GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Problem z excelem

02.06.2006
09:40
[1]

PalooH [ zaobrączkowany ]

Problem z excelem

Mam problem z utworzeniem formuły, która będzie zliczała liczbę rodzin w odniesieniu do 2 kryteriów: Miesiąc i Szkoła (tak jak na rysunku). Chciałbym aby w tabelce po prawej pokazywało wyniki: ze stycznia w szkole nr 1, z lutego w szkole numer 1 itd. i tak samo w odniesieniu do pozostałych szkół.

Z góry dziękuję za podpowiedź.

PS. Rozwiązanie może być z Excela albo z Calca :)

02.06.2006
12:29
[2]

PalooH [ zaobrączkowany ]

upik

02.06.2006
12:37
[3]

Meghan (mph) [ Tarzana przez Tarzana ]

W excelu użyj tabeli przestawnej - przeciągnij odpowiednie nagłówki kolumn tak jak na rysunku po prawej i voilá. Nawet metodą prób i błędów nie zajmie Ci to więcej niż kilka minut :)
Oczywiście tabela przestawna powstanie w osobnym arkuszu.

02.06.2006
15:04
[4]

jojko999 [ Generaďż˝ ]

można też funkcją WYSZUKAJ albo INDEX + PODAJ.POZYCJĘ

05.06.2006
08:08
[5]

PalooH [ zaobrączkowany ]

Chyba tabela przestawna bedzie najlepszym rozwiązaniem. Nawet nie pomyslałem o tym :P Dzieki :)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.