GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

List otwarty w sprawie powolania Giertycha

16.05.2006
20:41
smile
[1]

LooZ^ [ be free like a bird ]

List otwarty w sprawie powolania Giertycha

Szanowny Panie Premierze,

Składam niniejszym wyrazy poparcia dla Pańskich działań podjętych w zakresie obsady stanowiska szefa resortu edukacji jak również w sprawie planów zreformowania polskiej oświaty. Uważam, że akcentowanie wartości patriotycznych w trakcie procesu wychowawczego nie tylko w niczym nie zagraża naszemu społeczeństwu, ale też pozwala budować nam przyszłość na trwałych fundamentach. Wystarczy przypomnieć, że propagowanie patriotycznych postaw w szkole jest ważnym elementem choćby amerykańskiego systemu edukacyjnego.

W pełni aprobuję też zamiary zwiększenia dyscypliny i bezpieczeństwa w szkołach. Myślę bowiem, że na ministerstwie oświaty - we współpracy z innymi organami państwowymi i samorządowymi oraz rodzicami leży obowiązek surowego zwalczania wszelkich patologii dręczących ze polskie szkoły. Bezpieczeństwo na lekcjach i przerwach da się zapewnić nie poprzez ,,dialog" z młodymi bandytami i ,,poszanowanie dla ich praw", ale tylko poprzez surowe egzekwowanie zasad obowiązujących wszystkich cywilizowanych ludzi - co jest szczególnie ważne aby młodzi ludzie odebrali staranne wykształcenie - tak naukowe jak i obywatelskie.

Ponieważ nominacja Romana Giertycha wzbudziła wiele kontrowersji i protestów chciałbym zwrócić uwagę na to kto organizuje owe protesty - partie, które cieszą się obecnie w tym kraju minimalnym poparciem społecznym (między innymi słynni demokraci.pl, którzy w czasie ostatniej kampanii wyrzucili wielkie pieniądze na plakaty wyborcze zupełnie bez żadnego efektu). Jest to dla nich sposób na zaistnienie w mediach i debacie politycznej. Co więcej. Ostatnie protesty "studenckie" które odbyły się w wielu miastach organizowane były pod flagami młodzieżówek lewicowych oraz skrajnych partii jak choćby antyklerykalna partia "Racja".

Gdzie byli Ci ludzie - tak dbający o polskie szkolnictwo kiedy w działaność polityczną włączył się ZNP który stał się współorganizarorem - głównie wskutek osobistych sympatii paru wysoko postawionych członków - tzw dni "Stop wojnie" które organizowały organizacje skrajnie lewicowe, lewackie i anarchistyczne. Podobnie naglaśniane były działania "Inicjatywy uczniowskiej" - skrajnie lewicowej organizacji anarchistycznej. Gdzie byli Ci ludzie kiedy ministrem edukacji został Jerzy Wiatr - którego "dorobek" składa się m.in z wierszy pochwalnych ku czci Józefa Stalina. Czy minister Giertych sprawdzi się jako szef resortu edukacji- trzeba to będzie po prostu ocenić po jego czynach na tym stanowisku. Jakiekolwiek protesty będa miały uzasadnienie jeśli Roman Giertych rzeczywiście zacznie popełniac błędy - wtedy pojawi się merytoryczna podstawa protestu. Nie można przecież oceniać tego zanim podejmie prace! Podobnie irracjonalnym argumentem jest zarzucany Romanowi Giertychowi "brak doświadczenia w zakresie pracy na stanowiskach związanych z oświatą". Czy lepszym kandydatem - byłby szef ZNP - który osobiście zrobił co było w jego mocy aby ZNP - samorząd pracowników oświaty - wziął udział w organizacji demonstracji przygotowywanych przez skrajną lewicę - o czym już wcześniej nadmieniłem? Pozytywnym zwiastunem pracy nowego ministra jest choćby jego apel do młodzieży wszechpolskiej w sprawie zmiany spojrzenia na stosunki ukraińsko - polskie.

