GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Który zasilacz?

20.05.2006
12:35
[1]

Dessloch [ Senator ]

Który zasilacz?

Zasilacz do obudowy Chieftec (CFT-620A-12S) 620W


Zasilacz do obudowy Chieftec (CFT-560A-12S) 560W cable management


[te 2 sie roznia troche bo ten 1 ma EPS, ale chyba za to nie ma odpinanych kabli]

Zasilacz do obudowy Hiper HPU-4B580-MU 580W


ten za to jest BTX i atx2.2...

ktory najlepiej kupic?

mysle raczej pod katem kompa ktory kupie jakos niedlugo po premierze conroe, ale przed wrzesniowymi-pazdziernikowymi podwyzkami..

pozdro

20.05.2006
12:50
[2]

Regis [ ]

To co Ty chcesz kupic, ze taki zasilacz potrzebujesz? :D Jakies SLI/Crossfire? Tym bardziej ze wspomniane przez Ciebie Conroe maja ponoc byc duzo mniej pradozerne :P

A co bym wybral? tego Chiefteca z odpinanymi kablami :)

20.05.2006
12:52
[3]

Kijano [ Generaďż˝ ]

ja wybral bym cos z lepszych firm np.

albo


A tak zapytam po co ci az ponad 500 Watowy zasilacz ?

20.05.2006
12:57
smile
[4]

SEW [ O/C addicted ]

Cos ostatnio slysze same nieciekawe opinie co do nowych "szefow".
Ja bym wzial to cudenko ;)

20.05.2006
12:57
[5]

Dessloch [ Senator ]

7900gtx w sli ? :)

a tagany odpadaja za ich mroczna przeszlosc ;p
uraz do tej firmy mam.

20.05.2006
12:59
[6]

Dessloch [ Senator ]

anteca tego lub slabszego troche teez biore pod uwage :0

a to ze conroe bedzie mial mniejsze wymagania co do mocy nic nie znaczy jak dla mnie.
bo procek akurat duzo i tak mocy nie zabiera :>

20.05.2006
13:02
[7]

Kijano [ Generaďż˝ ]

Nie przesadzas ? Moj znajomy ma 7800 SLI i ma 380 W zasilacz (tagan). 500 to lekka przesada zwlaszcza ze teraz beda produkowac wszystko mniej pradozerne

20.05.2006
13:38
[8]

ossa201 [ Generaďż˝ ]

Nie powiedział bym że 500W to przesada dla kart SLI.

20.05.2006
13:57
smile
[9]

ossa201 [ Generaďż˝ ]

Z artykołu który właśnie czytam :

"Nowe GeForce'y 7900 GTX są znacznie bardziej oszczędne pod względem poboru prądu, ale i one w trybie SLI do stabilnej pracy wymagają solidnego zasilacza, minimum 450 W. "

21.05.2006
11:19
[10]

Dessloch [ Senator ]

a ze zmiana sprzetu szykuje sie za 2-3 miesiace, to moze i wyjdzie cos co bedzie lepsze od 7900gtx... a juz raczej nie beda zmniejszali procesu technologicznego w nastepnych 2-3 modelach (zdaje sie ze teraz wlasnie zmienili), a wiec beda te nowe karty wymagaly jeszcze mocniejszego zasilacza.. nawet jak bedize to 20-30W wiecej, to i tak nie jest to malo.

a ze chce dokupic jeszcze jeden dysk,moze w przyszlosci physxajakiegos jesli bedzie sens i beda gry pod to..
musze patrzec przyszlosciowo bo z reguly moje kompy sa na dwa lata... :) co najwyzej w przyszlosci dokupie tego SLI, powiedzmy po roku. pozniej dokupie physx.. pozniej supgraduje procesor (mam nadzieje ze intel nie zmieni podstawki zbyt szybko).
ramu pewnie od razu kupie z 2gb w dualu.... zeby sie poznij nie pieprzyc z parowaniem...

21.05.2006
11:43
[11]

Dessloch [ Senator ]



jeszcze nad tym antkiem sie zastanawiam...
drozszy jest ale tez o prawie 10dB cichszy...

21.05.2006
12:00
[12]

ossa201 [ Generaďż˝ ]

A dlaczego nie AMD ?? !! I jak mówie bierz Tagana albo Topowera, a z tym że karty będa robić z coraz większym przeciążeniem to oczywiste, będzie tak dopóki nie wejdzie kolejna nowa technologia, więc z tym co powiedziałeś w pełni się zgadzam. Chodź chyba 7800 było robione w tej samej technologi co 6800 a jednak 7800 wymagał mniejszego poboru.

21.05.2006
12:11
[13]

Dessloch [ Senator ]

amd nie dlatego, ze na dzien obecny to conroe wydaje sie najlepszym wyborem.
znaczy na obecna wiedze. bo procek faktycznie bedzie za miesiac-dwa w sprzedazy, moze nawet 3 :).

amd obecnie nic nie wprowadza nowego, poza podstawka.

ajesli nowy conroe z taktowaniem 2.66 bije fx60 amd przy kosmicznej roznicy w cenie procesorow, to naprawde narazie jedynym sensownym wyborem jest wlasnie intel conroe :)
amd edyne co nowe to wnosi podstawke... am2, ktora zreszta nic nadzwyczajnego nie przynosi, poza koniecznoscia zmiany plyt glownych...

21.05.2006
12:14
[14]

flame [ Generaďż˝ ]

Seasonic albo Topower bierz.
Posiadam coś takiego który ciągnie podkręconego 1900xt, opteron 148 @3.1, 4dyski itp

03.06.2006
15:30
[15]

Dessloch [ Senator ]


w koncu tego anteca neo he 500 wzialem.
za 500zl

jeszcze go nie dostalem, moge pozniej napisac czy warto bylo :)

z testow i rad jakie dostalem na purepc chyba dobrze wybralem

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.