PalooH [ zaobrączkowany ]
Problem z excelem
Mam problem z utworzeniem formuły, która będzie zliczała liczbę rodzin w odniesieniu do 2 kryteriów: Miesiąc i Szkoła (tak jak na rysunku). Chciałbym aby w tabelce po prawej pokazywało wyniki: ze stycznia w szkole nr 1, z lutego w szkole numer 1 itd. i tak samo w odniesieniu do pozostałych szkół.
Z góry dziękuję za podpowiedź.
PS. Rozwiązanie może być z Excela albo z Calca :)
PalooH [ zaobrączkowany ]
upik
Meghan (mph) [ Tarzana przez Tarzana ]
W excelu użyj tabeli przestawnej - przeciągnij odpowiednie nagłówki kolumn tak jak na rysunku po prawej i voilá. Nawet metodą prób i błędów nie zajmie Ci to więcej niż kilka minut :)
Oczywiście tabela przestawna powstanie w osobnym arkuszu.
jojko999 [ Generaďż˝ ]
można też funkcją WYSZUKAJ albo INDEX + PODAJ.POZYCJĘ
PalooH [ zaobrączkowany ]
Chyba tabela przestawna bedzie najlepszym rozwiązaniem. Nawet nie pomyslałem o tym :P Dzieki :)