GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

problem z BIOSem

02.06.2006
10:45
[1]

M'q [ Schattenjäger ]

problem z BIOSem

Podczas odłączenia komputera od zasilania resetują się ustawienia BIOSu. Sprawdzałem już baterię 3.0V oraz 3.2V, przy każdej to samo. Jaka może być tego przyczyna?

02.06.2006
10:47
[2]

Narmo [ nikt ]

Może zworka jest tak ustawiona?

Edit:
Ech. Za wcześnie jeszcze :p
Podczas odłączenia od zasilania? Wygląda na baterię, więc jej wymiana powinna pomóc ale nie wiem, dlaczego się resetuje ciągle.

02.06.2006
10:49
[3]

M'q [ Schattenjäger ]

Tzn podobno wcześniej tak się nie działo. Nie wiem jak z tą zworką, bo to nie mój sprzęt był. A jest taka opcja, że zworka jest ustawiona na reset, ale działa to tylko wtedy, gdy komputer jest "zasialny" tylko baterią, tzn odłączam kabel zasilający?

Edit: też za wczesnie.
Sprawdzałem tamtą baterię u siebie w kompie i działa bez zarzutu. Moją wsadziłem do tego felernego sprzętu i także to samo się działo.

02.06.2006
10:57
[4]

Musk2 [ Konsul ]

1. jaka plyta głowna?
2. jak stara (rok produkcji)?
3. czy dzialo sie cos poza BIOS-em, np zwisy, wywalanie sie systemu itp.?

02.06.2006
11:00
[5]

M'q [ Schattenjäger ]

1. Nie pamiętam.
2. Jw. Pamiętam tyle, że procek to był 2000+ :)
3. Raczej nie. Standardowe zwisy kompa raz na jakiś czas. Raczej nic niepokojącego...

02.06.2006
11:07
smile
[6]

musaidi1111 [ Legend ]

opcja w biosie "save and exit" wybieramy "y"

napewno cos na plycie glownej zostalo poprzestawiane, no ja tez bym pierwsze co to baterie zmienial ale gdy to nie ona to co...

edit.
bios moze byc jakis trefny po nie udanych updata'ch i sie rozsypal, albo zrobic kolejnego zeby sie przekonac czy cos pomoze.

\/ Musk dobrze prawi..

02.06.2006
11:09
[7]

Musk2 [ Konsul ]

jak procek 2G to nie jest taka stara...

- sprawdz czy bateria jest dobrze wlozona (biegunowosc)
- sprawdz czy jest dobrze docisnieta, nie ma luzow a styki sa czyste
i wreszczcie upewnij sie ze zworka jest w odpowiedniej pozycji... przestawienie zworki podczas resetu BIOSU odlacza baterie od plyty

02.06.2006
11:39
[8]

Daark [ Konsul ]

Możliwe też też że bateria zakończyła swój żywot

02.06.2006
11:39
[9]

M'q [ Schattenjäger ]

opcja w biosie "save and exit" wybieramy "y"
Bez głupich żartów :>

napewno cos na plycie glownej zostalo poprzestawiane, no ja tez bym pierwsze co to baterie zmienial ale gdy to nie ona to co...
Bateria to nie jest. Luzów nie ma, biegunowość dobra.

Jedynie z tą zworką nie jestem pewien. Może mi to ktoś wytłumaczyć dokładnie. Czy zworka ustawiona w pozycji reset będzie kasować przy każdym starcie systemu, czy przy odłączeniu zasilania, czy tylko podczas pierwszego przestawienia?

Edit: Daark, ile razy mam pisać, że testowałem na tej płycie więcej niż JEDNĄ baterię?

02.06.2006
11:48
[10]

BukE [ Płetwonurek ]

Mialem taki problem w starym komputerze. Mialem jakas lipna plyte, procesor 1.6. Gdy np nie bylo pradu, komputer sie wylaczal, a przy ponownym wlaczeniu godzina na zegarze to : 00.00.
Nie umialem sobie z tym poradzic, pozniej kupilem nowa plyte.

02.06.2006
12:08
[11]

Musk2 [ Konsul ]

"Czy zworka ustawiona w pozycji reset będzie kasować przy każdym starcie systemu, czy przy odłączeniu zasilania, czy tylko podczas pierwszego przestawienia?"

jezeli komp jest wlaczony do sieci mimo ze sam nie jest uruchomiony zasilacz pracuje i napiecia sa na plycie - podtrzymanie BIOS jest ok.

wylaczasz komp na listwie/wyciagasz wtyczke/wylacznik na zasilaczu, dopiero wtedy masz calkowice odlaczony komp i jezeli wtedy bateria rowniez jest odlaczona (np. zworka jest zle ustawiona) to efektem jest reset BIOSu



02.06.2006
12:21
[12]

M'q [ Schattenjäger ]

No właśnie o to mi chodziło :) Thnx. Czyli może być to wina złego ustawienia zworki jak widzę.

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.