GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Cud picia mleka :)

18.05.2006
22:36
smile
[1]

Ellanel [ Astral Traveler ]

Cud picia mleka :)

Znalazłem artykuł o ciekawym zjawisku w indiach, mianowicie o figurkach indyjskich Bogów pijącyh mleko z łyżki. Nie wiem czy to jakiś ostry kant(rurka w figurce odsysająca mleczko :) ale myśle, że dosyć ciekawe.
AZJATYCKIE TAJEMNICE: ŚWIĘTE FIGURY PIJĄCE MLEKO
Zjawisko to jest niezwykle kontrowersyjne i choć naukowcy starali się znaleźć dla niego racjonalne wyjaśnienie, nie byli w stanie tego zrobić. Co im przeszkodziło? Może wiara i upór milionów wiernych, którzy wierzyli w zstąpienie swego Boga, a może to, że zjawisko po prostu jest niezwykłe i nie ma wytłumaczenia? Bo jakże wyjaśnić można picie mleka przez fotografię boga Ganeśy i wiele innych cudów, których ilość jest już wręcz przytłaczająca?

Ganeśa - bóg mądrości, usuwający przeszkody, syn Śiwy i Parwati

21 września 1995 roku świadkowie w Indiach, zaczęli donosić o figurach pijących mleko. Działo się to również z innymi figurami na świecie, które przedstawiały hinduskich bogów. W ciągu 72 godzin figurki zaczęły pochłaniać mleko litrami. Dochodziło do tego w Kanadzie, Hong Kongu, Indonezji i Anglii. Nie podano ostatecznych wyjaśnień, jednak niektórzy przkonani byli, że to cud.

Telewizja, radio i gazety chętnie podejmowały temat niezwykłego zjawiska i nawet sceptyczni dziennikarze przystawiali figurkom bóstw łyżki z mlekiem i obserwowali, jak ono znika. Choć pojawiły się wyjaśnienia specjalistów o kapilarnej absorpcji oraz masowej histerii, ogromna ilość dowodów prowadziła do wniosku, iż rzeczywiście działy się rzeczy niezwykłe.

WĄTPLIWOŚCI ZNIKAJĄ RAZEM Z... MLEKIEM. RELACJE ŚWIADKÓW

Wszystko zaczęło się rankiem w świątyni na przedmieściach Delhi, gdy mleko ofiarowane posągowi Ganeśy zniknęło. Informacje o tym incydencie rozeszły się bardzo szybko i wkrótce ludzie zaczęli ofiarować mleko figurkom bogów, patrząc w zadziwieniu, jak znika. Ku świątyniom ruszyły tłumy, każdy chciał na własne oczy zobaczyć niewyjaśnione znikanie mleka. Z całego kraju zaczęły napływać doniesienia o figurach "pijących"ofiarowywane im mleko.
Ganeśa pijący mleko


W jednej z największych świątyń stolicy, Birla Mandir, Pandit Sunderlal zaczynał właśnie służbę, gdy otrzymał telefon z doniesieniem o cudzie jaki miał miejsce na przedmieściach.

„Poszedłem, wziąłem łyżeczkę i wsadziłem ją w usta Ganeśy. Mleko zniknęło, figurka je poprostu wypiła. Potem dałem pić także Śiwie” - mówi.

Wstrzymano ruch uliczny w Delhi, policja zaczęła kontrolować tłumy gromadzące się setkami w świątyniach z dzbanami i innymi naczyniami z mlekiem przed posągami Ganeśy, boga mądrości i nauki oraz jego ojca Pana Śiwy - Niszczyciela w hinduskiej trójcy. W całym Delhi kobiety z wyższych sfer stały ze srebrnymi naczyniami wypełnionymi mlekiem pośród kobiet z niższych stanów w kilometrowych kolejkach, oczekując na swą kolej. W jednej ze świątyń w Delhi, kapłan poinformował, że ponad 5.000 osób odwiedziło miejsce kultu: „Mamy trudności z poradzeniem sobie z tak ogromnymi tłumami” - stwierdził.

