
ordonez [ Konsul ]
Tak kończą lotniskowce
Polecam
kastore [ Troll Slayer ]
Nie bardzo tylko rozumiem czemu zaśmiecają ocean. Nie mogliby tego oddać naszym złomiarzom, oni wiedzieliby co z tym zrobić, wystarczyłoby żeby statek zacumował gdzieś koło Helu. Za tydzień nie byłoby po nim śladu.
BukE [ Płetwonurek ]
Kurde postawic go w Polsce i dac zezwolenie na rozebranie tego sprzetu. Tydzien i 1000 osob jest szczesliwych.. albo i wiecej.

lt von Scheisse [ Pretorianin ]
Eee tam. Jakby go nam Jankesi oddali to nasi wojskowi mieliby radochę, że w końcu mamy w marynarce jakiś lotniskowiec :P. A ci go zatapiają...
Pozdrawiam

maniak1988 [ Generaďż˝ ]
no, mogliby nam go podarować, tylko po co kiedy nie mamy samolotów? no chyba że kupilibyśmy od amerykanów tomcaty albo hornety

unger [ Legionista ]
zeby MW bylo stac na utrzymanie lotniskowca,musialaby chyba zlikwidowac wszystkie okrety bedace w linii ,a pewnie i tak by zabraklo ;)
Alek_ [ Pretorianin ]
A gdzie ten lotniskowiec miałby pływac, chyba nie po bałtyku ??
Diplo [ Generaďż˝ ]
kastore ---> Takie wraki to swietne miejsce rozwoju dla chociazby koralowcow. Zwierzeta morskie bardzo lubia tego typu siedliska (patrz, wszystkie wraki pochodzace z drugiej wojny swiatowej).
Alek_ -> Jak to gdzie? Po wisle! :)

Sgt.Luke [ Pathfinder ]
Taaa, po Wiśle pływa i polski lotniskowiec sie nazywa...

lt von Scheisse [ Pretorianin ]
Pływać... od razu pływać... ;]. Stałby sobie np przy Westerplatte, co by go nie zniszczyć, a i ropa teraz droga... :D.
Pozdrawiam
Coolabor [ Piękny Pan ]
zatopili, bo żadne państwo nie chciałoby przyjąc tego na rozbiórkę - głównie ze względu na azbest, który zapewne tam siedzi...
BIGos [ bigos?! ale głupie ]
zatopili aby stworzyć sztuczna rafę.
Przynajmniej jeśli wierzyc tej stronie. Po co wymyślać jakieś nowe teorie ?

lt von Scheisse [ Pretorianin ]
->Coolabor, BIGos
Oj przecież to dżołki a wy bierzecie to na poważnie :P
Pozdrawiam
Azzie [ bonobo ]
Zasmieca? Wraki sa super! :)
Nurkowanie na nich to sama przyjemnosc! Niedlugo mam zamiar sobie obejrzec ORP Grozny lezacy na dnie zatoki Gdanskiej.
Kłosiu [ Senator ]
Bardzo smutne zdjecia. Nie wiem czemu, ale topienie starych okretow zawsze mnie przygnebia :(
unger [ Legionista ]
jako ciekawostka: tak wygladal za zycia

Alek_ [ Pretorianin ]
To zdjęcie pokazuje jaki nasz kraj jest biedny i mały.
Amerykanie topią swoje lotniskowce by budować rafy koralowe,
a nas ledwo stać na kilka samolotów.
unger [ Legionista ]
ale z drugiej strony ten okret mial juz swoje lata (zwodowany w 1945). dlugi czas sluzyl jako muzeum i rdzewial,juz od dawna nie byl w linii i amerykanie znowu tak wiele nie poswiecili jak sie wydaje na pierwszy rzut oka.

alpha4175 [ Jeep Driver ]
A przerobić go na kilkaset ton gwoździ się nie dało?
mikmac [ Senator ]
nie sie nei dalo przerobic go na gwozdzie.
Za darmo zaden kraj go nie chcial przyjac bo pod pokladem byly tony azbestu. Nawet nie dostal zgody na wplyniecie do Brestu we Francji i musial dralowac caly atlantyk spowrotem.
Okazalo sie, ze zlomowanie bedzie a raczej utylizacja azbestu bedzie wiecej kosztowac niz zysk z tych gwozdzi...
Dlatego amerykanie nie wiele myslac go zatopili sprzedajac bajke o rafie koralowej :]

jiser [ generał-major Zajcef ]
mikmac ~~>
Czemu bajka ? A bo to jeden statek zatopiono w projekcie odnawiania rafy koralowej ? Jest prawdą, że duże podwodne obiekty skutecznie przyspieszają regenerację rafy koralowej. I że większość światowych raf koralowych jest w dramatycznym tempie trzebiona. W ostatnich latach dokonano sporej liczby zatopień w celu ratowania raf m.in. Florydy, Honolulu i Wielkiej Barierowej.
ArtVolf [ Pretorianin ]
A jak wygląda kwestia wpływu azbestu na środowisko na dnie morza?

alexej [ Piwny Mędrzec ]
ArtVolf -> zabija rafy koralowe
Ale w sumie zatopienie to najtansza metoda utylizycji
Coolabor [ Piękny Pan ]
ArtVolf > azbest jest szkodliwy ze względu na pyłu, które wydziela przy nieodpowiednim obchodzeniu się. A stary azbest zawsze je wydziela. Powoduje to choroby płuc: pylicę, nawet nowotwory i inne. W Polsce są specjalne przepisy co do sposobów obchodzenia się z azbestem, zwłaszcza utylizacji. Więc na dnie morza nie będzie pylił na pewno.
BTW W końcu to prawda czy fake?
pawcio005 [ Pretorianin ]
Ciekawe:)

Rah V. Gelert [ Generaďż˝ ]
A swoja droga, widac tu ciekawy sposob na wodowanie lodki:
Bierzemy lotniskowiec, na jego pokladzie stawiamy lodz do wodowania, a nastepnie zatapiamy lotniskowiec ;-)
LooZ^ [ be free like a bird ]
mikmac : Nie pomylilo ci sie z francuskim?
CMHQ_Widget [ Konsul ]
ja bym taki lotniskowiec postawił jako jeż przeciwstatkowy :D
hehe, chyba nikt nie wpadł na to, że takie wraki można gdzieś postawić jako stałą przeszkodę ;]