
15:25
[65]

kiowas [ Legend ]

Devill2 ---> a skądże moje? Czyżby coś po necie nieautoryzowanego z moim udziałem krążyło? :)

Attyla ---> żarcie - polskie, miejsce - karczma, czas - dogodny dla wszystkich tudzież uprzywilejowanej wiekszości :)

06.06.2006
15:26
smile
[66]

Lechiander [ Wardancer ]

Się dobrali, kiowas z Piotarsq. ;-)

Erynia ---> No jak które? To rzucające się tak w oczy. ;-) :-P

Skupcie się lepeij na tym, co Attyla napisał. :-))

06.06.2006
15:27
[67]

Erynia [ Pretorianin ]

Lechiander ---> no ale ja nie wiem o ktorym mowisz..:P to pierwsze czy drugie... nie dosżły Twoje..:(

06.06.2006
15:28
[68]

Devilll2 [ Konsul ]

Sorrki kiowas chodizło mi o Lechiandera

06.06.2006
15:30
smile
[69]

Lechiander [ Wardancer ]

Erynia --> Dojdzie, zawsze dochodzi. ;-)) :-P

Devill ---> Oczywiście, ze się nic nie zmieni. Chłopaki sobie jaja robią, a Ty się bardziej ode mnie i Eryni przejmujesz. ;-))
Poza tym, to nie ja pisałem, że za chwilę już nic nie będzie takie samo....... :-D

06.06.2006
15:32
smile
[70]

kiowas [ Legend ]

Lechu ---> kto zawsze dochodzi? Chyba się jeszcze taki nie urodził.....:))

Nie podnoś dziewczyny na duchu - i tak juz jest stracona dla świata.........

06.06.2006
15:33
[71]

Erynia [ Pretorianin ]

Lechiander --> mam nadzieje ze dojdzie.. odbiore poniej.. bede pozniej :) buska

06.06.2006
15:34
[72]

Erynia [ Pretorianin ]

kiwos --> juz nie przesadzaj.. a dochodza to zdjecia :P

06.06.2006
15:35
smile
[73]

kiowas [ Legend ]

Erynia ---> jak wypijos to sie kiwos, normalne ni?

06.06.2006
15:36
[74]

Erynia [ Pretorianin ]

kiowas --> hehe.. sorry.. lirterowka..:P to juz tak ze zmeczenia =D

06.06.2006
16:06
[75]

Attyla [ Flagellum Dei ]

No tak... Zostałem zignorowany przez Erynię. Nie ma to jak charyzma Lechiandera:D

Kiowas - jest za a nawet przeciw. Tylko która karczma? Przychodzą mi do głowy 3. Jedna to Karczma bodaj piwna na Podwalu, druga do ta kujawska a trzecia to super - knajpa w drodze z w-wy do Łukowa

06.06.2006
16:16
[76]

Erynia [ Pretorianin ]

Attyla ---> jak zignorowany?! o czym Ty mowisz?

06.06.2006
16:19
[77]

musaidi1111 [ Legend ]

bigos, pierogi, losos, rosol, wszystko dobre

06.06.2006
16:22
[78]

kiowas [ Legend ]

Attyla ---> ja sie nie znam więc:
a. ma byc dobrze
b. nie za drogo
c. klimatycznie
d. swojsko
e....i czas się obudzić z pieknego snu :)

06.06.2006
16:27
smile
[79]

Lechiander [ Wardancer ]

Attyla ---> Jaka charyzma? Jakbyś mnie poznał, to wiedziałbyś o czym mówię. :-))

06.06.2006
16:28
smile
[80]

kiowas [ Legend ]

Właśnie - jaka charyzma?

06.06.2006
16:34
smile
[81]

Golem6 [ z rzędu Naczelnych ]

Pierożki z miesem i kapustą roX!

06.06.2006
16:37
smile
[82]

axel1 [ Konsul ]

Bigos (nie mylic z BIGosem:)) rullz!

06.06.2006
16:50
smile
[83]

Lechiander [ Wardancer ]

kiowas ---> Czep się! :-P

06.06.2006
16:56
[84]

Ktosik2 [ Pretorianin ]

? bigos ?.

Mlode ziemniaczki koperek na nie swiezutki schabowy albo odrazu 3 mloda kapustka.Ehh a ja dzis jem jakies pyzy morozone.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.