GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

jak wyczyścić sobie autostart

03.06.2006
13:14
[1]

Fett [ Avatar ]

jak wyczyścić sobie autostart

Do puki pracowałem na 98 wszystko było ok. Wciskało się msconfig i wylączało co wkurzało. Ale w XPku sie nei za bardzo inforumuje co jest co :/ Sa jakies programy którwe czyszczą system operacy jny? Nie chcr mi się kompa reinstalować,a muli tak że ja pierd... :P

03.06.2006
13:16
[2]

Plantator [ Prokonsul ]

W XP też jest msconfig.

03.06.2006
13:16
[3]

Andrei [ killah beez ]

Ja używam EasyCleaner, super mi sie sprawdza

03.06.2006
13:18
[4]

Adam9870 [ ]

Chcesz poprostu trochę system przeczyścić ze zbędników ? Jeżeli tak to zrób takie rzeczy jak czyszczenie rejestru, defragmentacje itp. W Xp też robi się start => uruchom => msconfig => zakładka uruchamianie.

Możesz zajrzeć tutaj:

03.06.2006
13:21
[5]

Fett [ Avatar ]

o dzięki wielkie :)

03.06.2006
16:17
smile
[6]

draczeek [ Kjerofca Bąbofca ]

No i jest jeszcze HiJackThis!!
Po jego uruchomieniu otrzymujesz szczegółowy plik .log z informacjami o uruchomionych i automatycznie uruchamianych procesach/programach.

Analizator logów jest tutaj:


Paczkę z programem ściągniesz stąd:

03.06.2006
16:27
[7]

Adam9870 [ ]

draczeek => Owszem HijackThis pokazuje w logu aplikacje uruchamiające się przy starcie systemu. Dokładnie są one w wpisach O4. Ale też aplikacje uruchamijące się widać w start => uruchom => msconfig natomiast HijackThis'a proponowałbym stosować aby wykryć jakieś wiry itp. W logu widać zarówno dobre jak i złe wpisy, a te złe to najczęściej śmieci (wiry, trojany ...)

Z tego skanera do logów nie radzę korzystać ponieważ nie sprawdza za dobrze logów i można sobie albo komóś narobić problemów korzystając z niego :P Poza tym sam Fix w hijacku jakiegoś złego wpisu nie wystarcza. Często trzeba jakiś plik usunąć co widać w złym wpisie itp...

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.