Pewna gospodyni z Delhi, oczekująca dwie godziny, aby ofiarować mleko białej marmurowej statule Ganeśy, powiedziała: „Zły świat zbliża się do końca i może Bogowie nam pomogą.” Nawet sceptycy byli zdumieni: „To niewiarygodne. Moi przyjaciele powiedzieli mi o tym i myślałem, że to bajki" – powiedziała delhijska Mabati Kasori. "Ale potem zrobiłam to sama. Mleko zniknęło. Przysięgam, że łyżeczka była pusta.” Z kolei Parameesh Soti dodaje: „To nie może być oszustwo. Gdzie mogłoby znajdować się mleko? Zniknęło tuż przed moimi oczami!”

Suzanne Goldenberg, korespondentka z Delhi donosi: „Wewnątrz zaciemnionej świątyni, ludzie trzymają stalowe kubki bez skazy i gliniane dzbany przed figurą pięciogłowego Śiwy, niszczyciela zła i jego wężowego towarzysza patrząc w zdumieniu jak mleko poprostu znika. Choć niektórzy z wiernych przesadzaja z ilością ofiarowanego mleka swemu bóstwu, to podłoga wciąż pozostaje sucha.”

Indie pogrążyły się w chaosie. Miliony ludzi w całym kraju zaczęły ofiarować mleko bogom. Wkrótce wieści rozeszły się wśród hinduskich wspólnot w Singapurze, Hong Kongu, Nepalu, Tajlandii, Dubaju, Wielkiej Brytanii i Kanadzie. Doniesienia zaczęły napływać z całego świata. W Hong Kongu ponad 800 ludzi zgromadziło się w hinduskiej świątyni w Happy Valley, aby być świadkami tego, jak piją mleko posągi Kriszny i Brahmy znajdujące się obok statui Ganeśy, który wypił ponoć 20 litrów mleka.

Rozmieszczenie zjawiska

W Wielkiej Brytanii również dochodziło do cudów w świątyniach i domach. W świątyni Viśwa w Southall w Londynie, 10.000 ludzi było świadkami jak prawie 40 – centymetrowa figurka byka Nandi i brązowy posąg kobry Shash Naag piły mleko z kubków i łyżek. 20 – letni Sushmith Jaswal mówi, że początkowo nastawiona była sceptycznie, ale potem jej wątpliwości zniknęły razem z mlekiem. „To było, jak błogosławieństwo” – mówi. Nita Mason również była świadkiem cudu. „To cud – Bóg stara się pokazać ludziom, że tu jest” - stwierdziła. Z kolei Girish Desai, pracownik bankowy z Edgware powiedział: „Słyszałem doniesienia, ale nie wierzyłem, dopóki nie doświadczyłem tego sam. Trzymałem łyżkę z mlekiem u ust jednego z bogów... a statua zaczęła pić. To mleko znikało wprost na moich oczach.”

W świątyni Gita Bhavan w Manchesterze, mleko piła 7.5 – centymetrowa figurka Ganeśy. Rakesh Behl, który "karmił" ją kilkakrotnie, powiedział: „Czy widzicie, jak szybko Ganeśa wypił? Jak można nie wierzyć, że to cud? To rzeczywiście pobudziło moją wiarę.” W domu należącym do Asha Ruparelii w Southall, gliniana figura Ganeśy umieszczona w sypialni również piła mleko. „Wypił 20 pintów mleka ostatniej nocy. Blisko 600 osób przyszło, aby to zobaczyć” - powiedziała właścicielka.

Inna zadziwiająca rzecz miała miejsce w głównej hinduskiej świątyni w Wimbledonie w Południowym Londynie. Mleko ofiarowane tam Ganeśy zniknęło i równocześnie w pomieszczeniu świątyni, gdzie zawieszone było wielkie zdjęcie Sai Baby, vibhuti (święty popiół) pojawił się na jego czole, a amrit (nektar) wypływał z jego stóp.

