GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Petycja z teczkami - 4R

02.06.2006
19:03
[1]

deTorquemada [ I Worship His Shadow ]

Petycja z teczkami - 4R

Pozwolę sobie po prostu podać linkę ... Kto chce niech sie wpisuje.




03.06.2006
00:08
[2]

Vader [ Senator ]

Cały ten pomysł z lustracją jest chybiony. Granica między "złamaniem" a gorliwym wspomaganiem systemu może być dośc płytka. Dokonujac takiej lustracji, trzeba liczyć się z wyrządzeniem wielu krzywd, przy okazji demaskowania tych, którzy na to z pewnością zasłużyli. A w ostateczności co to zmieni ? Nic, Ci którym się należy - mają na kontach wystarczające aktywa by godnie żyć poza granicami kraju, a ofiarom nie ma czego zabrac, poza spokojną starością.

03.06.2006
00:15
[3]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Vader : Prawda nas wyzwoli.

03.06.2006
00:20
[4]

Vader [ Senator ]

LooZ^: Ale skąd tę prawdę brać ? Udostępnienie akt to tylko jakiś odłamek prawdy, a to za mało.

03.06.2006
00:22
[5]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Lepiej znac czesc prawdy, niz calosc klamstwa.

03.06.2006
00:27
[6]

Flyby [ Outsider ]

..prawda wyzwoli? ..jaka prawda? To prawda esbeckich "dokumentów", pokrętna i nieraz "produkowana" w zależności od potrzeb..Te przemieszane "rarytasy" wymagają często żmudnego dochodzenia a i tak czasem dojście do owej prawdy jest niemożliwe..

03.06.2006
00:28
[7]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Flyby : Rozumiem, ze udokumentowano liczne przyklady falszerstw w teczkach do '89 roku? No dobra, moze nie "liczne" a pare? Nie no, dobra, ok... Moze chociaz jedno, male falszerstwo?

Ps. Ogolnie niezmiernie bawi mnie idea falszowania wlasnych dokumentow. Rozumiem, ze ty tez w domu falszujesz wlasne rachunki?

03.06.2006
00:29
[8]

Luzer [ Music Addict ]

A zreszta szkoda gadania...

03.06.2006
00:30
[9]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Luzer : Jesli nie starali sie nikomu szkodzic, to jasno to bedzie wynikalo z dokumentow. Jesli natomiast, dowiemy sie ze pisal tak ochydne rzeczy jak ks. Czajkowski to, no coz, sprawiedliwosci stanie sie zadosc.

03.06.2006
00:33
[10]

Luzer [ Music Addict ]

Czy tak wszystko bedzie jasno wynikalo z dokumentow? Nie bylbym takim optymista

03.06.2006
00:36
[11]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Luzer : A stac nas na dyskomfort niewiedzy? Trojka dziennikarzy Polityki do dzisiaj pracujacych w redakcji tej gazety bylo TW, teraz kreuja sie na "glos sumienia". Gdzie to ich sumienie bylo przed '89? Juz sie nie moge doczekac, kiedy poznam pseudonim operacyjny TW J. Zakowskiego, gorliwego komunisty.

03.06.2006
00:46
[12]

Flyby [ Outsider ]

..LooZ^ ..widać że nie znasz specyfiki pracy policji politycznej ;)..zwłaszcza tej "naszej" ..gdybyś posłuchał ich zwierzeń..wspominek i przechwałek ..wystarczy zresztą poczytać tych co owe dokumenta opracowywali ;) ..Co oczywiście nie "rozgrzesza" ludzi z nimi współpracujących..

03.06.2006
00:52
[13]

maciek_ssi [ Frets on Fire ]

A więc akta SB pisane były na potrzeby IV RP?

LooZ^ --> A jak się okaże, że Ty też współpracowałeś? ;-P

03.06.2006
00:53
[14]

Luzer [ Music Addict ]

Ukarać wsród faktycznych tw, zapewne sporą liczbe przypadkowych i niewinnych osob to lekko nie w porządku, moim zdaniem. Pewnie i lustracja dałaby jakiś efekt(bo ani troche nie wierze w pelen sukces), tylko czy znajda sie egoisci z odpowiednimi kompetencjami, ktorym bedzie wszystko jedno ile osob na tym ucierpi

03.06.2006
01:06
[15]

Kharman [ ]

LooZ^ --> Skoro tak aforyzmami rzucasz ma dla ciebie jeden "Pół prawdy to całe kłamstwo'. I chyba tyle w temacie.

03.06.2006
11:36
smile
[16]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

Jak na razie objawił nam się Nadprezydent - TW "Dubler" - ciekawe czy miał zastępować brata.

Czekam na resztę "prawdy".

03.06.2006
11:39
[17]

gladius [ Subaru addict ]

Czekamy na info o kaczce z akcji "Hiacynt".

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.