GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

3DMark 2006, hm?

03.06.2006
13:18
[1]

Andrei [ killah beez ]

3DMark 2006, hm?

Witam,

Mój sprzęt to PIV 3,2 Ghz, 1 GB Ramu 400 mhz, i GeForce 6200 (on ma 256 MB i 64 czegoś)

odpaliłem 3DMarka 2006 i miałem średnio 1 fps:)

Dlaczego tak?
Chce zainwestować w 2 GB ramu..... czy lepiej karte graficzną? a może coś źle robie w 3dmarku?

03.06.2006
13:20
smile
[2]

Super Kotlet [ Schabowy ]

1 fps? więc wsszystko jest w porządku, wogle sie dziwie że ta karta graficzna tyle wyciąga oO
moja wyciągała miejscami 2 fps :D
Zainwestuj w lepsza grafike, jak niejestes wymagający polecam GeForce 6600 GT 128 MB 128 Bit

03.06.2006
13:20
smile
[3]

Brother Andrew [ Pretorianin ]

Ta karta ma zapewnie 64-bitowe pamięci, przez co jest mało wydajna, i nie radzi sobie w najnowszym 3DMarku :P

Masz PCI-E czy AGP?

Na AGP polecam GeForce 6800 GT 256MB (są jeszcze w niektórych sklepach)
Na PCI polecam GeForce 7800 GTX 256 MB

03.06.2006
13:32
[4]

Andrei [ killah beez ]

AGP x8.... myślałem że to jest w miare dobre a okazuje sie ze syf, w hitmana contracts na full nie pogram, conajwyżej medium. ale mam też slota na PCI-E więc bede musial sie pozbyc tego Dżiforsa śmiesznego. w ogóle co to za grafika że 256 pamięći a 64 bitów?

03.06.2006
13:35
[5]

Super Kotlet [ Schabowy ]

Taka syfiasta, łudza sie że ktoś kieruje się tylko ilościa pamięci i to kupi:]

03.06.2006
13:36
[6]

Narmo [ nikt ]

Andrei --> Nie martw się. Po to jest ten 3D Mark, żebyśuznał, że masz słaby sprzęt i wymienił na nowszy. W miare dobre (chociaż nie zadowalające) wyniki osiągają w nim tylko te najmocniejsze komputery.
Zanim zaczniesz się zastanawiać nad wymianą podzespołów odpowiedz na te pytania:
Czy gry w które gram działają zadowalająco?
Czy wszystkie nowe gry się uruchamiają?
Czy muszę grać w rozdzielczości 1280x1024 na najwyższych detalan, z AA i innymi bajerami na maksa?

Mi wystarczy ciągle Radeon 9550 którego mam. Co prawda chciałbym kupić sobie kartę, dzieki której wszystko będzie wyglądało super i w ogóle będę miał 120 fpsów (chociaż i tak nie widać róznicy między 30 a 120 ale co tam), ale tak naprawdę jest mi to niepotrzebne, bo nowsze gry działają, da się w nie pograć (chociaż przydało by się więcej RAMU bo te 512 to już czasami za mało)

03.06.2006
13:43
[7]

Andrei [ killah beez ]

Super Kotlet, żebyś wiedział że większośc ludzi tak robi..... choć na pewno nie wszyscy. Ja sie troche nabrałem:) ale wiecie, miałem GF2 Ti 64 MB..... więc ta i tak jest lepsza i była w miare tania.

Narmo,

Wiesz co najbardziej mnie dołuje? OPERATION FLASHPOINT mi sie tnie, gra z roku 01, lub 02. Jak zmieniam horyzont na jakieś lasy to deczko mi przytnie.... co to ma być?
instaluje battlefielda jedynke i zaraz San Andreas by porównać jak działa.... i porównam sterowniki z Asusa (taka karta graf) i te nowsze z Nvidii.

Co z tego jak gra sie uruchomi skoro będzie skakać.... nikt tu nie mówi o 120 fps:) ale chociaż 20...

Co do rodziałki to mi wystarczy 1024x768, mimo że mam 19stke płaską,AA w sumie tez się przyda

03.06.2006
13:44
smile
[8]

matchaus [ sturmer ]

Tja.. Narmo słusznie prawi :)

Do tego polecam odpalić sobie (jak już) 3D Marka03 i 3D Marka05 - tam stawia się głównie na test wydajności grafiki.

