GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

cda --> mp3

05.06.2006
11:17
smile
[1]

tygrysek [ behemot ]

cda --> mp3

jaki najlepszy program jest do zgrywania cda na mp3 z dostępem do internetowych baz tytułów utworów?

co polecacie?

05.06.2006
11:17
[2]

szymaniak [ kup mi filce ]

Windows media player ;]

05.06.2006
11:19
[3]

tygrysek [ behemot ]

interesuje mnie czysty mp3 a nie marny wma

05.06.2006
11:23
smile
[4]

Mayhem [ Henry Chinaski ]

Najlepszy pod względem jakości czy wygody?

Jeśli jakości to robisz bezstratną kopię płyty przy pomocy Exact Audio Copy, a później najnowszą dostępną wersją kodeka Lame robisz z tego mp3.

Jeśli wygody to prawie każdy odtwarzacz (foobar, MediaMonkey, itp.) posiada opcję ripowania CDA do mp3.


P.S. "Marny WMA" - dobre :) Widać, że "orientujesz się" w temacie :D

05.06.2006
11:23
[5]

pecet007 [ ]

CDEx -- ściąga automatyczne dane o albumie z FreeDB, polecam

05.06.2006
11:23
[6]

sajlentbob [ Generaďż˝ ]

audiograbber + lame

05.06.2006
11:24
[7]

GBreal.II [ floydian ]

WMP tez potrafi zgrywac do czystego mp3. Trzeba tylko w opcjach przestawic format docelowy.

Ja uzywam db Power Ampa.

05.06.2006
11:32
smile
[8]

tygrysek [ behemot ]

dziękuję wszystkim
porównam wszystkie rozwiązania


PS: kodowanie zależy od odpowiedniego oprogramowania czy odpowiedniego kodeka?

05.06.2006
11:38
[9]

Ezrael [ Very Impotent Person ]

tygrysek - W CDex wybierasz kodeki. Dobrze zrobionego vbr na kodeku lame nie jestem w stanie odróżnić od oryginału nawet w dobrych słuchawkach.

05.06.2006
11:39
smile
[10]

tygrysek [ behemot ]

Ezrael --> na dobrych słuchawkach może i nie ale na sprzęcie high-end'owym ze sprzętowym dekoderem mp3?

05.06.2006
12:12
smile
[11]

Ezrael [ Very Impotent Person ]

tygrysek - Tutaj prawdopodobnie już usłyszysz. Nie miałem jednak niestety możliwości sprawdzić empirycznie na takim sprzęcie :)
Dużo też zależy od Twojego ucha, część kodeków obcina dźwięk już przy 16kHz i wtedy jest masakra. Jak dotąd jednak lame jest dla mnie najlepszy jeśli chodzi o kodowanie mp3. Musisz po prostu sprawdzić czy Ci odpowiada i tyle :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.