GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

wirusy help

05.06.2006
20:09
[1]

tamci [ Konsul ]

wirusy help

na dysku pojawilo mi sie mnostwo plikow exe. Przeskanowalem ad ware i kasperskym i nadal to jest. Jak sie tego pozbyc? Po za tym jako strona glowna odpala mi sie jakis secure i jak przestawiam na domyslna to nic nie daje.

05.06.2006
20:10
[2]

Flet [ Fletomen ]

Przeskanuj programem Ewido.

05.06.2006
20:30
[3]

Mati PC [ Pretorianin ]

AVAST chłopie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! AVAST

05.06.2006
21:39
[4]

tamci [ Konsul ]

avast tez nie pomogl
Flet --> czy ewido napewno usunie te wirusy? jest darmowy?

05.06.2006
21:43
[5]

maciek_ssi [ Frets on Fire ]

To może Spy Sweeper w trybie awaryjnym?

05.06.2006
21:43
[6]

wysiu [ ]

Ciekawe co zdazyles zrobic tym avastem w 9 minut...

05.06.2006
21:47
smile
[7]

maciek_ssi [ Frets on Fire ]

wysiu --> Zainstalować i ewentualnie ściągnąć aktualizacje.

05.06.2006
22:13
[8]

tamci [ Konsul ]

A skad wiesz ze akurat w 9 minut? Skanowal mi sie z pol godziny i przed uruchomieniem komputera w fazie rozruchu bo pisalo ze praca na komputerze z aktywnym wirusem jest niebezpieczna. Aha i czy wybrac opcje usuwaj wszystkie czy naprawiaj?

05.06.2006
22:15
[9]

Lord Deemon [ Ogame Player ]

oooo WYSIU :D:D

jakie 9 minut? Post Matiego o 20.30, a tamci odp o 21.39 to troche wiecej niz 9 minut ;]

05.06.2006
22:22
[10]

wysiu [ ]

Fcuk, nie wiem jak sie dopatrzylem 9 minut.

Zdradz troche wiecej szczegolow, typu jakie to pliki sie pojawiaja, co to dokladnie za "jakis secure", itp. Jak sie dowiemy jaki to smiec siedzi, to latwiej bedzie doradzic sposob usuniecia.

05.06.2006
22:45
[11]

tamci [ Konsul ]

skasowalem ten secure32 to sie po chwili znowu pojawil. Ale jak wpisalem system32 w "szukaj" to pojawily sie 2 pliki i je skasowalem. Teraz juz sie nie pojawia na dysku C ale przez to jak wlaczam internet explorer to sie pojawia komunikat ze nie mozna znalesc 'file:///c:/secure32.html'. Aha i skasowalem z 20 tych plikow exe na dysku C i jakos zniknely ale pewnie sa ukryte jeszcze gdzies w folderze windows. Aha a ten Spy Sweeper to niby skasowal mi tego trojana...

05.06.2006
23:50
[12]

Rellik [ Kuciland ]

Odlaczasz sie od sieci, wszystkie zbedne procesy dajesz off, potem zarzucasz jakiegos dobrego av (co kto lubi- ja tam preferuje Ruskie dzieło), w tak zwanym miedzyczasie odpal cos co pokaze Ci jakie aplikacje aktualnie dobijają sie o prawa dostepu, czy do ważniejszych procesów systemowych (Np FW typu Zone Alarm). Jak jakas aplikacja podejrzanie aktywna to ja kill'ujesz. Po tym wszystkim warto cos w stylu HijackThis odpalic (chociaz on genialny nie jest) i oczyścic rejestr. warto tez zerknac czy jakies rootkity nie zostaly...


Edit: a co by sie na przyszlosc nie zarazic to przegladarka inna niz IE i uwazac na to gdzie sie wchodzi i jakie pliki sie otwiera :)

06.06.2006
13:06
[13]

tamci [ Konsul ]

Moglbys mi to bardziej wytlumaczyc bo ja sie na komputerach za bardzo nie znam. Sciagnac program Zone Alarm tak?

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.