Wielu dziennikarzy śledziło te zdarzenia. Rebecca Mae z „Daily Express”, napisała: „Miałam dobry widok z boku i wszystko, co mogę powiedzieć, to że posąg wydawał się wypić połowę łyżki, gdy trzymana ona była przez wiernego. Reszta została dopita przez wyznawcę." Fotograf z gazety, który stał tuż po prawej stronie również przekonany był, iż figura rzeczewiście wypiła to mleko. Nie dostrzegł niczego, co pozwoliłoby na racjonalne wyjaśnienie tego zjawiska. "Jako była katoliczka, nie wierzę w historie o Matce Boskiej roniącej łzy. W rzeczywistości powiedzieć mogę, że byłam sceptyczna, jak każdy. Jednakże trudno jest odrzucić coś, gdy widzi się to na własne oczy” - dodaje Rebecca Mae.

Suzanne O'Shea również była świadkiem cudu: „Idąc za przykładem innych, uklękłam na podłodze obok figurki byka i umieściłam łyżeczkę deserową z mlekiem obok jego ust, podtrzymując ją obiema rękami. W ciągu kilku chwil mleko zniknęło, zaś w łyżeczce została kropelka, którą pobłogosławiłam się. Spróbowałam drugi raz i znowu, w ciągu sekundy mleko zaczęło znikać z łyżeczki.”

Rikee Verma, dziennikarz „The Times”, pisze: „Jako osoba religijna, poszedłem najpierw do łazienki na górze i umieściłem łyżkę z mlekiem przy fotografii Ganeśy i byłem zaskoczony, łyżka została opróżniona do połowy i to zaledwie w kilka sekund. Sprawdziłem, aby się upewnić, czy szyba, za którą się znajdował nie jest mokra. Była sucha. Wprost nie wierzyłem w to, co widziałem. Był to jasny znak od bogów, mówiący: „Jesteśmy tu, oto dowód.” Potem udałem się do świątyni Śri Ram Mandir w Southall... Umieściłem łyżkę mleka pod trąbą i w ciągu kilku sekund była ona pusta. Wszyscy byli bardzo wzruszeni. Ktoś nawet powiedział: „Nasz bóg wreszcie do nas przyszedł.”

Gdy media i naukowcy starali się wyjaśnić zjawisko, wielu hinduistów wierzyło, że to znak, że narodził się wielki nauczyciel. Rebecca Mae napisała: „Większość wiernych stwierdza, że chodzi do świątyni okazjonalnie i nie są z pewnością religijnymi fanatykami. Jednak byli przekonani, że narodził się nowy Bóg, który uratuje świat od złego.”

Krishna Anratar Dubey, znany astrolog wyjaśnił, że cuda takie mają miejsce, gdy na świecie zjawia się wielka dusza. W świątyni w Southall, gdzie świadkami cudu były tysiące ludzi, dyrektor Bharbari przedstawił swe własne wyjaśnienie: „Nasza Święta Księga mówi, że kiedykolwiek zło triumfuje na Ziemi, pojawia się wielka dusza, która usunie więzy złego, aby prawość mogła królować. Wierzymy, że to cud, a takie wydarzenia w hinduskich świątyniach mogą być znakiem, że pojawiła się wielka dusza, Kriszna albo Jezus Chrystus.”


A tutaj filmik gdzie widać to zjawisko :)


Źródło:

18.05.2006
23:06
[2]

Rellik [ Kuciland ]

Jestem w trakcie ogladania tego filmiku... Cos tam widac tylko zastanawia mnie jedno0 jak to sie zaczelo? Kto pierwszy wpadl na pomysl zeby podac figurce mleko?? To najbardziej mnie teraz zastanawia. Jak obejrze filmik do konca, poczytam co tu powklejales :)

18.05.2006
23:11
smile
[3]

Ellanel [ Astral Traveler ]

Rellik-> Może kiedyś przypadkiem figurka wleciała do gara z mlekiem i osuszyłą go do dna :)