Mój stanowczy sprzeciw wywołuje szczególnie forma protestu wobec Romana Giertycha. Twierdzenia o "odwrocie od demokracji", "nadchodzącej faszyzacji" są niepoważne i poddają pod wątpliwość czy ludzie Ci w ogóle rozumieją te słowa. Obserwujemy ostatnio rzecz bardzo niepokojącą - chodzi o batalię jaką środowiska lewicowe toczą o polską oświatę. W rozumieniu tych ludzi "apolityczna" szkoła to szkoła tworzona w myśl ideałów "Nowej Lewicy" i lewicowego sposobu myślenia. Na takie rozumienie słowa "apolityczna" przyzwolenia być nie może.

Wierzę jednocześnie że minister Roman Giertych sprosta zarówno powierzonemu mu zadaniu zapewnienia polskiej edukacji wysokiego poziomu a krzewienie patriotyzmu opierać się będzie na wartościach wspólnych dla kultury europejskiej - jak i dopilnuje eliminacji patologii z oświaty - które nie można tego ukrywać - istnieją.

Życzę niniejszym nowemu ministrowi edukacji powodzenia i mam nadzieję że nie rozczaruje mnie w wierze iż jego osoba nie kłóci się w niczym z szansą budowy systemu edukacyjnego właściwego nowoczesnemu społeczeństwu państwa - członka Unii Europejskiej.


29.05.2006
16:27
smile
[2]

GROM Giwera [ One Shot ]

niech mnie kule biją, iile podpisów!



https://forumarchiwum.gry-online.pl/S043archiwum.asp?ID=5057224&N=1

29.05.2006
16:29
[3]

Misiaty [ Konserwatywny liberał ]

LooZ - no to stracilem dla Ciebiem szacunek. Leppera tez popierasz?

29.05.2006
16:39
[4]

Vader [ Senator ]

LooZ^ to wkleił dla żartu. Może jest prawakiem, ale nie jest debilem.

29.05.2006
16:46
smile
[5]

darek_dragon [ 42 ]

List otwarty w sprawie poparcia dla Giertycha: 1297 wpisów
List otwarty w sprawie odwołania Romana Giertycha ze stanowiska Ministra Edukacji: 124862 wpisów

Tia... To gdzie działały te młodzieżówki, panie Romanie?

29.05.2006
17:02
[6]

olivier [ Senator ]

Nawet za 1000 złotych bym nie podpisał...fuj

29.05.2006
17:15
[7]

Vader [ Senator ]

Trzeba porównać czas istnienia tych dwóch list. Bo jeżeli w przeciągu dzisiejszego dnia wpisało się 1297 osób, to radze już się pakować, póki droga do Uja Sama stoi otworem.

29.05.2006
17:17
smile
[8]

Loon [ Perfekt ]

Wspaniale!
Juz podpisuje ;)!


spoiler start
sdpl :P
spoiler stop

29.05.2006
17:22
[9]

Bury Pies [ Konsul ]

Już widzę tych trzech Wszechpolaków, którzy potrafią posłużyć się komputerem inaczej, niż jako maczugą. Siedzą biedacy, non stop zakładają nowe konta mailowe i sami siebie weryfikują. Od rana 1200 podpisów, nie obijają się chłopcy...

29.05.2006
23:49
[10]

GROM Giwera [ One Shot ]

Vader-->
1. LooZ nie wkleił tego dla żartu (przynajmniej mi na to nie wygląda)
2. Zobacz date postu [1]

29.05.2006
23:52
smile
[11]

Caine [ Książę Amberu ]

Oj Looz^. Teraz to przesadziłeś z tą kontrrewolucją.

30.05.2006
00:13
smile
[12]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Caine : :) Wiem, troche to patologiczne co zrobilem, ale uznalem ze czasami trzeba wybrac mniejsze zlo :))

30.05.2006
00:19
[13]

craym [ Senator ]

vader -> dla zartu? bez zadnego komentarza? niee to nie w jego stylu, cos tu smierdzi :)

30.05.2006
00:24
smile
[14]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

Wpisałem się.
Też popieram wykreślenie "Naszej Szkapy" z listy lektur szkolnych.

