tamci [ Konsul ]
wirusy help
na dysku pojawilo mi sie mnostwo plikow exe. Przeskanowalem ad ware i kasperskym i nadal to jest. Jak sie tego pozbyc? Po za tym jako strona glowna odpala mi sie jakis secure i jak przestawiam na domyslna to nic nie daje.
Flet [ Fletomen ]
Przeskanuj programem Ewido.
Mati PC [ Pretorianin ]
AVAST chłopie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! AVAST
tamci [ Konsul ]
avast tez nie pomogl
Flet --> czy ewido napewno usunie te wirusy? jest darmowy?
maciek_ssi [ Frets on Fire ]
To może Spy Sweeper w trybie awaryjnym?
wysiu [ ]
Ciekawe co zdazyles zrobic tym avastem w 9 minut...

maciek_ssi [ Frets on Fire ]
wysiu --> Zainstalować i ewentualnie ściągnąć aktualizacje.
tamci [ Konsul ]
A skad wiesz ze akurat w 9 minut? Skanowal mi sie z pol godziny i przed uruchomieniem komputera w fazie rozruchu bo pisalo ze praca na komputerze z aktywnym wirusem jest niebezpieczna. Aha i czy wybrac opcje usuwaj wszystkie czy naprawiaj?
Lord Deemon [ Ogame Player ]
oooo WYSIU :D:D
jakie 9 minut? Post Matiego o 20.30, a tamci odp o 21.39 to troche wiecej niz 9 minut ;]
wysiu [ ]
Fcuk, nie wiem jak sie dopatrzylem 9 minut.
Zdradz troche wiecej szczegolow, typu jakie to pliki sie pojawiaja, co to dokladnie za "jakis secure", itp. Jak sie dowiemy jaki to smiec siedzi, to latwiej bedzie doradzic sposob usuniecia.
tamci [ Konsul ]
skasowalem ten secure32 to sie po chwili znowu pojawil. Ale jak wpisalem system32 w "szukaj" to pojawily sie 2 pliki i je skasowalem. Teraz juz sie nie pojawia na dysku C ale przez to jak wlaczam internet explorer to sie pojawia komunikat ze nie mozna znalesc 'file:///c:/secure32.html'. Aha i skasowalem z 20 tych plikow exe na dysku C i jakos zniknely ale pewnie sa ukryte jeszcze gdzies w folderze windows. Aha a ten Spy Sweeper to niby skasowal mi tego trojana...
Rellik [ Kuciland ]
Odlaczasz sie od sieci, wszystkie zbedne procesy dajesz off, potem zarzucasz jakiegos dobrego av (co kto lubi- ja tam preferuje Ruskie dzieło), w tak zwanym miedzyczasie odpal cos co pokaze Ci jakie aplikacje aktualnie dobijają sie o prawa dostepu, czy do ważniejszych procesów systemowych (Np FW typu Zone Alarm). Jak jakas aplikacja podejrzanie aktywna to ja kill'ujesz. Po tym wszystkim warto cos w stylu HijackThis odpalic (chociaz on genialny nie jest) i oczyścic rejestr. warto tez zerknac czy jakies rootkity nie zostaly...
Edit: a co by sie na przyszlosc nie zarazic to przegladarka inna niz IE i uwazac na to gdzie sie wchodzi i jakie pliki sie otwiera :)
tamci [ Konsul ]
Moglbys mi to bardziej wytlumaczyc bo ja sie na komputerach za bardzo nie znam. Sciagnac program Zone Alarm tak?