18.05.2006
23:17
[4]

Łysack [ Mr. Loverman ]

to mleko spływa spodem. podam najprostszy przykład:
jecie zupe z makaronem nitki. nabieracie łyżkę zupy z jedną nitką makaronu i zupa z łyżki wam wycieka po tym makaronie:) to tak najprościej:)

już wiele razy widziałem filmik objaśniający zasadę działania tego "cudu", aha - jak macie jakieś figurki to możecie sami to sprawdzić:) każda figurka, która będzie miałą jakiś dziubek będzie "piła" mleko i nie tylko:)

18.05.2006
23:19
smile
[5]

Ellanel [ Astral Traveler ]

ie miałą jakiś dziubek będzie "piła" mleko i nie tylko:)

A co jeszcze takie figurki potrafią? :)

18.05.2006
23:21
smile
[6]

Karl_o [ APOCALYPSE ]

Musze was zasmuc. Jakis czas temu ogladalem caly program pozwiecony tej figurce na Discovery. Nie wiem jak mam to wam dokladnie wytlumaczyc ale to jest czysta fizyka:) Wierzcie mi ta figurka nie pije mleka :>

18.05.2006
23:25
[7]

Rellik [ Kuciland ]

Ellanel ----> Nie kupuje wersji z 'rurka w figurce odsysajaca mleko' bo to musialo by byc an olbrzymia skale biorac pod uwage to co wkleiles. Naukowcy czesciowo mogli miec racje- absorpcja materialu jakas tam jest, ale przeciez przy tkaich ilosciach mleka bylo by niemożliwe dalsze jego pochlanianie! Pewien efekt psychologiczny tez był, wszyscy chcieli to zobaczyc, dosiwadczyc. Ale nie zmienia to faktu, ze jest to swego rodzaju zagadka. Z religia tak to juz jest- albo sie wierzy, albo nie.
Nie mialem wczesniej pojecia o takim zdarzeniu, fajnie ze zalozyles ten watek :)
pozdro! :)

Edit:
tak to jest jak sie nie da 'refresh' :P Czesciowo Panowie maja racje- dziala tu fizyka. robi sie mensik, cos tam splywa, jasne! Ale przy takich ilosciach ludzi, którzy przynsili ze soba kartony i dzbany pelne mleka, to oni musieli by chyba brodzic po kolana w tym mleku jak by sie zwyczajnie zlewało po figurce, prawda?

18.05.2006
23:33
[8]

TURIN9 [ Konsul ]

no jak nie wiedzieliscie ze mleko to nektar Bogów:P

18.05.2006
23:33
smile
[9]

Ellanel [ Astral Traveler ]

Rellik->Ta rurka to taka ironia ;) apropo rurki, kiedyś widziałem do kupienia figurkę Maryi, do której dawano pilot zdalnego sterowania i jak nacisnołeś guzil to krwawe łzy leciały jej z oczu. Jeszcze apropo religijnych cudów określanych mianem płaczące figurki. Jak macie okazję obejrzyjcie film "What the Bleeb Do We Know" To taki nowoczesny dokument o otaczającej nas rzeczywistosci związanej z fizyką kwantową(taki prawdziwy Matrix). Według naukowców fizyka kwantowa może tłumaczyć niektóre "cuda" ponieważ udowodniono w lablolatorium, że cząsteczka była sterowana umysłem(!?) naukowca. Nie wiem dokładnie jak to się odbywało ale o tym też było na Discovery. Jest jeszcze taka teoria, że jeżeli wierzyć fizyce kwantowej cud płaczącej figurki mógłby wyglądać tak:

Wierzący ludzie tak bardzo chcą zobaczyć "cud", że to oni nieświadomie powodują płacz figurki. Ich głeboka wiara i przekonanie się "materializuje" właśnie w postaci płaczącej figurki. Jak to mówią nie znamy potęgi naszych umysłów :)

Pozdrawiam.