30.05.2006
15:23
smile
[15]

GROM Giwera [ One Shot ]

LooZ^ - mniejszym złem nazywasz podpisanie się pod listem otwartym popierającym Romana Giertycha, czy czegoś znów nie zrozumiałem..?

30.05.2006
15:24
[16]

LooZ^ [ be free like a bird ]

GROM Giwera : Dokladnie tak. Uwazam mniejszym zlem podpisanie sie pod listem popierajacym Giertycha niz podpisane sie pod listem skrajnych anarchistow i lewakow z takich ugrupowan jak Inicjatywa Uczniowska.

30.05.2006
15:26
[17]

GROM Giwera [ One Shot ]

Idąc Twoim tokiem rozumowania - lepiej jest podpisać się pod listem napisanym przez neonazistów i skinów?

30.05.2006
15:29
smile
[18]

kiowas [ Legend ]

Looz ---> z takimi wyskokami coś nie czuję żebyś dłuygo zagrzał w partii miejsce

30.05.2006
15:30
[19]

LooZ^ [ be free like a bird ]

GROM Giwera : Tego listu nie napisali neonazisci i skini.

kiowas : E tam ;) Kto by sie przejmowal ;)

30.05.2006
15:33
[20]

GROM Giwera [ One Shot ]

LooZ^ możliwe że jestem w błędzie.
Jesteś inteligentnym człowiekiem, tylko masz troche dziwne poglądy polityczne. Jednak pamiętaj, że nie jest tutaj istotny autor listu a treść. Podpisując się pod listem imieniem i nazwiskiem zgadasz się z jego treścią. Nie ma tu wyboru "mniejszego zła".

30.05.2006
15:33
[21]

Misiaty [ Konserwatywny liberał ]

LooZ - pójdziesz protestować i wysypywać zboże? :) Masz już wielkie gumiaki? :) Aha, kiedy najbliższe bicie Żydów z Młodzieżą Wszechpolską planujesz? :)

30.05.2006
15:36
smile
[22]

mooris [ Konsul ]

LooZ jak dla mnie też lecisz ostro po bandzie. Jeżeli zawsze będzie sie w Polsce wybierało mniejsze zło to chyba coś jednak nie tak. Myślę że nie tędy droga.

30.05.2006
15:46
[23]

Lutz [ Generaďż˝ ]

Tedy, tedy. To forum niestety jest mocno lewackie - kwestia wieku. To sie nie zmieni, zmieniac sie beda tylko uczestnicy po obu stronach barykady. I tak btw skad wiadomo ze te kilkaset tysiecy podpisow przeciwko to nie walczace bojowki z lewej strony ? Tylko jedna opcja ma licencje na prawde ?

30.05.2006
15:48
smile
[24]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

To forum niestety jest mocno lewackie

Tekst dnia, trzeba poprosić Soula żeby to wpisał do FAQ ;)))

30.05.2006
15:51
[25]

LooZ^ [ be free like a bird ]

GROM Giwera : No zaraz, anarchistyczne i skrajnie lewackie organizacje pod szumna nazwa "polska mlodziez" oprotestowywuja ministra oswiaty (ktory oczywiscie moim ministrem, tak jak nie powolal go moj premier, ani moj prezydent) przy akompaniamencie skowytu o zamachu na demokracje przez demokratycznie wybrany rzad musi budzic moj sprzeciw. Gdzie byla ta "polska mlodziez" kiedy ministrem oswiaty byl Pan Wiatr (doskonale znany Misiatemu), wielki piewca socjalizmu? Czy wtedy kiedy ministerstwo oswiaty przejmowal stary, komunistyczny beton, nie bylo zagrozenia dla naszej mlodej demokracji? Podpisujac sie pod tym listem protestuje przeciwko anarchistom, a nie przeciwko Giertychowi. Nie moge? Moge, bo pewnie wy, podpisujacy sie pod tym listem nie podpisujecie sie od razu pod pogladami anarchistow. Czy moze jednak tak?

