GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Poszukuje programu do obróbki filmów!

31.05.2006
15:53
[1]

Rufus ® [ Centurion ]

Poszukuje programu do obróbki filmów!

Jak w temacie.
Najlepiej żeby był jak najprostszy w obsłudze ( dla ojca więc MUSI być prosty ;)
No i najlepiej w polskiej wersji :)

Proszę o propozycje, nie znam sie na tym w ogóle więc proszę tłumaczyc łopatologigcznie jak cos :)

31.05.2006
16:03
[2]

Musich [ Pretorianin ]

Pinnacle Studio. Łatwy i daje ciekawe efekty.

31.05.2006
16:59
smile
[3]

Rufus ® [ Centurion ]

up !

może ktoś / coś jeszcze ?

31.05.2006
17:02
[4]

MaZZeo [ LoL AttAcK ]

Vegas Video 6. Łatwy w obsłudze i potężny...

31.05.2006
17:04
[5]

mirencjum [ operator kursora ]

Windows Movie Maker 2.1 PL

Druga wersja programu Windows Movie Maker służącącego do tworzenia i edycji filmów. Ten bezpłatny dodatek do systemu Windows XP jest często niedocenianym ale interesującym i łatwym w użyciu narzędziem umożliwiającym amatorskie tworzenie filmów. Jego funkcje, choć ograniczone, są w zupełności wystarczające do takich zastosowań. Materiał źródłowy możemy wczytywać z pliku lub przechwytywać z zewnętrznego źródła (obsługiwane są zarówno cyfrowe kamery DV, jak i urządzenia analogowe np. karty telewizyjne), a podczas obróbki filmu dołączać ilustracje, dodawać efekty specjalne, podkład muzyczny i narrację. Główną wadą Windows Movie Maker jest brak możliwości nagrywania materiału na płytę DVD z poziomu samego programu.


ZS4 Video Editor 0.952

ZS4 (ZweiStein) Video Editor to bezpłatny program służący nie tylko do edycji materiału video (co sugeruje nazwa) ale także tworzenia filmów będących kombinacją materiału video, audio oraz zdjęć. Założeniami twórców było stworzenie programu podobnego do edytora grafiki, rozbudowanego o linię czasu. Możliwe jest dodawanie nieograniczonej ilości ścieżek, a także stosunkowo rozbudowana edycja grafiki. W edytorze znajdziemy spory zestaw filtrów i efektów (w sumie ponad 150), dzięki czemu możemy łatwo osiągnąć profesjonalnie wyglądające rezultaty. Materiał źródłowy może być przechwytywany z różnych urządzeń lub wczytywany z plików, a gotowy projekt można zapisać różnych formatach. Interfejs ZS4 Video Editora na pierwszy rzut oka jest dość nietypowy, w gruncie rzeczy jest on jednak stosunkowo prosty w obsłudze.


VideoStudio 10.0 Plus

Ulead VideoStudio to popularny program tworzenia i edycji filmów. Kierowany głównie do domowych użytkowników ale może być także z powodzeniem wykorzystywany do półprofesjonalnej obróbki video. Dzięki prowadzącemu krok po kroku kreatorowi, możliwości wyboru spośród trzech poziomów zaawansowania w obróbce obrazu i znajomości programu oraz pomocnym szablonom, proces tworzenia filmu przebiega bardzo gładko. Program pozwala szybko określić typowe parametry techniczne projektu: wymiary filmu, format (m.in. 16:9), jego jakość (liczbę klatek na sekundę i kompresję), próbkowanie dźwięku itp. Umożliwia wykorzystanie różnych efektów przejścia, filtrów, nałożenie napisów, dołączenie podkładu muzycznego oraz zrenderowanie gotowego filmu.AviTricks Video Editor Classic 1.65

Stosunkowo prosty ale za to całkowicie bezpłatny program do nieliniowej i bezstratnej edycji video. AviTricks, podobnie jak inne programy tego typu wyposażony jest w oś czasu i umożliwia podgląd edytowanego materiału w czasie rzeczywistym. Umożliwia tworzenie produkcji w wielu różnych formatach na podstawie plików video w formacie AVI lub przechwyconego z urządzeń analogowych (np. z kamery) materiału. Program pozwala na cięcie i łączenie materiału video, a także wzbogacenie go o wiele różnych filtrów i efektów. Poszczególne partie (części materiału video, podkład audio, filtry, efekty) są prezentowane indywidalnie na osi czasu, a cały materiał może posiadać nielimitowaną ilość ich kombinacji.

© 2000-2021 GRY-OnLine S.A.