18.05.2006
23:33
[10]

Yo5H [ Jackpot! ]

Rellik - no wlasnie..

18.05.2006
23:37
[11]

Rellik [ Kuciland ]

O, to fizycy kwantowi wzieli sie za dział który do tej pory był uznawany za para -psychologie i tego typu rzeczy? Tak, szkoda ze juz Discovery nie ogladam... Oftop. slyszalem ze 'Discovery Science' juz nie ma? Prawda to ?

Edit:
Yo5H----> Ale Co 'no wlasnie.."?? :D

18.05.2006
23:45
[12]

Łysack [ Mr. Loverman ]

takie ilości mleka powiadasz:) mówili też o tym, podobno zawsze pod figurkami jest jakaś wanienka, często z jakimś ujściem przykryta kwaitami najczęściej. tak jest przynajmniej przy jakiejś tam najsłyniejszej, co ją ludzie hektolitrami pompują dziennie;]

19.05.2006
00:03
[13]

craym [ Senator ]

:)

19.05.2006
00:06
[14]

gereg [ zajebisty stopień ]

ciekawe, czy pija tez mleko w proszku...

19.05.2006
00:42
[15]

sheld0n [ Irasiad ]

Ellanel - What the Bleep do we Know bylo zrobione przez czlonkow sekty religijnej "Rathma School of Enlightment". Osobiscie nie bralbym zbyt powaznie tego co tam mowili.

A co do tego calego fenomenu, to bardzo ciekawa sprawa. Rozumiem ze to ma dzialac na kazdej hinduistycznej relikwi?
Szkoda ze nie mam w domu zadnego poswieconego obrazka ani nic, bo bym sprobowal :D

19.05.2006
09:58
[16]

Karl_o [ APOCALYPSE ]

Kurcze, nie wiem jak mam to wam wytlumaczyc bo nie jestem dobry w tych klockach a program ogladalem bardzo dawno temu. Moge tylko powiedziec, ze to mleko byloby pite przez figurke nawet kozy jezeli tylko mialaby w ten sposob uksztaltowane "usta". A to mleko, ktore zostalo wypite przez te figurki znajduje sie wlasnie w tych kwiatach, ktora leza dookola :)

19.05.2006
10:30
[17]

cotton_eye_joe [ maniaq ]

przeciez to sie wszystko rozlewa. nie widzicie?
i takie tlumy sie tym podniecaja.

19.05.2006
10:33
smile
[18]

Grzybiarz [ Badacz Ściółek ]

Przecież to ich mleko spływa po tych figurach :| Przecież wiadomo o powszechnym przyciąganiu się ciał i to jest idealny przykład właśnie tej zasady fizyki. Tak jak ktoś już wyżej napisał bna przykładzuie łyżki z makaronem. Dodkładnie to samo zjawisko z tymi figurkami... tak mi sie zdaje ;)

edit
kurde cotton był szybszy :)

19.05.2006
10:39
[19]

gereg [ zajebisty stopień ]

a tak nawiasem mowiac - widze, ze wiekszosc nigdy nie slyszala o specyfice naczyn polaczonych.... ;-)

19.05.2006
10:47
[20]

gladius [ Subaru addict ]

Król jest nagi! Oni oblewają figurki mlekiem...

19.05.2006
20:56
[21]

sheld0n [ Irasiad ]

Widac ze wiekszosc nie obejrzala filmu do konca :P
Tylko na pierwszej sie rozlewa, i to faktycznie jest ewidentne. Na reszcie jednak nie widac zeby cokolwiek splywalo. Poza tym, figurki sa w bardzo roznych ksztaltach i tylko czesc z nich ma haczykowate zakonczenie.
Ten gosc z Times, opisany na dole pierwszego posta podobno wyprobowal to na fotografii Ganesy we wlasnym domu i dzialalo.

Ale ja tam nic nie wnioskuje. Poczekamy i zobaczymy co bedzie.

© 2000-2022 GRY-OnLine S.A.