30.05.2006
15:52
[26]

GROM Giwera [ One Shot ]

Mój głos, mojej dziewczyny i moich przyjaciół, mojego brata i mamy i ich znajomych nie jest głosem lewackiej bojówki.

EDIT:
LooZ - ja się podpisuje pod listem otwartym. Szczerze mało mnie interesuje czy anarchiści (swoją drogą słowo anarchista wywołuje na mej twarzy uśmiech.. politowania..?) również się podpisują pod tym listem, czy nawet go napisali. Poprzez wpisanie swego imienia i nazwiska na tę listę pokazuję tylko, że zgadzam się z jego treścią.

Wybacz że ucinam rozmowę, ale muszę się przygotować do wyjścia.

30.05.2006
15:53
smile
[27]

Bramkarz [ brak abonamentu ]

Gdzie byla ta "polska mlodziez" kiedy ministrem oswiaty byl Pan Wiatr (doskonale znany Misiatemu), wielki piewca socjalizmu?

P...lisz jak potrzaskany albo byłeś za młody żeby pamiętać protesty w sprawie Wiatra.

30.05.2006
15:55
[28]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Bramkarz : Jak sie ma rzucanie w niego jajkami do "wielotysiecznych" i "wielodniowych" manifestacji zrozpaczonej mlodziezy/nauczycieli/studentow i elity intelektualnej polski?

GROM Giwera : To czemu podpisujesz sie pod listem "Inicjatywy Uczniowskiej" - ruchu anarchistycznego?

30.05.2006
16:00
[29]

Misiaty [ Konserwatywny liberał ]

LooZ

Składam niniejszym wyrazy poparcia dla Pańskich działań podjętych w zakresie obsady stanowiska szefa resortu edukacji

Skoro składasz wyrazy poparcia w sprawie obsady stanowiska ministra edukacji to składasz wyrazy poparcia ministrowi, uważasz, że jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu. To raz.

Poprzedni zbiór podpisów organizowało kilku ludzi nie związanych z żadną organizacją. Jestem ciekawy gdzie wyczytałeś coś o anarchistach którzy organizowali tamten spis. To po drugie.

Odpowiedz na pytanie - kiedy wraz ze swoimi idolami będziesz blokował tory albo bił Zydów? :) Pozdrawiam.

30.05.2006
16:02
[30]

GROM Giwera [ One Shot ]

ostatnie słowo bo już nie starczyło mi na drugą mojego powyższego posta


"EDIT 2:
Aha, gdyby Młodzież Wszechpolska napisała jakąś petycje przeciwko pedofili, głośnych manifestów homoseksualistów również się bym pod tym podpisał. Co nie znaczy że byłbym członkiem MW czy też popierał ich działalność. Może jestem dziwnym człowiekiem, może to wina młodego wieku ale na pewne sprawy mam poglądy jak 'lewackie cioty' a na inne niczym 'ciemni prawacy'.

Każda skrajność jest zła.

30.05.2006
16:04
[31]

Lutz [ Generaďż˝ ]

widzisz bramkarzu, attyla juz gdzies na temat pisal, im mlodszy umysl tym bardziej anarchizuje, jak juz bedziesz mial dzieci i cos na czym zalezy ci bardziej niz na nowych czesciach do kompa, zaczniesz znajdowac w pozornie chorych pomyslach pana Giertycha pewien sens, a moze nawet sie z nimi zaczniesz identyfikowac. Nie oczekuje tego od ciebie. Lewackosc forum postrzegam w ten sposob ze dominuje tutaj grupa osob nie majacych zbyt wielu (jak powyzej) zyciowych problemow. To wplywa na ich zachowania. A co do anarchizowania, pomysl sobie ze kiedys byly czasy kiedy zostawalo sie na drugi rok w tej samej klasie za to ze nosilo sie nie takie wlosy jak trzeba - doswiadczone organoleptycznie. Kazdy anarchizowal w wiekszym czy mniejszym stopniu, teraz niestety przenioslo sie to w bardziej bezpieczne rejony - fora intenetowe. Tu mozna dac popalic - prawda ?

