corey [ Pretorianin ]
Dobra klawiatura.
Wytrzymała, wygodna, trwała. nie koniecznie droga ; ]
co polecicie ?
wiem ze Zboard jest zajebisty ale cena mnie zabija...
gladius [ Subaru addict ]
Każda za 20 złotych.

Grzesiek [ - ! F a f i k ! - ]
ZBoard zajebista ? Pffff - żadna, która nie jest ergonomiczna nie jest godna miana 'zajebista' ...

Super Kotlet [ Schabowy ]
Wytrzymała, wygodna, trwała. nie koniecznie droga
Kup jakąś tanią multimedialną za 50 zeta i powinieneś być zadowolony.
Zboard -- jak se na to popatrzyłem i poczytałem to moge stwierdzić że jest bezużyteczny i nieporeczny bajer.
beo314 [ Konsul ]
Jeszcze jakiś czas temu polecałbym produkty Logitecha, ze względu na ergonomię, miłe dla oka wykonanie i oczywiście trwałość... tylko że gdy rozglądałem się za jakąś nową dla siebie, przeszła mi jakoś ochota na te multimedialne dziwy.
Moja obecna klawiatura ma jakieś 6 lat, kosztowała grosze. Działa perfekcyjnie, pewnie dlatego że regularnie ją karmię i czasami podlewam herbatą lub colą...
Dobre klawiatury kosztują 25 zł, jak nie potrzebujesz wodotrysków, nie przepłacaj.

ossa201 [ Generaďż˝ ]
Ja lubie taką klawiature choć sam takiej niemam, ale lubie taką płaską z guzikami jak w notebuku :) Musze sobie taką sprawić bo na niej się super pracuje i gra ;)
Dowodca_Pawel [ ETCS Clan ]
Sam mam G15, wg. wielu to klawiatura dla szpanu, ale monitorek LCD cholernie się przydaje (od tak prozaicznych czynności jak sprawdzanie godziny, po sprawdzanie fps'ów Frapsem, dodatkowo jest SDK do niego) jak i podświetlanie przycisków (które jest bardzo miło zrobione).
Edit: No tak, wyszło, że napisałem posta bez sensu, bo cena jeszcze gorsza od Zboard :).
W takim razie rzeczywiście jakaś za 40 zł będzie opłacalnym wyjściem, lub jakaś lepsza Logitechu.
gladius [ Subaru addict ]
Z tą wytrzymałością Logitechów to bym nie przesadzał. Moim zdaniem Logitech jest zdecydowanie przereklamowany i raczej z niższej półki niż się powszechnie uważa.
beo314 [ Konsul ]
gladius <--- w zasadzie... zależy :)
W pracy mam klawiatury i myszy logitecha, bom fanatyk. Stosunek jakość/cena wypada mi u nich najlepiej.
Nie wiedzieć natomiast czemu, dwa typy klawiatur tejże firmy sypią się ciągle, nawet pomimo wymian serwisowych. Oba przypadki to klawiatury bezprzewodowe, jedna łamana, druga prosta. Typów nie pomnę niestety. Zwalam to jednak na osoby pracujące przy nich.
N2 [ negroz ]
Logitech UltraX Flat ewentualnie podróbkę jej, marki Manta czy Tracer.
gladius [ Subaru addict ]
Tego Logitecha Ultra Flat nie polecam, jeśli dużo grasz. Klawisze są dość delikatne.

N2 [ negroz ]
glaudius --> ja często gram i jakoś mi to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie czuje komfort podczas grania jak i pisania textów.
Kalwiaturka jak marzenie.
Jedna wada to schodzący lakier (srebrzanka), tak jak z flagowego modelu myszki MX500 :]
A gdy pracuję na uczelni, na zwykłych, poprostu sie męcze, klawisze toporne.
Gdy pójdę do znajomych ect, gdzie sa inne klawiatury, przykładowo ten tracer płaski. Podczas użytkowania także wyczuwa sie komfort, ale klawiszę już nie chodza tak lekko jak przy ultrax'ie.
gladius [ Subaru addict ]
Też mam ten sam zestaw - ultra flat i mx510. Do myszy zastrzeżeń nie mam. Do funkcjonalności klawiatury też nie, bo jest cicha i fajna. Ale klawisze trochę się wyrobiły, zwłaszcza te "growe", spacja i esc. Cholera wie, może to wina kotów, które łażą po klawiaturze.
Bury Pies [ Konsul ]
Potwierdzam, boska klawiatura do pisania, ale szybko się zużywa od intensywnego pogrywania. Jeśli kogoś stać, to polecam G15.
Thomolus [ Generaďż˝ ]
N2 ---------> MX500 to chyba dawno przestał być flagowym modelem myszki Logitecha :-) Ale faktycznie ludzie strasznie marudzili na schodzący lakier.
Jeżeli chodzi o klawiatury to Ultra Flat jest bardzo fajny, ale niestety również obarczony syndromem schodzącej farby. Osobiście kupując sprzęt komputerowy, chyba tylko raz dałem ciała rzucając się na klawiaturę Revoltec Lightboard. Takie cuś z podświetlanymi na niebiesko klawiszami. O ile podświetlenie jest bardzo fajne i przydawało się wieczorami, to same klawisze po pewnym czasie zaczęły się przycinać. Klawisz spacji to od samego początku jakoś dziwnie reagował. Skończyło się na tym, że teraz Revoltec leży w kącie i robi za klawiaturę serwisową, a do kompa została spowrotem podpięta stara (5,5 roku) klawiatura BTC, taka zwykła i standardowa aż do bólu. Zresztą w ogóle mi nie leżą te przekombinowane multimedialne kombajny.

xion [ Generaďż˝ ]
Nie wiem jak wy ale ja np. uwielbiam plaskie klawiatorki jak w laptopie :) Swietnie mi sie na nich pisze ;]
HeikO :) [ Pretorianin ]
Może taka :
ech..tez chce taką :(
matchaus [ sturmer ]
Używam Ultra Flata praktycznie od jego premiery w Polsce.
Myszka - MX500 (od ładnych kilku lat).
Nic nie jest wytarte, czy bez lakieru... A gram praktycznie wieczór w wieczór (i to nie w jakieś RTS'y ;)
Nie wiem - może to wina pójścia na masówkę Logitecha?
Co do klawiatur Zboard, to polecam nowość tej firmy - w końcu postawiono na funkcjonalność...
Atreus [ Senator ]
A co sądzicie na temat najtańszej klawiatury Logitecha - Deluxe Keyboard OEM? Czy szkoda tych prawie 40 zł i nie lepiej kupić jakiegoś Sharka za prawie 10 zł? ;)