GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Jakiego Windowsa zainstalować na starym laptopie?

06.06.2006
09:41
smile
[1]

Negocjator [ * ]

Jakiego Windowsa zainstalować na starym laptopie?

Mam laptopa Pentium 3 800MHz, 128MB SD RAM (docelowo 320).

Używam go głównie do pisania ale gram też w Fallouta, Jagged Alliance, Civ3 itp.
Sprzęt nie będzie podłączony do sieci.

Biorąc pod to pod uwagę, na którą opcję korzystniej bedzie się zdecydować?
1. Win XP Pro bez SP
2. Win XP Pro z SP1
3. Win XP Pro z SP2.

06.06.2006
09:47
[2]

Iceman_87th [ Senator ]

na zadna :) gora win 2000 albo jeszcze lepiej 98. Praca na takim - sorry za okreslenie - zlomie na xp to katogra.

06.06.2006
09:50
[3]

wysiu [ ]

Procek jest do XP spokojnie wystarczajacy, tylko pamieci malo. Ale jak bedzie 320, to juz bedzie smigac. Aczkolwiek i tak lepszy bylby 2000 + SP4:)

06.06.2006
09:52
[4]

dudek101 [ Generaďż˝ ]

jesli masz oryginalne restore cd'ki to instalowalbym windola wlasnie z nich i nie kombinowal, a jak nie masz to j.w. (2000)

06.06.2006
10:12
[5]

Negocjator [ * ]

Sprzęt odkupiony od kumpla za psie pieniądze i żadnych
płyt niestety nie mam. Ale przy zakupie był Win XP Home.

Jaki sens instalować 2000 skoro XP dobrze działa?

06.06.2006
10:14
[6]

daniekW [ Centurion ]

Skoro nie ma plyt to musisz poszukac driverow aby XP obsluzyl stare graty jakie ma ten notebook. Moze sie zdarzyc ze nie bedzie chcial wykryc grafiki muzyki lub sieci

06.06.2006
10:15
smile
[7]

Iceman_87th [ Senator ]

Negocjator--> malo pamieci jakby nie patrzec. Jak dla mnie nieakceptowalnie malo. A swoja droga u mnie mam 1 Gb i nadal korzystam z win 2000, ale kazdy lubi cos innego.

ps. troszke przesadzilem z tym "zlomem" :) spojrzalem na config i przeczytalem P 300 :)

06.06.2006
10:45
smile
[8]

sajlentbob [ Generaďż˝ ]

tylko W2K + sp4

edit--> W2k jest dużo mniej pamięciożerny a to w zasadzie ten sam system co Xp (przynajmniej jeśli chodzi o najważniejsze cechy) tylko bez bajerów. Win Xp to taki W2K typu festyn

06.06.2006
11:04
[9]

Yos_sarian [ Washington Irving ]

ja tam bym zalozyl 98SE

06.06.2006
11:06
[10]

blazerx [ lateral thinking ]

2000 Windows

06.06.2006
13:18
[11]

Negocjator [ * ]

Nie jest tak, że instalując Win2000 mogę mieć
większe problemy ze sterownikami?

06.06.2006
13:33
smile
[12]

Sqer [ Legionista ]

Window xp sp2 i przeczytaj poradnik z chipa wpisujac przyspieszanie windowsa to powinno byc pierwsze w google :) a jesli nie chce windowsa to polecam linuxy a najbardziej Ubuntu chodzi na takim sprzecie swietnie jak potrafisz skonfigurowac

06.06.2006
15:25
[13]

Negocjator [ * ]

Sqer --> Linux?
Toż piszę, że zamierzam też pograć...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.