GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Tak kończą lotniskowce

02.06.2006
14:53
smile
[1]

ordonez [ Konsul ]

Tak kończą lotniskowce

Polecam

02.06.2006
14:57
[2]

kastore [ Troll Slayer ]

Nie bardzo tylko rozumiem czemu zaśmiecają ocean. Nie mogliby tego oddać naszym złomiarzom, oni wiedzieliby co z tym zrobić, wystarczyłoby żeby statek zacumował gdzieś koło Helu. Za tydzień nie byłoby po nim śladu.

02.06.2006
14:58
[3]

BukE [ Płetwonurek ]

Kurde postawic go w Polsce i dac zezwolenie na rozebranie tego sprzetu. Tydzien i 1000 osob jest szczesliwych.. albo i wiecej.

02.06.2006
15:08
smile
[4]

lt von Scheisse [ Pretorianin ]

Eee tam. Jakby go nam Jankesi oddali to nasi wojskowi mieliby radochę, że w końcu mamy w marynarce jakiś lotniskowiec :P. A ci go zatapiają...

Pozdrawiam

02.06.2006
16:43
smile
[5]

maniak1988 [ Generaďż˝ ]

no, mogliby nam go podarować, tylko po co kiedy nie mamy samolotów? no chyba że kupilibyśmy od amerykanów tomcaty albo hornety

02.06.2006
18:42
smile
[6]

unger [ Legionista ]

zeby MW bylo stac na utrzymanie lotniskowca,musialaby chyba zlikwidowac wszystkie okrety bedace w linii ,a pewnie i tak by zabraklo ;)

02.06.2006
18:43
[7]

Alek_ [ Pretorianin ]

A gdzie ten lotniskowiec miałby pływac, chyba nie po bałtyku ??

02.06.2006
18:49
[8]

Diplo [ Generaďż˝ ]

kastore ---> Takie wraki to swietne miejsce rozwoju dla chociazby koralowcow. Zwierzeta morskie bardzo lubia tego typu siedliska (patrz, wszystkie wraki pochodzace z drugiej wojny swiatowej).

Alek_ -> Jak to gdzie? Po wisle! :)

02.06.2006
20:01
smile
[9]

Sgt.Luke [ Pathfinder ]

Taaa, po Wiśle pływa i polski lotniskowiec sie nazywa...

02.06.2006
20:19
smile
[10]

lt von Scheisse [ Pretorianin ]

Pływać... od razu pływać... ;]. Stałby sobie np przy Westerplatte, co by go nie zniszczyć, a i ropa teraz droga... :D.

Pozdrawiam

02.06.2006
20:24
[11]

Coolabor [ Piękny Pan ]

zatopili, bo żadne państwo nie chciałoby przyjąc tego na rozbiórkę - głównie ze względu na azbest, który zapewne tam siedzi...

02.06.2006
20:58
[12]

BIGos [ bigos?! ale głupie ]

zatopili aby stworzyć sztuczna rafę.
Przynajmniej jeśli wierzyc tej stronie. Po co wymyślać jakieś nowe teorie ?

02.06.2006
21:47
smile
[13]

lt von Scheisse [ Pretorianin ]

->Coolabor, BIGos
Oj przecież to dżołki a wy bierzecie to na poważnie :P

Pozdrawiam

02.06.2006
21:51
[14]

Azzie [ bonobo ]

Zasmieca? Wraki sa super! :)

Nurkowanie na nich to sama przyjemnosc! Niedlugo mam zamiar sobie obejrzec ORP Grozny lezacy na dnie zatoki Gdanskiej.

02.06.2006
22:27
[15]

Kłosiu [ Senator ]

Bardzo smutne zdjecia. Nie wiem czemu, ale topienie starych okretow zawsze mnie przygnebia :(

02.06.2006
23:13
[16]

unger [ Legionista ]

jako ciekawostka: tak wygladal za zycia

03.06.2006
00:01
smile
[17]

Alek_ [ Pretorianin ]

To zdjęcie pokazuje jaki nasz kraj jest biedny i mały.
Amerykanie topią swoje lotniskowce by budować rafy koralowe,
a nas ledwo stać na kilka samolotów.

03.06.2006
06:41
[18]

unger [ Legionista ]

ale z drugiej strony ten okret mial juz swoje lata (zwodowany w 1945). dlugi czas sluzyl jako muzeum i rdzewial,juz od dawna nie byl w linii i amerykanie znowu tak wiele nie poswiecili jak sie wydaje na pierwszy rzut oka.

03.06.2006
06:49
smile
[19]

alpha4175 [ Jeep Driver ]

A przerobić go na kilkaset ton gwoździ się nie dało?

03.06.2006
07:48
[20]

mikmac [ Senator ]

nie sie nei dalo przerobic go na gwozdzie.
Za darmo zaden kraj go nie chcial przyjac bo pod pokladem byly tony azbestu. Nawet nie dostal zgody na wplyniecie do Brestu we Francji i musial dralowac caly atlantyk spowrotem.
Okazalo sie, ze zlomowanie bedzie a raczej utylizacja azbestu bedzie wiecej kosztowac niz zysk z tych gwozdzi...
Dlatego amerykanie nie wiele myslac go zatopili sprzedajac bajke o rafie koralowej :]

03.06.2006
08:28
smile
[21]

jiser [ generał-major Zajcef ]

mikmac ~~>
Czemu bajka ? A bo to jeden statek zatopiono w projekcie odnawiania rafy koralowej ? Jest prawdą, że duże podwodne obiekty skutecznie przyspieszają regenerację rafy koralowej. I że większość światowych raf koralowych jest w dramatycznym tempie trzebiona. W ostatnich latach dokonano sporej liczby zatopień w celu ratowania raf m.in. Florydy, Honolulu i Wielkiej Barierowej.

03.06.2006
08:33
[22]

ArtVolf [ Pretorianin ]

A jak wygląda kwestia wpływu azbestu na środowisko na dnie morza?

03.06.2006
08:51
smile
[23]

alexej [ Piwny Mędrzec ]

ArtVolf -> zabija rafy koralowe

Ale w sumie zatopienie to najtansza metoda utylizycji

03.06.2006
09:04
[24]

Coolabor [ Piękny Pan ]

ArtVolf > azbest jest szkodliwy ze względu na pyłu, które wydziela przy nieodpowiednim obchodzeniu się. A stary azbest zawsze je wydziela. Powoduje to choroby płuc: pylicę, nawet nowotwory i inne. W Polsce są specjalne przepisy co do sposobów obchodzenia się z azbestem, zwłaszcza utylizacji. Więc na dnie morza nie będzie pylił na pewno.


BTW W końcu to prawda czy fake?

03.06.2006
11:05
[25]

pawcio005 [ Pretorianin ]

Ciekawe:)

05.06.2006
09:18
smile
[26]

Rah V. Gelert [ Generaďż˝ ]

A swoja droga, widac tu ciekawy sposob na wodowanie lodki:

Bierzemy lotniskowiec, na jego pokladzie stawiamy lodz do wodowania, a nastepnie zatapiamy lotniskowiec ;-)

05.06.2006
09:37
[27]

LooZ^ [ be free like a bird ]

mikmac : Nie pomylilo ci sie z francuskim?

05.06.2006
09:40
[28]

CMHQ_Widget [ Konsul ]

ja bym taki lotniskowiec postawił jako jeż przeciwstatkowy :D


hehe, chyba nikt nie wpadł na to, że takie wraki można gdzieś postawić jako stałą przeszkodę ;]

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.