GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

"Nowoczesny" webmastering/webdesigning :)

04.05.2006
18:13
smile
[1]

Loon [ Perfekt ]

"Nowoczesny" webmastering/webdesigning :)

Mam do Was - forumowych grafikow, designerow, html'owców i innych ludzi zajmujacych sie tworzeniem stron internetowych pytanie dotyczące trędów panujących ostatnio w Waszej branży :).

Konkretnie zależy mi na informacjach - jak teraz buduje sie strony, co najbardziej cenią userzy - niegdyś portal rozrywkowy to były obowiązkowo tabelki po lewej, prawej, logo u góry i content w środku. Wiadomo jednak, że takim szablonem to juz każdy wymiotuje - jakie są teraz "trendy" w branży - co byście sugerowali przy tworzeniu np. portalu rozrywki (humor, gry online, muza, etc.)?
Z góry dzięki za informacje i opinie :).

04.05.2006
18:15
smile
[2]

Regis [ ]

Na prawde jestes tego ciekaw, czy polowales na 200 000 watek ? :P

04.05.2006
18:15
[3]

Genzo [ Konsul ]

hm... profesjonalnie wygladajace storny to tylko z XHTML/CSS2 lub (neistety) Flash...
Stron nie buduje sie juz na tabelkach (problemy z dostepem do nich)

pzdr

04.05.2006
18:16
smile
[4]

Loon [ Perfekt ]

Regis - byłem ciekaw jakies 15 minut temu, ale postanowilem wyczekac. I warto bylo 200 001 moj - jakby nie patrzeć otwieram nowe sto tysięcy :P.

04.05.2006
18:41
smile
[5]

Loon [ Perfekt ]

up ^

04.05.2006
19:04
[6]

Soulcatcher [ Prefekt ]

Strona ma być czytelna, przejrzysta i szybko się ładować. To jest ogólny trend.

04.05.2006
19:09
smile
[7]

Gaara [ Senator ]

Soulcatcher ma na myśli GOLa;)

04.05.2006
19:11
smile
[8]

Loon [ Perfekt ]

Souluś - jak zwykle można liczyć na wskazówki, dzięks :*. A tak powaznie to troszkę truizm ;).

04.05.2006
19:11
smile
[9]

Father Michael [ Martyr ]

Do tego co napisal Soulcatcher dodam jeszcze slowo "intuicyjna".

Polecam

04.05.2006
19:17
smile
[10]

Adam9870 [ ]

Soulcatcher ma rację :)
Strony dobrze budować aby szybko się ładowały i stosować się w większości do standartów W3C chociaż nie zawsze jest to łatwe. Strony najlepiej budować w oparciu o najnowsze standarty takie jak XHTML/CSS. Na pierwszy rzut chyba idzie budowanie stron na DIV-ach a nie na zwykłych tabelkach. Strony tak budowane szybciej się ładują itp. A dla Webmastera jest mniej klepania kodu, nie trzeba się martwić aby dobrze połączyć komórki (jak często bywa z tym porblem w zwykłych tabelkach) oraz wiele innych ;-)
Dobrze wyglądają także strony z dobrą grafiką i wykonane w technologii Flash.

05.05.2006
09:46
smile
[11]

Loon [ Perfekt ]

I kolejny up, na serio Wasze porady są mi potrzebne ;).

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.