Fett [ Avatar ]
jak wyczyścić sobie autostart
Do puki pracowałem na 98 wszystko było ok. Wciskało się msconfig i wylączało co wkurzało. Ale w XPku sie nei za bardzo inforumuje co jest co :/ Sa jakies programy którwe czyszczą system operacy jny? Nie chcr mi się kompa reinstalować,a muli tak że ja pierd... :P
Plantator [ Prokonsul ]
W XP też jest msconfig.
Andrei [ killah beez ]
Ja używam EasyCleaner, super mi sie sprawdza
Adam9870 [ ]
Chcesz poprostu trochę system przeczyścić ze zbędników ? Jeżeli tak to zrób takie rzeczy jak czyszczenie rejestru, defragmentacje itp. W Xp też robi się start => uruchom => msconfig => zakładka uruchamianie.
Możesz zajrzeć tutaj:
Fett [ Avatar ]
o dzięki wielkie :)

draczeek [ Kjerofca Bąbofca ]
No i jest jeszcze HiJackThis!!
Po jego uruchomieniu otrzymujesz szczegółowy plik .log z informacjami o uruchomionych i automatycznie uruchamianych procesach/programach.
Analizator logów jest tutaj:
Paczkę z programem ściągniesz stąd:
Adam9870 [ ]
draczeek => Owszem HijackThis pokazuje w logu aplikacje uruchamiające się przy starcie systemu. Dokładnie są one w wpisach O4. Ale też aplikacje uruchamijące się widać w start => uruchom => msconfig natomiast HijackThis'a proponowałbym stosować aby wykryć jakieś wiry itp. W logu widać zarówno dobre jak i złe wpisy, a te złe to najczęściej śmieci (wiry, trojany ...)
Z tego skanera do logów nie radzę korzystać ponieważ nie sprawdza za dobrze logów i można sobie albo komóś narobić problemów korzystając z niego :P Poza tym sam Fix w hijacku jakiegoś złego wpisu nie wystarcza. Często trzeba jakiś plik usunąć co widać w złym wpisie itp...