30.05.2006
16:11
smile
[32]

erton [ Fink ]

Nie wiem jak to sie dzieje, ze niektorzy rodza sie tak zaangazowani politycznie, ale mysle, ze nalezy was diagnozowac i przymusowo leczyc.

30.05.2006
16:13
[33]

Lutz [ Generaďż˝ ]

leczyc to nalezy homoseksualistow. ;P

30.05.2006
19:50
[34]

ag. [ Centurion ]

Lutz -- > dlaczego Twoim zdaniem leczyć trzeba homoseksualistów?

30.05.2006
19:56
[35]

Lookash [ Generaďż˝ ]

Stop, nie mieszajcie w to pedałów, proooszę ;]

30.05.2006
20:11
[36]

Vader [ Senator ]

Lutz --> Jesteś w straszliwym błędzie twierdząc, że prawactwo, autorytaryzm, nacjonalizm i inne cechy pana Giertycha przychodzą z wiekiem. Wiem, że osoby które przekraczają pewien wiek, poszukują dodatkowej formy akredytacji i przypisuja swojej siwiźnie tożsamość mądrości. Tymczasem życie odciska piętno na takich ludziach i ich punkt widzenia ogranicza się do punktu - poczym nagle stwierdza się odkrywczo iż jest to jedyny słuszny punkt widzenia.

LooZ: Widzę, że z Ciebie polityk pełną gębą. By zwalczać opozycje gotów jesteś tarzać się w największym gównie :)

ag. --> Nie przejmuj się takimi wypowiedziami. Widzę jesteś nowy na forum. Mnóstwo jest tutaj chorych na niewnawiść prawaków, którym się wydaje, że są wybrańcami Boga w wielkiej krucjacie przeciw żydowsko-masońskiej UE i spisku homoseksualistów przeciw Polsce. Z jednej strony takie Rydzykowo-Giertychowe wypowiedzi są wprost śmieszne, z drugiej zatrważające. Ci ludzie nie wyciągneli wniosków z historii, dalej ślepo wierzą, że nienawiść jest lekiem na wszelkie zło. To należy leczyć, ale nie ma jak. Takie mentalne zwyrodnienie wypija się z mlekiem matki.

30.05.2006
22:25
smile
[37]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Vader

" Ci ludzie nie wyciągneli wniosków z historii, dalej ślepo wierzą, że nienawiść jest lekiem na wszelkie zło. To należy leczyć, ale nie ma jak. Takie mentalne zwyrodnienie wypija się z mlekiem matki." - pasuje do lewicy jak ulał :-)

30.05.2006
22:52
[38]

cache [ Pretorianin ]

LooZ >>> 100% poparcia!

Szkolnictwo musi przejść gruntowną reformę. Szkoły powinny zacząć uczyć młodych Polaków przede wszystkim logicznego i racjonalnego MYŚLENIA.
Mam pytanie do przeciwników Giertycha, do Was lewaczki, co takiego p. Giertych zrobił co wywołało wasze wzburzenie?
Czy uważacie, że szkoła jaka jest teraz - pełna chamstwa, ogólnego braku kultury i szacunku tak Wam się podoba, że boicie się jej poprawy?
Mam jeszcze jedną prośbę - nie wierzcie wszystkiemu co mówią w TV (szczególnie na walterowskim TVN) i częściej analizujcie i wyciągajcie wnioski z faktów dokonanych, nie pozwalajcie, żeby ktoś to robił za Was, celowo wprowadzając w błąd.

