
Golem6 [ z rzędu Naczelnych ]
Zmiany w języku polskim
Ostatnio doszedł do mnie przeciek od prof. Miodzika, jakoby od 1 stycznia 2007 wprowadzono zmiany w deklinacji.
Oto wszystkie przypadki obowiązywujące od przyszłego roku.
1. Mianownik - kto? co?
2. Dopełniacz - kogo? czego?
3. Celownik - komu? czemu?
4. Biernik - kogo? co?
5. Narzędnik - z kim? z czym?
6. Miejscownik - o kim? o czym?
7. Wołacz - o!
8. Intymnik - kto? z kim?
9. Wygryźnik - kto? kogo? dlaczego?
10. Łapownik - kto? komu? za ile?
11. Przypierdolnik - komu? w co?
12. Przypierdolnik materialny - komu? w co? za ile?
13. Powodnik - dlaczego ja?
14. Dziwnik - ke?
15. Rządownik - kwa? kwa?
16. Złodziejnik - komu? gdzie? ile?
17. Politycznik - koalicja? z kim? dlaczego? po co?
18. Powybornik - co ja k... zrobiłem?
muflon123 [ ]
dobre, heheh

DeLordeyan [ The Edge ]
8. Intymnik - kto? z kim?
11. Przypierdolnik - komu? w co?
13. Powodnik - dlaczego ja?

mirencjum [ operator kursora ]
Tak , język musi się rozwijać .

Bloohder [ Elven Fighter ]
LoL!

karol_sz [ myślozbrodniarz ]
hehe, dobre

PunkNotDead [ Konsul ]
Pokażę to jutro mojej poloniste :)

Golem6 [ z rzędu Naczelnych ]
PND ---> Tylko, żebyś sie nie rozczarował :]
mirencjum ---> Prawda. Tylko jak tak dalej pójdzie, to kto to zapamienta? :]

mc_bacza [ HellBoy ]
lol :) dobre :)

Sznapi [ Parufka ]
Przez to się zakrztusiłem jedzeniem. Już nie będę jadł przy kompie.

MR.MANIAK [ Generaďż˝ ]
Dobre

viesiek [ Legend ]
zajebiste :D
Laios [ Chaosnik ]
Przypierdolnik-sam ten wyraz jest ciekawy:D

jojko999 [ Generaďż˝ ]
świetne
miałeś na myśli profesora Miodka chyba?
no i te "obowiązywujące" przypadki też dobre
tomekcz [ Polska ]
hehe dobre :D

LuCaZ15 [ Michael Jordan ]
zaerąbiste!

GOT^MAN [ Pretorianin ]
haaha

zylla [ Dezerter ]

Stranger [Gry-OnLine] [ Reno 911 ]
Jestem za, a nawet przeciw ;)
MartiniBianco [ Konsul ]
niezłe niezłe

Buby [ Rangers Lead The Way! ]
8. Intymnik - kto? z kim?
11. Przypierdolnik - komu? w co?
15. Rządownik - kwa? kwa?
Dobree.. :D Gienialne wręcz! ;)

Grungowiec [ LENIWIEC ]
gut staf

sheld0n [ Irasiad ]
swietne! :D
przypomina sie ten obrazek :)

zoor!n [ No Named Writer ]
Garbizaur [ Legend ]
Wyczepiste!!! :)))

Master_2 [ Konsul ]
Dobre :D
Dlugo trzeba było by się tego uczyc :P
Golem6 [ z rzędu Naczelnych ]
up
jojko999 ---> Z tym Miodzikiem, to się nazywa ironia... A w drugim przypadku się za bardzo pośpieszyłem z pisaniem :]
di_kamilo [ Pretorianin ]
hehe, uśmiałem sie :)

Ryn dyn dyn [ Pretorianin ]
dobre

darek_dragon [ 42 ]
Powodnik i Dziwnik rządzą :)

BukE [ Płetwonurek ]
Slusznie, Polska rozwija sie, dlaczego wiec jezyk nie moze?
domin12 [ Konsul ]
DOOBREE

-Vega- [ Pretorianin ]
Bez komentarza...

©®© [ Generaďż˝ ]
Dobre :D

HeikO :) [ Pretorianin ]
<--

Mo13 [ Pretorianin ]
Buke --> ta, Polska rozwija się jak papier toaletowy w zamkniętym Toi-Toiu
co do tematu najlepszy przypierdolnik i powybornik :)

Łyczek [ Legend ]
<---

szarzasty [ rammsteinick ]
<--- leże. kto wymyśla coś takiego?!:P:P

AGArtha [ Trinitron ]

Loon [ Perfekt ]

davids89 [ Pretorianin ]
LOL

Gayardo [ Konsul ]
11. Przypierdolnik - komu? w co?

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]
rzeźnia :D :D

Chacal [ Senator ]
przypierdolnik (w wersji: komu? za co?) to już znałem z jakiejś vlepki wypatrzonej w autobusie. Łapownik też juz gdzieś słyszałem. Całkiem niezłe, Dziwnik jest dobry :)
edit: sheld0n doobreee :D

foxx [ lisek ]
n/c