GRY-Online.pl --> Archiwum Forum

AMD SEMPRON vs PENTIUM

30.04.2006
21:57
smile
[1]

Joana [ Legionista ]

AMD SEMPRON vs PENTIUM

Mam pytanie, czy to prawda, ze skala okreslenia procesora Amd sempron i pentium jest inna? tzn, ze jesli amd ma 1.6 GHz, to moze miec on rownowartosc 2.0 GHz takiego procesora np pentium?
Nie znam sie na tym, ale kupilam kompa z procesorem amd sempron i mialo byc to 2.0 GHz. We wlasciwosciach w kompie wlasnie odkrylam, ze jest napisane ze procesor ma 1.6 GHz, ale ktos mi tlumaczyl, ze moc tych roznych procesorow podawana jest w innej skali, to faktycznie tak jest??

30.04.2006
21:59
[2]

Misio-Jedi [ Legend ]

Joanna ---> Tak, to prawda. Procesory AMD wykonuja wiecej operacji w jednym cyklu zegara, tak wiec - choc maja nizsze taktowanie to ich "moc przerobowa" ma porownywalna wartosc z procesorami ktore w jednym cyklu wykonuja mniej operacji.
Podobnie sprawa przedstawia sie z procesorami Pentium M (stosowanymi w laptopach)

30.04.2006
22:00
smile
[3]

Super Kotlet [ Schabowy ]

Faktycznie tak jest, masz model procesora oznaczony 2000+ co nieznaczy że ma 2000mhz, wszystko jest w porzadku

30.04.2006
22:00
smile
[4]

Amadeusz ^^ [ 82 - 88 Marillion fan ]

Nie ma powodu do obaw, jak najbardziej - Przykładowo - Athlon 64 3000+ z 1800mhz jest porównywany z Pentiumem IV 3000mhz, mimo znacznie niższego taktowania w wielu aspektach prześciga go.

PS. Sam kiedyś przeżyłem zonk kiedy okazało się że mój dawny Athlon XP 2000+ ma tylko 1600mhz :)

30.04.2006
22:01
[5]

Sharky [ Generaďż˝ ]

Tak, AMD wpadlo na wspanialy pomysl - "kłit małketingowy" - i nazywa swoje procki za pomoca magicznego Pentium Rating, czyli proc ma mniejsze taktowanie rzeczywiste i nazwe z wieksza liczba.

30.04.2006
22:10
smile
[6]

Joana [ Legionista ]

ok, to dobrze- bo już myslałam, że normalnie perfidnie mnie oszukano....dzięki za pomoc;))

30.04.2006
22:26
[7]

Misio-Jedi [ Legend ]

Joana ---> Jezeli obiecali ci ze dostaniesz Semprona 2 GHz a dali ci Semprona 1.6 GHz to niestety faktyczni cie oszukali i mozesz ich scigac.

30.04.2006
22:38
[8]

pokropekkk [ Pretorianin ]

Misio-Jedi --> Nie sądzę, by ktoś coś takiego obiecywał. To najwyraźniej niezrozumienie tematu przez nabywcę.

30.04.2006
22:40
[9]

Misio-Jedi [ Legend ]

prokopekkk ---> Tez mi sie nie wydaje, ale z pierwszego postu tak troche wynika.

30.04.2006
22:42
[10]

@$D@F [ Generaďż˝ ]

ale chyba nie ma semprona 2000 ? przynajmniej nie ma on 1,6 GHz bo tyle to maja 2600-2800

30.04.2006
22:47
[11]

Misio-Jedi [ Legend ]

Ale jesli kolezance Joanie powiedzieli ze placi za Semprona 2 GHz to nie ma znaczenia czy taki procesor istnieje czy nie.

30.04.2006
22:50
[12]

@$D@F [ Generaďż˝ ]

a papier na kompa masz ? znaczy fakture albo rachunek ? bo inaczej nic nie zrobisz

30.04.2006
23:08
[13]

daro [ Pretorianin ]

dokładnie oznaczenie np 2000+
nie jest to równoznaczne z tym ze ten procek pracuje na takich parametrach ja mam semprona 2500+ i faktycznie pracuje na 1786mhz

jezeli chodzi o wydajnosc to zdecydowanie Intela polecam chyba ze
AMD ale 64bit na s754
pracuja bardzo ladnie np sempron 3000+ 64bit socket 754 skladalem kompa ostatnio na nim + grafa na pci expres i to naprawde wymiata:)

30.04.2006
23:10
smile
[14]

@$D@F [ Generaďż˝ ]

"semprona 2500+ i faktycznie pracuje na 1786mhz"
zalezy jakie gniazdo

30.04.2006
23:20
[15]

daro [ Pretorianin ]

socket A dla wyjasnienia

01.05.2006
01:30
[16]

Lim [ Senator ]

Daro ---> ten sam sempron 2500+ na s754 ma ,,aż'' 1.4MHz
Co do Socket A - niekiedyzamieszanie bierze się chyba z instalowania semprona pracujacego na magistrali 333 MHz, np. na płytę z KT266, mnożnik (np. x9) +magistrala powoduje, że z wiadomych powodów mamy zamieszanie z taktowaniem procesora ;)

© 2000-2026 GRY-OnLine S.A.