Pozdro

30.05.2006
22:55
smile
[39]

Vader [ Senator ]

elf --> Nie żartuj, przecież pasuje to do prawicy jak ulał. Nie może być, że do obydwu na raz; ktoś z nas musi mieć rację ;)

cache --> Prawaczku, uważasz, że jak zmusisz dzieciaki do chodzenia na religie i nauczyciel będzie lał je rózgą, to doznają wielkiej odnowy moralnej ? Daj spokój.
P.S Szkoły powinny uczyć RACJONALNEGO myślenia ? Jesteś pewien ? Logika i racjonalizm to niebezpieczna broń, bo co jak dzieciaki zaczną myśleć i wpadną na ta, że kiczowata ideologia którą im przemycacie jest do niczego ?

30.05.2006
22:57
[40]

Łysack [ Mr. Loverman ]

nie ogladam tv, kieruje sie wlasnym sumieniem;] wystarczylo, ze przeczytalem plany "wesolego romka" co do szkolnictwa:)

30.05.2006
23:02
smile
[41]

Caine [ Książę Amberu ]

Tu mozna dac popalic - prawda ?

święte słowa Lutz.

30.05.2006
23:06
[42]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Vader:

"wpadną na ta, że kiczowata ideologia którą im przemycacie jest do niczego ?"
Nie, nie, to wasza jest do niczego :) Trudno zeby nasza, oparta na naturze ludzkiej byla do niczego.

30.05.2006
23:16
smile
[43]

Vader [ Senator ]

LooZ^: Zdefiniuj: natura ludzka i określ jej granice, poprzyj dowodem :)
Daj sobie spokój, wyłącz te google. "ludzka natura" jest równie spekulatywna i względna jak "zło i dobro".

31.05.2006
00:39
smile
[44]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Vader - wiem, ja mam rację :-)

31.05.2006
01:31
[45]

JihaaD [ Gosu ]

Wpisałem poparcie,potwierdziłem maila i możecie mnie w dupe pocałować lewackie pomioty!

31.05.2006
07:04
[46]

Ralion [ Konsul ]

Giertych może i faszysta i oszołom ale takiego potrzeba by zmienic to co sie teraz wyprawia w szkołach. Kiedys czegoś takiego nie było ;) Jak miałes jakies ale - nauczyciel cie trzasnał linijką i wiedziałeś że źle zrobiłeś
A teraz jakis dialog? buahaha, dialog z gówniarzem, który terroryzuje szkołe powinien sie zaczynac od trzasniecia go w łeb a skonczyc umieszczeniem w szkole specjalnej.

pełne poparcie dla pana panie Giertych, wierze że coś zmienisz. za ryj gówniarstwo i umiescic w specjalnie do tego przygotowanych szkołach. tak by hołota nie terroryzowała dzieci, które chca sie uczyć.

31.05.2006
09:42
smile
[47]

Vader [ Senator ]

el f --> No ! Prawie dobrze, prawie dobrze, z jedną malutką różnicą, to ja mam rację :-)

31.05.2006
10:03
smile
[48]

el f [ RONIN-SARMATA ]

Vader - czy Ty przypadkiem nie jesteś moją żoną ??? ;-)

31.05.2006
10:30
smile
[49]

donald_duck [ Pretorianin ]

Vader - Znowu ten twoj bełkot??? Nie jez, nie pijesz, nie spółkujesz z kobitą/męszczyzną, nie pracujesz, nie uczysz sie. Ty jedynie zwalczasz wszelki przejaw natylewackości. człowieku lecz sie, toż nawet Stalin miał chwilę relaksu:))

31.05.2006
10:33
smile
[50]

Vader [ Senator ]

el f :)))

31.05.2006
23:46
[51]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Vader : Zmiana tematu. Wice-premier Giertych zaproponowal zniesienie przymusu eduakcji przedszkolnej dla pieciolatkow. Rozumiem, ze ty jako doktrynalny libertarianin popierasz go calym sercem?

31.05.2006
23:56
[52]

^quqoch^ [ Patryk ]

Ja uważam, że bachory powinni iść do zerówki mając 4 lata, od 5 roku życia iść do szkoły. Już i tak jestesmy mocno w tyle, poza tym w pewnym wieku mózg jest jak gąbka chłonny. Giertych chce wychować durniów, który nie myśli, a raczej postępuje jak mu mówione.