Co nie zmienia faktu, że GF 6200 przy Twoim sprzęcie, to jak silnik z Trabanta w Porsche ;)


P.S. Na AGP alterantywą jest jeszcze GF 6800GS, czy droższy GF 7800GS.

03.06.2006
13:46
[9]

puszczyk [ Generał brygady ]

Andrei-> plyta AGP ma gniazda PCI-E, hmm moze PCI...?
upewnij sie zanim kupisz karte na PCI-E ;)

03.06.2006
13:47
[10]

matchaus [ sturmer ]

A właśnie, właśnie!

Z tego co wiem, to hybrydę z dwoma gniazdami (PCI-E i AGP) zrobił bodajże Gigabyte jakiś czas temu...

Sprawdź to!

03.06.2006
14:05
[11]

Andrei [ killah beez ]

matchaus,
Już leje na tego 3dmarka;)
no tu masz rację.... geforce 6200 nie pasuje do tego co mam.... ale wiesz, lepiej to niż poprzednik GF2 Ti 64:)
Technologia tak leci do przodu że człowiek nie nadąża....., ja myślałem że AGP x8 to super sprawa teraz a dowiaduje sie od paru dni że jakieś PCI-E x16 jest ;)

cóż.... nie zostaje nic innego jak zbierać sianko sianko i jeszcze raz sianko:)

puszczyk, owszem, mam takiego kombajna...

03.06.2006
14:34
[12]

alien75 [ Konsul ]

nie kupuje się kompów z super marketów bo kto kupuje proca 3.2 ghz i grafikę gf 6200 wielki LOL

03.06.2006
14:40
[13]

Andrei [ killah beez ]

alien,a nie wpadłeś na to mądralo że sobie modernizowałem kompa i sam składam ? zanim sie głupio wypowiesz przemyśl to

03.06.2006
14:49
[14]

Aceofbase [ El Mariachi ]

matchaus --> tych hybrydek (AGP i PCI-E) jest calkiem sporo, chyba kazdy wiekszy producent ma przynajmniej po jednym modelu, ja przynajmniej widzialem takie takze od ASRocka, Asusa i Abita.


btw:
Andrei --> jaki dokladnie model plyty glownej posiadasz? - poniewaz sam rozwazam zakup takowej. Na apgrejd calej Trojcy nie mam zasobow niestety, wiec mam zamiar robic to stopniowo :]

03.06.2006
14:53
[15]

Ptosio [ Legionista ]

Gf 6200 raczej do grania się nie nadaje. Skoro masz złącze PCI-E, to kup sobie np. 7600GT, wtedy będziesz mógł w miarę komfortowo grać na swym sprzęcie przez ok. 2 lata. Jeśli nei masz kasy, to możesz wybrać 6600GT. Na nim spokojnie w Operation Flashpoint czy San Andreas będziesz mógł grać.

03.06.2006
14:55
[16]

Andrei [ killah beez ]

Aceofbase,

ja mam AsRock'a 775DUAL-880PRO, super sprawa.... PCI-E, AGP.... wejscia na DDR2 i DDR...

Ptosio,

odpaliłem teraz battlefielda 1942..... i na low skacze.... to niemożliwe.... założyłem nowy wątek z tym......:(

03.06.2006
15:10
[17]

yazz_aka_maish [ Legend ]

Nie bardzo wiem jakie wymagania ma nowy Hitman, ale 2 lata temu kupiłem sobie 6600GT i H4 chodzi na full detalach znakomicie (3000+, 1GB Dual Channel). A wy mówicie, że to słąba karta :) Zapewne na dzisiejsze czasy nie jest to demon prędkości ale starcza :)

Niemniej ja NIGDY nie kupuję żadnych grafik MX (nie wiem jak te GS ale też bym się trzymał od tego z daleka), Sempronów, Celeronów itp. Tylko pełne wersje, żadne odchudzone. I jeśli jesteś Graczem sugeruję to samo. Lepiej poczekać i dłużej pozbierać a potem nabyć coś w pełnej wersji niż kupić syfa...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.