GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

Zmiany w języku polskim

18.05.2006
19:13
smile
[1]

Golem6 [ z rzędu Naczelnych ]

Zmiany w języku polskim

Ostatnio doszedł do mnie przeciek od prof. Miodzika, jakoby od 1 stycznia 2007 wprowadzono zmiany w deklinacji.
Oto wszystkie przypadki obowiązywujące od przyszłego roku.

1. Mianownik - kto? co?
2. Dopełniacz - kogo? czego?
3. Celownik - komu? czemu?
4. Biernik - kogo? co?
5. Narzędnik - z kim? z czym?
6. Miejscownik - o kim? o czym?
7. Wołacz - o!
8. Intymnik - kto? z kim?
9. Wygryźnik - kto? kogo? dlaczego?
10. Łapownik - kto? komu? za ile?
11. Przypierdolnik - komu? w co?
12. Przypierdolnik materialny - komu? w co? za ile?
13. Powodnik - dlaczego ja?
14. Dziwnik - ke?
15. Rządownik - kwa? kwa?
16. Złodziejnik - komu? gdzie? ile?
17. Politycznik - koalicja? z kim? dlaczego? po co?
18. Powybornik - co ja k... zrobiłem?

spoiler start
Proszę o wybaczenie paru mniej grzecznych zwrotów.
spoiler stop

18.05.2006
19:14
[2]

muflon123 [ ]

dobre, heheh

18.05.2006
19:15
smile
[3]

DeLordeyan [ The Edge ]

8. Intymnik - kto? z kim?
11. Przypierdolnik - komu? w co?
13. Powodnik - dlaczego ja?

18.05.2006
19:15
smile
[4]

mirencjum [ operator kursora ]

Tak , język musi się rozwijać .

18.05.2006
19:15
smile
[5]

Bloohder [ Elven Fighter ]

LoL!

18.05.2006
19:16
smile
[6]

karol_sz [ myślozbrodniarz ]

hehe, dobre

18.05.2006
19:17
smile
[7]

PunkNotDead [ Konsul ]

Pokażę to jutro mojej poloniste :)

18.05.2006
19:20
smile
[8]

Golem6 [ z rzędu Naczelnych ]

PND ---> Tylko, żebyś sie nie rozczarował :]

mirencjum ---> Prawda. Tylko jak tak dalej pójdzie, to kto to zapamienta? :]

18.05.2006
19:37
smile
[9]

mc_bacza [ HellBoy ]

lol :) dobre :)

18.05.2006
19:38
smile
[10]

Sznapi [ Parufka ]

Przez to się zakrztusiłem jedzeniem. Już nie będę jadł przy kompie.

18.05.2006
19:40
smile
[11]

MR.MANIAK [ Generaďż˝ ]

Dobre

18.05.2006
19:43
smile
[12]

viesiek [ Legend ]

zajebiste :D

18.05.2006
19:45
[13]

Laios [ Chaosnik ]

Przypierdolnik-sam ten wyraz jest ciekawy:D

18.05.2006
20:36
smile
[14]

jojko999 [ Generaďż˝ ]

świetne

miałeś na myśli profesora Miodka chyba?
no i te "obowiązywujące" przypadki też dobre

18.05.2006
20:50
[15]

tomekcz [ Polska ]

hehe dobre :D

18.05.2006
20:56
smile
[16]

LuCaZ15 [ Michael Jordan ]

zaerąbiste!

18.05.2006
20:58
smile
[17]

GOT^MAN [ Pretorianin ]

haaha

18.05.2006
21:02
smile
[18]

zylla [ Dezerter ]

18.05.2006
21:03
smile
[19]

Stranger [Gry-OnLine] [ Reno 911 ]

Jestem za, a nawet przeciw ;)

18.05.2006
21:04
[20]

MartiniBianco [ Konsul ]

niezłe niezłe

18.05.2006
21:16
smile
[21]

Buby [ Rangers Lead The Way! ]

8. Intymnik - kto? z kim?
11. Przypierdolnik - komu? w co?
15. Rządownik - kwa? kwa?


Dobree.. :D Gienialne wręcz! ;)

18.05.2006
21:18
smile
[22]

Grungowiec [ LENIWIEC ]

gut staf

19.05.2006
07:59
smile
[23]

sheld0n [ Irasiad ]

swietne! :D

przypomina sie ten obrazek :)

19.05.2006
08:07
smile
[24]

zoor!n [ No Named Writer ]

19.05.2006
08:11
[25]

Garbizaur [ Legend ]

Wyczepiste!!! :)))

19.05.2006
08:19
smile
[26]

Master_2 [ Konsul ]

Dobre :D

Dlugo trzeba było by się tego uczyc :P

19.05.2006
16:11
[27]

Golem6 [ z rzędu Naczelnych ]

up

jojko999 ---> Z tym Miodzikiem, to się nazywa ironia... A w drugim przypadku się za bardzo pośpieszyłem z pisaniem :]

19.05.2006
16:13
[28]

di_kamilo [ Pretorianin ]

hehe, uśmiałem sie :)

19.05.2006
16:27
smile
[29]

Ryn dyn dyn [ Pretorianin ]

dobre

19.05.2006
16:38
smile
[30]

darek_dragon [ 42 ]

Powodnik i Dziwnik rządzą :)

19.05.2006
16:55
smile
[31]

BukE [ Płetwonurek ]

Slusznie, Polska rozwija sie, dlaczego wiec jezyk nie moze?

19.05.2006
19:42
[32]

domin12 [ Konsul ]

DOOBREE

19.05.2006
19:47
smile
[33]

-Vega- [ Pretorianin ]

Bez komentarza...

20.05.2006
01:31
smile
[34]

©®© [ Generaďż˝ ]

Dobre :D

20.05.2006
08:29
smile
[35]

HeikO :) [ Pretorianin ]

<--

20.05.2006
11:36
smile
[36]

Mo13 [ Pretorianin ]

Buke --> ta, Polska rozwija się jak papier toaletowy w zamkniętym Toi-Toiu

co do tematu najlepszy przypierdolnik i powybornik :)

20.05.2006
11:52
smile
[37]

Łyczek [ Legend ]

<---

20.05.2006
11:58
smile
[38]

szarzasty [ rammsteinick ]

<--- leże. kto wymyśla coś takiego?!:P:P

20.05.2006
11:59
smile
[39]

AGArtha [ Trinitron ]

20.05.2006
12:00
smile
[40]

Loon [ Perfekt ]

02.06.2006
22:23
smile
[41]

davids89 [ Pretorianin ]

LOL

03.06.2006
01:30
smile
[42]

Gayardo [ Konsul ]

11. Przypierdolnik - komu? w co?

spoiler start
ja słyszałem wersje pierdolnik - komu? za co?
spoiler stop

03.06.2006
02:02
smile
[43]

KaM1kAzE® [ BeeR GooD! ]

rzeźnia :D :D

03.06.2006
02:22
smile
[44]

Chacal [ Senator ]

przypierdolnik (w wersji: komu? za co?) to już znałem z jakiejś vlepki wypatrzonej w autobusie. Łapownik też juz gdzieś słyszałem. Całkiem niezłe, Dziwnik jest dobry :)

edit: sheld0n doobreee :D

03.06.2006
02:39
smile
[45]

foxx [ lisek ]

n/c

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.