
Loon [ Perfekt ]
"Nowoczesny" webmastering/webdesigning :)
Mam do Was - forumowych grafikow, designerow, html'owców i innych ludzi zajmujacych sie tworzeniem stron internetowych pytanie dotyczące trędów panujących ostatnio w Waszej branży :).
Konkretnie zależy mi na informacjach - jak teraz buduje sie strony, co najbardziej cenią userzy - niegdyś portal rozrywkowy to były obowiązkowo tabelki po lewej, prawej, logo u góry i content w środku. Wiadomo jednak, że takim szablonem to juz każdy wymiotuje - jakie są teraz "trendy" w branży - co byście sugerowali przy tworzeniu np. portalu rozrywki (humor, gry online, muza, etc.)?
Z góry dzięki za informacje i opinie :).

Regis [ ]
Na prawde jestes tego ciekaw, czy polowales na 200 000 watek ? :P
Genzo [ Konsul ]
hm... profesjonalnie wygladajace storny to tylko z XHTML/CSS2 lub (neistety) Flash...
Stron nie buduje sie juz na tabelkach (problemy z dostepem do nich)
pzdr

Loon [ Perfekt ]
Regis - byłem ciekaw jakies 15 minut temu, ale postanowilem wyczekac. I warto bylo 200 001 moj - jakby nie patrzeć otwieram nowe sto tysięcy :P.

Loon [ Perfekt ]
up ^
Soulcatcher [ Prefekt ]
Strona ma być czytelna, przejrzysta i szybko się ładować. To jest ogólny trend.

Gaara [ Senator ]
Soulcatcher ma na myśli GOLa;)

Loon [ Perfekt ]
Souluś - jak zwykle można liczyć na wskazówki, dzięks :*. A tak powaznie to troszkę truizm ;).

Father Michael [ Martyr ]
Do tego co napisal Soulcatcher dodam jeszcze slowo "intuicyjna".
Polecam

Adam9870 [ ]
Soulcatcher ma rację :)
Strony dobrze budować aby szybko się ładowały i stosować się w większości do standartów W3C chociaż nie zawsze jest to łatwe. Strony najlepiej budować w oparciu o najnowsze standarty takie jak XHTML/CSS. Na pierwszy rzut chyba idzie budowanie stron na DIV-ach a nie na zwykłych tabelkach. Strony tak budowane szybciej się ładują itp. A dla Webmastera jest mniej klepania kodu, nie trzeba się martwić aby dobrze połączyć komórki (jak często bywa z tym porblem w zwykłych tabelkach) oraz wiele innych ;-)
Dobrze wyglądają także strony z dobrą grafiką i wykonane w technologii Flash.

Loon [ Perfekt ]
I kolejny up, na serio Wasze porady są mi potrzebne ;).