31.05.2006
23:58
[53]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Patryku : Czyz to nie w twojej nowej ojczyznie znaczna czesc dzieci nigdy nie uczeszcza do szkol i mimo zdobywania wyksztalcenia w domu nie wykazuja sie gorszym stanem wiedzy niz ich rowiesnicy - nie tylko ze szkol, ale i z innych krajow?

01.06.2006
00:02
[54]

^quqoch^ [ Patryk ]

Nie, nie w mojej ojczyźnie, bo czy tego chcę czy nie, moją ojczyzną zawsze będzie Polska (jak to nazwał Żeromski? Syndrom... Nie, defekt polskości).
W Stanach zaczynają chodzić do szkoły od 6 roku życia, a i tak mądrzejsi nie są, więc dużo zależy też od kadry. I nie duża część nie chodzi do szkoły, tylko mały promil uprawia tzw home schooling, najczęściej religijni fanatycy nie wierzący w Darwina oraz rodzice świetnie wykształceni, profesorowie akademiccy, których dzieci w wieku 15 lat mają już za sobą kilka tysięcy przeczytanych książek i dwie napisane, vide Paolini.

01.06.2006
00:06
[55]

LooZ^ [ be free like a bird ]

"In 2003 about 1.1 million children (up 29% from 850,000 in 1999) were home-educated on the United States" [ ]

Faktycznie, maly promil :) Dobranoc.

01.06.2006
00:10
smile
[56]

^quqoch^ [ Patryk ]

No już nie napisali ile to procent całości.

Znalazłem
2.2 proc., może nie promil, ale tym bardziej nie "znaczna część".

01.06.2006
08:22
[57]

kiowas [ Legend ]

Looz ---> niedopuszczenie 5-latków do edukacji zerowej to poważny błąd, który nadal będzie odbijał sie nam czkawką jak do tej pory. Wszyscy specjaliści stoją na stanowisku, że jedynie obiżenie wieku edukacyjnego może przyczynić się do lepszego rozwoju młodych ludzi i ich wiekszych szans na europejskim rynku pracy w przyszłości.
A bzdurne argumenty o nie zabieraniu lat dziecięcym naszym pociechom jest totalnie chybiony - wiem z autopsji, że nic nie słuzy rozwojowi dziecka tak jak kontakt z rówieśnikami (i nie ten z piaskownicy, a poprzez odpowiednie kształcenie).

01.06.2006
08:33
[58]

matchaus [ sturmer ]

kiowas ---> Każdy ma prawo do właśnej oceny.

Swojego czasu ogladałem program o Wielkiej Brytanii, gdzie przesuniąto granicę wieku rozpoczęcia edukacji dzieci na 6 lat.
Oceny były nader negatywne...

Ale, że nie za bardzo lubię powoływać się na "światowej klasy specjlaistów", więc temat rozważam korzystając z własnych doświadczeń i własnego sumienia.
I jestem przeciwny rozpoczeciu edukacji szkolnej dzieci w wieku 6-ciu lat.

A to, że dzieci w przedszkolu (mając 6 lat) uczą się już "na poważnie", to inna para kaloszy...
True.. true...

01.06.2006
08:46
[59]

LooZ^ [ be free like a bird ]

kiowas : To juz inna para kaloszy czy to sluszne czy nie, imo, ma to swoje wady i zalety, ale chodzi o cos innego. To propozycja skrajnie liberalna i jestem ciekaw jak do niej odnosi sie Vader ;)

01.06.2006
15:43
smile
[60]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Hop, hop, Vaderku.

03.06.2006
00:11
[61]

Vader [ Senator ]

LooZ^: Tak, akurat ten jego pomysł popieram. W ogole przymusowa edukacja powinna zakończyć się na podstawówce.

