Dante4 [ Legionista ]
Wojna niszczy wartości i łamie prawa człowieka...
Witam,
Poprawiam ocenę z J.Pol. i dostałem dodatkową pracę, a mianowicie rozprawkę.
Temat: Wojna niszczy wartości i łamie prawa człowieka - artysta nie pozostaje obojętny.
Mam to przygotować na jutro, a nie bardzo wiem czym się wspomóc. Szukałem trochę na necie ale nic interesującego nieznalazłem.
Potrzebne mi są tylko jakieś fragmenty, rady które mogą mi pomóc w pisaniu, nie chcę całej gotowej rozprawki :)
Pozdrawiam..
^quqoch^ [ Patryk ]
Inny świat, Kamienie na szaniec, U nas w Auschwitzu itd itd itd, bardzo idealistyczne podejście, ale co zrobić, tak się ma w pewnym wieku (i w szkole, ale nauczyciele zadają takie zadania bo tak ich uczono, a nauczyciele w dużej większości mają to do siebie, że niewiele myślą).
gofer [ ]
K.K.Baczyński - Pokolenie
K.K.Baczyński - Z głową na karabinie
btw. która klasa?
peanut [ kriegsmaschine ]
na zachodzie bez zmian, erich maria remarque. (praktycznie wszystko remarque'a pasuje).
- zniszczone pokolenie,
- wynaturzenie wojny,
- animalizacja bohaterow,
- relatywizm, zgorzknialosc, cynizm,
- zabijanie jako rzemioslo,
- dewaluacja wartosci z czasow pokoju,
- etc, etc.