03.06.2006
00:14
smile
[62]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Vader : :)) A juz myslalem, ze zboczysz na moment ze swojej liberalnej drogi :)

03.06.2006
00:17
smile
[63]

Vader [ Senator ]

LooZ^: Ja ? Nigdy ! Zawsze kroczę ścieżką światła :)

03.06.2006
00:18
smile
[64]

Misiaty [ Konserwatywny liberał ]

1315 podpisów ZA Giertychem...
137 849 podpisów PRZECIW Giertychowi...

LooZ^ - jak się czujesz jako mniejszość? Będziesz manifestował w obronie swoich praw? :D Swoją drogą ciekawe... Sama młodzież Wszechpolska to prawie 3,000 osób a muszą liczyć na takich jak LooZ^ żeby zawyżyć sobie przerażająco niską statystykę. :)

03.06.2006
00:20
smile
[65]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Vader : Podziwiam bezkompromisowosc :)

Misiaty : No coz, przywyklem do tego ze nonkonformizm nie jest popularny. Wystarczy spojrzec na ten watek i wpisy osob ktore chwala sie ze wpisaly cale rodziny przeciwko Giertychowi. Czy chociaz polowa tej rodziny wie jakie propozycje dla ministerstwa ma Giertych czy tylko oddali sie medialnej nagonce? Medialnej nagonce nie poddaje sie nawet w przypadku nagonki na lewactwo, widac, innym to nie przeszkadza w przypadku Giertycha, wiadomo... faszysta.

03.06.2006
00:22
[66]

Misiaty [ Konserwatywny liberał ]

LooZ^ - nie odwracaj kota ogonem. Wytłumacz mi jasno i wyraźnie dlaczego po już dość długim okresie zbierania podpisów nie udało się zebrać liczby dorównującej liczbie członków MW?

03.06.2006
00:26
[67]

LooZ^ [ be free like a bird ]

Misiaty : Uznam, ze to pozna pora skutkuje zadawaniem idiotycznych pytan. Pare mozliwych wytlumaczen:

- nie wszyscy maja internet
- nie wszyscy wiedza o liscie
- nie wszyscy popieraja ten list

?

Ciezko mi sie wypowiadac za czlonkow MW, bo poznalem co prawda swego czasu jakiegos jednego, ale zamienilem z nim tylko pare slow i raczej ta znajomosc nie pomoze mi to wytlumaczenia "dlaczego". Dlatego. Tyle. Raczej nie wydaje mi sie by kazdy czlonek MW dotal prikaz smsowy/listowny/telefoniczny oddania tam glosu.

Ps. Jesli natomiast pytasz o ilosc podpisow, o ile wiem informacja o tej petycji trafila raptem na 2,3 strony "prawicowe" i nie starano sie temu nadac formu jakiegos "glosu ludu" jak to GW ladnie uczynila z protestem anarchistow.

03.06.2006
01:29
[68]

Kharman [ ]

Jak rozumiem niewielu uczestników dyskusji kojarzy pojęcie systemu edukacyjnego. A w Polsce nadal króluje podający system Herbartowski czyli podajemy informację, powtarzamy, sprawdzamy i jeszcze raz powtarzamy i dopuki to się nie zmieni nie uświadczycie nauki myślenia. Jest to oczywiście uproszczona do szczętu charakterystyka ale na studiach dawno byłem i nie chce mi sie szukać.
To że Giertych wrzuci Honor, Ojczyznę i Bogurodzicę do systemu oświatowego w kształcie jaki on ma obecnie niczego nie zmieni poza posądzeniem o indoktrynację dzieci.

03.06.2006
10:41
[69]

Misiaty [ Konserwatywny liberał ]

LooZ^ - znów wykazujesz się ograniczoną wiedzą. Tamtego zbioru podpisów nie rozpoczęli anarchiści :) Ale wiem, zbyt trudno sprawdzić źródła :)

Druga sprawa - spis podpisów za Giertychem jest przezprowadzany przez asystenta jednego z posłów PiS. Jak widać Giertych nie cieszy się zbyt dużym uznaniem i tylko 1300 osób z hakiem jest z niego dumnych.

Po trzecie - jak się czujesz jako mniejszość?

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.